گربه ها

گرانترین نژاد گربه در جهان

گرانترین نژاد گربه در جهان +  23 نژاد برتر

انتخاب گرانترین نژاد گربه در جهان بین 23 نژاد برتر گربه می تواند برای صاحبان گربه های خانگی سخت باشد. انتخاب یک نژاد خاص گربه می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه نوع شخصیت، خطرات سلامتی و سایر خصوصیات را می توانید از گربه خود انتظار داشته باشید. این بیست و سه نژاد گربه با شخصیت های فوق العاده و ظاهر منحصر به فرد، گران قیمت ترین نژادهای جهان هستند. به راحتی متوجه خواهید شد که چرا این گربه ها گران قیمت هستند.

گربه های ساوانا

گربه های ساوانا گرانترین گربه خانگی در جهان است. گربه ساوانا ترکیبی از گربه های سروال آفریقایی و ایرانی خانگی است. کت های خیره کننده ساوانا با لکه های سیاه مشخص شده و گوش های آنها بلند و نوک تیز است. پرورش ساواناها بسیار پرهزینه است. اغلب چندین سال زمان برای جفت گیری سروال و گربه اهلی لازم است.

ساواناها فقط با تعداد کمی از افراد ارتباط برقرار می کنند و وفادار هستند. بسیار کنجکاو هستند و توانایی چشمگیری در پریدن حتی روی یخچال ها و دیوارهای بلند دارند. گربه ساوانا غریزه شکار بسیار قوی دارند، بنابراین اگر پرنده یا ماهی نگهداری می کنید، گربه ساوانا شما احتمالاً روزانه به آنها چشم دوخته است.

به دلیل این غریزه شکار، مهم است که قبل از تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در مورد این گربه، قوانین مالکیت کشور و شهر خود را بررسی کنید. برخی از مناطق قوانین محدود کننده ای دارند زیرا این گربه های بزرگ می توانند گونه های بومی را تهدید کنند.

گربه های سیبری

گرانترین نژاد گربه در جهان | دام و پت

سیبری ها با کت ضخیم و زیبا، رنگ های خیره کننده و شخصیت دوست داشتنی، مناسب هر خانه ای هستند. گربه های سیبری آرام هستند اما از بازی لذت می برند و به صاحبان خود بسیار وابسته هستند. شما اغلب گربه سیبری خود را پیدا می کنید که پشت سر شما حرکت می کند و به محض نشستن، شما را نوازش می کند.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، این گربه دوست داشتنی از سیبری در روسیه آمده است، بنابراین آنها به خوبی با شرایط سرد مناسب هستند.گربه سیبری یک نژاد باستانی است که تصور می شود اجداد همه گربه های مو بلند است.

گربه جنگلی نروژی

گربه جنگلی نروژی که با نام نروژی آن – Skogcatt – نیز شناخته می شود، قرن ها است که وجود دارند و اخیراً در اروپا و ایالات متحده محبوب شده اند. این نوع گربه ها برای رهایی خانه ها و مزارع از موش بسیار مفید است. مهمترین ویژگی گربه نروژی داشتن خز بلند، مستقل، هوشیار و باهوش بودن است.

گربه های جنگل نروژی همچنین کوهنوردان شگفت انگیزی هستند و اغلب آنها را خواهید دید که بدون ضربه زدن به خود در بالای درختان نشسته اند.

گربه های آبی روسیه

آبی روسی چشمان زمرد سبز و کت نقره ای، شیرین و دارای پاهای بلندی است که به آن اجازه می دهد با سرعت بالا کار کند. این نژاد گربه گران قیمت واقعاً از بازی لذت می برد و هنگام بازگشت به خانه به کمی توجه نیاز دارد. اگرچه، آنها از چرت زدن در گوشه ای آرام لذت می برند و تمایل دارند از گروه های بزرگ خودداری کنند. این گربه های شاد که اغلب هنگام غذا خوردن مصر هستند، اگر قاطع نباشید، می توانند بسیار چاق شوند. گربه های آبی روسی یکی دیگر از نژادهای بسیار باهوش هستند، بنابراین مهم است که انگیزه های روحی و جسمی کافی را برای شاد نگه داشتن آنها ایجاد کنید.

گربه راگدول

گرانترین نژاد گربه در جهان | دام و پت

گربه راگدول بازیگوش و دوستانه، با چشمان آبی خیره کننده، یک حیوان خانگی معروف سرگرم کننده است. گربه های راگدول وفادار هستند و اغلب درب منزل به استقبال صاحبان خود می روند. راگدول همچنین با سگ و کودکان دوست و رفیق بوده و بخاطر خلق و خوی شیرین، در برابر افراد غریبه بسیار آرام هستند. راگدول یکی از دوستانه ترین نژادهای گربه گران قیمت است.

گربه ماو مصری

گربه Mau مصری از نژادهای کمیاب با کت خالدار و زیبا، یک نژاد تاریخی است. دارای اندازه ای متوسط اما عضلانی، دارای پاهای عقبی بلندتر است. آنها سریعترین نژاد گربه خانگی در جهان هستند. گربه های مائو مصری گرما را ترجیح می دهند و نسبت به دما کاملاً حساس هستند. این گربه ها بسیار وفادار و شاد و عاشق چنگ زدن هستند. گربه های مصری قادر به باز کردن شیر آب بوده و بازی با آب را دوست دارند. پس بهتر است یک باغ بزرگ برای گربه ماو داشته باشید.

گربه آمریکایی Wirehair

یکی دیگر از نژادهای نادر گربه های خانگی، گربه Wirehair آمریکایی با پوشش منحصر به فرد خود از موهای فنری و چین دار مشخص می شود. گربه هایی با موی ساقه دار تنومند و قوی، دارای شخصیتی آرام اما اجتماعی، عاشق بازی اما کم حرف هستند. گربه آمریکایی با هر یک از اعضای خانواده ارتباط برقرار می کنند و دوست دارند وقت خود را صرف آفتاب گرفتن کنند. تاریخچه Wirehairs را می توان به جهش خود به خودی که در سال 1966 رخ داد، مرتبط دانست. به همین دلیل آنها نژاد کمیابی هستند و پوشش غیرمعمول آنها به سادگی قابل تکرار نیست.

گربه بنگال

گربه های بنگال یکی از نژادهای جدید گربه هستند که ترکیبی از گربه پلنگی آسیایی و گربه خانگی آمریکایی است. این گربه های مهربان پرانرژی و بازیگوش هستند. ویژگی متمایز کت ضخیم و درخشان آنها جلوه ای از مروارید یا طلا است. این یکی از ویژگی های گربه دوست داشتنی بنگال است که به زیبایی فوق العاده آن کمک می کند. این نژاد همچنین به دلیل داشتن چشم های لبه دار و بادام شکل سیاه و دم ضخیم که اغلب با نوک باریک سیاه به پایان می رسد، معروف است.

گربه اشرا

Ashera یکی دیگر از نژادهای جدید و کمیاب گربه است. این نژاد از پرورش متقابل گربه سروال آفریقایی و گربه پلنگی آسیایی ایجاد شد. این بچه گربه زیبا دارای خطوط و نقاط متضاد است. گربه های اشرا می توانند زمانی که روی پای عقب قرار می گیرند به 4 فوت برسند. این نژاد عاشق صعود و بازی است و همچنین می توانند برای پیاده روی آموزش ببینند. از آنجا که نژاد Ashera از نژادهای آب و هوایی گرم می آید، اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، ممکن است در زمستان به گرمای بیشتری نیاز داشته باشند. طول عمر آنها به طور متوسط 25 سال است و به طور قابل توجهی طولانی تر از سایر نژادهای دیگر گربه زندگی می کنند.

گربه خائو مانی

گربه های Khao Manee یا Khao Plort دارای کتهای سفید خالص و چشمهای نگین دار هستند (که اغلب رنگهای متفاوتی دارند). این نژاد گربه از تایلند آمده است. Khao Manee گربه های چشمهای بزرگ و دم متوسط با بدنهای کاملا عضلانی و شل می باشند. این یک نژاد گربه پرحرف است که عاشق تعامل با خانواده اش است. این گربه با اعتماد به نفس نیز غریبه ها را دوست دارد. توجه داشته باشید که این نژاد نباید برای مدت طولانی تنها گذاشته شود. آنها مشتاق عشق و توجه صاحبان خود هستند.

گربه کرل آمریکایی

گرانترین نژاد گربه در جهان | دام و پت

این بچه گربه های شاد محبت آمیز، سالم و پرحرف هستند. این نام به گوشهای منحصر به فرد گربه Curl آمریکایی اشاره دارد که به طرز شیرینی به عقب خم می شوند. مانند گربه های Wirehair، گربه های حلقوی آمریکایی همگی از یک جهش ژنتیکی طبیعی ناشی می شوند. گربه کرل کنجکاو، باهوش و دوستدار مردم، برای خانواده ها مناسب است. آنها دوست دارند با کمی ضربه سر یا مالش به پاها از مردم استقبال کنند.

گربه Sphynx

نژاد گربه بسیار غیر معمول و گران قیمت Sphynx سلطنتی است. گربه Sphynx که به دلیل کت بدون مو مشهور است، یک گربه فوق العاده بازیگوش و چشمگیر هستند. نژاد گربه Sphynx در واقع بدون مو نیست بلکه دارای یک لایه موی سبک است. گربه های Sphynx غالباً حقه باز، آکروباتیک، پرانرژی و کنجکاو بوده و خواهید دید که آنها با اشتیاق در خانه می چرخند. آنها همچنین گربه های بسیار وفادار هستند و این نژاد گربه گران قیمت دوست دارد در فعالیت های خانوادگی شرکت کند.

Sphynx همچنین مستعد آفتاب سوختگی و آسیب پوستی هستند و به راحتی سرد می شوند. این باعث می شود این حیوان برای داخل خانه مناسب باشد – اما ژاکت های گربه ای وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا Sphynx خود را محکم و ایمن نگه دارید.

مین کون

این گربه های کرکی به عنوان غول های واقعی شناخته می شوند، به دلیل شخصیت منحصر به فرد مین کون، اغلب آنها را سگهای جهان گربه می نامند این نژاد گربه بسیار دوست داشتنی و عاشق موسیقی هستند. مین کوون به دلیل بدن قابل توجه و موهای بلند و دو لایه سنگین قادر خواهند بود در برابر سرمای شدید به خوبی از خود محافظت کنند.

گربه اسکاتلندی فولد

گربه های اسکاتلندی فولد، که به دلیل گوش های تا شده غیرمعمول و رنگ چشم های زرد مایل به نارنجی چشمگیرشان نامگذاری شده اند، فقط دوست دارند در کنار مردم باشند. این گربه های ساده دارای شخصیت فوق العاده ای هستند و با هر کسی کنار می آیند.

آنها نسبتاً فعال هستند و مانند اسباب بازی های پازلی از اسباب بازی هایی که چابکی آنها را آزمایش می کند و هوش آنها را به چالش می کشد، لذت می برند. گربه های تاشو اسکاتلندی مشتاق توجه هستند و همراهان خوبی هستند، بنابراین انتظار داشته باشید وقتی از محل کار یا مدرسه به خانه می روید با آنها بازی کنید.

نژاد گربه کورات

گرانترین نژاد گربه در جهان | دام و پت

این بچه گربه های خوش تیپ بسیار جذاب هستند و عمری طولانی دارند – به طور متوسط بین 15 تا 20 سال. آنها بسیار دوست داشتنی هستند و دوست دارند صاحبان خود را در همه جا حتی در حمام دنبال کنند.

کورات ها کتهای آبی یا خاکستری خیره کننده ای با چشمان سبز دوست داشتنی دارند که به نظر می رسد برق می زند و در انتها تقریبا نقره ای می شود.. کتهای آنها بسیار خوب است بنابراین نیازی به نظافت ندارند. هفته ای یکبار برای یک برس کافی است. گربه های کورات تمایل زیادی به آرایش دارند. نژاد گربه کورات بیش از 600 سال است که وجود دارد و منشا آن منطقه کورات تایلند است. در سال 1959 به سفیر آمریکا در سفر به تایلند دو گربه کورات داده شد و به همین خاطر این نژاد راه خود را به ایالات متحده رساند.

گربه Selkirk Rex

گربه های Selkirk Rex نوزادان خزدار کوچکی دوست داشتنی هستند که به دلیل کت های مخملی و صورت صاف، مورد توجه قرار می گیرند. این گربه ها با چشمانی گرد و با ظاهری تقریباً خندان، دوست دارند در آغوش گرفته شوند و برای جلب توجه شما را دنبال می کنند. گربه های سلکرک با نام مستعار ” گربه در لباس گوسفند ” ممکن است نیاز به مسواک زدن گاه به گاه حداقل دو یا سه بار در هفته داشته باشند. برخلاف بسیاری دیگر از گربه های تخت، گربه Selkirk Rex مستعد مشکلات پارگی مجاری نیست. آنها به راحتی با چراغ قوه یا اسباب بازی یا چوب ماهیگیری سرگرم می شوند. سلکرک ها اگرچه چندان فعال نیستند، اما اجتماعی هستند.

نژاد گربه سیامی

گربه های سیامی یکی از محبوب ترین و معروف ترین نژادهای گربه هستند. آنها گربه های باهوش، پرحرف و دوست داشتنی بوده و دارای کت های کوتاه منحصر به فرد، با بدن روشن و خز صاف ابریشمی هستند. صورت، پنجه ها و دم آنها تیره تر از بقیه بدن است. کتهای کوتاه و براق آنها گوشهای نسبتاً بزرگ را نیز برجسته می کند. آنها از پیروی از صاحبان خود و از بازی لذت می برند. توجه داشته باشید که نباید این نژاد را به مدت طولانی در خانه رها کرد.

اوکیکات

این نژاد گربه بازیگوش توجه را دوست دارد. Ocicat شبیه یک گربه وحشی است اما بسیار بازیگوش و دوست داشتنی است. آنها یک نژاد گربه متوسط تا بزرگ با کت صاف هستند.

Ocicatsعاشق بازی هستند و بیشتر وسایل خانه شما را به عنوان اسباب بازی های بالقوه می بینند. آنها همچنین دوست دارند از افراد غریبه استقبال کنند. اوکیکات تنها بودن را دوست ندارند و خیلی زود خسته می شوند، بنابراین داشتن خواهر و برادر اغلب ایده خوبی است. گربه گران قیمت ocicat دارای انرژی بالا و بسیار باهوش هستند و به محرک های زیادی نیاز دارند. این گربه ها نیازی به ورزش خاصی ندارند و برخلاف بسیاری از نژادهای دیگر گربه، آب و حمام رفتن را دوست دارند.

گربه مو کوتاه آمریکایی

گرانترین نژاد گربه در جهان | دام و پت

از موهای کوتاه آمریکایی برای کنترل کردن حیوانات موذی و جوندگان استفاده می شود. آنها بیشتر از حیوانات بزرگتر به شکار حشرات تمایل دارند اما همچنین دوست دارند از مهارت های شکار خود در اسباب بازی هایی مانند بازی های پازل استفاده کنند. گربه مو کوتاه آمریکایی یک نژاد تنومند و عضلانی است که در طیف وسیعی از رنگ ها وجود دارد (نقره ای نقره ای رایج ترین است). آنها یک صورت کامل بزرگ با چشمان گشاد دارند. این حیوانات در سال 1906 به عنوان نژاد شناخته شدند اما تا سال 1966 نژاد کوتاه موی آمریکایی نامیده نشدند. این امر باعث تمایز نژاد از موهای کوتاه دیگر می شد. گربه های موهای کوتاه آمریکایی کاملاً سازگار و خوش اخلاق هستند. آنها یک حیوان خانگی خوب خانوادگی هستند. با این حال، به طور کلی دوست ندارند که برای مدت طولانی بلند شوند یا نگهداری شوند.

گربه مو کوتاه بریتانیایی

گربه بریتانیایی یک نژاد گربه متوسط تا بزرگ است که دارای چشم های بزرگ طلایی، نارنجی یا مسی، بینی کوتاه، پهن و کت کوتاه تا متوسط است. نظافت روزانه این گربه ها به ویژه در هنگام تغییرات فصلی ضروری است .این بچه گربه های دوست داشتنی بسیار باهوش هستند. با این حال، آنها خوشحال هستند که در خانه بمانند و با اسباب بازی ها و افراد بازی کنند. تعدادی اسباب بازی شبیه چوب دستی تهیه کنید و با گربه کوتاهی موی بریتانیایی خود بازی را شروع کنید. در حالی که این گربه ها عاشق بازی هستند، نیازی به توجه لحظه به لحظه ندارند.

گربه پیتربلد

گربه پیتربالد یک همدم کوچک عجیب است. این نژاد گربه روسی با پوست بدون مو، خاکستری-نقره ای، صورت کج و گوش های نوک تیز، مطمئناً جایگاه خود را در این لیست به دست آورده است. این گربه که از پرورش آزمایشی ایجاد شده بود، اولین بار در سال 1994 در سن پترزبورگ به دنیا آمد.

این گربه ها که در اصل تلاقی بین یک دانسکوی بدون مو و یک موی کوتاه شرقی بود، به سرعت در کشور خود محبوبیتش را افزایش داد. از آنجایی که گربه های پیتربالد هیچ گونه خز ندارند تا آنها را گرم نگه دارند، لازم است در فصول سردتر در داخل خانه نگهداری شوند. گربه پیتربلد نسبت به سایر نژادها به مراقبت بیشتری نیاز دارند، زیرا برای جلوگیری از چرب شدن کت ها و جذب خاک، نیاز به حمام هفتگی دارند. این گربه ها دارای شخصیتی فوق العاده دوست داشتنی و عاشق توجه هستند و به طور کلی گربه های بسیار فعالی و همچنین بسیار وفادار می باشند.

گربه ایرانی

گربه های ایرانی گربه های مهربان، مطیع و ملایم و رفتار آرام دارند. آنها بر روی هر سطح نرم پایین می آیند. این گربه های ظریف چندان فعال نیستند و همین امر آنها را به یک حیوان خانگی مناسب داخل خانه تبدیل می کند .آنها به نظافت منظم (حداقل یک بار در روز) نیاز دارند و از لمس کردن لذت می برند. سعی کنید یک شانه یا برس گربه ای پیدا کنید که مناسب طول کت پرشین گربه شما باشد. خواهید دید که با این دسته از شادی ها، هرچه بیشتر آنها را مرتب کنید، آنها نسبت به شما با محبت می شوند. گربه های ایرانی گرچه مهربان هستند، اما تبعیض آمیز هستند و توجه خود را به خانواده و چند مهمان مورد اعتماد نگه می دارند.

گربه Toyger

Toyger یک نژاد گربه جدیدتر است و در ابتدا Toyger کالیفرنیا نامیده می شد. واژه Toyger ترکیبی از اسباب بازی و ببر بود. این نام از ظاهر شبیه ببر و کمی وحشی اما طبیعت گربه خانگب گرفته شده است. گربه Toygerبسیار محبت آمیز هستند و عاشق بازی هستند – مخصوصاً با اسباب بازی های پردار – و انرژی زیادی دارند.

اما هنگامی که آنها خسته شوند، به سمت صاحبان خود می روند. کت های آنها متراکم و نرم با ظاهری مجلل است. این نژاد گربه گران قیمت در حال حاضر تنها دارای یک رنگ قهوه ای است. ترکیب رنگ مشکی و طلایی باعث شباهت آنها به ببرها می شود. آنها دارای بدنی براق و دمی بلند و مجلل، گوشهای گرد کوچک و چشمهای کوچک تا متوسط هستند. رنگ چشم آنها معمولاً زرد یا سبز است. تعداد محدودی پرورش دهندگان Toyger معتبر وجود دارد و این نیز قیمت بالای آنها را افزایش می دهد.

سخن آخر

این بچه گربه های خانگی دوست داشتنی و شاد هستند، خطرات کمی برای سلامتی و شجره نامه های قوی دارند. هر نژادی ویژگی های خاص خود را دارد که آنها را برای خانه ها و محیط های مختلف مناسب می کند. بنابراین مطمئن شوید که گربه خود را نه تنها بر اساس قیمت بلکه بر اساس این که آیا برای یکدیگر مناسب هستید یا خیر، انتخاب کنید. اگر این کار را انجام دهید.

منبع:

https://thediscerningcat.com/expensive-cat-breeds/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا