سگ ها

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟

هیچ کس نباید انتظار داشته باشد که سگ خانگی اش، هرگز پارس نکند. این خواسته، به همان اندازه غیرمنطقی است که انتظار داشته باشید یک کودک هرگز صحبت نکند. اما برخی از سگ ها بیش از حد پارس می کنند. اگر این مشکل در خانه شما وجود دارد. اولین قدم این است که بفهمید چه چیزی باعث می شود سگ شما بیش از حد پارس کند. هنگامی که بدانید چرا سگ های خانگی تان پارس می کند. می توانید مشکل پارس کردن بیش از حد آن ها را درمان کنید.

چرا سگ ها پارس می کنند؟

پارس کردن، یکی از انواع ارتباطات صوتی است که سگ ها از آن استفاده می کنند. بسته به موقعیت، پارس کردن یک سگ خانگی، می تواند معنای متفاوتی داشته باشد. در این قسمت از مقاله، چند دلیل برای پارس سگ ها آورده شده است:

غریزه سرزمینی یا اهداف حفاظتی

هنگامی که یک شخص یا یک حیوان به منطقه ای می آید که سگ شما، آن را قلمرو خود در نظر می گیرد، این اتفاق، اغلب باعث پارس بیش از حد سگ خانگی تان می شود. با نزدیک شدن تهدید، پارس کردن سگ، اغلب بلندتر می شود. سگ شما در طول این نوع پارس کردن، هوشیار بوده و حتی تهاجمی به نظر می رسد.

هشدار و پارس کردن ناشی از ترس

برخی از سگ ها، از هر سروصدا یا جسمی که توجه آن ها را جلب کرده یا آنها را بهت زده کند، پارس می کنند. این شرایط، می تواند در هر کجا اتفاق بیفتد. یعنی فقط در قلمرو محل زندگی آنها این اتفاق رخ نمی‌ دهد. هنگامی که سگ ها در حالت ترس هستند. پشت و دم آن ها جمع می شود.

پارس کردن ناشی از بی حوصلگی یا تنهایی

سگ ها، حیواناتی گله ای هستند. سگ هایی که برای مدت طولانی، در خانه یا حیاط تنها می مانند. ممکن است خسته یا غمگین شده و اغلب به دلیل ناراضی بودن پارس کنند.

پارس کردن برای خوش آمد گویی یا بازی

سگ ها اغلب هنگام سلام و احوالپرسی با انسان ها یا حیوانات دیگر، پارس می کنند. این شرایط، معمولاً به صورت یک پارس کردن شاد است و ممکن است با تکان های دم و گاهی پریدن همراه شود. سگ ها، در اغلب اوقات وقتی چیزی می خواهند، پارس می کنند. مثلا برای درخواست بیرون رفتن، بازی کردن، یا مصرف غذا، ممکن است یک سگ خانگی شروع به سروصدا کردن کند.

سگ هایی که اضطراب جدایی دارند، در اغلب اوقات، هنگام تنهایی، بیش از حد پارس می کنند. آن ها همچنین علائم دیگری مانند قدم زدن، حالت تهاجمی، افسردگی و رفتار نامناسب را بروز می دهند. به نظر می رسد در هنگام بروز پارس های اجباری، سگ ها فقط برای شنیده شدن صدایشان پارس می کنند. آنها همچنین اغلب حرکات تکراری را انجام می دهند، مانند دویدن به شکل حلقه یا حرکت در کنار نرده.

چرا سگ من سرفه می کند؟

چگونه می توان از پارس زیاد سگ جلوگیری کرد؟

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟ | دام و پت

کمتر کردن پارس یک حیوان خانگی، به صرف زمان، کار، تمرین و تکرار نیاز دارد. این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد، اما با استفاده از تکنیک های صحیح و صرف کردن زمان کافی، می توانید پیشرفت را مشاهده کنید.

در ادامه این مقاله، نکاتی وجود دارد که باید هنگام شروع تلاش های خود برای کنترل پارس کردن حیوان خانگی تان، به یاد داشته باشید.

همواره به یاد داشته باشید که فریاد زدن، سگ شما را تحریک می کند تا بیشتر پارس کند. زیرا در چنین شرایطی، سگ ها فکر می کنند که شما نیز به آن ها پیوسته اید. بنابراین اولین قانون این است که آرام و محکم صحبت کنید، اما فریاد نزنید. بیشتر سگ ها نمی دانند وقتی می خواهید با آن ها حرف بزنید، چه می خواهید. بنابراین سگ خود را آموزش دهید تا کلمه “آرام” را درک کند.

با صدای آرام و محکم بگویید، آرام!

 صبر کنید تا پارس کردن آن ها متوقف شود، حتی اگر فقط برای نفس کشیدن صدای خود را قطع کند. سپس آنها را تحسین کرده و به سگ خانگی تان غذا بدهید. فقط مراقب باشید در هنگام پارس کردن هرگز به آنها پاداش ندهید.

سرانجام آن ها متوجه خواهند شد که با شنیدن کلمه “ساکت” پارس خود را متوقف کنند. همچنین، آن ها یاد خواهند گرفت که اگر با شنیدن کلمه ساکت، پارس کردن خود را متوقف کنند، به عنوان پاداش، غذا دریافت خواهند کرد.

از طرف دیگر، می توانید به سگ خود یاد دهید تا با شما ارتباط برقرار کند. هنگامی که آن ها این کار را با اطمینان انجام می دهند، به آنها علامت دهید که با فرمان دیگری مانند “آرام” پارس خود را متوقف کنند، در حالی که انگشت خود را روی لب های خود نگه می دارید (سگها اغلب سیگنال های بدن را سریعتر از دستورات صوتی دریافت می کنند).

به طور کلی، به یاد داشته باشید هنگامی که سگ ها آرام هستند، این دستورات را تمرین کنید. اگر شما این کار را به خوبی انجام دهید، سگ خانگی‌ تان باید با شنیدن دستورات تان، پارس کردن خود را متوقف کند.

چگونه سگ را تشویق کنیم غذا بخورد؟

یک سگ خسته، سگ آرامی خواهد بود.

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟ | دام و پت

اگر سگ شما هنگام تنهایی پارس می کند، قبل از ترک کردن سگ، حیوان خانگی تان را خسته کنید. پیاده روی طولانی یا دویدن، بازی با توپ یا رفتن به پارک سگ ها، می تواند به خسته شدن، و نهایتا آرامش سگ خانگی تان، کمک کنند.

اجازه ندهید مشکلات ادامه پیدا کنند. هرچه سگ کاری را طولانی تر انجام دهد، بیشتر درگیر می شود. پارس می تواند باعث افزایش آدرنالین در سگ شود که این امر باعث می شود پارس برای سگ، تبدیل به یک رفتار دلپذیر شود. سعی کنید مشکل پارس کردن بیش از حد را، در اسرع وقت درمان کنید.

حیوانات خانگی سالمند می توانند دوران پیری خود را با سر و صدای زیاد سپری کنند. این موضوع، همیشه ایده خوبی است که حیوان خانگی خود را توسط دامپزشک بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچ دلیل دامپزشکی برای مشکلات حیوان خانگی تان وجود ندارد.

هنگامی که دانستید چرا سگ تان، بیش از حد سروصدا می کند. می توانید انجام روش هایی را برای کاهش عادت پارس کردن بیش از حد سگ تان شروع کنید:

رفع پارس کردن سرزمینی/حفاظتی/هشدار/ترس

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟ | دام و پت

از آنجا که این نوع پارس کردن اغلب با بروز ترس یا احساس تهدیدی برای قلمرو آنها است، می توانید با محدود کردن آنچه سگ شما می بیند، آن را کاهش داد. در محیط داخلی، دسترسی به پنجره ها و درها را محدود کرده یا محیط آن ها را با یک پوشش فیلم مات بپوشانید.

رفع پارس کردن ناشی از کسالت/تنهایی

 این کار ایمن تر است، زیرا سگ هایی که در خارج از خانه، تنها باقی می مانند ممکن است با سرقت، فرار، مسمومیت، آزار و اذیت و سایر خطرات روبرو شوند.

اما سگ ها در صورت خستگی می توانند در داخل خانه پارس کنند. بنابراین اگر سگ شما در طول روز، زمانی که شما در محل کار هستید، پارس می کند، از شخصی بخواهید که حداقل یک ساعت در روز با سگ شما پیاده روی کرده و یا با حیوان خانگی تان، بازی کند.

تهیه وسایلی برای تغذیه سگ در طول روز، می تواند کمک کننده باشد. سعی کنید چند اسباب بازی مخصوص پخش غذا را کنار بگذارید. سعی کنید این وسایل در اشکال و اندازه های مختلف باشند. این وسایل، می توانند سگ ها را چندین ساعت مشغول نگه دارند، سپس احتمالاً سگ خانگی تان چرت خواهد زد.

سگ هایی که تمام شب پارس می کنند.، باید به داخل خانه آورده شوند. سگ ها به سرعت می آموزند که در داخل خانه آرام بخوابند. حتی محافظی برای خانواده شما محسوب می شوند. شما همچنین می توانید دو یا سه روز در هفته حیوان خانگی خود را در مهد کودک سگ نگه داری کنید.

کولیت استرس در سگ چیست و چگونه درمان می شود؟

رفع پارس کردن ناشی از خوشامدگویی/بازی

چرا سگ من زیاد پارس می کند؟ | دام و پت

برای جلوگیری از این که سگ هر بار که به خانه می آیید، یا زنگ خانه به صدا درمی آید، پارس کند، باید به سگ خانگی تان رفتارهای دیگری را آموزش دهید.

بهتر است سگ های خانگی تان بتوانند در را ببینند، اما خیلی به آن نزدیک نشوند. مکانی انتخاب کنید و تمرین کنید که سگ خود را به آنجا برسانید. سگ تان باید آنجا باقی مانده و به درب خانه دست نزند. برای آموزش این رفتار، از غذاها و پاداش زیادی استفاده کنید و این کار را به یک بازی تبدیل کنید.

هرگز به سگ خود پاداشی ندهید که وقتی به خانه می آیید، برای شما پارس کند. تا زمانی که سگ شما پارس خود را متوقف نکرده و بی سر و صدا ننشسته است، به آن ها دست نزده و حتی تماس چشمی برقرار نکنید. سپس با آن ها ارتباط برقرار کرده و پاداش دهید.

رفع پارس کردن برای جلب توجه

هرگز به پارس کردن سگ خانگی تان پاداش ندهید. اگر سگ تان برای بیرون رفتن پارس می کند، داستان همان است.

بنابراین به سگ خانگی‌ تان بیاموزید که زنگوله ای را که برای بیرون آمدن به دستگیره در بسته بودید، به صدا در آورند. ظرف آب را قبل از پر کردن بکوبید، و شاید آنها ظرف را با بینی خود فشار دهند تا همان صدا را ایجاد کنند. راه هایی برای برقراری ارتباط با سگ خود، بدون پارس کردن پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که حیوان خانگی خود را سرزنش نکنید. برای سگ، این رفتار مورد توجه است. نکته اصلی این است که سگ خود و خواسته های حیوان خانگی تان را نادیده بگیرید. تا زمانی که پارس آنها متوقف نشود. به این کار ادامه دهید. یعنی باید به حیوان خانگی‌ تان آموزش دهید.

منبع
https://pets.webmd.com/dogs/guide/understanding-why-dogs-bark

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا