حیوانات خانگی کوچک

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ 

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟

شاید متوجه شده اید که خوکچه هندی شما همیشه در حال خوردن غذای موجود در قفس است. حتماً می پرسید که چرا خوکچه هندی همیشه گرسنه است. آیا خوکچه هندی شما به خاطر میل زیاد برای غذا خوردن، از سوء تغذیه یا مشکل دیگری رنج می برد. در این مقاله، به پاسخ این‌ سوال خواهیم پرداخت که، چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟

به طور کلی، خوکچه های هندی، همیشه گرسنه به نظر می رسند. خوکچه های هندی وحشی که در طبیعت زندگی می کنند، علف خوار هستند. آن ها این غریزه را دارند که هر زمان بتوانند، غذا بخورند. اگر آن ها چند ساعت غذا نخورند، سیستم روده آن ها کند شده و یا حتی متوقف می شود.

این اتفاق، ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی در سلامتی خوکچه های هندی شود. علاوه براین، خوکچه های ‌هندی، در صورت بارداری یا شیردهی، بیش از حد معمول غذا خواهند خورد. به عنوان یک صاحب حیوان خانگی، باید مقدار زیادی یونجه، یک فنجان سبزیجات به صورت روزانه و مقدار کمی غذای مخصوص به خوکچه هندی خود بدهید.

بیشتر خوکچه های هندی در ساعات گرگ و میش، بیشتر غذا می خورند، زیرا ماهیت و ذات آن ها، کرپوسکولار است. با این حال، اگر خوکچه هندی شما همیشه گرسنه به نظر می رسد، این رفتار می تواند نشان دهد که آن ها دارای مشکلاتی در سلامتی خود، مانند دیابت یا آلودگی با انگل ها، هستند.

برای صاحب حیوان خانگی بسیار مهم است که نیاز غذایی خوکچه هندی خود را بفهمد. زیرا باید او مطمئن شود که خوکچه هندی خانگی اش، زندگی سالم و متعادلی دارد. این امر باعث می شود که آن ها بیش از حد غذا نخورده و یا از گرسنگی و کمبود غذا، دور بمانند.

چرا خوکچه هندی آب نمی نوشد؟

سیستم گوارش خوکچه هندی و گرسنگی مداوم

خوکچه هندی دارای سیستم گوارشی پیچیده ای است. این سیستم گوارش پیچیده، از آن ها می خواهد که به طور مداوم، مقداری غذا بخورند. خوکچه هندی وحشی از میان علف ها، بوته ها و شبدر عبور کرده و سعی می کند هر چیزی را که در دسترس است، بجود. آن ها این کار را به طور مداوم انجام می دهند.

یک‌ خوکچه هندی، تا زمانی که از شکارچیان نترسیده و یا شکم اش پر نشده باشد، به غذا خوردن ادامه می دهند. خوکچه های هندی، اگر‌ متوجه وجود خطر شوند، به سرعت پنهان می شوند. علاوه بر این، شاید در طبیعت، پیدا کردن غذا برای یک‌ خوکچه هندی، دشوار باشد. بنابراین خوکچه هندی غریزه ای دارد که براساس آن، هر زمان که بتواند، به اندازه کافی غذا می خورد.

به طور کلی، وقتی که یک خوکچه هندی با غذاهای خوشمزه و مغذی روبرو می شود، تمایل آن برای مصرف غذا، بیشتر می شود. به عنوان مثال، سبزیجات یا میوه ها، همگی سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها هستند. خوکچه هندی می تواند تا آن جا که ممکن است از این مواد غذایی استفاده کند، زیرا مطمئن نیست که چه زمانی خواهد توانست مقدار بیشتری غذا پیدا کند.

همین غریزه باعث می شود که گمان کنید، خوکچه هندی شما همواره گرسنه است.

پریدن خوکچه های هندی نشانه چیست؟

علائم گرسنگی در خوکچه هندی چیست؟

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ | دام و پت

به نظر می رسد که خوکچه های هندی، همواره گرسنه هستند. خوکچه هندی شما همیشه به دنبال غذای بیشتری است. به خصوص وقتی نوبت به میوه ها و سبزیجات خوشمزه می رسد، خوکچه های هندی نمی توانند در مقابل اشتهای شان مقاومت کنند.

ممکن است تصور کنید که خوکچه هندی شما حریص است. در واقع، خوکچه هندی، به نوعی این گونه است. بنابراین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا خوکچه هندی شما به غذای بیشتری احتیاج دارد یا خیر؟

متأسفانه، روش مناسبی برای تعیین گرسنگی خوکچه های هندی وجود ندارد. می توانید خوکچه هندی خود را برای معاینه نزد جراح دامپزشکی ببرید، اما این کار ممکن است که غیر ضروری باشد مگر اینکه خوکچه هندی شما علائم سوء تغذیه را بروز دهد. هیچ شواهد مطلوبی در مورد تعیین احساس گرسنگی و کمبود غذا در خوکچه های هندی وجود ندارد.

به جای این کار، شما باید برای خوکچه هندی تان، یک رژیم غذایی متعادل، در مقادیر مناسب، ارائه کنید. این کار یک روش عالی برای پیشگیری از برو مشکلات جدی تر به حساب می آید. اگر وعده های غذایی غنی به آن ها بدهید، گرسنه نخواهند بود. اما چه میزان غذا برای خوکچه های هندی مناسب است؟

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟

میزان غذای مورد نیاز برای خوکچه هندی چقدر است؟

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ | دام و پت

هرم غذایی خوکچه هندی شامل 3 نوع ماده غذایی اصلی است که شامل این موارد می شود:

 • یونجه و علف
 • سبزیجات گوناگون
 • غذاهای مخصوص خوکچه هندی

شما می توانید میوه ها را، به عنوان یک غذای خوشمزه، به مقدار کم، به خوکچه هندی خانگی خود بدهید. اما این سوال پیش می آید که مقدار مناسب غذاهای مختلف برای یک خوکچه هندی خانگی، چقدر است؟ چند بار می توانید به خوکچه هندی خانگی خود غذا بدهید؟ می توانید با یک‌ دامپزشک تماس گرفته و از او درباره میزان غذای مناسب برای یک خوکچه هندی سوال کنید.

در مقایسه با یونجه، مصرف علف (تیموتی) برای خوکچه هندی شما مناسب تر است. زیرا علف تیموتی، حاوی مواد مغذی زیادی است. با این حال، ضروری است که از یونجه زیادی در رژیم غذایی خوکچه هندی تان استفاده نکنید، زیرا می تواند برای آن ها مشکل ایجاد کند.

می توانید از چمن، به مقدار نامحدود برای خوکچه هندی تان استفاده کنید. زیرا بهترین کار این است که از یونجه علف با کیفیت استفاده کنید.

بهترین یونجه های علف برای خوکچه هندی شما، عبارت اند از:
 • گندم
 • تیموتی
 • سبزیجات
 • جو دو سر

می توانید به میزان 10 تا 15 درصد، سبزیجات را در رژیم غذایی خوکچه هندی خود قرار دهید. برخی از سبزیجات نسبت به بقیه بهتر هستند. به طور کلی، مواد مغذی بیشتری در سبزیجات برگ دار وجود دارد. همچنین، سبزیجات ترد مانند کرفس، می توانند به خوکچه هندی شما کمک کنند تا دندان های خود را سایش دهد.

بهتر است که رژیم غذایی یک خوکچه هندی، حاوی غذاهای تازه باشد. با این حال، سیستم گوارشی خوکچه هندی باید متعادل مانده و به آرامی تنظیم شود. تغییر ناگهانی رژیم غذایی، می تواند برای سلامتی خوکچه های هندی مضر باشد.

هنگامی که یک خوکچه هندی جدید به خانه می آورید، باید مطمئن شوید که خوکچه هندی شما حداقل 2 هفته یونجه علف مصرف کند. سپس به آرامی، غذای خوکچه هندی تان، باید به سبزیجات تازه تبدیل شود. تغییر آرام رژیم غذایی، روده را ناراحت نمی کند. همچنین، رژیم غذایی حاوی سبزیجات ساده، به تقویت معده آن ها کمک می کند.

سبزیجات در رژیم غذایی خوکچه های هندی

شما باید حداقل 75 درصد سبزیجات برگ دار را به غذای روزانه خوکچه هندی خانگی تان اضافه کنید. شما می توانید به ازای هر 2 پوند وزن خوکچه هندی خود، یک فنجان سبزیجات برگ دار، به صورت روزانه، به آن بدهید. سبزیجات خوبی که می توانید به خوکچه هندی خود ارائه دهید، عبارت اند از:

 • رازیانه
 • کلم قرمز
 • سبزه کلارد
 • کاهو بوک چوی

سبزیجات ریشه ای و رژیم غذایی خوکچه های هندی

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ | دام و پت

شما باید سبزیجات ریشه را در مقادیر کمتری نسبت به سبزیجات برگ دار، به خوکچه هندی تان بدهید. زیرا سبزیجات ریشه ای، حاوی میزان زیادی نشاسته و شکر هستند. سبزیجات ریشه ای، عبارت اند از:

 • شلغم
 • هویج
 • تربچه
 • چغندر

به طور کلی، باید به این نکته توجه داشته باشید که سبزیجات ریشه دار، مضر نیستند. اما، حاوی مقدار زیادی چربی هستند. اگر این سبزیجات را به مقدار زیاد، به رژیم غذایی خوکچه هندی تان اضافه کنید، حیوان خانگی‌ تان با یک رژیم غذایی نامتعادل روبه رو خواهد بود.

با این حال، نیازی به حذف کامل سبزیجات ریشه ای از لیست غذاهای خوکچه هندی تان نیست، مگر اینکه حیوان خانگی‌ تان، اضافه وزن داشته باشد. می توانید این سبزیجات را فقط در مقادیر کم به برنامه غذایی خوکچه هندی اضافه کنید. می توانید به ازای هر 2 پوند وزن بدن خوکچه هندی، یک قاشق غذاخوری سبزیجات ریشه ای استفاده کنید.

علت گاز گرفتن خوکچه هندی چیست؟

گیاهان خوراکی در رژیم غذایی خوکچه های هندی

به غیر از سبزیجات، می توانید گیاهان خوراکی را نیز به برنامه غذایی خوکچه هندی تان اضافه کنید. این روش، بهترین راه برای غنی کردن غذاهای آن ها است. با این حال، شما فقط باید مطمئن شوید که این گیاهان را به شیوه ای بسیار تدریجی، به خوکچه هندی تان بدهید.

برخی از خوکچه های هندی، مصرف گیاهان را دوست دارند. زیرا گیاهان مختلف، طعم قوی دارند. البته ممکن است که برخی دیگر از خوکچه های هندی، آن ها را دوست نداشته باشند. گیاهان خوب برای خوکچه های هندی، عبارت اند از:

 • نعناع
 • گشنیز
 • ریحان

سبزیجات ممنوعه در خوکچه هندی

باید بدانید که برخی از سبزیجات برای خوکچه های هندی خانگی، مناسب نیستند. این نوع سبزیجات باید به عنوان یک غذای خوشمزه، به خوکچه هندی تان داده شوند. زیرا حاوی مقدار زیادی قند هستند. این سبزیجات، عبارت اند از:

 • قارچ
 • کدو تنبل
 • سیب زمینی

جدا از این ها، برخی میوه ها و سبزیجات وجود دارند که باید به طور کلی، از دادن آن ها به خوکچه هندی تان اجتناب کنید. به عنوان مثال، کاهو، پیاز، سیر و آووکادو، از جمله این موارد هستند. تعدادی سبزیجات وجود دارند که برای خوکچه های هندی مفید هستند، در حالی که سایر سبزیجات، بی خطر نیستند. هر زمان که غذای جدیدی به خوکچه هندی خود می دهید، باید مطمئن شوید که برای سلامتی آن ها مضر نیست.

غذاهای مخصوص خوکچه های هندی

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ | دام و پت

می توانید فقط به میزان 5 درصد، غذاهای آماده را به رژیم غذایی خوکچه هندی خود اضافه کنید. با این حال، برخی از صاحبان خوکچه های هندی دوست دارند که فقط مواد طبیعی را به عنوان غذا، به خوکچه هندی خود بدهند. اما با این وجود، اگر غذاهای با کیفیت خوب تهیه کنید، آنها برای خوکچه هندی، مفید خواهند بود. زیرا غذاهای آماده، رژیم غذایی آن ها را به خوبی تکمیل می کند.

شما می توانید نوع مناسب غذاهای آماده را، با در نظر گرفتن مزایای تغذیه ای آن ها، انتخاب کنید. در حالت ایده آل، شما باید به دنبال محصولی با محتوای 16 درصد پروتئین و حداقل 20 درصد فیبر باشید. همچنین، اجتناب از مصرف غذای خوکچه هندی حاوی موسلی، ضروری است. مخلوط آجیل، دانه ها و غلات، در غذای موسلی وجود دارند.

از آنجا که خوکچه های هندی سعی می کنند فقط غذاهایی را که دوست دارند، مصرف کنند، خوکچه هندی شما به احتمال زیاد غذاهای آماده را بیشتر از سایر انواع غذاها، استفاده کند.

میوه ها و رژیم غذایی خوکچه های هندی

میوه ها حاوی مقدار کافی مواد معدنی و ویتامین هستند. با این حال، حاوی مقدار زیادی قند نیز هستند که این موضوع می تواند خوکچه هندی شما را چاق کند. بنابراین، صاحبان حیوانات خانگی باید میوه ها را در حداقل مقدار، به خوکچه هندی خود ارائه دهند.

می توانید فقط 2 بار در هفته به خوکچه هندی تان میوه بدهید که کافی است. همچنین، مطمئن شوید که میوه را فقط به مقدار محدود به حیوان خانگی‌ تان می دهید.

میوه های خشک شده، سه برابر شیرین تر از میوه های تازه هستند. بنابراین بهتر است به طور کلی از مصرف آن ها اجتناب کنید. اما اگر مایل هستید، می توانید مقدار کمی از میوه ها را به رژیم غذایی آن ها وارد کنید. به عنوان مثال، یک قطعه کوچک کشمش باید به اندازه کافی، برای یک خوکچه هندی، خوب باشد.

خوکچه هندی چه موقع غذا می خورد؟

بیشتر خوکچه های هندی در طول روز غذا می خورند. اما ترجیح می دهند صبح و عصر سبزیجات و تنقلات بخورند. خوکچه هندی وحشی بیشتر در ساعات عصر فعال است. زیرا این روش، به آن ها کمک می کند که از شکارچیان دوری کنند.

خوکچه هندی وحشی، این زمان را در جستجوی غذا می گذراند. خوکچه هندی اهلی نیز می تواند از این الگوی تغذیه ای پیروی کند، اما تا حدودی طبق آن عمل‌ می کند. از آن جا که خوکچه هندی اهلی، نیازی به جستجوی غذا ندارد، خوکچه هندی شما در طول روز، احتمالا غذای زیادی خواهد خورد.

با این حال، اشتهای خوکچه های هندی، صبح و عصر افزایش می یابد. زیرا در این ساعات احساس امنیت می كنند. همچنین، این عادت تغذیه ای، بدن خوکچه هندی را برای فعالیت بیشتر آماده می کند. زیرا سطح انرژی خوکچه هندی را، با مصرف غذای اضافی، افزایش می دهد.

سخن آخر

شاید متوجه شده اید که خوکچه هندی شما همیشه در حال خوردن غذای موجود در قفس است. حتماً می پرسید که چرا خوکچه هندی همیشه گرسنه است. آیا خوکچه هندی شما به خاطر میل زیاد برای غذا خوردن، از سوء تغذیه یا مشکل دیگری رنج می برد. در این مقاله، به پاسخ این‌ سوال خواهیم پرداخت که، چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟

منبع
https://guineapig101.com/guinea-pig-always-hungry/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا