اسب ها

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟

اگر می خواهید بدانید که کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟، این مقاله را بخوانید. اسب های عربی، آپالوسا، هافلینگر و آمریکایی رنگ آمیزی نژادهای اسبی هستند که به نظر می رسد طولانی ترین عمر را داشته باشند، اما مهمتر از نژاد اسب مراقبتی است که از آن دریافت می شود. کمی کردن طول عمر یک نژاد نسبت به نژاد دیگر چالش برانگیز است، اما می دانیم که نژادهای کوچکتر از نژادهای بزرگ بیشتر عمر می کنند.

اسب ها معمولا بین بیست تا سی سال عمر می کنند. اما مانند مردم، عوامل زیادی در طول عمر فرد نقش دارند، از جمله رژیم غذایی، ورزش و ژنتیک.

آیا برخی از نژادهای اسب بیشتر از بقیه عمر می کنند؟

نژاد اسب یکی از عوامل تعیین کننده طول عمر اسب است. تخمین زده می شود که بیش از 300 گونه اسب در جهان وجود دارد. آنها در اشکال، رنگ ها و اندازه های بسیاری وجود دارند که هر نژاد را منحصر به فرد می کند.

امید به زندگی می تواند در بین نژادها و انواع حیوانات متفاوت باشد. پونی ها نسبت به اسب های بزرگتر عمر طولانی تر و سالم تری دارند و بسیاری از این اسب های کوچک تا اوایل چهل سالگی زندگی می کنند.

طول عمر تخمینی یک اسب در درجه اول به نژاد اسب و تجربیات زندگی آن بستگی دارد. طول و کیفیت زندگی یک اسب به چندین متغیر بستگی دارد، از غذا گرفته تا ورزش تا بیماری، ژنتیک و فراتر از آن.

اسب‌هایی که در سنین جوانی از سلامتی و ساختار خوبی برخوردارند، بدون در نظر گرفتن نژاد، عمر طولانی‌تر و سالم‌تری دارند. پرورش یک اسب سالم برای افزایش طول عمر می تواند بسیار دشوار باشد، اما ما همیشه باید بهترین علایق اسب های خود را در نظر داشته باشیم.

نکته مهم

ما نمی‌توانیم کاری در مورد ژنتیک آنها انجام دهیم، اما می‌توانیم آنها را به درستی تغذیه کنیم و مطمئن شویم که ورزش می‌کنند، بنابراین آنها فرصتی برای زندگی تا سنین پیری دارند.

انتظار می رود اسب های اهلی که جزو دسته دام ها محسوب می شوند، بیشترین احتمال زنده ماندن را برای طولانی ترین زمان داشته باشند. آنها معمولاً دسترسی آماده به غذا و آب دارند و بسیاری از آنها تحت معاینات منظم دامپزشکی قرار می گیرند.

با این حال، همیشه اینطور نیست. برخی از اسب های اهلی عمر کوتاهی دارند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود که یک دونده سرعت عمر کوتاه‌تری داشته باشد، نه به این دلیل که اسب‌های مسابقه به خوبی مراقبت نمی‌شوند، بلکه به این دلیل که تجربه‌های آسیب‌زای متعددی دارند که منجر به مرگ می‌شود.

به عنوان مثال، شکستگی پا در محیط اسب مسابقه منجر به مرگ کشی می شود. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آسیب های اسب مسابقه هستید، این مقاله را که نوشتم بررسی کنید: چرا اسب های مسابقه وقتی پاهایشان می شکند کشته می شوند ؟

برخی از نژادها عمر کوتاهی دارند.

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟ | دام و پت

اسب های فریزی معمولاً فقط شانزده سال عمر می کنند. این اسب ها مهربان، ورزشکار و زیبا هستند، اما عمر طولانی هم ندارند. یکی از دلایل کوتاه شدن عمر آنها میزان همخونی است.

نسل‌های همخونی باعث ناتوانی‌های مادرزادی ژنتیکی بسیاری شدند که برخی از آنها تهدیدکننده زندگی هستند. اسب های فریزی معمولاً فقط 16 سال عمر می کنند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نژاد جذاب هستید، این مقاله را بررسی کنید: نژاد اسب فریزین: طول عمر، ژنتیک و تاریخ .

نکته مهم

رژیم غذایی مناسب در طول عمر اسب ضروری است.

غذایی که اسب می خورد نقش مهمی در سلامت کلی و امید به زندگی آنها دارد. اسبی که روی علف‌های باکیفیت چرا می‌چرخد، نسبت به اسب‌های ثابتی که رژیم غذایی با کیفیت پایین‌تری ارائه می‌کند، به احتمال زیاد در وضعیت بهتری قرار دارد.

بیماری می تواند طول عمر را کوتاه کند.

اسب ها بسیار بیشتر از بسیاری از حیوانات اهلی دیگر مستعد ابتلا به بیماری هستند. یکی از دلایلی که آنها به بیماری بیشتری مبتلا می شوند می تواند پرورش غیرمسئولانه باشد که انتقال مداوم نقایص ژنتیکی از مادر به نوزاد را تضمین می کند.

اختلال عملکرد هیپوفیز پارس میانی (PPID) یکی از شایع ترین بیماری هایی است که اسب ها را درگیر می کند و شایع ترین اختلال غدد درون ریز اسب است.

این می تواند بر همه نژادهای اسب تأثیر بگذارد، و اگرچه فوراً اسب ها را نمی کشد، ممکن است سهم قابل توجهی در سایر شرایط سلامتی داشته باشد که به ناچار کشنده می شوند. گزارش شده است که اسب‌های پونی و مورگان دارای موارد قابل توجهی از بیماری هستند.

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟ | دام و پت

به طور کلی، نژادهای اسب با طولانی ترین عمر عبارتند از: اسب های عربی ، آپالوسا ، هافلینگر و آمریکایی رنگ آمیزی . پس از مطالعه در مورد نژادهای رایج، این نژادها توسط من انتخاب شدند و بر اساس مطالعات علمی و جمعیت شناختی نیستند.

من می‌توانستم اسب‌های مورگان و کوارتر را بگنجانم، زیرا وقتی آنها اسب‌های مقاومی هستند و با درمان مناسب زندگی طولانی‌تری دارند. اکثر اسب‌هایی که عمر طولانی دارند اندازه کوچک‌تر هستند.

اما اندازه در بین نژادهای اسب کمتر از استعداد ژنتیکی اهمیت دارد. Friesians، یک نژاد اسب سبک تر، احتمالاً عمر متوسط ​​کمتری دارد (15-20 سال)، و Percheron، یک نژاد بزرگ، برای عمر طولانی آنها در نظر گرفته می شود.

این نتیجه بر اساس نوع، حالت و هدف حیوان به طور چشمگیری متفاوت است. یک اسب سخت‌کوش ممکن است هفته‌ای یک‌بار زودتر از اسب‌سواری بی‌وقفه استعفا دهد.

اگرچه نژاد اسب به طور قابل توجهی به طول عمر اسب کمک نمی کند، تا آنجا که شواهد نشان می دهد، اسب های کوچکتر مانند پونی ها به طور قابل توجهی بیشتر از اسب های متوسط ​​زنده می مانند. ⠀

چگونه می توان طول عمر اسب های خود را افزایش داد؟

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟ | دام و پت

در حالت بهینه، باید به اسب اجازه داد تا حد امکان در مرتعی با علف سالم چرا کند. قوام چمن بسیار مهم است زیرا هر مزرعه ای مواد معدنی کافی مورد نیاز یک اسب سالم را تامین نمی کند.

علوفه و غلات و مواد مغذی مرغوب باید در صورت نیاز در اختیار اسب های مسن قرار گیرد. دوره مصرف خوراک نیز ضروری است. اسب های مسن باید هر روز، هر زمان که امکان پذیر باشد، تقریباً در همان زمان تغذیه شوند. زمان تغذیه منظم به طور موثر به محافظت از سلامت روده آنها کمک می کند.

استراحت کافی عامل مهم

بسیار مهم است که بخشی از روز هر اسب را به استراحت اختصاص دهید. بدون شک این در نقش، سطح بلوغ و سلامت اسب متفاوت است. خستگی ذهنی ممکن است ناشی از استرس بیش از حد اسب باشد و معمولاً باعث بروز حوادث ناشی از ناراحتی، سفتی و استفاده بیش از حد می شود.

ورزش

برای رفاه طولانی مدت اسب، رسیدن به تعادل مناسب بین ورزش و استراحت بسیار مهم است. ورزش یک عنصر کلیدی برای زندگی طولانی است. به نظر می رسد اسب های مسن در برابر بیماری های اسکلتی- عضلانی دژنراتیو، از جمله لامینیت و آرتریت آسیب پذیرتر هستند. چند تا از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش این مشکل، اطمینان از حرکت اسب است.

غضروف و فیبرهای عضلانی آن‌ها انعطاف‌پذیرتر بوده و در برابر آسیب‌هایی که در نهایت باعث لنگش می‌شود آسیب‌پذیرتر هستند. از طریق فعالیت و جابجایی مؤثر اسب، خطر این مشکلات کاهش می یابد.

سرپناه مرتع به جای صرفاً محفظه غرفه شدید، یکی از قابل توجه ترین ابزارهای دفاع در برابر حرکت محدود و اختلالات مرتبط است. اگر سوار نمی شوید، اسب خود را پیاده روی کنید، آن را روی خط لانژ کار کنید یا آنها را روی واکر قرار دهید.

مراقبت از دندان نیز بسیار مهم است

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟ | دام و پت

اسب ها باید سالانه دندان های خود را معاینه کنند. اکثر اسب هایی که در اسارت پرورش می یابند هر ساله نیاز به شناور شدن دندان های خود دارند . شناور کردن روشی است که برای براده کردن نقاط تیزی که در لبه‌های دندان ایجاد می‌شود، درد در دهان اسب ایجاد می‌کند و از برخورد صحیح دندان‌ها جلوگیری می‌کند.

اسب‌های اهلی نیاز به شناور شدن دندان‌های خود دارند، زیرا براده شدن طبیعی دندان‌ها در زمانی که اسب در حال چرا بوده است، همیشه زمانی که اسب‌ها در اصطبل قرار می‌گیرند و با رژیم غلات تغذیه می‌شوند، اتفاق نمی‌افتد.

مراقبت از سم ها

مراقبت نادرست از سم می تواند به دست و پا چلفتی اسب کمک کند، که همچنین می تواند به کاهش تدریجی رفاه نهایی اسب کمک کند. سم اسب بار دسته جمعی اسب را در یک منطقه محدود تحمل می کند و بنابراین باید به طور مناسب با آنها رفتار شود.

درمان سم سالم نیاز به قرار ملاقات های مکرر و معاینه و مرتب سازی منظم توسط یک نجار دارد. اسب‌های بدون کفل نیاز به غربالگری مکرر دارند.

سخن آخر کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟

با توجه به طول عمر پیش بینی شده، اگرچه برنده ظاهری وجود ندارد. آپالوساها به دلیل دوام خود شناخته می شوند و به طور منظم بیش از سه دهه زنده می مانند. اما طول عمر اسب به مراقبتی که بیشتر از نژادش دریافت می کند بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که اسب خود را به درستی تغذیه کنید، واکسیناسیون را انجام دهید، هر زمان که اسب شما مریض شد با دامپزشک تماس بگیرید، از پاهایش مراقبت کنید و سالانه دندان هایش را چک کنید.

این مراحل باعث می شود اسب شما عمری سالم و طولانی داشته باشد.

منبع
https://horseracingsense.com/what-horse-breed-lives-the-longest-lifespan/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا