گربه ها

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟

واقعا جای تعجب است که چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟ با وجود زیبایی گربه ها و عشق آنها به همنوعان خود، آنها هنوز حیوانات بسیار مرموزی هستند. دوست دارند حریم خصوصی زیادی داشته باشند. بنابراین بچه های خود را در مکان های عجیب و غریب و ناشناخته پنهان می کنند و ممکن است هر از چند گاهی مکان فرزندان خود را تغییر دهند. پس چرا گربه ها جای فرزندانشان را عوض می کنند؟

گربه ها به شدت از غریزه خود پیروی می کنند. بیشتر رفتار غریزی آنها ناشی از ویژگی هایی است که از اجداد خود که در طبیعت و جنگل زندگی می کردند به ارث برده اند. حتی به شکار و فرار از طعمه عادت دارد و به همین دلیل برخی از رفتارهای عجیب او همیشه با اجداد آنها همراه است.

بچه گربه ها نابینا و ناشنوا به دنیا می آیند. آنها نمی دانند چگونه حرکت کنند و نمی توانند از خود دفاع کنند. تنها کاری که آنها انجام می دهند این است که فقط از گربه مادر شیر می خورند.

گربه ها قبلاً از دست دشمنان خود پنهان می شدند و می گریختند و شاید اکنون اولین پاسخ این سوال را بدانید که چرا گربه ها دائماً جای فرزندان خود و فرزندان خردسال خود را تغییر می دهند که احساس ناامنی یا تهدید یکی از ساده ترین علل آن است.

بچه گربه ها از همه چیز، از نظر غذا خوردن، بهداشت، حرکت و محافظت به مادر وابسته هستند. گربه مادر به خاطر طبیعتی که خداوند آنها را آفریده به این موضوع واقف است، بنابراین ممکن است به دلیل وجود یک گربه، مکان بچه گربه های خود را تغییر دهید.

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟

یک رفتار طبیعی است!

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟ | دام و پت

اگرچه گربه ها حیوانات اهلی در خانه هستند و هزاران سال است که با انسان ها زندگی می کنند. اما همچنان این ویژگی های غریزی را که برای شما ذکر کردیم، دارند.

بنابراین گربه‌ها به دنبال شکار یا هر چیزی که مثلاً متحرک است، می روند. به همین ترتیب، گربه‌ها دوست دارند در مکان‌های بلند بنشینند. همچنین، گربه ها، حتی اگر مکان مناسبی برای توله هایشان پیدا کنید، ممکن است مکان بچه گربه ها را تغییر دهند. حتی مکان دیگری را که فکر می کنند، امن تر است را امتحان می کنند. گاهی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد که برخی از بچه گربه ها را در مکانی و برخی دیگر را در مکانی نزدیک به آن رها کنند، سپس همه آنها را به مکان جدید منتقل کنند.

همه این اعمال نشان دهنده رفتار غریزی در گربه ها است که تا زمانی که گربه ها ایمن هستند و سرعت رشد طبیعی دارند، نباید مداخله کرد.

چرا گربه ها یکدیگر را لیس می زنند؟

گربه ها، بچه های خود را کجا منتقل می کنند؟

گربه ها موجوداتی هستند که تاریکی را بیشتر از نور دوست دارند، بنابراین گربه مادر برای تولد گربه های کوچک به دنبال مکانی تاریک می گردد.

یکی دیگر از دلایلی که گربه باید محل نگهداری بچه گربه هایش را تغییر دهد این است که از محل غذا و نوشیدنی خود دور است. گربه ها در برخی مواقع شروع به کمک به فرزندان خود می کنند تا بیرون بروند و مکان اطراف را کشف کنند. حتی غذا و جعبه های غذا را تمرین کنند، بنابراین اگر محل تولد دور باشد، گربه مادر به تغییر مکان بچه های خود متوسل می شود تا کمی به محل غذا خوردن نزدیک شود.

اگر متوجه شدید که گربه جای بچه‌هایش را تغییر می‌دهد، مطمئن شوید که هیچ فرد غریبه ای در اطراف بچه های گربه خانگی شما وجود ندارد. یا صدایی که باعث تهدید از هر نوع برای گربه و بچه های او شود، وجود ندارد.

گاهی اوقات صدای پارس سگ ها در خیابان ممکن است گربه شما را آزار دهد. حتی باعث ترس او برای فرزندانش شود و در نتیجه آنها را از دید او به مکان امن تری منتقل کند.

کی گربه را نزد دامپزشک ببریم؟

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟

دست زدن به بچه گربه ها

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟ | دام و پت

گربه ها عمدتاً از طریق حس بویایی با محیط اطراف خود آشنا می شوند. بنابراین تغییر بوی بچه گربه ها ممکن است آنها را به سمت رفتارهای عجیب و غیر متعارف سوق دهد.

ما همیشه توصیه می کنیم قبل از هفته سوم تولد بچه گربه ها را لمس نکنید. آنها را حرکت ندهید یا سعی نکنید آنها را از غریبه ها نشان دهید.

گربه ها حیواناتی مرموز هستند. حریم خصوصی دارند که در این موضوع با سگ ها کاملا متفاوت است. بنابراین باید در برخورد با گربه مادر دقت زیادی به خرج دهید. تا زمان سپری شدن دوران بارداری و زایمان، فاکتورهای ایمنی را برای آن فراهم کنید.

هیچ چیز زیباتر از بچه گربه های تازه متولد شده نیست. در واقع، کل روند تولد برای گربه ها باورنکردنی است. اما شما باید مراقب برخورد خودتان با آنها باشید.

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟

بلافاصله پس از تولد

گربه های مادر (که اغلب به آنها ملکه می گویند) به دنبال فضاهای دنج و آرام برای به دنیا آوردن نوزاد خود هستند. اگر گربه ماده شما انتظار دارد، می توانید با تهیه جعبه حوله ای در اتاقی ساکت و تاریک به او کمک کنید تا این منطقه را ایجاد کند.

به محض اینکه بچه گربه ها به دنیا می آیند، مادر بچه گربه ها را می لیسد تا کیسه های آمنیوتیک را از اطراف صورت و بدن آنها خارج کند. او همچنین چند لحظه وقت می گذارد تا بند ناف را بجود و جفت را بخورد. این یک رفتار کاملا طبیعی است.

گربه سانان هنگام زایمان، حریم خصوصی را ترجیح می دهند. گربه شما می داند چه کاری انجام دهد. با این حال، برای شما مهم است که بفهمید در صورتی که مادر قادر به مراقبت از نوزادش نباشد، چگونه می توانید کمک کنید. اگر او از برداشتن کیسه آمنیوتیک از هر بچه گربه غافل شد، می توانید آن را به آرامی با یک حوله بشکنید.

جفت ها را بشمارید تا مطمئن شوید که برای هر بچه گربه یک جفت وجود دارد. اگر همه جفت ها را نمی بینید، ممکن است یکی از آنها باقی مانده باشد و گربه شما ممکن است به کمک پزشکی نیاز داشته باشد. با این حال، او ممکن است قبلا یکی از آنها را خورده باشد. گربه های دوقلو ممکن است جفت مشترک داشته باشند.

چند هفته اول

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟ | دام و پت

بچه گربه ها وقتی به دنیا می آیند اصلا نمی توانند ببینند یا خیلی خوب بشنوند. آنها باید از غریزه خود برای یافتن پستانک مادرشان برای شیر دادن استفاده کنند. خوشبختانه آنها بوی شیر را حس می کنند.

آنها همچنین دارای یک رفلکس هستند که باعث می شود وقتی احساس می کنند که نوک سینه خزشان را قلقلک می دهد، شیر بخورند. اگر یکی از فرزندان او در یافتن نوک پستان مشکل داشته باشد، گربه مادر معمولاً نوزاد را به سمت خود می کشد. نوزادان معمولاً در یک یا دو ساعت اول پس از تولد شیر می‌دهند و باید در 24 ساعت اول غذا بخورند.

اگر تعداد بچه گربه ها بیشتر از سرپستانک ها باشد، ممکن است مجبور شوید برخی از بچه گربه ها را خودتان عوض کنید تا به نوبت همه برسد.

در روزهای اولیه، به نظر می رسد که ملکه مرتباً بچه گربه های خود را اصلاح می کند. لیسیدن شکم و مقعد نوزادان را تشویق به دفع مواد زائد می کند. ممکن است مادر خودش این قسمت ها را تمیز کند. اما شما باید حوله های کثیف را از محل لانه بردارید و حوله های تازه را جایگزین کنید.

وقتی بچه گربه ها بتوانند آزادانه حرکت کنند، برای دفع ادرار و مدفوع نیازی به کمک ندارند. اگر نوزادان را بدون ملکه بزرگ می کنید، وظیفه شما این است که هضم حیوانات را با استفاده از یک پارچه گرم و مرطوب تحریک کنید.

ترک لانه

بعد از حدود سه هفته، بچه گربه ها شروع به کاوش در محیط خود می کنند. این زمانی است که مادر شروع به معاشرت با گربه های جوان می کند. او آنها را به راه رفتن و حرکت در اطراف تشویق می کند.

ممکن است صدای او را بشنوید که صدای عجیبی می‌دهد و صدایی می‌زند که بیش از حد منحرف شده‌اند. تا چهار هفتگی، بچه گربه ها باید روی پاهای خود کاملاً ثابت باشند. آنها تا شش هفته شروع به بازی، پریدن و صعود خواهند کرد.

در طول این مدت، ملکه به جوان خود نشان می دهد که چگونه از یک جعبه زباله استفاده کند. او همچنین فرآیند از شیر گرفتن را در حدود چهار هفته آغاز می کند، اما می تواند تا 12 هفتگی نوزاد ادامه یابد. اگر از شیر گرفتن عجله شود، گربه ها ممکن است با شیر دادن به اشیاء بی جان مانند پتو بزرگ شوند.

فرزندان همچنین از تماشای بازی مادر و همزادهایشان تا زمانی که حدود 12 هفتگی با یکدیگر بازی می کنند سود می برند. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که بچه گربه ها را بین چهار تا شش هفته در معرض دست زدن انسان قرار دهید. به آرامی و به آرامی آنها را نوازش کنید و نگه دارید تا به لمس شما عادت کنند.

چرا گربه من غذا نمی خورد؟

مراقبت از گربه مادر

چرا گربه‌ ها جای فرزندانشان را عوض می‌کنند؟ | دام و پت

گربه ها در مراقبت از خود پس از زایمان بسیار خوب هستند. ملکه مرتباً خود را اصلاح می کند و نباید ترشحات یا خون زیادی از واژن او بیرون بیاید. او معمولاً تا 24 ساعت پس از زایمان شروع به خوردن یا نوشیدن نمی کند و در ترک نوزادانش مردد خواهد بود. غذا، آب و یک جعبه زباله را بیرون از مهد کودک قرار دهید تا او احساس امنیت و راحتی کند.

اگر یک گربه شیرده بیمار به نظر برسد چه؟ گربه سانان ممکن است به ورم پستان، عفونت غدد پستانی مبتلا شوند. آنها همچنین می توانند عفونت در رحم را تجربه کنند. هر زمان که مادر یا بچه گربه ها بیمار یا بی حال به نظر می رسند، آنها را نزد دامپزشک ببرید.

پرخاشگری مادرانه

پرخاشگری مادر در گربه ها طبیعی است. هورمون ها باعث می شوند که بیشتر پستانداران غریزه محافظتی نسبت به فرزندان خود ایجاد کنند. اگر سعی کنید با حیوان خانگی خود یا بستر او ارتباط برقرار کنید، ممکن است با صدای خش خش ناخوشایندی مواجه شوید.

گربه هایی که احساس می کنند بچه گربه هایشان در امان نیستند حتی می توانند بچه های خود را بکشند. مطمئن شوید که حیوانات را در محیطی امن و کم تردد نگهداری می کنید تا ملکه بتواند کار خود را بدون مبارزه با احساسات پرخاشگری انجام دهد.

چه زمانی جدا کردن بچه گربه ها از مادرشان بی خطر است؟

سنی که یک بچه گربه را از خانواده اش جدا می کنید به شرایط بستگی دارد. در برخی موارد، بچه گربه ها رها شده اند، یا مادر صدمه دیده است و قادر به مراقبت از بچه های خود نیست، و انسان ها باید وارد عمل شوند. این کمک می کند تا درک کنیم که چگونه گربه ها از بچه گربه های خود مراقبت می کنند تا ایده بهتری از بهترین زمان برای به دست آوردن آن پیدا کنند.

گربه را از مادرش جدا کنید اکثر کارشناسان توصیه می کنند حداقل تا شش هفته صبر کنید، در حالی که دیگران می گویند بهتر است یک بچه گربه را به مدت 8 تا 10 هفته نزد مادرش بگذارید. جامعه انسانی توضیح می دهد که گربه که صرف زمان بیشتری را با مادران آنها معمولا بهتر اجتماعی می شوند. اگرچه وسوسه انگیز است که در اسرع وقت یک بچه گربه کوچک را به دست بگیرید، اما اگر صبر کنید تا کمی بزرگتر شود، ممکن است با یک گربه با رفتار بهتر روبرو شوید.

چرا گربه من ادرار نمی کند؟

منبع
https://pawschannel.com/why-cats-change-their-children-s-place-3-reasons-you-have-not-heard-of-them-before/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا