گربه ها

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی

چه صاحب گربه باشید و چه نباشید، همه مان تایید می کنیم که گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی می باشد. گرچه گربه های سیاه معمولاً با هالووین، جادوگری و بدشانسی شناخته شده اند، اما در واقع هیچ رابطه ای بین گربه های سیاه و موارد ذکر شده وجود ندارد.

از گذشته های دور جادوگران از گربه های سیاه برای تاثیر گذاری بیشتر بر مخاطبان نا آگاه شان استفاده می کردند. با همین دلیل است که این گربه ها امروزه به نمادی برای جادوگری و ترس و وحشت تبدیل شده است.

ولی تمام این ها جزو خرافات و باورهای نادرستی هستند که هیچ پشتوانه منطقی و علمی ندارند. باید به این نکته توجه داشته باشید که گربه های سیاه می توانند حیوانات خانگی بسیار خوبی برای شما باشند. پس اگر شما هم به جذابیت گربه های سیاه معتقد هستید، بهتر است خودتان را برای نگه داری از یکی از این گربه های زیبا آماده کنید.

به چه دلیلی گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی است؟

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی | دام و پت

در طول تاریخ خرافات ها و باور های غلط بسیاری درباره گربه های سیاه وجود داشته است. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی این مطالب صرفا خرافه بوده و فاقد پایه و اساس واقعی هستند. در ادامه مقاله به تعدادی از دلایل مناسب بودن گربه های سیاه برای نگه داری با عنوان حیوان خانگی اشاره شده است.

در واقع دلایل بسیار زیادی برای نگه داری از این گربه ها با عنوان حیوان خانگی وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم:

زیبایی پوست و خز گربه های سیاه

گربه های سیاه براق و زیبا به نظر می رسند. اگر گربه سالم نگه داشته شده و از غذاهایی با کیفیت عالی استفاده کنند، خز مشکی آن ها باید همیشه براق و زرق و برق دار به نظر برسد. خز گربه های سیاه به گونه ای به نظر می رسد که انگار همواره یک لباس رسمی به تن دارند!

در واقع این رنگ پوست و خز این گربه است که باعث شده است انسان ها گربه های سیاه را حیواناتی متمایز بدانند. بخش عمده جذابیت ظاهری گربه های سیاه به خاطر وجود همین‌ خز و پوست براق آن ها است.

شباهت زیاد گربه های سیاه با پلنگ

گربه های سیاه شباهت ظاهری فراوانی به پلنگ دارند. در واقع آن ها مثل پلنگ های ظریفی هستند که با متانت بر روی زمین راه می روند.

زیبایی چشمان گربه های سیاه

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی | دام و پت

چشم های گربه سیاه در کنار خز جذاب آن باعث جلب توجه هر بیننده ای می شود. وجود ملانین همان دلیلی است که باعث می شود چشم های گربه سیاه طلایی رنگ دیده شود. همچنین بعضی از گربه های سیاه ممکن است چشمان سبز داشته باشند. ترکیب خز براق و مشکی این گربه با چشمان زیبای آن، منظره ای زیبا و دیدنی ایجاد می کند.

در واقع پدیده ملانیسم، که نقطه مقابل آلبینیسم است، باعث شده است که ملانین زیادی در بدن این حیوان تجمع یافته و ظاهری مشکی به آن بدهد. رنگ طلایی چشم های گربه های سیاه نیز به دلیل وجود مقادیر بالای ملانین در آن ها است.

مقاومت ژنتیکی گربه سیاه در برابر بیماری

تحقیقات نشان داده است که بروز جهش های ژنتیکی سازنده در گربه های سیاه باعث مقاومت بیشتر آنها در برابر بیماری های خاص مانند ویروس نقص ایمنی گربه سانان شده است. در واقع این گربه ها سیستم ایمنی مقاوم تری نسبت به سایر نژاد های گربه ها دارند. همین موضوع باعث کاهش ابتلا گربه های سیاه به بیماری های مختلف می شود.

حقایقی در مورد گربه سیاه

گربه های سیاه به دلیل وجود باور های غلط و خرافات مدتهاست که نماد نحسی و بدشانسی شمرده می شوند. در طی سالهای متمادی، گربه های سیاه بی شماری نیز به دلیل همین باورهای نادرست توسط انسان ها طرد شده اند. گربه های سیاه هیچ تفاوتی با گربه های دیگر ندارند.

با نگه داری از یک گربه سیاه این فرصت را دارید که به پایان دادن به باورهای غلط در مورد این حیوانات کمک کنید. دوستان و آشنایان شما خواهند دید کا در واقعیت این گربه ها نه تنها هیچ تفاوتی با گربه های دیگر ندارند بلکه دارای ویژگی های منحصر به فرد و ظاهری جذاب هستند.

گربه های سیاه جزء رایج ترین نژادهایی هستند که در فروشگاه های حیوانات خانگی برای فروش موجود هستند. رواج گربه های سیاه به عنوان حیوانات خانگی باعث شده است که غذا و سایر محصولات مورد نیاز برای آن ها با فراوانی تولید شده و به بازار عرضه شود. در واقع شما می توانید به راحتی یک گربه سیاه را خریداری کرده و از آن نگه داری کنید.

گربه سیاه، نحس و شیطانی نیستند.

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی | دام و پت

گربه های سیاه به خاطر ظاهر جذاب و با متانت خود، سوژه های بسیار خوبی برای عکاسی هستند. بسیاری از زیباترین تصاویری که از دنیا حیوانات تهیه شده، به گربه های سیاه مربوط است. شما با خرید یک گربه سیاه می توانید تصاویر زیبا و جذابی را با دوربین عکاسی تان ثبت کنید.

شما هیچ وقت نباید تحت تاثیر خرافات و باورهای غلط درباره گربه های سیاه قرار بگیرید. این خرافات نه تنها بی پایه و اساس و فاقد مطالب واقعی هستند، بلکه مطلق و غیر قابل تغییر نیز نیستند. در واقع هر ملت و قوم و نژادی خرافات مخصوص به خود را داشته و تمام این باور های غلط نسبی هستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخلاف اعتقادات منفی رایج درباره گربه های سیاه، در بعضی از کشور ها این گربه ها نماد موفقیت و خوشبختی هستند.

پس هرگز نباید به خرافاتی مانند نحس بودن یا شیطانی بودن گربه های سیاه اعتنایی داشته باشید. اگر به این گربه ها علاقه مند هستید، با خیال راحت می توانید یکی از آن ها را تهیه کرده و به عنوان حیوان خانگی نگه داری کنید.

گربه سیاه، بهترین حیوان خانگی محسوب می شود.

با تامین یک رژیم غذایی مناسب، می توانید پوست و خز سیاه گربه خود را در بهترین شکل ممکن حفظ کنید. یک رژیم غذایی حاوی پروتئین زیاد باعث سلامتی خز و پوست، تقویت عضلات و حفظ وزن گربه خانگی شما می شود. هر گربه ای ویژگی های شخصیتی خاص خود را دارد. در واقع هر نژادی از گربه ها با مولفه های خاصی شناخته می شود. گربه های سیاه ویژگی های برجسته ای دارند که در سایر نژاد ها دیده نمی‌ شود. همین موضوع آن ها را به یکی از بهترین حیوانات خانگی تبدیل می کند.

گربه سیاه، رابطه صمیمی دارند.

گربه های سیاه صاحبان خود و اعضای خانواده شان را دوست دارند. گربه های سیاه عاشق نوازش و بازی هستند. اگر به دنبال داشتن یک حیوان خانگی صمیمی هستید، نگه داری از یک گربه سیاه می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

همچنین یکی دیگر از ویژگی های برجسته این نژاد از گربه ها، قابلیت سازگاری سریع آن ها با محیط است. گربه های سیاه قادر به سازگاری سریع با تغییرات محیطی ایجاد شده، هستند. گربه های سیاهی که از خیابان ها به خانه آورده شده و به عنوان گربه خانگی نگه داری می شوند. اغلب به سرعت با محیط جدید سازگار شده و با انسان های دیگر رابطه صمیمی برقرار می کنند.

گربه های سیاه حتی در شرایط پر استرس نیز می توانند رابطه صمیمی خود با صاحبان شان را حفظ کنند.

گربه های سیاه نه تنها با صاحبان شان، بلکه با انسان ها و حیوانات خانگی دیگر نیز صمیمی می شوند. با افزودن یک حیوان خانگی جدید به خانه تان، گربه های سیاه می توانند به سرعت با آن ها رابطه دوستانه برقرار کنند.

گربه سیاه، درک بالایی دارند.

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی | دام و پت

گربه های سیاه می توانند تغییرات و اتفاقاتی را که در اطراف آنها اتفاق می افتد، به سرعت درک کنند. گربه سیاه می تواند وجود شرایط بد یا عوامل استرس زا برای خود یا صاحب اش را درک کند. به عنوان مثال اگر متوجه شوند که شما دچار استرس شده اید یا میخواهید برای رفتن به مسافرت چمدان تان را آماده کنید، به شما نزدیک شده و سعی می کنند با شما ارتباط برقرار کنند.

گربه های سیاه نه تنها حیواناتی صمیمی هستند، بلکه به نظر می رسد دارای حس فداکاری زیادی نیز هستند. برخی از گربه های سیاه اجازه می دهند تا حیوانات ضعیف یا کوچکی که همراه آن ها نگه داری می شوند، پیش از آن ها غذا بخورند. گربه های سیاه می توانند حیوانات خوبی برای مراقبت و حمایت از دیگران باشند. به عنوان‌ مثال ممکن است برای سایر حیوانات غذا برده یا حیوانات جدیدی را که به خانه تان آمده اند، از روی محبت لیس بزنند.

گربه سیاه به متانت معروفند.

گربه های سیاه با خاطر گام های آرام و با متانت شان معروف هستند. البته این حیوانات درجای خود بسیار بازیگوش و فعال می شوند. به همین دلیل باید روزانه به مدت کافی فعالیت و بازی داشته باشند. گربه های سیاه از داشتن اسباب بازی های جدید لذت می برند و مدت های طولانی خود را با بازی کردن سر گرم می کنند.

حتی ممکن است گربه های سیاه شما با سایر حیواناتی که در خانه تان نگه داری می کنید، بازی کنند. گربه های سیاه حیواناتی صمیمی هستند.

گربه ها به خاطر توانایی بالای شان در سازگاری با محیط، می توانند به خوبی به یک حیوان اهلی و دست آموز تبدیل شوند. با آموزش مناسب و کافی این گربه ها می توانید یک حیوان خانگی فوق العاده برای خودتان داشته باشید.

گربه های سیاه اغلب حیوانات ‌بسیار باهوشی هستند. آنها نسبت به تغیرات و اتفاقات محیط پیرامون شان بسیار آگاه هستند. به همین دلیل است که می توانند به سرعت برای حفظ حیات شان با محیط سازگار شوند.

همچنین باید بدانید که گونه های مختلفی از نژاد گربه سیاه وجود دارد و شما باید با توجه به ویژگی های مورد انتظارتان از یک حیوان خانگی، گربه مناسب و مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید.

گربه سیاه دچار سفیدی مو می شوند.

گربه سیاه، جذاب ترین نژاد گربه خانگی | دام و پت

نکته ی جالب دیگر درباره گربه های سیاه این است که مانند انسان ها که با افزایش سن دچار سفیدی مو می شوند. با افزایش سن این گربه ها نیز ممکن است لکه های از موهای سفید بر روی بدن آن ها ایجاد شود.

گربه های سیاه دقیقا مانند سایر گربه ها هستند. تنها تفاوت شان، در ویژگی های ظاهری مانند رنگ پوست و چشم است. تمام خرافاتی که درباره این حیوانات گفته شده است، بی مایه و اساس و غیر علمی هستند.

منابع:

https://www.thesprucepets.com/facts-about-black-cats-554102

https://www.wellnesspetfood.com/our-community/wellness-blog/entertainment/why-black-cats-make-best-pets

https://www.foundanimals.org/why-black-cats-make-exceptional-pets/

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. گربه سیاه داریم ازبچگی بزرگش کردیم الان ۶ماهش اگه نباشه برای ما سخت میشه خیلی ام بازیگوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا