حیوانات خانگی کوچک

چسبندگی چشم در همستر

چسبندگی چشم در همستر یک وضعیت دردناک است. اما می توانید با چند روش های آسان چشم های چسبنده حیوان خانگی خود را درمان کنید. می توانید با تمیز کردن منظم، استفاده از کرم های آنتی بیوتیک، ژل آلوئه ورا و کمپرس گرم، چسبندگی چشم هامستر خود را درمان کنید. چشم همسترها به دلیل ترشح اشک آلوده از چشم ها، چسبناک می شوند. انتشار مداوم اشک به دلیل تجمع مواد آلوده، باعث چسبندگی چشم می شود. این آب آلوده یک لایه ضخیم از توده جامد بین پلک و چشم ایجاد می کند. این جرم، ضخیم و انباشته شده باعث چسبندگی چشم آنها می شود.

چگونه چشم های چسبناک را در همستر درمان می کنید؟

برخی روش ها در درمان چسبندگی چشم بسیار موثر هستند. این وضعیت به دلیل فعالیت نامطلوب باکتری ها در چشم اتفاق می افتد. وقتی چشم همستر به دلیل هر گونه شرایط غیربهداشتی به میکروب برخورد می کند دچار عفونت و در نتیجه چسبندگی می شود.

ابتدا چشمان آنها قرمز و خارش ایجاد می شود. چسبندگی عمدتاً در طول شب رخ می دهد. زیرا در طول شب چشم ها برای مدت طولانی بسته می مانند.  مواد تخلیه شده در چشم جمع می شوند و از گوشه چشم شروع می شوند و سپس به سمت انتها می روند. به شکل جامد در می آید و چشم و پلک را ثابت می کند و به همین دلیل چشم حیوان قادر به باز شدن نیست. برخی راهکارهای درمانی برای این وضعیت در خانه، عبارتند از:

چای کیسه ای

استفاده از چای کیسه ای بهترین راه حل برای درمان چسبندگی چشم همسترها است. چای کیسه ای دارای تمام مواد مغذی ضروری است که بهترین گزینه درمان برای از بین بردن چسبندگی است. برای این کار یک چای کیسه ای استفاده شده بردارید.

پس از شستن، آن را به مدت 30 تا 40 دقیقه در یخچال قرار دهید تا به خوبی خنک شود. سپس با احتیاط همستر خود را بگیرید و چای روی چشم چسبناک همستر قرار دهید. بعد از 1 دقیقه آن را بردارید و 30 ثانیه صبر کنید، سپس همین کار را انجام دهید.

این کار را تا زمانی که اثر خنک کننده چای کیسه ای باقی بماند ادامه دهید. بعد از 10 دقیقه، متوجه می شوید که چشم همستر شروع به باز شدن می کند زیرا چسبندگی آن با استفاده از کیسه چای از بین می رود.

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

استفاده از آنتی بیوتیک ها

چسبندگی چشم در همستر || دام و پت

تمام عفونت های چشم در همستر عمدتاً به دلیل حمله میکروب ها است، بنابراین اگر آنها را باید از بین ببرید، در این شرایط همستر شما می تواند از حمله میکروب ها در امان بماند. آنتی بیوتیک مدتی طول می کشد تا نتایج خود را نشان دهد، اما نتایج آن تایید شده و شگفت انگیز است.

آنتی بیوتیک ها ابتدا رشد را متوقف می کنند و در نتیجه چسبندگی خشک می شود و سپس میکروب ها را از بین می برند. برای این منظور می توانید از آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی استفاده کنید. آنتی بیوتیک های خوراکی شامل قرص ها، شربت ها و کپسول ها هستند. شما می توانید آن را با توجه به عفونت همستر خود انتخاب کنید.

نمودار کامل رژیم غذایی را با دقت و به اندازه کافی دنبال کنید. زیرا آنتی‌بیوتیک‌ها تنها زمانی مؤثر هستند که مراقب دوز آن‌ها باشید. دوره مناسب در عرض 3 تا 5 روز، اثر فوق العاده ای را نشان می دهد.

به طور مشابه، آنتی بیوتیک موضعی نیز می توانند موثر باشند. آنتی بیوتیک های موضعی شامل کرم های دور چشم و قطره های چشمی هستند. اگر کرم دور چشم همستر دارید آن را روی چشم همستر بمالید و اگر از قطره چشم می خواهید استفاده کنید به توصیه دامپزشک آن را در چشم همستر بریزید.

استفاده از آنتی بیوتیک ها برای همستر عالی است، اما باید اقدامات پیشگیرانه مناسب را انجام دهید. در غیر این صورت، برای همستر شما بسیار مضر است.

چرا مدفوع همستر من سبز است؟

از یک پارچه تمیز و نرم استفاده کنید.

برای پاکسازی مناسب همستر خود، باید از پارچه تمیز و نرم استفاده کنید. زیرا اگر از پارچه سفت یا کثیف برای همستر خود استفاده کنید تاثیر وحشتناکی بر بهداشت همستر نشان می دهد.

برای نگهداری بهتر، یک کمد کوچک جداگانه برای حیوان خانگی خود در نزدیکی قفسش درست کنید که بتوانید تمام وسایل مورد نیاز همسترها را در آن نگهداری کنید. این کمد باید در داشته باشد که از ورود گرد و غبار و میکروب به داخل آن جلوگیری کند و دارای محل مناسبی برای نگهداری تمامی وسایل ضروری باشد.

پارچه تمیز و نرم برای همستر ضروری است و این کمد نقش اصلی را ایفا می کند تا پارچه تمیز و مناسبی را در چند قدمی قفس برای شما فراهم کند.

کمپرس سرد

چسبندگی چشم در همستر || دام و پت

کمپرس سرد هنگامی که در ناحیه آسیب دیده اعمال می شود تسکین بیشتری می دهد. حتی کمپرس سرد با کاهش جریان خون باعث تسکین می شود. برای این منظور، یک رول مکعب یخ کوچک را در یک لایه نازک پارچه نرم و تمیز بگذارید. پس از آن، همستر خود را بگیرید و آن را روی چشم آن قرار دهید. آن را به مدت 1 تا 2 دقیقه روی چشم نگه دارید، سپس آن را بردارید و دوباره همین کار را انجام دهید تا تمام قالب یخ آب شود. این کمپرس سرد، چسبندگی چشم را از بین می برد.

کمپرس سرد باعث غلیظ شدن خون زیر چشم می شود و به همین دلیل خون می تواند مکانیسم دفاعی را که با باکتری ها مبارزه می کند تقویت کند. این باکتری ها عامل اصلی چسبندگی هستند.

بسته یخی علت اصلی چسبندگی را درمان می کند و این درمان بسیار رایج است. زیرا استفاده از آن آسان است و ملزومات آن به راحتی در هر خانه ای موجود است. بنابراین، اگر احساس می کنید همستر شما از این مشکل رنج می برد، بلافاصله این روش را دنبال کنید تا او احساس خوبی داشته باشد.

کمپرس گرم

کمپرس گرم نتایج چشمگیری بر روی چشم دارد زیرا کمپرس گرم جریان خون را در مویرگ های چشم افزایش می دهد. این جریان افزایش یافته مکانیسم دفاعی زیر چشم همستر را افزایش می دهد. به همین دلیل عفونت کاهش می یابد زیرا کمپرس گرم میکروب ها را از بین می برد.

برای یک کمپرس گرم، یک پارچه نخی تمیز و تمیز بردارید و آن را به مدت 2 تا 3 دقیقه در فر قرار دهید. سپس آن را بیرون بیاورید و روی چشم همستر بگذارید تا خنک شود و همین کار را 3 تا 4 بار انجام دهید.

این روش را نیز می توانید با گرم کردن پارچه به کمک آهن انجام دهید. این روش به همستر آرامش می دهد و مشکل چسبندگی او را در مدت زمان کوتاهی نسبت به روش های دیگر برطرف می کند.

ژل آلوئه ورا را بمالید.

چسبندگی چشم در همستر || دام و پت

ژل آلوئه ورا توصیه شده ترین، راه حل برای درمان مشکل چسبندگی است. اثرات شگفت انگیز خود را خیلی سریع نشان می دهد. چسبندگی را بلافاصله پس از اولین استفاده از بین می برد. اما اولین استفاده از آن باید در شب باشد. ماساژ ژل آلوئه ورا گردش خون را بهبود می بخشد و به همین دلیل چسبندگی از بین می رود.

برای رفع چسبندگی می توانید آلوئه ورا را مستقیماً روی چشم حیوان خانگی خود بمالید. برای این منظور باید از آلوئه ورا تازه گیاه استفاده کنید. یک برگ از گیاه را جدا کنید، آن را با دیواره صاف بگذارید تا تمام سم از بین برود، سپس ژل آن را از آن خارج کرده و آسیاب کنید.

سپس آن را در طول شب روی چشم ها بمالید. شما متوجه می شوید که همستر شما در صبح احساس خوبی دارد. همچنین می توانید با مخلوط کردن آن با روغن نارگیل از آن استفاده کنید. روغن نارگیل تغذیه و قدرت فوق العاده ای به ماهیچه های چشم می دهد به همین دلیل فعالیت چشم ها خوب می شود و تمام میکروب ها از بین می روند.

به جای روغن نارگیل می توانید از روغن خردل و هر روغن دیگری به جز روغن هایی که خاصیت گزنده دارند استفاده کنید. هنگامی که روغن با آلوئه ورا مخلوط می شود، فعالیت آن بسیار بیشتر و استفاده از آن نیز آسان می شود. می توانید آن را با کمک انگشت یا با استفاده از یک پنبه اعمال کنید.

از عسل طبیعی استفاده کنید.

چسبندگی چشم در همستر || دام و پت

عسل برای سلامت مناسب و خوب چشم در همستر اهمیت زیادی دارد. حتی عسل ظرفیت بینایی را افزایش می دهد و تمام عفونت ها را از بین می برد زیرا خواص ضد عفونی باورنکردنی دارد. عسل تمام میکروب ها را از بین می برد که به دلیل آن چسبندگی نیز از بین می رود.

برای این منظور باید عسل را مستقیماً روی چشم بمالید، اما باید آن را در شب استفاده کنید. همانطور که می دانید، عسل شیرین است. اگر آن را روی چشم همستر بمالید، مگس ها به سمت آن جذب می شوند و همستر را تحریک می کنند. بنابراین زمان بهتری برای استفاده در شب است و فقط بعد از 5 تا 6 ساعت از استفاده چشم را بشویید. به طوری که مگس ها و سایر حشرات نمی توانند به او حمله کنند.

کاربرد آن آسان است. کافی است 3 تا 4 قطره عسل را بردارید و با انگشت یا پنبه روی چشم بمالید. در این شرایط استفاده از پنبه بهتر است زیرا به پخش شدن درست عسل در کل چشم کمک می کند. به همین دلیل همه میکروب ها می میرند و همستر احساس خوبی دارد زیرا چشم او به راحتی باز می شود. شما همچنین می توانید بادمجان را به همستر خود بدهید.

چرا همسترها دعوا می کنند؟

ماساژ ویژه دور چشم

این ماساژ باعث آرامش و تقویت عضلات می شود. می توانید این ماساژ را با استفاده از انگشت اشاره یا استفاده از هر روغنی انجام دهید که به افزایش جریان در ماساژ کمک می کند.

برای ماساژ به آرامی و به تدریج انگشت را دور چشم بچرخانید. شما می توانید این کار را به عنوان یک درمان پیشگیرانه انجام دهید تا از مشکل در امان بمانید. برای نتایج خوب، ماساژ را به مدت 5 تا 6 دقیقه دو بار در روز انجام دهید. این بهترین درمانی است که وقتی هیچ جایگزینی برای از بین بردن چسبندگی ندارید، نتایج فوق العاده ای را نشان می دهد.

بهداشت را رعایت کنید.

برای حفظ بهداشت، باید روزانه یک همستر حمام شن بدهید و لباس‌های تمیز و شسته شده بپوشید. همچنین باید قفس و محیط اطراف او را تمیز کرده و با چند ماده ضدعفونی کننده با کیفیت خوب ضدعفونی کنید.

علت برآمدگی چشم در همستر چیست؟

منبع
https://www.thesprucepets.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا