حیوانات خانگی کوچک

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟

یکی از سوالات پرتکرار صاحبان خرگوش ها، روش شاد نگه داشتن خرگوش هاست. راهکارهای زیادی برای سالم و شاد نگه داشتن خرگوش ها وجود دارند. خرگوش ها در سال های اخیر به طور فزاینده ای به حیوانات خانگی محبوب تبدیل شده اند. اما مراقبت از آنها ممکن است دشوار باشد زیرا صاحبان تصورات نادرستی در مورد نیازهای مراقبت روزانه خود دارند. بنابراین، بسیار مهم است که هرکسی که خرگوش ها را عنوان حیوان خانگی اسم حیوان دست اموز قبول می کند، بداند چگونه خرگوش را شاد و سالم نگه دارد.

خرگوش ها دارای سیستم گوارشی پیچیده ای هستند، بنابراین حفظ تغذیه مناسب برای آنها ضروری است. به عنوان مثال، یونجه تیموتی هرگونه کلسیم اضافی را تجزیه کرده و از سنگ های ادراری جلوگیری می کند. از تغذیه خرگوش ها با غذاهای سمی مانند سیب زمینی، نان، بیسکویت، برنج، کاهو کوه یخ و غیره خودداری کنید زیرا اینها می توانند باعث بیماری شوند. حیوان خانگی شما به ورزش منظم روزانه احتیاج دارد. آنها همچنین برای جلوگیری از ناراحتی و افسردگی به تحریک فکری نیاز دارند. عقیم سازی یا عقیم کردن خرگوش، نظافت مرتب و تمیز نگه داشتن کلبه آنها نیز بسیار مهم است.

اطلاعات بیشتری در مورد بهترین رژیم غذایی خرگوش کسب کنید.

روش شاد نگه داشتن خرگوش چیست؟

مراقبت از خرگوش ها همیشه آسان نیست. آنها نیازهای خاصی دارند. قوانینی وجود دارد که باید برای مراقبت مناسب از خرگوش آنها رعایت کنید. اگر برای یادگیری بیشتر وقت بگذارید، حیوان خانگی حیوان خانگی شما خوشحال می شود. اگر ریسک کنید، سلامت آنها به خطر می افتد.

برای شاد نگه داشتن خرگوش، بهتر است، راهکار زیر را در نظر بگیرید.

یک رژیم غذایی مناسب ارائه دهید.

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟ | دام و پت

غذا بدون توجه به گونه ها، سنگ بنای مراقبت از حیوانات خانگی است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که تغذیه مناسب را به حیوان خانگی خود می دهید. چهار سنگ بنای غذای خرگوش، عبارتند از:

  • یونجه
  • گلوله ها
  • آب تمیز
  • سبزیجات تازه

با افزایش سن خرگوش شما، نیازهای غذایی آنها متفاوت است. تا زمانی که یک اسم حیوان دست اموز به بزرگسالی برسد (حدود هفت ماهگی)، آنها باید یونجه بخورند. یونجه سرشار از پروتئین است و تمام کالری لازم را تأمین می کند.

یونجه باید همیشه تازه باشد. یونجه را در کلبه حیوان خانگی خود هر روز عوض کنید. اگر یونجه کپک زد، خوردن هرگونه کپک می تواند خرگوش شما را بیمار کند. فراتر از این، یونجه را به تیموتو، یولاف یا یونجه علفزار تغییر دهید. یونجه برای خرگوش های بزرگسال منجر به افزایش وزن می شود. (اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چرا خرگوش ها وزن کم می کنند؟ کسب کنید).

گلوله ها برای خرگوش های جوان بسیار مهم و مواد مغذی حیاتی هستند. به نوزاد خرگوش گلوله نامحدود بدهید. هنگامی که خرگوش به بزرگسالی رسید، مصرف گلوله ها را کاهش دهید. اگر حیوان دست اموز بزرگسال شما نسبت به گلوله ها بی تفاوت است، آنها را به طور کامل از رژیم غذایی حذف کنید.

در مورد آب، آب لوله کشی معمولی خوب است. فقط مطمئن شوید که خرگوش شما به اندازه کافی آب می نوشد.

خرگوش خود را در یک کلبه مناسب قرار دهید.

حیوان خانگی شما همیشه باید در خانه خود احساس خوشبختی کند. اولین چیزی که هنگام سرمایه گذاری در یک خرگوش باید در نظر بگیرید اندازه کلبه است. کلبه، قفس نیست و هرگز نباید به عنوان یک قفس با آن برخورد کرد.

خرگوش شما همچنین باید مناطق کافی در کلبه خود داشته باشد. خرگوشها حیوانات تمیزی هستند. آنها نمی خواهند در محل دفع خود، غذا بخورند یا بخوابند.

دمای مناسب را برای آنها حفظ کنید.

در حالی که خرگوش ها در برابر هوای سرد مقاوم هستند، اما هنگام گرم شدن ناراحت می شوند. خرگوش باید دمای بدن خود را بین 100 تا 103 درجه فارنهایت داشته باشد. علائم گرمازدگی در خرگوش ها، عبارتند از:

  • بینی مرطوب
  • کمبود انرژی و قدرت
  • تنفس سریع و پی در پی

هوای سرد به ندرت مشکلی ایجاد می کند. اکثر خرگوش ها می توانند در تمام طول سال با زندگی در خارج کنار بیایند.

خرگوش خود را عقیم کنید.

عقیم سازی یک عنصر مهم برای سلامت خرگوش است. خرگوش های عقیم شده نیز بسیار آرامتر از گونه های عقیم نشده هستند. حتی خرگوش های عقیم شده، به احتمال زیاد زندگی طولانی و شادی را بدون نگرانی از سلامتی خواهند داشت. خطر عفونت مجاری ادراری و سرطان پس از عمل به شدت کاهش می یابد. بیشتر خرگوش ها را می توان یکبار پس از رسیدن به چهار ماهگی عقیم سازی کرد.

مطمئن شوید که خرگوش ورزش می کند.

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟ | دام و پت

ورزش برای خرگوش ها حیاتی است. حتی به آنها در حفظ وزن سالم کمک می کند و همچنین آنها را خوشحال نگه می دارد. خرگوش ها دارای انرژی زیادی هستند و ماندن در کلبه در تمام طول روز برای آنها کسل کننده و خسته کننده می شود.

یک خرگوش معمولی روزانه به سه ورزش نیاز دارد. این باید به دو جلسه تقسیم شود. یکی صبح که وقتی بیشترین فعالیت را دارند، و دوباره اوایل شب.

اسباب بازی و تحریک فکری تهیه کنید.

خرگوش ها باهوش هستند و به راحتی خسته می شوند. آنها باید در حالی که در خانه خود هستند سرگرم شوند. خرگوشها قبل از بیدار شدن و بعد از خواب، بیدار و فعال خواهند بود. تا جایی که می توانید کلبه حیوان خانگی خود را با اسباب بازی ها و فعالیت های مختلف پر کنید. خرگوش شما عاشق خرد کردن صفحات خواهد شد. چیزهایی وجود دارد که خرگوش ها نباید آنها را بجویند.

خرگوش ها از تنهایی متنفرند.

آنها حیواناتی اجتماعی هستند که در طبیعت در گروه های بزرگ زندگی می کنند. این بدان معناست که آنها در قفس خود دچار استرس و تنهایی خواهند شد. خرگوش ها همچنین بسیار خوشحال ترند که با یک خرگوش همجنس خود را در آغوش بگیرند.

کلبه خرگوش خود را تمیز کنید.

تمیز کردن یک کلبه قسمت مهمی از مراقبت از خرگوش است. ممکن است حیوان خانگی شما از این موضوع خوشحال نباشد. آنها این تمیز کردن را حمله به فضای شخصی خودشان می دانند. با این حال، این تنها راهی است که می توانید اسم حیوان دست اموز خود را سالم نگه دارید.

شما باید هفته ای یکبار کلبه خرگوش خود را کاملاً با مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید. برای این کار از مواد تمیز کننده ایمن برای حیوانات خانگی استفاده کنید. در این بین، یونجه و بستر خرگوش خود را هر روز عوض کنید.

خرگوش خود را تمیز کنید.

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟ | دام و پت

نظافت بخش مهمی از روال هر خرگوش است. خرگوش ها از نظافت برای تعیین موقعیت خود در سلسله مراتب اجتماعی استفاده می کنند. این بدان معناست که خرگوش شما ممکن است خواستار مراقبت شما شود.

نظافت یک راه عالی برای پیوند با اسم حیوان دست اموز خود است. آنها از این تجربه لذت خواهند برد. حتی به شما کمک می کند تا اعتماد حیوان خانگی خود را جلب کنید.

نظافت نیز برای سلامت خرگوش ضروری است. خرگوش ها به دلیل ماهیت خود بسیار دقیق تمیز می شوند. اگر متوجه شدید که خز آنها بی رنگ یا مات است، این را جدی بگیرید، زیرا هیچ خرگوشی عمداً از تمیز کردن خود غافل نمی شود.

حتی الامکان حیوان دست اموز را حمام نکنید، زیرا آنها این کار را آسیب زا می دانند. در صورت امکان خرگوش خود را با دستمال آغشته به آب گرم تمیز کنید.

شما باید با مشاهده لکه های ادرار بر روی خز خرگوش خود اقدام کنید. اگر بیش از حد طولانی بماند، می تواند باعث سوزش ادرار (دم مرطوب) شود که یک وضعیت دردناک برای آنهاست.

هنگام نظافت نیز به پشت خرگوش خود توجه کنید. خرگوش ها همیشه باید پشت تمیزی داشته باشند.

اطلاعات بیشتری در مورد ریزش مو در خرگوش ها کسب کنید.

خرگوش خود را آرام نگه دارید.

خرگوش ها به راحتی تحت استرس قرار می گیرند. آنها یک گونه طعمه برای سایر حیوانات محسوب می شوند و از این موضوع کاملاً آگاه هستند. حیوان خانگی شما باید همیشه احساس امنیت کند.

مراقبت های پزشکی سالانه را فراموش نکنید.

چگونه خرگوش خود را شاد و سالم نگه داریم؟ | دام و پت

خرگوش ها مستعد ابتلا به بیماری های زیادی هستند. آنها همچنین در پنهان کردن درد و ناراحتی مهارت دارند. اغلب، صاحب آنها فقط زمانی متوجه می شود که مشکلی وجود دارد که برای رفع آن دیر شده است.

یکی از راه های حل این مشکل این است که سالانه مراقبت های بهداشتی را برای حیوان خانگی خود ترتیب دهید. در منطقه خود دامپزشکی که خرگوش را می شناسد پیدا کنید. این مهم است، زیرا همه دامپزشکان با بیماریهای منحصر به فرد این حیوان آشنا نیستند.

اگر حداقل سالی یکبار خرگوش خود را مورد ارزیابی قرار دهید، مشکلات احتمالی زود تشخیص داده می شود. در مورد خرگوش ها همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.

دندان های خرگوش خود را بررسی کنید.

علاوه بر خز آنها، همیشه باید از سلامت دندان های خرگوش اطمینان حاصل کنید. رشد دندان های اسم حیوان دست اموز هرگز متوقف نمی شود. اگر خرگوش شما درد دندان داشته باشد، غذا نمی خورد. این وضعیت می تواند به سرعت خطرناک شود.

رژیم غذایی سرشار از فیبر برای سلامت دهان و دندان نوزادان بسیار مهم است. خوردن یونجه باعث می شود که دندان های آنان ثابت بماند.

حداقل هفته ای یکبار به دندان های خرگوش خود نگاه کنید. آنها باید سفید، صاف باشند و ردیف های بالا و پایین باید مرتباً به هم برسند. اگر اینطور نیست، به دامپزشک مراجعه کنید.

خرگوش خود را واکسینه کنید.

یکی از اولین اقداماتی که صاحب خرگوش جدید باید انجام دهد، تهیه واکسیناسیون مناسب است. هر چند این امر فقط در مورد مناطق خاصی صدق می کند.

در ایالات متحده، هیچ واکسیناسیون رسمی برای خرگوش وجود ندارد. شما هنوز هم می توانید آنها را خریداری کنید، اما آنها یک الزام قانونی نیستند. این به این دلیل است که ایالات متحده جمعیت خرگوش بومی کمی دارد. شیوع بیماری اسم حیوان دست اموز نادر است.

در سایر کشورها، دو واکسیناسیون اصلی به صاحبان خرگوش توصیه می شود:

  • میکسوماتوز. این بیماری ویروسی مسری غیرقابل درمان است و همیشه کشنده است.
  • بیماری هموراژیک ویروسی. این بیماری مانند آتش سوزی گسترش می یابد و انسان ها ممکن است بدون نشان دادن علائم ناقل آن باشند.

منبع: https://www.rabbitcaretips.com/how-to-keep-a-pet-rabbit-healthy/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا