حیوانات خانگی کوچک

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

در این مقاله، چند مورد از بهترین روش های درمان بیماری کرم حلقوی در همسترهای خانگی، آورده شده است. کرم حلقوی، برخلاف نامی که دارد، یک عفونت قارچی شایع است که روی پوست همستر ایجاد می شود. در این بیماری، عفونت به شکل حلقه روی بدن پخش می شود. در واقع، به همین دلیل است که به عفونت کرم حلقوی معروف می باشد.

سوال اصلی این است که چگونه می توان کرم حلقوی را در همستر درمان کرد؟ شما می توانید عفونت کرم حلقوی را در همسترها، با تمیز کردن و نظافت، استفاده از شامپوی خشک ضد قارچ، حوله تمیز، وان و ضد عفونی کردن با الکل، لوسیون ضد قارچ، روغن خردل، سرکه سیب همراه با روغن نارگیل و زردچوبه، و یا با روغن سیاه دانه، درمان کنید. همچنین می توانید از داروهای مختلف ضد قارچ، مانند لوسیون ضد قارچ، برای درمان موضعی این بیماری، استفاده کنید.

چگونه کرم حلقوی را در همستر درمان کنیم؟

کرم حلقوی، بیماری است که در آن بثورات روی بدن، به شکل حلقه ظاهر می شود. این اختلال، باعث پوسته پوسته و سفت شدن پوست می شود. به طور کلی، این اختلال، از حیوان به حیوان و همچنین از جسم به حیوان و از انسان به حیوان، منتقل می شود. بنابراین، رعایت نکات بهداشتی در مورد این بیماری، ضروری است.

پاکسازی و نظافت خود همستر و محیط زندگی آن، به پیشگیری از بروز این عفونت، کمک می کند. این اقدامات، شامل تمیز کردن حیوان خانگی، همراه با پاکسازی قفس و محیط اطراف آن، است.

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

حمام کردن برای درمان کرم حلقوی در همستر

اولین و مهمترین مرحله برای تمیز کردن بدن همستر، استفاده حمام است. اگر حیوان خانگی خود را، به طور منظم، تمیز کرده و پاک کنید، همستر تان فعال و شاداب خواهد ماند. بنابراین، حمام کردن، یکی از نکات اساسی در حفظ سلامتی همسترها به شمار می رود.

شما می توانید حمام ماسه ای به حیوان خانگی خود بدهید. هرگز نباید از آب برای حمام دادن به حیوان خانگی خود استفاده کنید. ماسه را در وان گذاشته و حیوان خانگی خود را در آن بگذارید. همستر خانگی تان، با جنب و جوش و حرکت در آن، حمام خواهد کرد. بعد از حمام ماسه، برای تمیز کردن بدن همستر خانگی تان، از حوله استفاده کنید.

برای استحمام، همیشه از وان مرتب و تمیز استفاده کنید. اگر از حمام یکسانی برای استحمام استفاده می کنید، سایر حیوانات خانگی ممکن است باعث انتقال میکروب ها از حیوان خانگی به حیوان خانگی دیگر دیگر شوند. تمیز کردن خوب و مناسب وان، بسیار مهم است.

برای تمیز کردن صحیح وان، باید مقدار کمی از شوینده ای که اثرات ضد بیوتیک دارد، برداشته و در وان پخش کرده و سپس، وان را با آب فراوان، بشویید. به این ترتیب، تمام عوامل ایجاد کننده عفونت و گرد و غبار از آن حذف خواهند شد. پس از خشک شدن وان، می توانید همستر خانگی تان را در آن قرار دهید.

وقتی وان کاملاً خشک شد، برای حمام کردن حیوان خانگی تان، به آن ماسه اضافه کنید. اکنون، همستر خانگی تان، می تواند در یک وان مرتب و تمیز حمام کند. به طور کلی، علاوه بر سایر فواید، حمام کردن، برای از بین بردن بوی همسترهای نر، مفید است.

چرا مدفوع همستر من سبز است؟

استفاده از شامپو ضد قارچ

باید بدانید که کرم حلقوی، یک عفونت قارچی است. به همین علت، بهترین راه درمان آن، استفاده از شامپوی خشک ضد قارچ است. یک عامل ضد قارچی، ماده اولیه و ضروری تشکیل دهنده این شامپو است که می تواند عوامل ایجاد کننده بیماری را، از بین ببرد.

استفاده از این محصول ضد قارچی، بدون زحمت و ساده، درست مانند سایر شامپوها، است. این شامپوی خشک، مانند پودر است. باید آن را روی بدن همستر خانگی تان پاشیده و سپس با کمک قلم مو، به درستی روی ضایعات حلقوی پهن کنید تا بتواند اثر خود را به درستی بروز دهد.

تنها تفاوت استفاده از شامپو ضد قارچ، این است که هنگام استفاده از آن روی بدن، باید آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی بدن قرار دهید تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد. بعد از 5 تا 10 دقیقه، می توانید آن را از روی بدن همستر خانگی تان، پاک کنید. هنگام استفاده از شامپوی ضد قارچ، باید بسیار مراقب باشید که روی چشم های تان تأثیر نگذارد.

استفاده از حوله تمیز

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟ | دام و پت

پس از شستن حیوان خانگی خود برای تمیز کردن، همیشه از یک حوله پاکیزه و تمیز استفاده کنید. پس از تمیز کردن، این حوله را در ماشین لباس شویی قرار داده و بعد از شستشو، مجدداً از آن استفاده کنید. زیرا عوامل عفونی بدن، می توانند روی حوله مانده و منتقل شوند.

بنابراین، برای تمیز کردن بدن همستر خانگی تان، همیشه از یک حوله تمیز و قابل شستشو استفاده کنید. اگر امکان اتصال علامت بر روی حوله وجود دارد، می توانید آن ها را با نشانه هایی، جدا کنید. به این ترتیب، می توانید شیوع بیماری های عفونی را، در حیوان خانگی کوچک خود، کنترل کنید. این روش، برای تسکین بیماری حیوان خانگی تان، مفید است.

استفاده از سواب الکل

استفاده از سواب الکل برای پاکسازی زخم ها و عفونت های همستر، یکی از بهترین روش های ممکن است. سواب الکلی، دارای 50 تا 70 درصد الکل است. این‌ میزان الکل، برای از بین بردن قارچ ها، کافی است. اگرچه استفاده از سواب الکل برای پاکسازی عفونت، کمی تحریک کننده و پیچیده است، اما میکروب ها را از بین می برد. هنگام استفاده از سواب الکل برای پاکسازی عفونت، بلافاصله بر روی آن، روغن خردل بمالید.

در استفاده از سواب الکل، باید محتاط باشد. زیرا تنها هدف این کار، تمیز کردن زخم است. اگر پس از تمیز کردن زخم با سواب الکل و قرار دادن داروی ضد قارچ روی آن، چرک یا خون وجود داشته باشد، آن را پاک کنید.

تمیز کردن قفس و درمان کرم حلقوی در همستر خانگی

همیشه قفس را مرتب و تمیز نگه دارید تا هیچ میکروب و عامل عفونی در آن رشد نکند. به طور مشابه، اگر قفس همستر خانگی تان را مرتباً تمیز نگه دارید، می توانید حیوان خانگی تان را نیز سالم نگه دارید. در غیر این صورت، ممکن است که همستر، در شب، سر و صدا ایجاد کند.

علت برآمدگی چشم در همستر چیست؟

استفاده از روغن خردل

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟ | دام و پت

روغن خردل، خواص فوق العاده ای در مبارزه با هر نوع عامل عفونی دارد. این دارو در درمان انواع عفونت های پوستی، از اهمیت دارویی بالایی برخوردار است. روغن خردل، معمولاً در هر خانه ای موجود است. اگر هفته ای یکبار، همستر خانگی تان را با این روغن ماساژ دهید، حیوان احساس می کند که فعال و سالم است.

استفاده از روغن خردل، باعث می شود که همستر خانگی تان، از میکروب ها در امان بماند. شما باید سن همستر خود را بدانید و بر این اساس، از روغن خردل استفاده کنید.

روغن خردل را در یک قابلمه بریزید. آن را کمی گرم کرده و سپس، چند قطره آب به آن اضافه کنید. ترکیب را خوب مخلوط کنید، سپس 2 دانه گندم به آن اضافه کنید. آن را به مدت طولانی گرم کنید تا زمانی که شروع به جوشیدن کند و رنگ دانه های گندم سیاه شود. پس از پخت، بگذارید سرد شود. سپس، دانه های گندم را از آن خارج کنید. آن را به درستی خنک کنید و دمای آن را با لمس کردن توسط انگشت خود، بررسی کنید.

وقتی مخلوط خوب سرد شد، آن را روی عفونت بمالید. قبل از استفاده از این روغن، ابتدا عفونت را با پنبه پاک کنید. روغن خردل را با انگشت برهنه، بر روی بدن همستر، اعمال نکنید. روغن خردل را با کمک یک تکه پنبه، بر روی بدن همستر بمالید. اگر پنبه ندارید، با پوشیدن دستکش، آن را با انگشت بمالید.

روغن خردل را روی کل زخم، به گونه ای پخش کنید که این روغن تمام ضایعات حلقوی را بپوشاند. به طور مشابه، آن را به طور مناسب روی تمام دایره ها بمالید. برای به دست آوردن نتایج بهتر، آن را در شب بمالید تا بتواند مدت طولانی روی بدن همستر خانگی تان بماند.

روغن نارگیل

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟ | دام و پت

روغن نارگیل، دارای ویژگی های شگفت انگیزی است. زیرا دارای کاپریلیک و اسید لوریک است که توانایی فوق العاده ای برای مبارزه با قارچ دارند. با این حال، شما باید از آن با دقت استفاده کرده و برای اعمال بر روی بدن همستر خانگی تان، آن را به درستی رقیق کنید.

بهترین روش، استفاده از مخلوط سیب با روغن نارگیل است. دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل بردارید، سپس در صورت سرد بودن، آن را به درستی گرم کنید، سپس بگذارید سرد شود. وقتی به درستی سرد شد، یک تا دو قاشق چای خوری سرکه سیب را به آن اضافه کرده و آن ها را مخلوط کنید.

وقتی هر دو به طور مناسب مخلوط شدند، سپس آن را با کمک پنبه روی پوست بمالید. بهترین زمان برای استفاده از آن، در شب است. با 2 تا 3 روز استفاده می توانید نتایج شگفت انگیزی را مشاهده کنید.

شایع ترین علل لرزیدن همستر چیست؟

استفاده از زردچوبه با روغن سیاه دانه در همستر خانگی

روغن سیاه دانه و زردچوبه، هر دو برای درمان کرم حلقوی مناسب هستند. زیرا هر دو دارای خواص ضد قارچی شگفت انگیزی هستند. برای استفاده از آن به عنوان ضد قارچ در برابر این عفونت، باید یک خمیر غلیظ از هر دو ماده تهیه کرده و مستقیماً روی ضایعات بدن همستر، بمالید.

برای این منظور 1 تا 2 قاشق چای خوری زردچوبه تهیه کنید. روغن سیاه دانه را به آن اضافه کنید. مقدار این روغن باید به اندازه ای باشد که خمیری غلیظ ایجاد شود. سپس این خمیر غلیظ را روی زخم ها بمالید. برای به دست آوردن نتایج بهتر، از آن در شب استفاده کنید. زیرا در صورت استفاده شبانه، می تواند مدت طولانی تری روی بدن مانده و نتایج خوب و شگفت انگیزی را بروز دهد.

استفاده از لوسیون ضد قارچ

در کنار این داروهای خانگی، می توانید لوسیون ضد قارچ را نیز از بازار خریداری کنید. این‌ محصول، برای درمان این شرایط، مناسب خواهد بود. ماده فعال این لوسیون قارچ کش، کیفیت خوبی دارد. بنابراین اثر آن عالی و سریع است. فرم های دوز انتخابی شما باید مطابق تجویز دامپزشکان باشد.

این‌ محصول، با توجه به وزن مورد نیاز بدن تهیه می شود. بنابراین استفاده از آن ها طبق توصیه دامپزشک، هیچ عارضه جانبی خاصی نخواهد داشت.

منبع
https://hamstersauthority.com/how-to-treat-ringworm-in-hamsters/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا