پرنده ها

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟ شاید متوجه شده باشید که طوطی شما سرخ می شود. طوطی ها به دلیل احساساتی مانند هیجان، عصبانیت، بازیگوشی، بلوغ جنسی و احساس خطر سرخ می شوند. طوطی های آبی و زرد اغلب زمانی که مورد توجه صاحبان خود قرار می گیرند، سرخ می شوند. هموگلوبین یک مولکول پروتئینی است که در خون پرندگان وجود دارد. این مولکول مسئول رنگ های برافروخته قرمز است که روی پوست ظاهر می شود.

بررسی های نشان می دهد که چگونه طوطی‌ها رنگدانه‌های کاروتنوئیدی ندارند. اما اکثر پرندگان دیگر دارند. این رنگدانه ها به پرندگان رنگ می دهند. در عوض، طوطی‌ها دارای رنگدانه‌هایی به نام psittacofulvins هستند که به پوست و پرهای طوطی رنگ می‌دهند. آنها مشابه کاروتنوئیدها عمل می کنند.

با این حال، سرخی و قرمزی آنها به دلیل پرهای صورت طوطی قابل مشاهده نیست. در نتیجه، همه طوطی ها احتمالا سرخ می شوند. با این حال، چون ما نمی‌توانیم تغییر رنگ را ببینیم، به جای آن پرها را روی صورت، پشت گردن و گردن خود پرمی‌کنند. با افزایش جریان خون به عروق و مویرگ‌های نزدیک سطح پوست، گونه‌های طوطی صورتی یا قرمز می شود.

زمانی که صاحبان طوطی‌ با آنها صحبت می کنند و ارتباط چشمی را حفظ می کنند قرمزی تاج طوطی حتی بیشتر می شود. سرخی و قرمزی طوطی ها شکلی از برقراری ارتباط است که بسیاری از طوطی ها برای انتقال احساسات خود اتخاذ می کنند. انسان ها معمولاً پرندگان را با استفاده از نشانه‌ها و حالات چهره برای برقراری ارتباط مرتبط نمی‌دانند. در حالی که شناخت این حالات برای کمک به صاحبان طوطی در درک بهتر آنها مفید است.

چرا رنگ پرهای طوطی من تغییر می کند؟

سرخی و قرمزی طوطی نشان دهنده چیست؟

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟ || دام و پت

وقتی طوطی ها سرخ می شوند، سعی می کنند چیزی به ما بگویند. سرخی آنها می تواند به دلایل زیر باشد:

هیجان و قرمزی طوطی

طوطی ها با مورد توجه قرارگیری صاحبانشان سرخ می شوند. هنگامی که فرد پشت خود را برگرداند و شروع به نادیده گرفتن طوطی کند، واکنش کمتری را درک می کند. سایر نشانه های هیجان، عبارتند از:

 • سوت زدن
 • خرخر کردن
 • آواز خواندن
 • پچ پچ کردن
 • صحبت کردن
 • بلند کردن سینه
 • رقصیدن یا حرکات سر
 • مردمک های گشاد شده

اگر طوطی شما شروع به انجام کارهای بالا کرد، از دیدن شما خوشحال، راضی و هیجان زده است.

تهدید و سرخی طوطی

بسیاری از عوامل ممکن است باعث شود طوطی شما احساس خطر کند، مانند موارد زیر:

 • شکارچیان
 • پرندگان دیگر
 • سروصدا های بلند
 • بچه های پر هیاهو

در نتیجه، طوطی شما ممکن است سرخ شود. سرخی یا قرمزی یک علامت رایج است که طوطی‌ها احساس گیجی و ناراحتی می‌کنند، مانند احساسات زیر:

 • تنبلی
 • خودزنی
 • نمایش پر
 • لانه سازی
 • برگشت غذا
 • رفتار مخرب
 • امتناع از خوردن

اگر طوطی این علائم را نشان دهد، چیزی او را ناراحت می کند. برای آرام کردن طوطی خود، علت استرس آن را بررسی کنید و آن را از مجاورت طوطی خود بردارید.

بازیگوشی

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟ || دام و پت

طوطی ها برای حفظ سلامت خود به تحریک ذهنی نیاز دارند، به خصوص اگر دور از خانه باشند. به طور مشابه، طوطی ها به تعامل اجتماعی دائمی و ایجاد پیوند عشقی با صاحبان خود نیاز دارند. طوطی هایی که از فرارسیدن زمان بازی هیجان زده هستند نیز سرخ می شوند. در این مرحله باید تعدادی اسباب بازی برای طوطی تهیه کنید. همچنین طوطی شما از رها شدن از قفس خود برای پرسه زدن لذت خواهد برد.

انتخابی جنسی

وقتی طوطی‌ها از نظر جنسی بالغ می‌شوند، غریزه جفت یابی در آنها ایجاد می‌شود. عقیم سازی طوطی ها خطراتی دارد، بنابراین شما احتمالاً مراحل مختلف رشد جنسی، از جمله چالش های رفتاری ناشی از هورمون طوطی را تجربه خواهید کرد. متأسفانه، وقتی جفتی در دسترس نباشد، طوطی‌ها از نظر جنسی به صاحب خود وابسته می‌شوند. هنگامی که آنها به صاحب خود پیوند می خورند، ناامید می شوند زیرا نیازهای جفت گیری آنها برآورده نمی شود. طوطی ها در مراحل تولید مثل ممکن است سرخ شوند و پرهای خود را به هم بزنند تا جفت خود را جذب کنند. همچنین متوجه رفتار های زیر خواهید شد:

 • کندن پر
 • بال زدن
 • جیغ زدن
 • تغییرات در راه رفتن
طوطی‌ها از چرخه تولید مثل خارج می‌شوند، اما تا زمانی که این اتفاق نیفتد، باید از رفتار زیر پیشگیری کنید:
 • زود خوابیدن طوطی
 • خشمگین شدن آنها
 • پیشگیری از لانه سازی آنها
 • تغذیه طوطی با یک رژیم غذایی مطلوب
 • نوازش نکردن برخی نواحی، مانند پشت و زیر دم

سرخی طوطی نیز نشانه دیگری از ناراضی بودن طوطی شماست. درک اینکه چه چیزی باعث خشم آنها می شود بسیار مهم است. در غیر این صورت، ممکن است با کندن پرهایش و ضربه زدن به منقارش روی قفس شروع به آسیب زدن به خود کند.

هر چه طوطی شما بیشتر در مقابل شما سرخ شود، بیشتر متوجه علت آن خواهید شد. مانند صورت انسان، صورت پرنده دارای شبکه های بزرگی از رگ های خونی در امتداد گونه و گردن است. این رگ های خونی تقریباً به طور خودکار با وجود محرک های خاص با خون پر می شوند.

برای اکثر مردم ناشناخته، پرندگان تحت تأثیر طیف گسترده ای از احساسات مانند ترس، شادی و خشم قرار می گیرند. اما نمی تواند به راحتی به شما بگوید که دیوانه یا خوشحال است. همچنین، ما بیشتر رفتار پرندگان را اشتباه درک می‌کنیم، و این فقط پرنده خانگی شما را بیشتر ناامید می‌کند.

تعاملات اجتماعی

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟ || دام و پت

یک بررسی نشان می دهد که طوطی و سایر پرندگان در طول تعاملات اجتماعی سرخ می شوند. این رفتار اغلب زمانی دیده می شود که شما به عنوان شخص مورد علاقه او یا افراد دیگری با آن بازی می کنید یا سعی می کنید با آن تعامل برقرار کنید.

سرخ شدن می تواند تنها چند دقیقه طول بکشد زیرا پرنده در نهایت به توجه عادت می کند. به این فکر کنید که در مقابل تعداد زیادی از مخاطبان سخنرانی می کنید. وقتی سعی می کنید سخنرانی خود را ارائه دهید، بسیار مضطرب و احتمالاً سرخ خواهید شد. اما به تدریج به قرار گرفتن در مقابل جمعیت زیادی عادت خواهید کرد و به زودی گرم خواهید شد و احساس آرامش خواهید کرد. این همان چیزی است که پرندگان خانگی هنگامی که افراد قفس خود را احاطه و سعی می کنند با آنها تعامل داشته باشند احساس می کنند.

گاهی اوقات، صاحبان حیوانات خانگی ممکن است این رفتار را در تعاملات یک به یک با حیوانات خانگی خود نیز مشاهده کنند. کارشناسان می گویند که این طبیعی است زیرا حیوان خانگی شما ممکن است زمان خوبی را پیش بینی کند. حیوان خانگی شما شاید شما را به عنوان یک مالک دوست داشتنی و دلسوز بشناسد که می خواهد با او تعامل داشته باشد. شما به خاطر دادن بهترین ها و بهترین بازی ها شناخته شده اید و حیوان خانگی شما نیز مشتاقانه منتظر این بازی ها است. درست مانند هر دلیل دیگری، سرخ شدن در نهایت کاهش می یابد و حیوان خانگی شما آرام و راحت تر می شود.

چرا طوطی های خانگی پرواز و فرار نمی کنند؟

دیدن یک فرد آشنا

اگر پرنده شما در حالی که با شما یا شخص مورد علاقه اش است سرخ می شود، هیچ ایرادی ندارد. حیوان خانگی شما شاید فقط احساس انتظار، شادی و خوشحالی داشته باشد که شما اینجا با او هستید.

صاحبان حیوانات خانگی سرخ شدن را در حیوانات خانگی مشاهده کرده اند که مدت زیادی است آنها را ندیده اند. توجه کنید د که طوطی‌ها حافظه خوبی دارند و اگرچه احساس دلتنگی برای کسی که از خانه بیرون می رود را ندارند، ممکن است در همان زمان احساس هیجان و مبهوت کنند. آنها شاید به طور غیرقابل کنترلی سرخ شوند و به نشانه خوشحالی شروع به جیغ زدن و بال زدن کنند.

اما برخی از مالکان می گویند که وقتی فرد مورد علاقه برای مدت طولانی از بین می رود، این رفتار فرق می کند. طوطی ها خانگی حتی می توانند زمانی که صاحبانشان مرده یا آنها را رها کرده اند غمگین شوند. اگر طوطی خانگی در خانه شما اخیراً عزیز یا شخص مورد علاقه خود را از دست داده است، ممکن است او را در حالت افسردگی بیابید. طوطی شاید غذا نخورد، نخوابد یا گاهی مضطرب به نظر برسد.

چگونه طوطی خود را آرام کنیم؟

چرا طوطی ها سرخ می شوند؟ || دام و پت

وقتی خوشحال، مضطرب یا عصبی هستیم سرخ می شویم و حیوان خانگی شما نیز ممکن است این کار را انجام دهد. با شناسایی محرک‌ها شروع می‌شود، چیزی که می‌تواند آن احساس قوی و نشاط‌ بخش را تحریک کند، و این می‌تواند فوراً قلب را سریع‌تر و عمیق‌تر شروع کند و خون را به تمام قسمت‌های بدن، از جمله صورت، برساند. پرندگان خانگی با صورت های رنگ پریده می توانند به راحتی در اثر برخی از محرک ها سرخ شوند، اما ممکن است در حال حاضر احساس انفجاری داشته باشند.

همچنین، سرخی گونه ممکن است فقط در صورت بروز کند، اما از آنجایی که جریان خون در تمام قسمت‌های بدن افزایش می یابد، احتمال دارد حیوان خانگی شما دچار گرگرفتگی یا افزایش کلی دمای بدن شود.

 شما مجبور نیستید کاری در مورد آن انجام دهید. فقط اجازه دهید حیوان خانگی شما راحت باشد. سرخی گونه موقتی خواهد بود و هیچ مشکلی برای سلامتی حیوان خانگی شما ایجاد نمی کند. فقط محرک هایی که ممکن است باعث این رفتار در حیوان خانگی شما شوند را شناسایی کنید.

به دنبال نشانه‌های سرخ شدن باشید، مثل اینکه یک فرد جدید در خانه نزدیک قفس می‌آید، حیوان خانگی جدیدی نزدیک است، یا طوطی یا پرنده جدیدی از قفس حیوان خانگی شما قابل مشاهده است. به یاد داشته باشید، شما نمی توانید برای همیشه از حیوان خانگی خود محافظت کنید، بنابراین باید به او اجازه دهید خود را با این موقعیت ها تطبیق دهد و طوری ادامه دهید که گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است.

برقراری ارتباط با آنچه نیاز دارند.

پرنده خانگی شما هیچ راهی ندارد که به شما بگوید عصبانی، خوشحال یا غمگین است و به شما بگوید که به غذا یا به آب یا توجه نیاز دارد. و این باعث می شود آنها احساس ناامیدی کنند و در نتیجه می تواند باعث سرخ شدن و سایر رفتارها مانند بال زدن، پر کنی و موارد دیگر شود.

پس چگونه با این مشکل برخورد می کنید؟ بررسی همه چیزهای ممکن که پرنده خانگی شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد را در نظر بگیرید. بررسی کنید کاسه غذای آن خالی یا پر است، آب داخل ظرف آن را تعویض کنید، متوجه شوید که آیا قفس در شرایط خوبی است یا دمای آن خیلی گرم یا خیلی سرد است. اگر همه چیز بررسی می شود و حیوان خانگی شما هنوز سرخ می شود، به دنبال محرک ها باشید.

صداهای بلند را در داخل و خارج از منزل بررسی کنید. اگر سرخ شدن با سایر رفتارهای حیوان خانگی ناخواسته ادامه پیدا کند، ممکن است چیزی باشد که حیوان خانگی شما احساس می کند یا ناخوشایند باشد. در صورت تداوم این رفتار آن را نزد دامپزشک ببرید.

چرا طوطی تخم هایش را می شکند؟

سخن آخر

می توانید بیشتر با حیوان خانگی خود ارتباط برقرار کنید، او را آموزش دهید یا ترفندهای جدیدی به او بیاموزید یا از رسانه هایی مانند رادیو، تلویزیون یا وب استفاده کنید تا او را سرگرم نگه دارید. مهمتر از همه، عشق، توجه و مراقبت مناسب را به حیوان خانگی خود بدهید که برای کاهش استرس مهم است. این راهکارها به حیوان خانگی شما کمک می کند تا روحیه سالم تر و شادتری داشته باشد.

منبع
https://www.allaboutparrots.com/https://birdscoo.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا