پرنده ها

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟

پرورش مرغ و اردک در کنار یکدیگر! آیا امکان پذیر است؟

پرورش مرغ و اردک در کنار یکدیگر می تواند لذت بخش و حتی امکان پذیر باشد. آیا شما نیز مایل هستید اردک ها و مرغ هایتان را در کنار یکدیگر، نگه داری کنید؟ پس حتما تا به حال از خود پرسیده اید که اصلا می توان مرغ ها و اردک ها را در کنار یکدیگر نگاه داشت؟ برای نگه داری مرغ ها و اردک ها در کنار یکدیگر، چه کارهایی می توان انجام داد؟ آیا می توان مرغ و اردک را در یک لانه و در کنار هم نگه دارید؟ نظرات متفاوتی درباره نگهداری مرغ و اردک در یک محفظه وجود دارد. آیا می توان مرغ و اردک را با هم پرورش داد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و پاسخ های مناسب ادامه این مقاله را تا انتها بخوانید.

با ایجاد چند تغییر ساده در قفس و محیط نگه داری از این پرندگان، می توانید مرغ ها و اردک ها را با هم نگه داری کرده و در یک قفس به صورت مسالمت آمیز، پرورش دهید. این دو پرنده می توانند به راحتی در کنار یکدیگر زندگی کنند. به طور کلی، اردک ها به مقدار زیادی رطوبت نیاز دارند. این رطوبت، برای سلامتی مرغ ها مناسب نیست.

همچنین، گاهی اوقات به مرغ های خود باید غذاهای حاوی دارو بدهید تا از انواع بروز بیماری های مختلف، پیشگیری کند. با این حال، این غذاهای دارویی، برای جوجه اردک ها جواب نمی دهد. جوجه اردک ها مقدار زیادی غذا و خوراک مصرف می کنند. به همین دلیل، دریافت مقدار زیاد دارو می تواند آن ها را بیمار کند.

در مورد علت اسهال در اردک ها چیست؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ساخت لانه برای مرغ و اردک

زمانی که چند اردک را به گله خود اضافه می کنید، داشتن فضای کافی اهمیت دو چندانی می یابد. ازدحام بیش از حد، همه مرغ ها و اردک ها را تحریک پذیر کرده و باعث ایجاد زورگویی و درگیری در بین آن ها می شود. همانطور که می دانیم، جوجه ها روش خاصی برای جویدن غذاهای خورده شده، دارند. اما اردک ها اینطور نیستند. در داخل قفس، به دلیل تنفس اردک که باعث ایجاد رطوبت زیاد در هوا می شود، باید تهویه بیشتری مهیا کنید.

تامین آب و غذای مرغ ها و اردک ها

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟ | دام و پتچگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟ | دام و پت

علاوه بر این که اردک ها، مانند مرغ ها، به منبع آب برای تامین آب مورد نیازشان، احتیاج دارند، از منبع آب برای کمک به تغذیه و هضم غذاهای خورده شده، استفاده می کنند. همچنین، اردک ها برای شنا کردن، به یک منبع آب با عمق مناسب، احتیاج دارند.

با این حال، مرغ ها به همراه غذا، به مصرف آب احتیاج ندارند و با داشتن منبع آب کوچکتر نیز، خوب عمل می کنند. همچنین، مرغ ها دوست ندارند خیس شوند. زیرا پرهای آن ها ضد آب نیست. با این حال، پرهای اردک ها دارای غدد روغنی است، و این موضوع، به خشک نگه داشتن پرهای آنها کمک کند.

اگر مرغ خیس شود، این اتفاق می تواند منجر به بروز بیماری و احتمالاً مرگ مرغ شود. اما به دلیل این که دمای بدن اردک بسیار بالاتر از مرغ است. بنابراین خیس شدن به همان شکل بر آن ها تأثیر نمی گذارد. یکی دیگر از نیازهای آبی اردک ها، نوعی استخر کوچک، حوضچه یا حفره ای است که آن ها بتوانند در آن شنا و بازی کنند.

برای جلوگیری از بروز مشکل در سلامتی مرغ ها، باید حوضچه ها و یا استخر مخصوص اردک هایتان‌ را، در گوشه ای از قفس که مرغ ها به آن جا دسترسی کمتری دارند، ایجاد کنید.

اگر استخر باید در داخل محل نگه داری از مرغ ها و اردک ها ایجاد شود. باید یک ردیف آجر در قسمت بیرونی و داخل لبه حوضچه، قرار دهید. وجود این بلوک ها، در صورت ورود مرغ به داخل استخر، به خارج شدن آن ها از استخر، کمک می کند.

تامین غذای اردک ها و مرغ ها، کمی راحت تر است. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که برای غذا دادن به اردک ها، باید از ظرف ها و کاسه هایی با دهانه باز استفاده کنید.

مشکلات خواب در مرغ و اردک که با هم نگهداری می شوند!

همانطور که می دانید، مرغ ها عاشق استراحت و خوابیدن هستند و 13-14 ساعت در روز می خوابند. اما اردک ها، چنین رفتاری، ندارند. به همین دلیل، بیداری و فعالیت زیاد اردک ها، می تواند برای مرغ ها مزاحمت ایجاد کرده و آن ها را اذیت کند.

اردک ها دوست دارند در فضای باز بخوابند و برای استراحت در هوای خوب فقط به یک فضای باز با یک سقف احتیاج دارند. حتی ممکن است آن ها را در طول شب در یک استخر پیدا کنید!

اردک ها روی زمین می خوابند و نیز، روی زمین لانه می سازند. بنابراین وقتی مجبورید محلی برای لانه سازی آن ها در داخل قفس ایجاد کنید، مطمئن شوید که آن را زیر خروجی های قفس قرار ندهید. به این دلیل که مدفوع مرغ می تواند آنها را دچار مشکل کند.

مرغ ها و اردک ها می توانند با هم دعوا کنند، درست مثل سایر حیوانات. اما این مرغ ها هستند که می توانند بیشترین آسیب را با منقار های تیز خود ایجاد کنند. همچنین اردک های نر با خروس ها نیز ممکن است درگیری داشته باشند.

اگر مرغ ها و اردک ها را در یک منطقه به اندازه کافی بزرگ، نگه داری می کنید. مکان های متعددی را به عنوان منبع آب و غذا برای جلوگیری از درگیری بین آن ها، در اطراف محل نگه داری ایجاد می کنید، مرغ و اردک باید از درگیری با یکدیگر اجتناب کنند. معمولاً این اردک ها هستند که در درگیری ها، عقب نشینی می کنند.

مسکن مجزا برای مرغ ها و اردک ها

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟ | دام و پت

در صورتی که محل نگه داری از این پرندگان بزرگ باشد، می توانید اردک ها و مرغ ها را جدا از یکدیگر نگه داری کنید. این را نیز باید به خاطر بسپارید که اردک ها همیشه مانند مرغ ها در هنگام تاریک شدن به لانه، برای خواب، نمی روند. با این حال، آن ها با هم جمع می شوند و به آسانی می توان آن ها را به عنوان یک گله با چوب دستی های دراز راهنمایی کرد. بر خلاف مرغ هایی که در صورت نزدیک شدن به آن ها، در جهات تصادفی شروع به حرکت می کنند!

توجه به این نکته، ضروری است که مرغ ها و اردک ها، در جوانی، به غذاهای متفاوتی نیاز دارند. غذاهای های مرغ و گلوله های فرآوری شده مخصوص مرغ ها (که برای پرورش مرغ ها تولید شده اند) اغلب حاوی آنتی کوکوسیدیستات ها هستند. این مواد، داروهایی هستند که برای جلوگیری از بروز کوکسیدیوز به غذا اضافه می شود.

در مورد رژیم غذایی مناسب برای جوجه اردک ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مشکل رژیم غذایی مرغ و اردک که با هم نگهداری می شوند!

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟ | دام و پت

جوجه اردک ها بیشتر از مرغ ها غذا می خورند. در نتیجه، در اثر مصرف بیش از حد دارو، دچار مشکل شده و حتی می میرند.

پس باید به این نکته توجه داشته باشید که غذای جوجه اردک ها و جوجه مرغ ها باید با یکدیگر متفاوت باشند. البته پس از بزرگ شدن، می توانند از غذای یکدیگر استفاده کنند. البته باید بدانید که اردک های بالغ، غذای بیشتری نسبت به مرغ های بالغ می کنند. همچنین، بهتر است ترکیب غذای اردک ها اندکی متفاوت باشد.

به طور کلی، مرغ ها به مصرف مقدار زیادی کلسیم احتیاج دارند. بنابراین مطمئن شوید که گندم زیادی برای مرغ های تان مهیا شده باشد. البته این کار اندکی مشکل زا است. زیرا وجود گندم زیاد در رژیم مرغ شما مشکلاتی ایجاد می کند. برای این که گندم حاوی پروتئین کافی برای حفظ میزان تولید تخم مرغ نیست.

مشکل استفاده از گندم برای تغذیه اردک و نگهداری آنها با مرغ

اردکها در رژیم غذایی مصرفی خود، باید به گندم کافی دسترسی داشته باشند. اما اگر مرغ های شما گندم زیادی در رژیم غذایی خود داشته باشند. (که در مقایسه با غذاهای فرآوری شده آماده، پروتئین کمتری دارد)، پروتئین کافی برای تخم گذاری شان در دسترس نخواهند داشت.

بنابراین، یکی از چالش های نگه داری هم زمان اردک ها و مرغ ها، مهیا کردن گندم کافی برای اردک ها، و در عین حال نگه داشتن مقدار گندم مصرفی مرغ ها در حد مورد نیاز، است!

البته برای رعایت این نکته تغذیه ای، می توانید کارهایی انجام دهد. به عنوان مثال، می توانید گندم را زیر آب در یک سطل نیم پر از آب، برای اردک ها، قرار بدهید. گندم تا ته ظرف فرو می رود و با همین دلیل، مرغ ها نمی توانند آن را بخورند. این امر همچنین باعث می شود کلاغ ها و خروس ها گندم را ندزدند، که معمولاً در صورت خشک شدن آب کاسه، اتفاق می افتد.

چالش استخر آب اردک ها برای مرغ ها

چگونه مرغ و اردک را در کنار هم پرورش دهیم؟ | دام و پت

اردک ها، برای شستشو نیاز به آب دارند و به همین دلیل، ظرف آب جوجه ها را به هم می ریزند و ممکن است آن را آلوده کنند. در این صورت، ظروف آب را می توان کمی بلند تر از سطح زمین و روی یک سه پایه چوبی با میله هایی از بالا آویزان کرد.

این کار به مرغ ها اجازه می دهد تا بر روی چوب پرواز کنند و آب بنوشند. اما در عین حال، مانع از رسیدن اردک ها به ظرف آب مرغ، می شود.

می توانید از وان کوچکی که می توانید به راحتی آن را خالی کنید. برای تعداد کم اردک هایتان، استفاده کنید. اردک هایتان، می توانند برای شستشو یا شنا در آب در مواقع دلخواه، وارد آب شوند. اگر آب استخر اردک، خیلی عمیق باشد، مرغ ها ممکن است در حین نوشیدن، در وان سقوط کرده و غرق شوند.

آجرهای لبه وان یا سطح شیب دار آن می تواند به مرغ کمک کند که در صورت افتادن از آن خارج شود. اما داشتن یک وان کم عمق، ایمن تر است. پس علاوه بر ساختن لبه هایی برای وان و نیز ساختن وان به صورت سطح شیب دار، می توانید از ظرف هایی با عمق کم استفاده کند. این کار، بهترین راه حل برای جلوگیری از غرق شدن مرغ ها است.

سخن آخر

پس باید بدانید که می توانید مرغ ها و اردک ها را در کنار یکدیگر و در یک لانه نگه داری کنید. البته باید بدانید که برای این کار، باید برخی از نکات را که ناشی از تفاوت های تغذیه ای و فیزیولوژیکی موجود در این دو پرنده است، رعایت کنید. بنابراین، به طور خلاصه، شما می توانید مرغ و اردک را با هم پرورش دهید. اما نمی توانید جوجه مرغ ها و جوجه اردک ها را با هم در یک قفس، پرورش دهید. به طور کلی، برای پرورش مرغ و اردک در کنار یکدیگر، باید تغییراتی در شیوه مدیریت خود، ایجاد کنید.

در مورد نگهداری از اردک ها به عنوان حیوانات خانگی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منابع:

https://poultrykeeper.com/keeping-ducks/can-you-keep-chickens-and-ducks-together/

https://backyardchickenproject.com/can-you-raise-chickens-and-ducks-together/

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام اردک نر من(کاکا) از خروسا ومرغها اصلا خوشش نمی اید و با انها در جنگ هست و دعواهای ناجور باهم دارن میشه البته خروسا قصت جفت گیری با اردک ماده (نی نی) دارن میشه کنار هم نگهدایش کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا