سگ ها

یک سگ چقدر به ورزش نیاز دارد؟

ورزش در سگ ها برای پیشگیری از اضافه وزن بسیار مهم است. سگ ها نیز مانند انسان ها به ورزش منظم نیاز دارند تا زندگی شاد و سالمی داشته باشند. ورزش به تحریک مغز کمک می کند، سلامت قلب، ماهیچه ها و استخوان ها را تقویت می کند و برای بیشتر سگ ها واقعا لذت بخش است. تعداد بیشتری از حیوانات خانگی ما اضافه وزن و همچنین چاق می شوند. در حال حاضر، تخمین زده می شود که تا 60 درصد از سگ ها در ایالات متحده دارای اضافه وزن یا چاق هستند.

در حالی که کاهش کالری دریافتی یک سگ دارای اضافه وزن بسیار مهم است، اما ورزش نیز جزء مهم برنامه کاهش وزن در سگ های خانگی است. حتی می تواند به سگ ها کمک کند تا توده عضلانی خود را در حین از دست دادن چربی بدن حفظ کنند. آیا نمی دانید که حیوان خانگی شما به چه مقدار و چه نوع ورزش نیاز دارد؟ این مقاله از دام و پت را بخوانید تا همه چیز در مورد ورزش در سگ ها را بدانید.

چرا سگ ها به ورزش نیاز دارند؟

اگرچه سگ‌ها حداقل 14000 سال پیش اهلی شدند، بسیاری از غرایز و انگیزه‌های رفتاری آن‌ها را می‌توان به اجداد گرگ مشترکشان ردیابی کرد. مانند گرگ ها، سگ ها هنوز هم غرایز برای شکار، ساقه زدن و تعقیب طعمه دارند. و به همین ترتیب، احساس نیاز و تمایل به ورزش می کنند.

هنگامی که سگ ها اهلی شدند و انسان ها شروع به تغییر شدید اندازه و ظاهر خود کردند، نژادهای خاصی از سگ ها برای انجام کارهای مختلف در قالب انواع ورزش مانند کشیدن سورتمه یا گله داری پرورش داده شدند. این تنوع زیادی در نیازهای سگ ما برای ورزش ایجاد کرده است.

چرا سگ دور خودش می چرخد؟

یک سگ چقدر به ورزش نیاز دارد؟

بنابراین یک سگ به چه مقدار ورزش در روز نیاز دارد؟ پاسخ به این سوال می تواند دشوار باشد و تحقیقات در این زمینه کم است. با این حال، به طور کلی، بیشتر سگ ها بسته به سن، نژاد و سطح فعالیت کلی باید هر روز بین 30 دقیقه تا دو ساعت ورزش کنند. قبل از شروع هر برنامه ورزشی برای سگ خود، مهم است که با دامپزشک خود مشورت کنید. دامپزشک شما می تواند مطمئن شود که سگ شما به اندازه کافی برای انجام برخی تمرینات سالم است و به شما ایده بهتری از نیازهای ورزشی خاص سگ شما می دهد.

آیا نژاد و اندازه بر نیازهای ورزشی سگ تأثیر می گذارد؟

یک سگ چقدر به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

نژادهای مختلف سگ برای اهداف مختلف پرورش داده شده اند و این امر بر نیاز آنها به ورزش تأثیر زیادی گذاشته است. سگ‌های گروه ورزشی، مانند لابرادور رتریور دوستانه، برای کمک به شکارچیان در شکار یا بازیابی شکار پرورش داده شدند. سگ های گله مانند استرالیایی شپرد برای پرورش دام پرورش داده شدند. هاسکی سیبری، نژادی در گروه سگ های کارگری، برای کشیدن سورتمه از میان مایل ها برف هر روز پرورش داده شد.

در همین حال، برخی از نژادها، مانند نژادهای موجود در گروه نژاد اسباب بازی، که شامل چیواهواها و پاگ ها می شود، برای ایجاد ارتباط با مردم و ساختن سگ های دامان فوق العاده، پرورش داده شدند.

هدفی که هر نژاد برای آن پرورش می یابد، به طور کلی میزان و نوع تمرینی را که برای هر سگ مناسب است، راهنمایی می کند.

توله سگ ها چقدر به ورزش نیاز دارند؟

توله سگ ها برای ورزش و خواب نیازهای منحصر به فردی دارند. در مرحله توله سگ، بدن سگ دائما در حال صرف انرژی برای رشد و تکامل است. به همین دلیل، متوجه خواهید شد که توله سگ ها طولانی و اغلب می خوابند. در بین دوره های خواب، توله سگ ها معمولاً بسیار پرانرژی هستند و میل به دویدن و بازی کردن دارند.

در حالی که به نظر می رسد توله سگ ها انرژی لازم برای رفتن در تمام طول روز را دارند، مغز آنها هنوز به طور کامل رشد نکرده است و اغلب نمی دانند چه زمانی کافی است. علاوه بر این، نژادهای خاصی از سگ ها مستعد ابتلا به بیماری های ارتوپدی رشدی (مرتبط با استخوان) مانند دیسپلازی مفصل ران یا استئوکندریت دیسکانس (OCD) هستند. به این دلایل، بهتر است توله سگ را مجبور به ورزش نکنید.

ورزش اجباری به هر میزان فعالیتی فراتر از آن چیزی است که توله سگ شما به طور داوطلبانه با سایر توله سگ های هم سن و نژاد انجام می دهد. در حالی که توله سگ شما در حال رشد است، هر بار فقط حدود 15 تا 20 دقیقه با او بازی کنید و زبان بدن او را به دقت زیر نظر بگیرید. هنگامی که علائم خستگی مانند نفس نفس زدن، خمیازه کشیدن یا دراز کشیدن را در او نشان داد، آن را به عنوان نشانه ای برای توقف پرتاب آن اسباب بازی در نظر بگیرید.

هنگامی که توله سگ شما به طور کامل رشد کرد، می توانید او را با خود در دویدن بیرون ببرید یا دوره های طولانی تری ورزش کنید.

فواید ورزش برای سگ ها

یک سگ چقدر به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

ورزش فواید زیادی برای دوستان چهارپای ما دارد. بارزترین فواید، فواید سلامتی است. این فواید سلامتی عبارتند از:

  • سلامت قلب. فعالیت منظم همچنین به سلامت قلب توله سگ شما کمک می کند.
  • ماهیچه های قوی. ورزش منظم به ساخت ماهیچه های قوی در سگ کمک می کند. ماهیچه های قوی می تواند به حمایت از مفاصل و جلوگیری از آسیب کمک کند.
  • پشتیبانی مشترک. حفظ توده عضلانی به ویژه با افزایش سن سگ ها مهم است و می تواند علائم آرتروز را کاهش دهد، بیماری مفصلی دردناکی که در بسیاری از حیوانات خانگی مسن وجود دارد.

اطمینان از اینکه ورزش سگ شما می تواند به مزایای رفتاری نیز منجر شود. آیا تا به حال از یک روز کاری طولانی به خانه آمده اید و متوجه شده اید که سگ شما کفش مورد علاقه شما را جویده است؟ رفتارهای مخرب مانند جویدن، پارس کردن و حفاری ممکن است راهی باشد که سگ شما به شما می گوید که باید ورزش کند. سگ‌ها اغلب رفتارهای مخربی از خود نشان می‌دهند نه برای کینه توزی با ما، بلکه از روی کسالت و خستگی.

ورزش سگ شما همچنین می تواند به کاهش برخی از اختلالات رفتاری رایج مانند اضطراب جدایی و رفتارهای اجباری کمک کند.

آیا سگ ها از تاریکی می ترسند؟

انواع ورزشها مفید برای سگ خانگی

راه های بی پایانی برای ورزش سگتان وجود دارد، بنابراین فعالیتی را انتخاب کنید که برای هر دوی شما مفید باشد. تعدادی از تمرینات درزیر را امتحان کنید تا بهترین تمرینات برای سگ خود را تشخیص دهید. هنگام شروع هر ورزش جدید، مطمئن شوید که کم کم شروع کنید و به تدریج مدت تمرین را افزایش دهید.

پیاده روی در فضای باز با سگ

دلیلی وجود دارد که این فعالیت آزمایش شده و واقعی یکی از محبوب ترین روش هایی است که صاحبان حیوانات خانگی سگ های خود را ورزش می دهند. هم برای انسان و هم برای سگ لذت بخش است و تقریباً برای همه نژادها مناسب است.

حتی اگر سگ شما به حیاط خلوت دسترسی داشته باشد، پیاده‌روی روزانه او در اطراف محله به او اجازه می‌دهد تا مناظر و بوهای هیجان‌انگیز جدیدی را ببیند. هنگام پیاده روی برای ورزش، سگ خود را آموزش دهید که سرعت خود را حفظ کند تا از مزایای قلبی عروقی بهره مند شود. با این حال، شما باید هر چند وقت یکبار اجازه دهید تا از ناامیدی جلوگیری کنید و اجازه دهید سگ شما کار سگ خود را انجام دهد.

دویدن با سگ

نژادهای پرانرژی مانند ویزلاس و پوینترهای مو کوتاه آلمانی، همراهان خوبی برای دویدن هستند. دویدن یک راه عالی برای جلوگیری از افزایش وزن در سگ ها است – به علاوه، شما را نیز تناسب اندام نگه می دارد! به خاطر داشته باشید که دویدن یک تمرین ورزشی با تاثیر زیاد است، بنابراین ممکن است برای سگ های مبتلا به استئوآرتریت یا آسیب های دیگر ایده خوبی نباشد.

شنا برای سگ

یک سگ چقدر به ورزش نیاز دارد؟ || دام و پت

در سگ هایی که عاشق آب هستند، مانند لابرادور رتریور، شنا می تواند یک ورزش بسیار مفید باشد. شنا یک فعالیت کم تاثیر است، بنابراین برای سگ های مبتلا به آرتروز یا سگ هایی که از آسیب های ارتوپدی بهبود می یابند، مناسب است.

آموزش چابکی

چابکی، ورزشی است که در آن صاحب سگ حیوان خانگی خود را از طریق یک مسیر با موانع مشخص هدایت می‌کند. سگ‌های گروه گله‌داری، از جمله Border Collies، Australian Shepherds و Australian Cattle Dogs، تمایل به تسلط بر این ورزش دارند، اما بسیاری از انواع مختلف سگ‌ها می‌توانند از چابکی لذت ببرند. چابکی به همان اندازه که یک تمرین فیزیکی است یک تمرین ذهنی محسوب می شود.

زمان بازی در فضای داخلی

برای نژادهای کوچک و آنهایی که کمتر برای ورزش مناسب هستند، بازی در داخل خانه می تواند یک شکل عالی از ورزش باشد. به راحتی می توان تریر یورکشایر را فقط با پرتاب توپ او در اتاق نشیمن تمرین داد.

نکته مهم در مورد ورزش سگ در داخل خانه این است که می توانید دما را کنترل کنید. نژادهای براکیسفالیک، آنهایی که پوزه کوتاه دارند مانند بولداگ و پاگ، هنگام بازی در محیط خنک کمتر در معرض خطر گرمازدگی هستند. اسباب‌بازی‌های پازلی می‌توانند یک تمرین ذهنی عالی برای هر سگی فراهم کنند و می‌توانند ذهن او را تیز نگه دارند، مخصوصاً با افزایش سن.

چرا سگ من غذا نمی خورد؟

آیا سگ ها می توانند زیاد ورزش کنند؟

وقتی صحبت از ورزش کردن سگ شما به میان می‌آید، چیزهای بسیار خوب قطعاً می‌تواند بد باشد. توجه دقیق به زبان بدن سگ خود در طول فعالیت بسیار مهم است.

علائمی که سگ شما به اندازه کافی ورزش کرده است، عبارتند از:

  • دراز کشیدن
  • نفس نفس شدید
  • توقف ورزش برای نشستن یا ایستادن

اگر سگتان زیاد غذا خورده است، هرگز آن را مجبور به ورزش نکنید. اگر نگران این هستید که سگ شما به اندازه کافی ورزش نمی کند یا فکر می کنید که برای کاهش وزن به حرکت بیشتری نیاز دارد، با دامپزشک خود صحبت کنید تا بهترین گزینه ها را بررسی کند.

ورزش مناسب سگ بیرون از منزل

هنگام ورزش در فضای باز، توجه به درجه حرارت بسیار مهم است. سگ‌ها یک پوشش خز ثابت دارند و کمتر از انسان‌ها می‌توانند خود را خنک کنند. گرمای بیش از حد می تواند منجر به گرمازدگی شود که می تواند کشنده باشد.

در ماه‌های گرم‌تر، از ورزش در وسط روز پرهیز کنید و ترجیحا صبح زود یا اواخر غروب که آب سیف خود را خنک می‌کند، سگ خود را به بیرون از منزل ببرید.

سگ های براکیسفالیک به دلیل آناتومی خود بسیار مستعد گرمازدگی هستند و حتی در دماهای نسبتاً سرد نیز می توانند بیش از حد گرم شوند. سگ های دارای اضافه وزن و آنهایی که پوشش ضخیم دارند، مانند سگ هاسکی، نیز در معرض افزایش خطر گرمازدگی هستند.

هوای گرمتر همچنین می‌تواند منجر به آسیب‌های پد پا در اثر روسازی یا آسفالت داغ شود. اگر زمین خیلی داغ است که نمی‌توانید پشت دستتان را برای چند ثانیه در جای خود نگه دارید، برای پاهای سگتان خیلی گرم است و باید محل تمرین دیگری را انتخاب کنید یا صبر کنید تا همه چیز خنک شود.

چرا سگ من خودش را گاز می گیرد؟

منبع
https://www.greatpetcare.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا