اسب ها

چگونه گاز گرفتن اسب را متوقف کنیم؟

اسب ها گونه ای باهوش از جانوران هستند. اما برای بیان حالات خود، حتی آنها ممکن است تمایل داشته باشند که صاحب انسانی خود را گاز بگیرند. بنابراین، چگونه گاز گرفتن اسب را متوقف کنیم؟ در این مقاله، چند تکنیک آموزشی اساسی برای توقف گاز گرفتن در اسب ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

گاز گرفتن اسب به هیچ وجه یک حرکت خوشایند نیست و باید به طور موثر با آن برخورد کرد تا مشکل رفتاری ایجاد نکند. راه های زیادی برای جلوگیری از گاز گرفتن تهاجمی اسب وجود دارد. آموزش اسب در عین حال سرگرم کننده و خسته کننده است. با این حال، اگر شما اسب خود را می پرستید و می خواهید یک عمر با اسب زیبا بگذرانید، بهتر است آن را طوری تربیت کنید که از میل شما پیروی کند. در اینجا چند تکنیک وجود دارد که می توانید برای آموزش بهتر اسب خود دنبال کنید:

ایجاد یک موقعیت رهبری

یکی از دلایل متعددی که اسب شما ممکن است شما را گاز بگیرد این است که اراده یا تسلط خود را بر شما نشان دهد. بهتر است پیشقدم شوید و اسب خود را به خاطر چنین اقداماتی سرزنش کنید.

یکی از راه های اطمینان از این امر این است که اسب را به سمت جایی که می خواهید حرکت دهید. اگر حرکت نکرد، به آرامی روی بدن ضربه بزنید تا حرکت کند. در خصوص یک کره اسب ممکن است قبل از اینکه نتایج واقعی نشان داده شود به چند تلاش بیشتر نیاز باشد. اما، این یکی از راه‌های آموزش لازم به اسبی است که گاز می‌گیرد.

جلسات آموزشی برای توقف گاز گرفتن اسب

چگونه گاز گرفتن اسب را متوقف کنیم؟ || دام و پت

بهتر است آموزش یک اسب را از جوانی شروع کنید تا به سرعت ذهنیت درستی پیدا کند و از رفتارهای وحشیانه خودداری کند. آموزش اسب یک فرآیند آهسته اما پیوسته است که در آن به اسب خود می آموزید که به شما بی احترامی نکند و دستورات را به درستی دنبال کند. این کار از طریق واکنش‌ها و رفتارهای سریع انجام می‌شود،

بنابراین اقدامات خوب با نتایج خوب و بد با تنبیه انجام می‌شود. بسیار توصیه می شود که سریع عمل کنید و یک اقدام را پیشگیرانه متوقف کنید.

ممانعت از اعمال دهانی

بسیاری از صاحبان اسب ها به اسب های خود اجازه می دهند که در طول جلسات نظافت به طور آشکار کف دست خود را لیس بزنند.  اگر اسب خم می شود تا کف دست شما را لیس بزند، بهتر است با یک “نه” سخت پاسخ دهید و آن را متوقف کنید. اگر اسب شما تهاجمی عمل می کند، بهتر است اسب را به عقب هل دهید.

چرا اسب ها دم خود را می چرخانند؟

آموزش کلیک

 یک کلیک به اسب کمک می کند تا اقدامات خوب را شناسایی کند و آنها را به خاطر بسپارد. این همراهی با پاداش هایی به شکل غذا یا استراحت انجام می شود. با یک کلیک ساده شروع کنید به غذا دادن.  هنگامی که اسب شما شروع به تشخیص کلیک کرد، آموزش رفتار را شروع کنید تا فقط زمانی که عمل مورد نظر انجام شد، اسب را کلیک کنید و با آن رفتار کنید. این یک مثال عالی از یادگیری تقویتی مثبت و منفی در اسب ها است.

آموزش فضایی

این مهم است که به اسب یاد دهید به فضای فیزیکی شما احترام بگذارد. برای آموزش تمرین های فضایی به سادگی، طناب سربی را در دست خود بگیرید و اسب را در جایی که می خواهید قرار دهید. اسب خود را تشویق کنید و به او استراحت دهید.

به یاد داشته باشید، ثبات در آموزش اسب بسیار مهم و ضروری است. اگر این کار را به طور مکرر انجام دهید، زمانی می رسد که اسب شما این اعمال را به تنهایی تکرار می کند. اگر به خوبی پیش برود، ممکن است اصلا نیازی به طناب نباشد. فقط با یک تکان دادن انگشت خود، اسب شما اطاعت خواهد کرد.

توبیخ حرکات اشتباه نیز حیاتی است.

چگونه از تشنج در اسب ها پیشگیری کنیم؟

استخدام مربیان حرفه ای

چگونه گاز گرفتن اسب را متوقف کنیم؟ || دام و پت

اسب ها حیواناتی فوق العاده باهوش و همه کاره هستند که مهارت یادگیری دارند. یک برنامه تمرینی و تاکتیک های فردی به اسب شما کمک می کند همیشه در مسیر درستی بماند و به شما احترام بگذارد.

اگر اسب شما به شدت نسبت به شما رفتار می کند، ممکن است یک مشکل اساسی یا ناراحتی وجود داشته باشد که باید سریعاً آن را بررسی کنید. بیشتر اوقات، عدم آموزش مناسب است که منجر به چنین مشکلاتی در مورد اسب ها می شود. به منظور حفظ امنیت و اطمینان از حداقل آسیب به خود و اسبتان، باید چند مرحله را دنبال کنید.

مراجعه به دامپزشک

راهکار دیگری که باید در صورتی که اسب شما رفتار عجیبی از خود نشان دهد، انجام دهید مراجعه به دامپزشک است. این کار تشخیص علت اینکه چرا اسب شما را گاز می گیرد را برای شما آسان تر می کند.

به اسب نزنید.

 آنها همچنین ممکن است این را به عنوان یک حرکت بازیگوش در نظر بگیرند و به شما ضربه بزنند. بنابراین باید با ملایمت تنبیه شوند تا اسب متوجه اشتباه خود شود و آن را تکرار نکند. شما بهتر است یک تکنیک یادگیری تقویتی مثبت را اتخاذ کنید که بر درمان تکیه دارد.

مراقب تغییرات رفتاری در اسب خود باشید.

چگونه گاز گرفتن اسب را متوقف کنیم؟ || دام و پت

اگر اسب شما شروع به رفتار تهاجمی نسبت به شما کرد، احتمال زیادی وجود دارد که این احساسات را با بدن، حرکت یا صدای خود ابراز کرده باشد. اسب را در موقعیت ها یا مکان هایی سرگرم نگه دارید این به اسب شما فرصتی برای ابراز چنین احساساتی عصبی و ناراحت کننده نمی دهد.

به اسب خود غذا ندهید.

اسب نمی تواند مستقیماً جلوی خودش را ببیند. به همین دلیل، وقتی با دست به آنها غذا می دهید، مطمئن نیستند که دهان خود را کجا قرار دهند. تغذیه با دست نیز در غیاب چهره های آشنا اسب را ناراحت می کند. بهتر است اسب ها را با دست غذا ندهید و غذای آنها را در مکان مناسب تهیه کنید تا راحت باشند. توصیه می شود که یونجه و دانه دان برای اسب ها را بررسی کنید.

از نیبلینگ خودداری کنید.

اسب های جوان تمایل بیشتری به جویدن وسایل دارند.

چگونه اعتماد به نفس اسب را افزایش دهیم؟

چگونه وقتی اسب شما را گاز می گیرد واکنش نشان دهید؟

اگر اسبی دارید که دوست دارد شما را نیش بزند یا با بازیگوشی گاز بگیرد، می توانید از آرنج خود برای جلوگیری از این وضعیت ها استفاده کنید. هنگام هدایت اسب خود، سر آنها را در کنار خود نگه دارید. اگر اسب شما می خواهد شما را گاز بگیرد، فوراً آنها را به سمت یک یورتمه یا کانتر در حال حرکت بفرستید. اسب شما باید درک کند که این رفتار برای آنها به معنای کار بیشتر خواهد بود و شما آن را تحمل نمی کنید.

 هنگامی که اسب شما گاز می گیرد، اغلب به این دلیل است که آنها سعی می کنند پیامی را منتقل کنند. وقت خود را صرف بررسی ریشه مشکل کنید تا بتوانید به طور موثر و کارآمد آن را درمان کنید.

منبع
https://horsyplanet.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا