گربه ها

چگونه یک بچه گربه را بخوابانیم؟

آموزش خواب به بچه گربه نیازمند زمان و تلاش است. اگر بچه گربه دارید، آموزش خواب به آنها یک فرآیند دو طرفه است. نگهداری از یک بچه گربه در زندگی فواید زیادی دارد، اما خواب آرام ممکن است یکی از مشکلات آنها باشد. بچه گربه ها هیچ مفهوم یا احترامی برای زمان ندارند. اگر بچه گربه شما نمی خواهد در شب بخوابد، خواب شما به طور اجتناب ناپذیری مختل می شود. این وضعیت باعث می شود احساس خستگی کنید و می تواند به پیوند گربه و انسان آسیب برساند.

از خوابیدن بچه گربه خود در طول روز جلوگیری نکنید. درعوض، قبل از تهیه یک وعده عصرانه، روی خسته کردن بچه گربه خود تا جایی که ممکن است با بازی تمرکز کنید. از هیجان بیش از حد بچه گربه در شب خودداری کنید و یک تخت راحت فراهم کنید که رایحه های آرام و آشنا ارائه می دهد. شایع ترین مشکلات ادراری در گربه ها را بشناسید.

آیا یک بچه گربه تمام شب می خوابد؟

بچه گربه ها بیشتر از گربه های بالغ می خوابند. بیشتر بچه گربه ها می توانند تا 20 ساعت از هر روز را در خواب بگذرانند. بچه گربه ها در هنگام بیدار شدن بسیار فعال و هوشیار هستند، که بر سطوح انرژی تأثیر می گذارد. چنین چرت زدن ایده آل به نظر می رسد، اما بچه گربه ها به ندرت برای مدت طولانی در خواب می مانند. گربه های کوچکتر از 3 ماه بعید است که از الگوهای خواب معمولی لذت ببرند.

اینکه یک بچه گربه چند ساعت در شب می خوابد؟ به طیفی از عوامل بستگی دارد. اکثر بچه گربه ها بارها در شب بیدار می شوند.

آموزش خواب به بچه گربه، آنها در شب کجا باید بخوابند؟

متقاعد کردن بچه گربه ها برای خوابیدن در هنگام خواب یک موضوع آموزشی است. همه چیز با ایجاد بهترین مکان برای خواب بچه گربه در شب شروع می شود.

حبس کردن یک بچه گربه در اتاق خواب ایده خوبی به نظر می رسد، اما می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. بعضی از بچه گربه ها حتی وقتی تنها هستند جیغ می زنند و صدایی شبیه به یک بچه تازه متولد شده ایجاد می کنند.

قبل از خوابیدن بچه گربه ای که در اتاقی جداگانه می خوابد، گزینه های خود را بسنجید. شما باید مزایا و معایب استفاده از اتاق خواب خود را با بچه گربه جدید خود بسنجید.

آموزش خواب به بچه گربه، خواباندن گربه در شب اول

چگونه یک بچه گربه را بخوابانیم؟ || دام و پت

اگر بچه گربه تنها بماند و بترسد، ممکن است برای مدتی عصبی و مضطرب باقی بماند. در این شرایط بچه گربه زمان خواب را با رها شدن مرتبط می کند. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که یک بچه گربه را در شب اول نزدیک خود نگه دارید.

اگر بچه گربه را در شب اول روی تخت خود بخوابانید نادرستی است. از آن شب به بعد، تخت شما محل خواب بچه گربه می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دادن یک بچه گربه روی تخت شما توصیه نمی شود.

بچه گربه ها ممکن است هنگام خواب روی شما بپرند و با دندان و چنگال به پاها یا حتی صورت شما حمله کنند. بچه گربه فقط سعی می کند توجه شما را جلب کند. یکی از راه حل ها این است که بچه گربه خود را در جعبه یا قفس نگه دارید.

بچه گربه شما به اندازه کافی نزدیک نگه داشته شود که عطر شما را حس کند. اما نباید از نظر فیزیکی با شما تعامل داشته باشد.

با این حال، نگه داشتن یک بچه گربه در شب کار بی خطری نیست. برای مثال، اگر بچه گربه شما میو کردن را متوقف نکند، صدا همچنان خواب شما را مختل می کند. برخی از بچه گربه ها نیز هنگامی که به پرسه زدن آزاد عادت کرده اند و نتوانید آنها را نگه دارید.

اگر تصمیم به استفاده از جعبه دارید، جعبه ای را تهیه کنید که برای یک سگ بزرگ طراحی شده است. بچه گربه خود را به زور داخل جعبه ای که برای انتقال آن به دامپزشک استفاده می کنید، نکنید.

آیا بچه گربه من می تواند تنها در یک اتاق بخوابد؟

رها کردن یک بچه گربه در طبقه پایین در شب ممکن است جذاب به نظر برسد. با این حال، فقط زمانی باید واقعاً این موضوع را در نظر بگیرید که بچه گربه به زمین خوابیدن عادت داشته باشد. همانطور که گفته شد، باید بچه گربه خود را نزدیک خود نگه دارید تا زمانی که به خانه شما عادت کند.

آیا یک بچه گربه می تواند در حمام یا آشپزخانه بخوابد؟ این مکان ها انتخاب های مناسبی برای نگهداری آنها هستند زیرا می توانید در را ببندید و بچه گربه خود را تا صبح به حال خود رها کنید. افسوس، این راه حل به ندرت قابل اجرا است.

بچه گربه ها، ذاتا کنجکاو هستند و این اتاق ها مملو از خطرات بالقوه است. اگر بچه گربه دور از چشم نباشد، ممکن است از جعبه بستر آب بنوشد و داخل آن بیفتد. چرا گربه لیزر را دنبال می کند؟

چرا بچه گربه من شب نمی خوابد؟

چگونه یک بچه گربه را بخوابانیم؟ || دام و پت

بچه گربه ها به دلایل مختلفی برای خوابیدن مشکل دارند. شش توضیح اصلی برای بی خوابی بچه گربه ها وجود دارد:

غریزه

غرایز بچه گربه خود را در نظر بگیرید. همه گربه سانان کرپوسکولار هستند، به این معنی که در سحر و غروب بیشترین فعالیت را دارند. بنابراین، بچه گربه شما احتمالاً خیلی زود بیدار می شود، حتی اگر در ساعات تاریکی بخوابد. سحرخیزی بخشی از خصوصیات گربه سانان است. حتی وقتی به سن بلوغ می رسد، ممکن است متوجه شوید که بچه گربه در صبح به شما خیره شده و منتظر است تا به او غذا بدهید. بخوانید که گربه شما چقدر باهوش است؟

محیط ناآشنا

از دیدگاه بچه گربه خود به همه چیز نگاه کنید. احتمالاً مادر و بچه‌هایش را رها کرده است، که هر لحظه قبل، از جمله زمان خواب را با آنها گذرانده است. ناگهان، بچه گربه در یک محیط ناآشنا قرار می گیرد. برای کاهش اضطراب بچه گربه رایحه ای آشنا، مانند پتویی که او را به یاد مادرش می اندازد، بدهید.

سر و صدا

طبق تحقیقات، شنوایی یک بچه گربه با یک گربه بالغ قابل مقایسه است. در نتیجه، صدا می تواند برای بچه گربه ترسناک باشد، اما فقدان کامل صدا هم ممکن است ترسناک باشد.

اگر بچه گربه شما سال های رشد خود را در مکانی آرام گذرانده باشد، زندگی در آپارتمان می تواند ترسناک باشد. حس شنوایی حاد بچه گربه در معرض انواع صداهای جدید قرار می گیرد. اینها می تواند شامل آژیر، بوق ماشین، همسایه ها یا رهگذران باشد.

به همین ترتیب، بچه گربه‌ای که در خانه‌ای با صدای بلندتر بزرگ شده است، اگر در جایی تقریباً ساکت زندگی کنید، این صدای آرامش‌بخش را از دست خواهد داد.

تحریک بیش از حد

فراهم کردن اسباب‌بازی برای بچه گربه در هنگام خواب ممکن است راهی برای سرگرم نگه داشتن او در هنگام خواب به نظر برسد. در عوض، این ممکن است باعث تحریک فزاینده بچه گربه شود. همین امر در مورد فعالیت های محبوب مانند کوهنوردی نیز صدق می کند. اگر بچه گربه شما فرصت بازی را داشته باشد، خودش را خسته می کند. اما مراقب نظافت گربه باشید. برس زدن ملایم خز می تواند بچه گربه را دچار خواب آلودگی کند.

گرسنگی

بچه گربه ها شکم کوچکی دارند و به همان اندازه کم غذا می خورند. علاوه بر این، یک بچه گربه ممکن است به تغذیه از شیر مادرش در شب عادت کند. برای همین توصیه می شود تا جایی که ممکن است به بچه گربه خود غذا دهید. غذا دادن قبل از خواب حیوان را خسته می کند.

یک میان وعده دم دست داشته باشید، اما غذاها را با دست ندهید، در غیر این صورت بچه گربه تصور می کند که حق دارد شما را در تمام ساعات بیدار کند و چنین لذتی را از شما بخواهد. ضرورت حمام

آیا بچه گربه شما برای توالت رفتن آموزش های لازم را دیده است؟ آیا به یک سینی زباله راحت و آشنا دسترسی آسانی دارد؟ در غیر این صورت، بچه گربه شما را بیدار می کند و انتظار کمک از شما را دارد. این مشکل آموزشی را در اسرع وقت برطرف کنید زیرا بچه گربه ها دارای مثانه فعال هستند که نیاز به آموزش لازم برای جعبه بستر و ادرار دارند.

خیره شدن گربه ها و ۱۴ علت اصلی آن را بشناسید.

چگونه بچه گربه خود را طوری تربیت کنیم که شب بخوابد؟

چگونه یک بچه گربه را بخوابانیم؟ || دام و پت

“چگونه بچه گربه ام را در شب بخوابانید؟” این یکی از سوال و چالش های اصلی هر صاحب گربه خانگی است.   هنگامی که مشخص کردید بچه گربه شما کجا می خوابد، باید روی متقاعد کردن او برای انجام این کار کار کنید.

این کار زیاد آسان نیست. اما در مقابل وسوسه توجه به بچه گربه ای که هنگام خواب شما را گاز می گیرد و خراش می دهد، مقاومت کنید. اگر بچه گربه شما می خواهد بازی کند، هر کاری که لازم باشد برای جلب توجه انجام می دهد. اما در هنگام خواب نباید به این رفتار آنها اعتنا کنید.

به همین ترتیب، خاموش کردن چراغ ها و امید به اینکه بچه گربه شما زودتر بخوابد، بی تاثیر خواهد بود. بچه گربه خود را به امید اینکه شب بخوابد، در روز بیدار نگه ندارید. بچه گربه ها برای رشد و تکامل استخوان ها و اندام های خود باید دائماً بخوابند. در عوض، بچه گربه خود را تا پایان شب خسته کنید.

آموزش خواب به بچه گربه بچه، خسته کردن آنها

اسباب بازی های شکار، مانند خودکار لیزری یا چوب ماهیگیری را تهیه کنید. بچه گربه با تلاش برای گرفتن طعمه، غریزه های شکار را دوست دارد.

بچه گربه ها راحت تر از گربه های بالغ هنگام بازی خوشحال می شوند، اما همچنان به تنوع نیاز دارند. با توجه به علوم رفتاری کاربردی حیوانات ، همه گربه‌سانان در نهایت از بازی‌ها و فعالیت‌های مشابه خسته می‌شوند. چرخش مداوم اسباب بازی ها را انجام دهید و با بچه گربه خود بازی کنید.

غذا بدهید.

بچه گربه ها باید حداقل 4 بار در روز غذا بخورند. اکثر بچه گربه ها گرسنه از خواب بیدار می شوند و چند بار بعد از ظهر و عصر درخواست غذا می کنند. آخرین وعده غذایی بچه گربه خود را تا جایی که ممکن است دیرتر، پس از آخرین زمان بازی، ارائه دهید. این وعده غذایی را به بزرگترین وعده غذایی در روز تبدیل کنید.

در حالی که بچه گربه ها مقدار قابل توجهی غذا نمی خورند، آنقدر می بلعند که شکم کوچکشان را پر کند. یک بچه گربه پس از تغذیه به طور خودکار بی حال می شود. احتمالاً به نظر می رسد که خودش را تمیز کند و سپس به خواب عمیقی می رود. طبیعتاً هر چه دیرتر این اتفاق بیفتد، بچه گربه مدت بیشتری می خوابد.

یک برنامه حمام تنظیم کنید.

قبل از اینکه بچه گربه شما شروع به چرت زدن کند، او را تشویق کنید تا از سینی بستر استفاده کند. اگر نیاز دارید بچه گربه را حمل کرده و در جعبه بستر قرار دهید.

اگر به نظر می رسد که بچه گربه شما تمایلی به استفاده از جعبه بستر ندارد، یک دستمال مرطوب بدون عطر را روی مقعد و مثانه آن بمالید. این کار حس لیسیدن توسط مادری را تقلید می کند که قبلاً بچه گربه را تشویق به حذف کردن می کرد.

تخت مناسب تهیه کنید.

شما همچنین باید یک تخت برای بچه گربه خود تهیه کنید. گربه ها در هر سنی از قلمرو لذت می برند، بنابراین بچه گربه شما از این قاعده مستثنی نخواهد بود. اگر بچه گربه تختی داشته باشد که روی آن بخوابد، در نهایت بچه گربه در شب شروع به جذب به سمت آن می کند.

یادگیری نحوه خواباندن بچه گربه در تخت خودش می تواند یک تمرین آموزشی باشد. در اصل، شما باید این تخت را تا حد امکان راحت و جذاب کنید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید به این هدف برسید.

  • یک پتو با بوی آرام و آشنا بپوشید.
  • تخت را به دور از هر گونه فشار یا صدا قرار دهید.
  • تا جایی که می توانید تخت را با پتوهای گرم و دنج بپوشانید.
  • پخش موسیقی آرام بخش را برای تشویق به خواب در نظر بگیرید
  • مطمئن شوید که بچه گربه می‌داند که می‌تواند به غذا، آب و سینی زباله از تخت برسد.
  • در صورت امن بودن، تخت را از سطح زمین بلند کنید زیرا گربه ها از موقعیت های بلند لذت می برند
  • وقتی بچه گربه شما شروع به سازگاری کرد، می توانید اسباب بازی ها را به تخت اضافه کنید.
منبع
https://www.seniorcatwellness.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا