سگ ها

مدفوع سفید رنگ سگ

مدفوع سفید رنگ سگ، نشانه برخی اختلال در سگ می باشد. به طور کلی، ظاهر مدفوع حیوان خانگی تان، می تواند اطلاعات زیادی را در مورد شرایط سلامتی سگ خانگی تان، به شما بگوید. از آن جا که رنگ طبیعی مدفوع سگ، قهوه ای یا تیره است، پس در صورتی که متوجه شده اید رنگ مدفوع حیوان خانگی تان سفید شده است، پس احتمالا مشکلی در سلامتی سگ آنها وجود دارد‌.

بیشتر سگ ها، مایل هستند که به صورت مخفیانه، مدفوع خود را دفع کنند. به عنوان مثال، سگ ها دوست دارند که به پشت بوته رفته و ادرار و مدفوع خود را دفع کنند. اما این کار روزمره، کسل کننده و تا حدی پیچیده، به صاحبان حیوان خانگی این فرصت را می دهد که مدفوع سگ خود را بررسی و ارزیابی کنند.

تب دره در سگ ها چیست؟

چرا توجه به رنگ مدفوع سگ های خانگی مهم است؟

به طور کلی، رنگ مدفوع موجودات زنده، اطلاعات مختلفی را در مورد سلامتی آن ها فاش می کند. وضعیت مدفوع، بر اساس وضعیت سلامتی معده و روده سگ، تغییر پیدا می کند. همچنین، وضعیت ظاهری مدفوع سگ، بسته به آنچه در کبد و پانکراس آن ها می گذرد و حتی بیماری های سیستمیک، مانند عفونت های مختلف، تغییر می کند.

تغییرات مدفوع می تواند شامل تغییر در بافت (جامد تا شل یا مایع)، بو، دفعات و محتویات (مخاط، خون، کرم) باشد. اما تغییر مهم دیگری که باید در مدفوع سگ خود جستجو کنید، تغییر یا تفاوت در رنگ آن است. رنگ مدفوع، می تواند اطلاعات زیادی را فاش کند.

مدفوع قرمز

به عنوان مثال، مدفوع قرمز رنگ، نشان دهنده وجود خونی که هضم نشده است، می باشد. مدفوع قرمز، به این معنی است که به احتمال زیاد، این خون، از روده بزرگ می آید. اما مدفوع تیره و تقریباً سیاه، به این معنی است که خون هضم شده، معمولاً از زخم معده یا روده کوچک نشات می گیرد. مدفوع سبز رنگ در سگ، می تواند نشان دهنده این باشد که سگ خانگی تان، در حال خوردن علف است. همچنین، سبز بودن رنگ مدفوع، می تواند به علت عملکرد نادرست کبد ایجاد شده باشد.

مدفوع سگ شما، به طور معمول باید در رنگ هایی شبیه قهوه ای دفع شود. به طور کلی، رنگ مدفوع سگ خانگی تان، ارتباط زیادی با نوع غذایی که سگ شما مصرف کرده و دفعات دفع مدفوع حیوان خانگی تان، دارد. در واقع، شما باید با استفاده از ظاهر مدفوع حیوان خانگی تان، درباره سلامتی آن، اطلاعاتی به دست بیاورید.

خطرناک ترین سگ ها کدامند؟

رنگ سفید مدفوع سگ های خانگی

چرا مدفوع سگ من سفید رنگ است؟ | دام و پت

دفع مدفوع سفید رنگ در سگ ها، نشانه وجود یک مشکل در سلامتی آن ها است. علل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث شوند مدفوع سگ خانگی تان، سفید شود. به طور کلی، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که سفید بودن مدفوع در سگ های‌ خانگی، به هیچ وجه طبیعی نیست.

مدفوع سفید در سگ ها، می تواند نشان دهنده وجود یک مشکل یا عدم تعادل در رژیم غذایی، عوارض جانبی ناشی از مصرف داروهای گوناگون، بیماری های داخلی یا عفونت های انگلی باشد. در ادامه مقاله، برخی از علل رایج سفیدی رنگ مدفوع در سگ های خانگی، را بخوانید:

رژیم های غذایی پر کلسیم و رنگ سفید در مدفوع سگ های خانگی

ابتدا باید این موضوع را بررسی کنید که به سگ خود، چه غذاهایی می دهید. برخی از رژیم ‌ها، به ‌ویژه رژیم‌ های حاوی غذاهای خام، سرشار از کلسیم هستند. این موضوع، می ‌تواند باعث ایجاد مدفوع سفید یا خیلی روشن و سفت در سگ های خانگی شود.

تغذیه سگ ها با رژیم غذایی حاوی محصولات خام، خطر بروز آلودگی باکتریایی را به همراه داشته و ممکن است از نظر تغذیه ای، برای حیوان خانگی تان، نامتعادل باشد. رژیم غذایی خام، همراه با کلسیم زیاد، می تواند باعث بروز یبوست، مدفوع سفت و مدفوع سفید شود.

اگر فکر می کنید که ممکن است رژیم غذایی حیوان خانگی تان، منشا مدفوع سفت و سفید سگ شما باشد، از یک غذای تجاری مخصوص سگ ها استفاده کنید.و یا برای کمک به اصلاح رژیم غذایی سگ خود، با یک متخصص دامپزشکی مشورت کنید.

عوارض جانبی مصرف داروها و مدفوع سفید رنگ در سگ های خانگی

برخی از داروها و محصولات دارویی، مانند باریم مایع، که توسط دامپزشک تجویز می شوند، می توانند مدفوع سگ خانگی تان را به طور موقت سفید کنند. هنگامی که باریم از سیستم گوارشی سگ شما عبور کرده و دفع شد، مدفوع سگ خانگی تان به رنگ عادی باز می گردد. اگر پس از قطع مصرف داروی باریم مایع، مدفوع سگ شما به حالت عادی باز نگشت، با دامپزشک خود مشورت کنید.

مصرف محصولات سفید رنگ در سگ های خانگی

چرا مدفوع سگ من سفید رنگ است؟ | دام و پت

نکته بعدی که باید ارزیابی شود، این است که آیا مدفوع سگ تان سفید است و یا چیزی سفید در آن وجود دارد. سگی که یک جوراب سفید می خورد، ممکن است بتواند جوراب را از طریق روده خود دفع کند که در این صورت، احتمالا مدفوع قهوه ای و تیره رنگ، در اطراف جوراب، وجود خواهد داشت.

سگ هایی که اشیاء غیر خوراکی، مانند اسباب بازی ها، پارچه ها و سنگ ها، را می خورند، در صورت گیر کردن شی در روده شان، در معرض خطر انسداد های گوارشی خطرناک قرار می گیرند. تنها راه برای رفع این مشکل، برداشتن جسم گیر کرده، به کمک جراحی است.

چرا سگ من خودش را گاز می گیرد؟

کرم های نواری و مدفوع سفید رنگ در سگ های خانگی

اگر لکه های سفید یا رشته هایی در مدفوع سگ شما وجود دارد، آن ها می توانند کرم نواری باشند. تخم کرم نواری با چشم غیر مسلح قابل مشاهده بوده و اغلب به صورت دانه های برنج کوتاه توصیف می شود. بعید است که کرم های بالغ، مانند کرم قلابدار یا کرم های گرد را، در مدفوع سگ خانگی خود ببینید. مگر اینکه سگ شما به هجوم انگلی شدیدی مبتلا باشد.

اگر لکه ها یا رشته های سفیدی در مدفوع سگ خود دیدید، فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید تا محصولات دارویی مخصوص کرم زدایی را تجویز کند. اهمیت ضدعفونی محیط زندگی خود و حیوان خانگی‌ تان را نیز به هیچ وجه فراموش نکنید!

مشکلات گوارشی و مدفوع سفید رنگ در سگ های خانگی

چرا مدفوع سگ من سفید رنگ است؟ | دام و پت

وجود مخاط در مدفوع سگ، می تواند باعث سفید یا زردی آن شود. البته، وجود مقدار کمی مخاط در مدفوع سگ خانگی تان، می تواند طبیعی باشد. اما وجود مخاط بیش از حد در مدفوع، به این معنی است که سگ شما در هضم غذای مصرفی خود، مشکل دارد.

غذا یا شی مصرفی نامناسب، می تواند شامل تکه های یک میز چوبی و یا اقلام غیر غذایی، مانند یک توپ تنیس، باشد. وقتی مخاط قرمز در مدفوع وجود دارد، یعنی زمانی که در مدفوع سگ خانگی تان خون مشاهده می شود، همیشه نیاز به مراجعه به دامپزشک وجود خواهد داشت.

سگ ها چگونه کرم می گیرند؟

بیماری داخلی و مدفوع سفید رنگ در سگ های خانگی

خوشبختانه، ابتلا به بیماری داخلی، کمترین احتمال را در بین همه مواردی دارد که می توانند باعث سفید شدن مدفوع سگ خانگی شما شوند. با این حال، این اختلال، در سگ هایی که مدفوع سفید یا خاکستری دارند، مشکلی جدی خواهد بود. مدفوع سفید یا خاکستری به این معنی است که هضم مواد غذایی در سیستم گوارشی سگ خانگی تان، به درستی انجام نمی شود (سوء هضم).

کبد، صفرا تولید می کند. صفرا، ماده ای سبز رنگ است که در اثر تجزیه آن، مدفوع، قهوه ای می شود. اگر کبد، صفرا تولید نکرده و یا کیسه صفرا، آن را به داخل روده هدایت نکند تا با غذا مخلوط شود، در نتیجه آن، مدفوع سفید یا خاکستری خواهد شد. از آنجایی که وجود صفرا، برای انجام هضم به صورت صحیح، بسیار مهم است، کمبود صفرا یک مشکل جدی است که نیاز به بررسی فوری توسط دامپزشک دارد.

اختلال در پانکراس

به طور مشابه، لوزالمعده ای که به درستی کار نمی کند، می تواند باعث تولید مدفوع خاکستری روشن در سگ ها شود. لوزالمعده مسئول تولید چندین آنزیم گوارشی مهم، از جمله انسولین است. مشکلات کبدی، کیسه صفرا یا لوزالمعده، در صورت عدم درمان، می توانند جدی، خطرناک و حتی کشنده باشند.

وقتی سگ شما مدفوع تولید می کند، باید طبیعی و سالم به نظر برسد. اما به مرور زمان، رنگ سفید می شود. این اتفاق می تواند به دلیل تخریب رنگدانه های طبیعی در برابر تابش نور خورشید یا رشد کپک در محیط های مرطوب، ایجاد شده باشد. اگر متوجه سفیدی رنگ مدفوع سگ خانگی‌ تان شدید، به این معنی نیست که سگ شما مشکلی دارد.

مدفوع سگ باقی مانده در خاک، می تواند منابع آب را آلوده کرده، منجر به ایجاد کرم روده در سگ شما شده، کوپروفاژی (مدفوع خواری) را بیشتر کرده و به طور تصادفی، باعث بروز بیماری در افراد دیگر شود.

با مدفوع سفید سگ چه کار‌ باید کرد؟

چرا مدفوع سگ من سفید رنگ است؟ | دام و پت

اگر متوجه شدید مدفوع سگ خانگی تان سفید است، به یافتن علت بروز آن بپردازید. آیا می توانید تکه های قابل مشاهده یک جسم سفید یا بخش های بدن یک کرم را ببینید؟ برای درمان سگ هایی با مدفوعی شامل لکه های سفید یا رشته های غیر عادی، مصرف یک کرم کش قوی لازم است.

در مورد سایر موارد، باید سگ خود را زیر نظر بگیرید. اگر مدفوع بعدی سگ، کاملاً طبیعی باشد و حیوان خانگی تان، به رژیم خود  و دفع مدفوع به طور طبیعی، ادامه می ‌دهد، احتمالاً جای نگرانی وجود ندارد.

اگر علت سفیدی مدفوع سگ خانگی تان، نوع رژیم غذایی است، تغییر در رژیم غذایی، راه حل اصلی مشکل حیوان خانگی تان خواهد بود. با گذشت زمان، رژیم های غذایی سرشار از کلسیم می توانند منجر به بروز یبوست (اجابت مزاج دردناک و دشوار) شوند. غذای سگ را به آرامی، در طی یک یا دو هفته تغییر دهید تا باعث بروز ناراحتی روده و اسهال نشود.

اگر سگ شما مدفوع خاکستری یا سفید داشته و نمی توانید به راحتی علت آن را تشخیص دهید، باید یک قرار ملاقات فوری با دامپزشک خود تعیین کنید.

دامپزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل انجام می دهد. سپس، مدفوع سگ شما را ارزیابی می کند و برای تشخیص علت اصلی مشکل، آزمایش خون انجام می دهد. درمان مشکل، به علت بروز آن بستگی دارد، اما احتمالاً به چندین ویزیت دامپزشکی، آزمایشات پیشرفته، داروها و احتمالاً جراحی نیاز خواهد بود.

بنابراین، مدفوع سگ خود را زیر نظر داشته باشید. ممکن است قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود، تغییری را شناسایی کنید تا بتوانید از بروز مشکلات جدی تر، پیشگیری کنید.

شایع ترین علل لنگیدن سگ ها چیست؟

منبع
https://www.greatpetcare.com/dog-health/why-is-my-dogs-poop-white/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا