حیوانات خانگی کوچک

چرا لاک پشت من حرکت نمی کند؟

حرکت نکردن لاک پشت ها دلایل مختلفی دارد. آیا لاک پشت شما به تازگی از حرکت ایستاده است، و شما تعجب می کنید که چه چیزی ممکن است باعث بروز این مشکل شده باشد؟ دلایل زیادی وجود دارد که چرا لاک پشت شما ممکن است حرکت نکند.

برخی از علل احتمالی شامل عفونت یا بیماری، عدم تحمل غذایی یا ترجیحات غذایی، بارداری، تنبلی و خواب زمستانی می باشد. احتمال دیگر این است که لاک پشت شما ممکن است در حال مرگ باشد، اما معمولا علائم دیگری نیز وجود خواهد داشت.

راهکار هایی وجود دارد که بفهمید چرا لاک پشت شما ممکن است حرکت نکند، و چندین کار وجود دارد که می توانید برای حرکت مجدد حیوان خانگی خود انجام دهید. بنابراین لازم است به خواندن این مقاله از دام و پت ادامه دهید تا بدانید اگر لاک پشت شما حرکت نمی کند چه کاری باید انجام دهید تا بتوانید دوباره آن را به حرکت در آورید.

دلایل عدم حرکت لاک پشت ها چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است لاک پشت شما کمتر از حد معمول فعال باشد. البته لازم به ذکر است که بیشتر این دلایل  قابل اصلاح هستند.

عدم تحمل غذایی یا حساسیت معده

غذایی که به لاک پشت خود می دهید ممکن است آنها را بیمار کند. لاک پشت ها نمی توانند مانند افراد ارتباط برقرار کنند، بنابراین رفتار آنها یکی از راه های تشخیص اشتباه است. اگر لاک پشت شما بعد از خوردن غذا تحرک کمتری دارد یا از خوردن امتناع می کند، ممکن است مشکل از غذا باشد. بخوانید که چرا لاک پشت غذا نمی خورد؟

ممکن است از غذایی که به آنها می دهید خوششان نیاید.

اگر متوجه شدید که لاک پشت شما غذا نمی خورد، اما تنبل یا بیمار به نظر نمی رسد، ممکن است از غذایی که به آنها می دهید خوششان نیاید. در حالی که غذا به خودی خود آنها را بیمار نمی کند، نخوردن می تواند منجر به کاهش انرژی و بیماری در آنها شود.

لاک پشت شما ممکن است تنبل یا بی حوصله باشد.

چرا لاک پشت من حرکت نمی کند؟ || دام و پت

لاک پشت شما ممکن است به دلیل بی حوصلگی یا تنبلی حرکت نکند. بی حوصلگی یکی از شایع ترین علل عدم تحرک در لاک پشت ها است، به خصوص اگر فقط یک لاک پشت داشته باشید. ورزش برای سلامت جسمی و روانی لاک پشت بسیار مهم است.

ممکن است لاک پشت فضای کافی برای حرکت نداشته باشد.

لاک پشت شما ممکن است بخواهد حرکت کند، اما مخزن آن خیلی کوچک باشد.  آنها از تلاش برای حرکت در چنین محله های نزدیک خسته می شوند. آنها باید فضای کافی برای شنا در اطراف و یک منطقه استراحت داشته باشند.

عفونت یا بیماری

یکی دیگر از دلایل احتمالی که لاک پشت شما ممکن است حرکت نکند این است که آنها عفونت یا بیماری دارند. آنها ممکن است دچار آبسه یا تورم ناشی از عفونت یا بیماری شوند که دردناک است و باعث حرکت نکردن آنها می شود.

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد لاک پشت شما ممکن است بیمار باشد. از جمله:

  • آنها ترشحاتی از چشم، گوش یا بینی دارند.
  • حباب ها از دهان لاک پشت بیرون می آیند.
  • صدای نفس زدن یا خس خس آنها را می شنوید.
  • متوجه لکه ها یا تغییر رنگ روی پوسته آنها می شوید.

اگر لاک پشت شما هیچ علاقه ای به حرکت نشان نمی دهد و در عین حال برخی از علائم بالا را دارد، در اسرع وقت با دامپزشک مشورت کنید. شایع ترین علل آبریزش بینی در لاک پشت ها را بشناسید.

حرکت نکردن لاک پشت ها نشانه بارداری آنها

یکی دیگر از دلایلی که لاک پشت شما ممکن است حرکت نکند این است که آنها باردار هستند. لاک پشت های باردار می توانند غیرقابل پیش بینی باشند و ممکن است زیاد حرکت نکنند یا سعی کنند از مخزن فرار کنند. حتی اگر فقط یک لاک پشت داشته باشید، که آن هم ماده باشد، باز هم می تواند باردار شود و تخم بگذارد.

اگر یک لاک پشت نر در اطراف یک لاک پشت ماده بوده باشد و آن باردار شود، احتمال بارور شدن تخم ها وجود دارد و بچه لاک پشت ها از تخم ها بیرون می آیند.

آنها ممکن است در خواب زمستانی باشند.

برخی از لاک پشت ها هنگام سفت کردن چرت می زنند، بنابراین کاملاً ساکن خواهند بود. اگر لاک پشت شما در محل استراحت خود یا روی یک سطح خشک نزدیک به نور است و حرکت نمی کند، احتمالاً در حال حمام کردن است. آنها همچنین ممکن است در خواب زمستانی باشند.

خواب زمستانی برای لاک پشت ها ضروری نیست، اما برخی ترجیح می دهند در شرایط سردتر به خواب زمستانی رفته یا بیشتر بخوابند. اگر دمای مخزن سرد باشد، ممکن است باعث شود لاک پشت شما بخواهد به خواب زمستانی برود. همچنین می تواند باعث بیماری آنها شود.

حرکت نکردن لاک پشت ها، علائم مرگ آنها

چرا لاک پشت من حرکت نمی کند؟ || دام و پت

اگر لاک پشت شما حرکت نمی کند و در عین حال علائم زیر را نشان می دهد ممکن است لاک پشت شما در حال مرگ باشدکه در این صورت لازم است فورا به دامپزشک مراجعه کنید.

کمبود یا از دست دادن اشتها

کمبود اشتها معمولاً یکی از اولین نشانه های  وجود یک بیماری زمینه ای است. در صورت عدم درمان، برخی از بیماری ها می توانند منجر به مرگ شوند. کمبود یا از دست دادن اشتها، همراه با علائم دیگر، باعث نگرانی است. اگر می دانید که لاک پشت شما هیچ مشکل غذایی ندارد و در خواب زمستانی نیست، ممکن است اتفاق جدی تری در حال وقوع باشد. آیا لاک پشت ها به کلسیم نیاز‌ دارند؟

آنها بی حال هستند.

لاک پشت های در حال مرگ انرژی بسیار کمی خواهند داشت یا اصلا انرژی ندارند. آنها بیشتر می خوابند و کمتر حرکت می کنند. یکی دیگر از نشانه‌های بی‌حالی که ممکن است با بیماری یا مرگ مرتبط باشد این است که وقتی نمی‌خوابند، اندام‌هایشان از پوسته‌شان بیرون می‌زند. اگر لاک پشت شما به طور معمول فعال است اما به طور ناگهانی بی حال می شود، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد.

مشکلات تنفسی یا پوستی

عفونت تنفسی و مشکلات پوستی زیر نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند لاک پشت شما ممکن است بسیار بیمار یا حتی در حال مرگ باشد، مشکلاتی از جمله:

  • ترشح در چشمانشان
  • سوراخ، خراش یا زخم باز دارند.
  • تورم در گوش، چشم یا پوسته آنها
  • آنها خس خس می کنند یا نفس نفس می زنند.
  • هنگام نفس کشیدن حباب هایی از بینی یا دهانشان خارج می شود.

بوی بد

بوی نامطبوع از مخزن یا لاک پشت به این معنی است که آنها ممکن است عفونت داشته باشند. بنابراین اگر بوی بدی به مشام می رسد و در عین حال لاک پشت شما چند روزی است که حرکت نکرده است، ممکن است مرده باشد. آیا لاک پشت ها بوی بدی دارند؟

اگر لاک پشت حرکت نکند چه باید کرد؟

چرا لاک پشت من حرکت نمی کند؟ || دام و پت

اگر لاک پشت شما حرکت نمی کند، ابتدا مطمئن شوید که هنوز زنده هستند. بررسی کنید که آیا آنها نفس می کشند یا خیر؟ قفسه سینه آنها باید هنگام دم کاملاً منبسط شود و هنگام بازدم باد کند.

همچنین بررسی کنید که آیا آنها به محرک هایی مانند صدا، نور و غذا پاسخ می دهند یا خیر. اگر نمی توانید تشخیص دهید که لاک پشت شما نفس می کشد و به تحریک پاسخ نمی دهد، احتمالاً از بین رفته اند.

علت بی حرکتی آنها را پیدا کنید.

ببینید آیا می توانید دلیل حرکت نکردن آنها را مشخص کنید. آیا آنها فضای کافی ندارند؟ استرس دارند یا بی حوصله هستند؟ آیا آنها بیمار هستند؟ هنگامی که مشخص کردید چرا آنها حرکت نمی کنند، به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه آنها را دوباره به حرکت در آورید.

به دامپزشک مراجعه کنید.

اگر مشکل این است که آنها بیمار هستند یا مشکلات غذایی دارند، باید آنها را نزد دامپزشک ببرید. اگر لاک پشت شما بیمار است، دامپزشک می تواند بیماری آنها را تشخیص دهد و به شما بگوید که چگونه آنها را به درستی درمان کنید.

همچنین اگر لاک پشت شما به دلیل مسائل غذایی حرکت نمی کند، دامپزشک می تواند ایده های غذایی متفاوتی به شما بدهد که ممکن است باعث شود لاک پشت شما بیشتر غذا بخورد و دوباره حرکت کند.

چگونه می توان لاک پشت ها را تشویق به حرکت کرد؟

اگر تشخیص داده اید که لاک پشت شما مریض، باردار، در خواب زمستانی یا در حال مرگ نیست، در اینجا چند چیز وجود دارد که می توانید سعی کنید آنها را دوباره به حرکت درآورید.

دمای آب مخزن آنها را بررسی کنید.

بررسی و حفظ دمای هوا و آب مخزن لاک پشت ضروری است. دمای نامطلوب آب یا هوا می تواند منجر به عدم حرکت در لاک پشت ها شود. و اگر مراقب نباشید، می تواند منجر به بیماری و مرگ شود.  دمای دقیق بسته به گونه‌ های لاک‌پشت متفاوت است، بنابراین ابتدا باید گونه‌ های آنها را تعیین کنید و در مورد دمای آب و هوا برای آن نوع لاک‌پشت تحقیق کنید.

اما بیشتر گونه‌ های لاک‌پشت‌ها، از جمله لغزنده‌ های گوش قرمز، لاک‌پشت‌ های رنگ‌آمیزی و لاک‌پشت‌ های جعبه‌ای، به دمای آب بین ۷۰ تا ۸۰ درجه فارنهایت، دمای آبگیری حدود ۹۰ درجه فارنهایت و دمای هوا بین ۷۵ تا ۸۵ نیاز دارند.

از تمیز نگه داشتن آب اطمینان حاصل کنید.

لاک پشت ها مواد زائد زیادی تولید می کنند، اما می توانند از آبی که به طور منظم تمیز نمی شود، عفونت های باکتریایی بگیرند. می توانید از فیلتر استفاده کنید تا ضایعات را تا حد امکان فیلتر کنید و آب قدیمی را حداقل یک روز در میان جایگزین کنید.

مطمئن شوید که مخزن به اندازه کافی بزرگ است.

فضاهای محدود ممکن است حرکت لاک پشت شما را محدود کند. آنها به فضای زیادی برای شنا و بازی و همچنین فضایی برای حمام کردن نیاز دارند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه لاک پشت شما فضای کافی برای حرکت دارد، اندازه گیری پوسته آنهاست. باید به آنها ده گالن فضای مخزن در هر اینچ از طول پوسته بدهید.

روش های مختلف را امتحان کنید.

ممکن است بیش از یک دلیل وجود داشته باشد که لاک پشت شما حرکت نمی کند. اگر این از رژیم غذایی آنهاست، ممکن است مجبور شوید چندین چیز مختلف را امتحان کنید قبل از اینکه چیز موثر پیدا کنید.

سخن آخر

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که چرا لاک پشت شما حرکت نمی کند. در واقع لاک پشت شما ممکن است به فضای بیشتری برای حرکت، هیجان بیشتر در محیط خود یا نوع دیگری از غذا نیاز داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که مخزنی که استفاده می کنید به اندازه کافی بزرگ باشد تا لاک پشت شما را در خود جای دهد و آنها فضایی برای شنا و فضایی برای استراحت داشته باشند.  همچنین باید دمای آب را حفظ کنید و مخزن و آب را مرتب تمیز کنید.

اگر همه این کارها را انجام دهید و در صورت نیاز آنها را برای معاینه و بیماری به دامپزشک ببرید، باید یک لاک پشت شاد و فعال داشته باشید.

منبع
https://cleverpetowners.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا