حیوانات خانگی کوچک

چرا مدفوع همستر من سبز است؟

چرا مدفوع همستر من سبز است؟

اگر به تازگی متوجه شده اید که مدفوع همستر شما سبز رنگ شده است، جای نگرانی نیست. در این مقاله، 10 علت اصلی ایجاد این مشکل آورده شده است.

چرا مدفوع همستر من سبز است؟ مدفوع همستر شما می تواند به علت ابتلا به اسهال، مسمومیت غذایی، مصرف آنتی بیوتیک ها، بهداشت نامناسب، هوای سرد و غذای نامناسب، سبز شود. توصیه می شود برای پیشگیری از بروز مشکلات معده، غذای تازه و آب با کیفیت به همستر خود بدهید.

رنگ مدفوع همستر، برای تشخیص میزان سلامتی این حیوان، اهمیت دارد. صاحب حیوان خانگی باید از تمام تغییرات رنگ و قوام مدفوع همستر خود، مطلع باشد. صاحب یک ‌همستر خانگی، باید فعال و مراقب باشد. وقتی رنگ مدفوع همستر شما تغییر می کند، احتمال دارد که برای همستر تان، مشکلی پیش آمده است.

این تغییر رنگ، می تواند به دلیل ابتلا به اسهال یا سایر مشکلات سلامتی باشد. همستر، یک حیوان خانگی کوچک است و می تواند با ابتلا به بیماری های خفیف، بمیرد. بنابراین مراقبت صحیح از یک همستر خانگی، ضروری است. شما به هیچ وجه نباید از وضعیت همستر خانگی تان، غافل شوید. بنابراین اگر می خواهید همستر شما سالم و شاداب بماند، باید از حیوان خانگی تان بسیار مراقبت کنید.

تغییر رنگ مدفوع همستر، به این معنا نیست که حیوان خانگی تان از بیماری خطرناکی رنج می برد. اما وقتی این بیماری خفیف، برای مدت طولانی درمان نشود، می تواند منجر به بروز بیماری جدی شود. به طور کلی، بیماری های جدی را نمی توان به راحتی درمان کرد.

بنابراین باید به تمام تغییراتی که همستر خانگی تان با آن روبرو شده است، توجه کنید. به طور کلی، باید سعی کنید که حتی، مشکلات کوچک همستر خانگی تان را نیز درمان کنید. رنگ مدفوع یک همستر سالم و بدون مشکل، تیره، و ظاهر آن، سفت و کوچک خواهد بود.

مدفوع سبز رنگ در همستر

علل متعددی برای ایجاد مدفوع سبز توسط یک همستر خانگی وجود دارد. این تغییر رنگ، می تواند به دلیل تغییرات رژیم غذایی، قفس کثیف و غیر بهداشتی، استرس، مصرف آنتی بیوتیک ها، عفونت های تنفسی و خیس شدن دم یا بیماری دم مرطوب باشد. همچنین، این تغییر رنگ، می تواند به دلیل ابتلا همستر به اسهال باشد. شما باید همه علل احتمالی را، بدون اتلاف وقت درمان کنید.

اما قبل از درمان هر بیماری احتمالی، باید علت واقعی بروز بیماری را تشخیص دهید. به عبارت دیگر، برای درمان موثر بیماری، باید علل بروز بیماری را پیدا کنید. هنگامی که دلیل واقعی یک بیماری را می یابید، درمان آن به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

مشکلات رژیم غذایی و مدفوع سبز در همستر

چرا مدفوع همستر من سبز است؟ | دام و پت

مشکلات غذایی، شایع ترین علت تغییر رنگ مدفوع در یک همستر است. بروز تغییر رنگ در مدفوع ممکن است به دلیل تغییر رژیم غذایی همستر خانگی باشد. همچنین، تغییر رنگ مدفوع یک همستر خانگی، می تواند به دلیل سوء تغذیه باشد. در این شرایط، معده همستر نمی تواند به درستی غذای مصرف شده را هضم کند. وجود درد شدید در معده، می تواند باعث شود همستر شما هنگام راه رفتن، پاهای عقب خود را روی زمین بکشد.

تغییر رنگ در مدفوع ممکن است طبیعی باشد. یعنی تغییر رنگ مدفوع همستر، ممکن است به دلیل یک‌ بیماری ایجاد نشده باشد. این شرایط، می تواند در اثر خوردن سبزیجات و میوه های سبز رنگ ایجاد شود. سبزیجات برگ دار، نقش مهمی در ایجاد مدفوع سبز رنگ دارند. اما این احتمال وجود دارد که غذایی که به همستر خود می دهید، بی خطر یا مضر نباشد.

استفاده از یک رژیم غذایی نامناسب در همسترها، ممکن است عملکرد طبیعی معده این حیوان را مختل کند. این شرایط، می تواند باعث ایجاد مدفوع سبز شود. هرگز به همستر خود سیب زمینی خام، برگ گوجه فرنگی، لوبیا خام، سیر، شیرینی، شکلات، غذای خرگوش، تافی، پیاز و برگ ریواس ندهید.

این سبزیجات و گیاهان برای حیوان خانگی شما مضر هستند و می توانند سلامتی همستر را دچار مشکل کند. غذاهای مناسب می توانند برای همسترهای خانگی، مفید و سودمند باشند.

آیا همسترها می توانند هندوانه بخورند؟

اسهال و مدفوع سبز همستر

اسهال، یکی دیگر از علل اصلی بروز مدفوع سبز در همستر است. علل زیادی وجود دارند که می توانند باعث بروز اسهال در همستر شوند. عفونت، پرخوری، مصرف غذاهای نامناسب و سبزیجات، می توانند باعث بروز اسهال در همستر شوند. کم آبی یا مصرف میزان کم آب، از عوامل اصلی بروز اسهال است. علاوه براین، خوردن قارچ خام می تواند این مشکل را ایجاد کند.

اسهال یکی از شرایطی است که در آن همستر ممکن است مدفوع سبز آبکی دفع کند. اسهال ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی یا خطرناک و کشنده شود. لازم است که اسهال، بلافاصله درمان شود. خود اسهال ممکن است باعث کم آبی بدن در همسترها یا حیوانات خانگی کوچک شود.

اسهال در همسترها ممکن است به دلیل آلودگی با باکتری هایی مانند کمپیلوباکتر e.coli و سالمونلا ایجاد شود. اسهال همچنین ممکن است در اثر واکنش آلرژیک به غذاها، ایجاد شود. بنابراین، برای عدم دفع مدفوع سبز رنگ، شما باید از بروز اسهال در همستر تان پیشگیری کنید. برای پیشگیری از بروز اسهال، باید به صورت روزانه، غذای همستر خود را بررسی کنید.

هوای سرد و مدفوع سبز در همستر های خانگی

چرا مدفوع همستر من سبز است؟ | دام و پت

یکی از علل اصلی ایجاد مدفوع سبز در همسترها، تغییر دما است. اگر همستر شما در زمستان مدفوع سبز دفع می کند، دلیل آن ممکن است هوای سرد باشد. شما باید محل زندگی همستر خانگی تان را به درستی گرم کرده و از حیوان خانگی‌ تان، به خوبی مراقبت کنید. تغییرات ناگهانی دما می تواند همستر شما را بیمار کند. با بیمار شدن، ممکن است که همستر دچار مشکلات معده شود.

اختلال دم مرطوب یا دم خیس همستر چیست؟

قفس کثیف و غیر بهداشتی

قفس کثیف نیز ممکن است باعث ایجاد مدفوع سبز در همستر شود. بهداشت نامناسب، می تواند بر سلامتی یک‌ همستر خانگی‌ تأثیر بگذارد. بنابراین نظافت مرتب قفس و همستر، برای سلامتی این حیوان ضروری است. محیط کثیف ممکن است باعث ایجاد چندین آلودگی میکروبی شود که مدفوع سبز ایجاد می کنند. اگر همستر به مدت طولانی در محیط کثیف زندگی کند، دچار مشکلات جدی خواهد شد.

این شرایط، می تواند باعث ایجاد آلودگی باکتریایی در سیستم های مختلف بدن شود. این آلودگی، می تواند باعث ایجاد مدفوع سبز در همستر می شود. این آلودگی، ممکن است بر سیستم گوارشی همستر شما نیز تأثیر بگذارد. همسترها مانند انسان ها هستند. وقتی انسان ها نیز در محیطی کثیف یا ناپاک زندگی می کنند، مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری ها می شوند.

باید روزانه قفس همستر را تمیز کنید. شما باید یک بار در هفته، قفس همستر را تمیز کنید. شما باید کف پوش، ظرف آب و کاسه غذا را تمیز کنید. تمیز کردن قفس همستر خانگی‌ تان، برای پیشگیری از بروز بیماری های مختلف در این حیوان، ضروری است.

در یک محیط کثیف، بیماری ها به سرعت، همستر یا هر موجود زنده ای را آلوده می کنند. باقی ماندن مدفوع و غذاهای قدیمی در قفس همستر، می تواند آلودگی باکتریایی ایجاد کرده و معده و سلامتی همستر شما را دچار مشکل کند. ضعف معده در هضم غذا، باعث ایجاد مدفوعی با رنگ غیر طبیعی می شود.

استفاده از آنتی بیوتیک ها و مدفوع سبز رنگ در همستر

استفاده بیش از حد یا غیر طبیعی از هر چیزی، منجر به بروز مشکلاتی در سلامتی همستر می شود. بنابراین لازم است مقدار استانداردی از هر چیز مصرف شود. استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند در معده یک‌ همستر خانگی، مشکل ایجاد کند. همستر به ندرت به مصرف آنتی بیوتیک نیاز دارد. بنابراین وقتی همسترها از آنتی بیوتیک استفاده می کنند، می توانند دچار ناراحتی معده شوند. ناراحتی معده، منجر به دفع مدفوع سبز می شود.

مصرف آنتی بیوتیک ها در همستر، عوارض جانبی به همراه دارد. بنابراین باید فقط آنتی بیوتیک های تجویز شده را که مخصوص حیوانات خانگی هستند، به همستر هایتان بدهید. شما باید از مصرف آنتی بیوتیک هایی مانند تتراسایکلین، پنی سیلین، ونکومایسین، آمپی سیلین، آموکسی سیلین، لینکومایسین، استرپتومایسین، جنتامایسین، دی هیدرواسترپتومایسین، اریترومایسین و سفالوسپورین ها، برای همستر خانگی تان، خودداری کنید. این آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث بروز مسمومیت کشنده در همستر شوند.

چرا همستر من چشم هایش را می بندد؟

استرس و مدفوع سبز رنگ در همستر

چرا مدفوع همستر من سبز است؟ | دام و پت

استرس و ‌فشار روانی، بر معده تأثیر منفی می گذارند. این شرایط، می تواند اشتهای همستر را مختل کند. وقتی یک همستر از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود، ممکن است دچار استرس شود. وقتی همسترها را از فروشگاه های حیوانات خانگی خریداری می کنید، ممکن است که آن ها با همستر دیگری، رابطه برقرار کرده باشند.

سازگاری همستر های خانگی با افراد و قفس جدید، بسیار مشکل است. همچنین وقتی جفت یک‌ همستر، از آن ها جدا می شود، ممکن است که دچار استرس شوند. وجود فشار روانی و استرس، برنامه روزانه، اشتها و معده همسترهای خانگی را مختل می کند.

بنابراین هرگونه فشار روانی یا تغییرات ناگهانی در زندگی همستر ها، منجر به ایجاد استرس می شود. نهایتا، با بروز استرس، تغذیه نامنظم باعث ایجاد مدفوع سبز می شود. استرس طولانی مدت ممکن است روز به روز سلامتی همستر خانگی‌‌ را از بین ببرد. بنابراین مهم است که مشکلات همستر خانگی تان حل شود.

عفونت های تنفسی 

عفونت های تنفسی می توانند عملکرد معده همستر را مختل کنند. علائم و نشانه های عفونت های تنفسی شامل خس خس سینه، عطسه، ترشح از بینی و چشم ها، تنفس سخت و دفع مدفوع سبز است. عفونت های تنفسی ممکن است باعث ایجاد ذات الریه در همستر شوند.

خس خس سينه، عطسه و ترشح، اگر کوتاه مدت باشد، مشكل ساز نيست. اما کاهش فعالیت، از دست دادن اشتها و مشکلات تنفسی، به مشورت با یک دامپزشک نیاز دارد.

دم مرطوب

چرا مدفوع همستر من سبز است؟ | دام و پت

علت اصلی دیگر دفع مدفوع سبز در همستر، بیماری دم مرطوب است. دم مرطوب، ناشی از اسهال آبکی یا مدفوع شل است. این اختلال، باعث بروز ناراحتی و کم آبی در همسترها شود. اگر بیماری دم مرطوب، ظرف مدت چند روز درمان نشود، می تواند منجر به مرگ یک همستر شود.

دم مرطوب همچنین به عنوان انتریت ناحیه ای یا پرولیفراتیو شناخته می شود. رشد بیش از حد کمپیلوباکتر ژژونی باعث ایجاد این نوع اختلال می شود.

معمولا، بچه همسترهای کوچک، مستعد ابتلا به بیماری دم مرطوب هستند. علائم و نشانه های بیماری دم خیس شامل کدر شدن چشم ها، از دست دادن اشتها، اسهال بیش از حد، وجود خون در مدفوع، کم آبی بدن، بی حالی، مدفوع سبز رنگ و قوز شدن بدن همستر است. علل زیادی برای بروز بیماری دم مرطوب در همسترها وجود دارد. استرس علت اصلی بروز بیماری دم مرطوب در همسترها است.

آبسه در همستر

آبسه ها، گروهی از عفونت ها هستند که می توانند باعث شکستگی جزئی در سطح فوقانی پوست شوند. پوست شکسته باعث ایجاد چرک در زیر پوست می شود. آبسه ممکن است باعث ایجاد خراش و بریدگی در پوست شود. همچنین ممکن است در کیسه های گونه یک همستر، آبسه ایجاد شود.

در گونه ها، کیسه ها به دلیل وجود مواد ساینده در مواد غذایی یا سوء تغذیه، دچار خراش یا بریدگی می شود. این عفونت ممکن است باعث ایجاد مدفوع سبز در همسترها شود. در صورت مشاهده اولین علائم بروز عفونت در همستر خانگی تان، سریعا با یک‌ دامپزشک مشورت کند.

شایع ترین علل لرزیدن همستر چیست؟

منبع
https://hamstersauthority.com/why-is-my-hamster-poop-green/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا