سگ ها

چرا سگ من می لرزد؟

لرزش در سگ رایج است و دلایل و راهکارهای بی شماری برای مهار لرزش در سگ وجود دارد. در این شرایط می توانید به حیوان خانگی خود کمک کنید. سگ شما ممکن است در حالی که منتظر صبحانه است یا سوار ماشین است، از سر تا پا تکان بخورد و بلرزد. ممکن است در خواب تکان بخورد و بلرزد. سگ وقتی در اتاق راه می‌رود پاهای عقبش می‌لرزند.  لرزش در سگ رایج است و دلایل و راهکارهای بی شماری برای مهار لرزش در سگ ها وجود دارد. بنابراین، اگر تعجب می‌کنید که چرا سگتان می‌لرزد و چگونه می‌توانید در این شرایط به حیوان خانگی خود کمک کنید، بیایید این موضوع را بررسی کنیم.

به گفته دکتر Jami-Lyn Derse، دامپزشک و بنیانگذار Veterinary Housecall Care ، هیچ دلیل واحدی برای لرزش، لرزیدن یا تکان دادن سگ ها وجود ندارد . معمولاً لرزش سگ به موارد زیر مربوط می شود:

  • درد
  • ترس
  • اضطراب
  • هیجان
  • شرایط پزشکی
  • قرار گرفتن در معرض مواد سمی

درسی می گوید: “شما نمی توانید فقط با نگاه کردن به لرزش سگ دلیل آن را شناسایی کنید.” “شما باید به کل علائم بالینی آنها توجه و نگاه کنید.”

Derse به صاحبان حیوان خانگی توصیه می کند که کارآگاه بازی کنند. آیا سگ شما فقط در خواب می لرزد؟ آیا پایش می لرزد یا تمام بدنش می لرزد؟ به نظر می رسد چه موقعیت هایی باعث ایجاد لرزش یا بدتر شدن آن می شوند؟ توجه به جزئیات به شما امکان می دهد اطلاعات ارزشمندی را در اختیار دامپزشک خود قرار دهید که می تواند به تشخیص کمک کند.

چرا سگ من در خواب می لرزد؟

حرکت و تکان دادن سگ ها در خواب در حالی که رویا می بینند طبیعی است. سگ شما ممکن است در حال رویای تعقیب یک سنجاب، دویدن آزاد در میان جنگل، یا پریدن روی میز برای گرفتن یک غذای خوشمزه باشد. رویاهای واضح ممکن است باعث شود که پاهای لابرادور شما تکان بخورد یا کل بدن باکسر شما بلرزد. تا زمانی که سگ شما فقط در خواب می لرزد، Derse معتقد است که حرکات را می توان به رویاهای شاد مرتبط دانست.

چرا سگ من غذا نمی خورد؟

چرا سگ من سرش را تکان می دهد؟

چرا سگ من می لرزد؟ || دام و پت

عفونت گوش، یکی از رایج ترین دلایلی است که سگ ها سر خود را تکان می دهند. علاوه بر تکان دادن مکرر سر، Derse پیشنهاد می‌کند به دنبال علائمی مانند بو ، ترشح، خاراندن بیش از حد، ریزش مو در اطراف گوش و عدم تمایل به لمس کردن گوش باشید.

عفونت های باکتریایی و مخمری می توانند هر نژادی را تحت تاثیر قرار دهند. اما نژادهای گوش فلاپی مانند کوکر اسپانیل، گلدن رتریور، بریتانی اسپانیل و وست هایلند تریر بیشتر مستعد ابتلا به عفونت گوش هستند.

اگر سگ شما سر خودش را تکان می دهد و متوجه علائم دیگری مانند بو، خراش یا ترشح شدید، با دامپزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا گوش سگ خود را بررسی کند.

چرا پای سگ من می لرزد؟

اگر پاهای سگ شما می لرزد یا او برای راه رفتن تلاش می کند، درد می تواند علت اصلی آن باشد. درد یکی از بزرگترین دلایلی است که سگ ها می لرزند. درد باعث می‌شود آن‌ها دچار تنش شوند و نگه داشتن تمام آن تنش باعث می‌شود که تکان بخورند. بسیاری از مالکان متوجه نمی شوند که لرزش یکی از علائم بالینی درد است.

دردی که باعث لرزش پاها می شود می تواند ناشی از هر چیزی از آرتروز تا آسیب متغیر باشد. ممکن است با علائم دیگری مانند ناله کردن، غرغر کردن یا نفس نفس زدن و لرزیدن یا بی اشتهایی همراه باشد. اگر مشکوک هستید که پاهای سگتان به دلیل درد می لرزد، با دامپزشک خود قرار ملاقات بگذارید.

چرا سگ من در ماشین می لرزد؟

چرا سگ من می لرزد؟ || دام و پت

برخی از سگ‌ها عاشق سوار شدن در ماشین‌ها هستند، سرشان را از پنجره بیرون می‌آورند تا هوای خنک را در خزشان حس کنند، در حالی که برخی دیگر تمام مدت سواری را در صندلی عقب می‌لرزند. اگر توله سگ معمولی راحت شما به یک آشفتگی در ماشین تبدیل شود، Derse خاطرنشان می کند که اضطراب می تواند علت لرزش سگ در ماشین باشد.

هیجان همچنین می تواند باعث لرزش سگ شما در ماشین شود، به خصوص اگر او ماشین سواری را با سفر به مکان های مورد علاقه خود مانند پارک سگ، مسیرهای پیاده روی یا ساحل مرتبط کند.

Derse می‌گوید: بعضی سگ‌ها آنقدر هیجان‌زده می‌شوند که نمی‌توانند آن را مهار کنند و شروع به لرزیدن می‌کنند. اگر سگ شما به دلیل استرس یا اضطراب در ماشین می لرزد، وسایل کمکی وجود دارد که می تواند کمک کند از جمله می توان به جلیقه های آرام بخش یا مکمل ها اشاره کرد.

چرا سگ من خودش را گاز می گیرد؟

چرا سگ من وقتی او را نوازش می کنم می لرزد؟

لمس و نوازش کردن می تواند باعث ایجاد واکنش ترس یا لذت در سگ شود. به دنبال سرنخ ها و زبان بدن دیگر باشید تا بفهمید سگ شما از هیجان می لرزد یا ترس. آیا وقتی می‌خواهید او را نوازش کنید یا دمش را تکان دهید، دمش را جمع می‌کند و سعی می‌کند پنهان شود، پنجه‌های جلویی‌اش را در دامان شما می‌گذارد و با بینی‌اش شما را برای التماس بیشتر بو می‌کشد؟

درک نشانه های رفتاری می تواند به شما در درک پاسخ سگتان کمک کند. اگر مبتنی بر ترس باشد، کار با دامپزشک، مربی یا رفتارشناس می تواند به ایجاد ارتباط مثبت با نوازش شدن کمک کند.

آیا سگ ها وقتی سردشان است، می لرزند؟

چرا سگ من می لرزد؟ || دام و پت

این یک تصور اشتباه بزرگ است که لرزیدن سگ به دلیل احساس سرما است. Derse می گوید: “صاحبان حیوانات خانگی سگ خود را می بینند که می لرزد، تصور می کنند که سردش است، و یک ژاکت یا پتو روی آنها می گذارند.” “به ندرت اتفاق می افتد که سگ ها به دلیل سرما تکان بخورند.”

نادر است، اما ممکن است. یک چیهواهوا که در هوای آزاد در دمای زیر صفر رها می شود شروع به لرزیدن می کند، اما یک سنت برنارد ممکن است واکنش مشابهی نداشته باشد. به دنبال نشانه‌های دیگری مانند ناله کردن، غوغا کردن برای ورود به داخل خانه یا بلند کردن پنجه‌های خود از زمین برای جلوگیری از دست زدن به سنگ‌فرش سرد باشید تا بفهمید که آیا دمای سرد باعث لرزش سگ شما می‌شود یا خیر.

علل پزشکی لرزش سگ

دلایل پزشکی خاصی وجود دارد که سگ ها می لرزند، از جمله:

دیستمپر

دیستمپر، یک ویروس مسری است که به سیستم تنفسی، گوارشی و عصبی حمله می کند. حتی دیستمپر در توله سگ ها و سگ های واکسینه نشده شایع تر است و علائم آن شامل تب، سرفه، استفراغ، انقباضات عضلانی و تشنج است.

درمان دیستمپر معمولاً شامل مراقبت های حمایتی می شود در حالی که سیستم ایمنی سگ شما با ویروس مبارزه می کند. درمان همچنین ممکن است شامل آنتی بیوتیک ها ، گشادکننده های راه هوایی، فیزیوتراپی و مایعات برای کمک به مدیریت کم آبی بدن باشد.

آیا سگ ها می توانند انبه بخورند؟ 

سندرم ترمور عمومی

همانطور که از نام آن پیداست، لرزش بدن شایع ترین علامت این اختلال است که ناشی از التهاب در ماده میلین است که مغز و نخاع را می پوشاند.

صرع

این اختلال باعث حملات مکرر تشنج می شود . این اغلب یک اختلال “ایدیوپاتیک” است. به این معنی که هیچ علت مشخصی برای آن وجود ندارد که با وجود آزمایش های گسترده قابل شناسایی باشد. با این حال، بیماری کبد، تومورهای مغزی و نارسایی کلیه نیز می توانند باعث تشنج شوند که باعث لرزش کل بدن می شود.

صرع، یک اختلال عصبی، می تواند سگ ها را تحت تاثیر قرار دهد. علائم ممکن است شامل افتادن، تکان خوردن، سفتی، انقباض عضلانی، از دست دادن هوشیاری، آب‌ریزش آب دهان، خفه کردن، جویدن زبان ، یا کف کردن  دهان باشد. سگ ها می توانند به پهلو بیفتند و با پاهای خود حرکات دست و پا زدن انجام دهند. درمان شامل داروهایی برای کنترل تشنج، مانند کپرا ، فنوباربیتال یا برومید پتاسیم است.

قرارگیری در معرض سمی

چرا سگ من می لرزد؟ || دام و پت

چندین سم یا سم می توانند باعث لرزش یا لرزش سگ شوند. برخی از آنها برای مردم بی ضرر هستند اما برای حیوان خانگی شما سمی هستند. به عنوان مثال، مواردی که می توانند برای سگ ها سمی باشند عبارتند از: شکلات ، سیگار (که می تواند باعث مسمومیت با نیکوتین شود)، و زایلیتول، جایگزین قند موجود در بسیاری از آدامس ها. طعمه های حلزون حاوی متالدئید نیز می توانند باعث لرزش شدید عضلات و تشنج شوند.

علائم مسمومیت می تواند متفاوت باشد. آن‌ها شامل لرزش، ضعف، بی‌حسی، افسردگی ، ترشح آب دهان، استفراغ، اسهال و تشنج هستند. اگر فکر می کنید سگ شما هر چیزی را که بالقوه سمی است را خورده است فوراً با دامپزشک خود تماس بگیرید.

حالت تهوع

درست مانند انسان ها، سگ ها نیز ممکن است در اثر بیماری حرکت، دارو ، خوردن بیش از حد یا خوردن چیزهای نادرست مانند یک گیاه سمی دچار حالت تهوع شوند. آنها همچنین می توانند از بیماری کلیوی یا کبدی و همچنین بیماری های دیگر دچار حالت تهوع شوند. لرزش ممکن است نشانه این باشد که سگ شما حالت تهوع دارد. علائم دیگر آن شامل بی حالی، لب زدن، قورت دادن یا ترشح بزاق بیش از حد معمول، پنهان شدن، خمیازه کشیدن و استفراغ است.

علت جویدن پنجه در سگ چیست؟

لرزش سگ: چه زمانی باید به دامپزشک مراجعه کرد؟

دامپزشک با کمک یک معاینه فیزیکی کامل، می‌تواند تشخیص دقیقی و گزینه‌های درمانی را ارائه دهد، که ممکن است شامل دارو، محصولات آرام‌بخش یا اصلاح رفتار باشد تا به سگ شما کمک کند لرزش را متوقف کند.

محصولات ضد اضطراب برای سگ ها. اگر سگ شما به دلیل اضطراب می لرزد، می لرزد و تکان می خورد، محصولاتی وجود دارند که می توانند به او کمک کنند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشد. قبل از روی آوردن به راه حل های ضداضطراب، مطمئن شوید که هر گونه علت پزشکی تکان دادن را با دامپزشک خود رد کنید.

منبع
https://www.greatpetcare.com/dog-behavior/why-does-my-dog-shake/https://pets.webmd.com/dogs/my-dog-shivering-trembling#1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا