حیوانات خانگی کوچک

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟

لیسیدن خرگوش و اینکه چرا خرگوش همه چیز را لیس می زند یکی از چالش های نگهداری از آنها به عنوان حیوان خانگی است. برای مقابله با آن این مقاله را بخوانید. اگر یک خرگوش خانگی دارید، احتمالا متوجه شده اید که آنها چقدر عاشق لیسیدن هستند! چه فرش، چه زمین یا لباس شما، خرگوش خانگی شما در برخی مواقع در حال لیسیدن آن پیدا می شود. در طول این مقاله، ده چیز مختلف را که خرگوش شما دوست دارد لیس بزند و اینکه چرا این کار را انجام می دهد را بیان می کنیم! درک رفتار پشت لیس خرگوش برای یادگیری بیشتر در مورد حیوان خانگی خود و ایجاد برقراری بهتر ارتباط با آنها ضروری است!

چرا خرگوش ها چیزها را می لیسند؟

در رفتار خرگوش شما، لیسیدن یک رفتار غریزی است که آنها انجام می دهند. آنها فقط عاشق لیسیدن هستند! در بیشتر موارد، خرگوش ها اجسام را می لیسند تا تسلط خود را نشان دهند یا ادعا می کنند که مال آنهاست، که نوعی علامت گذاری قلمرو است.

خرگوش ها نیز به چند دلیل دیگر اجسام را می لیسند. اگر متوجه شدید که خرگوش شما لباس، بالش یا پتو شما را می لیسد، ممکن است به این دلیل باشد که خرگوش سعی در ابراز محبت دارد. آنها بوی شما را روی جسم استشمام می کنند و نمی توانند آن را لیس بزنند!

گاهی اوقات، خرگوش ها دوست دارند بافت های خاصی را لیس بزنند، زیرا در زبان آنها احساس خوبی دارد. اگر متوجه شدید که خرگوش شما چرم، فرش یا مخمل را لیس می‌زند، به احتمال زیاد به این دلیل است که آنها احساس آن را دوست دارند! این نشان می دهد که خرگوش شما در محیط خود بسیار خوشحال است.

از آنجایی که لیسیدن یک رفتار غریزی در خرگوش ها است، برخی برای کشف محیط لیس می زنند. آنها در حال کاوش و درک بهتر دنیایی هستند که در آن هستند! آنها فقط از زبان خود برای این کار استفاده نمی کنند. آنها همچنین از دندان و سبیل خود استفاده می کنند! اگر می بینید که یک خرگوش محیط خود را می لیسد، این کاملا طبیعی است!

انواع آلرژی در خرگوش ها را بشناسید.

چرا خرگوش من اینقدر مرا لیس می زند؟

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟ | دام و پت

خرگوش ها زمانی که با شما پیوند برقرار می کنند می توانند حیوانات خانگی فوق العاده دوست داشتنی باشند. اگر متوجه شدید که خرگوشتان بیشتر شما را می لیسد، نگران نباشید، آنها به شما ابراز محبت می کنند.

خرگوش ها عاشق لیسیدن صاحبانشان به عنوان راهی برای نشان دادن عشق و شادی به آنها هستند. لیسیدن می تواند نوعی تلاش آنها برای اصلاح شما باشد، به خصوص اگر با شما پیوند داشته باشند. آنها همچنین ممکن است شما را لیس بزنند تا اگر حیوانات دیگری در منطقه وجود داشته باشند، تسلط خود را نشان دهند.

لیسیدن خرگوش ها به صاحبان خود نشانه ای عالی از شادی، سلامت و رضایت کامل آنهاست. اگر خرگوش شما شروع به لیسیدن ما کرد، باید به عنوان صاحب حیوان خانگی افتخار کنید!

جویدنی های خطرناک در خرگوش کدامند؟

چرا خرگوش من فرش و قالیچه را می لیسد؟

خرگوش‌ها به سمت بافت‌های خاصی کشیده می‌شوند، زیرا می‌تواند احساس خوبی در زبان و دهان آنها ایجاد کند. این تحریک می تواند از فرش و موکت به دلیل بافت فازی باشد.

اگر خرگوش شما فرش و فرش شما را لیس می‌زند، فقط از بافت و نحوه تحریک آن لذت می‌برد. آنها همچنین می توانند این کار را انجام دهند اگر بوی شما را استشمام کنند و در تلاش برای تسلط باشند.

مطمئن شوید که هیچ چیز تیز یا خشنی در فرش وجود نداشته باشد که در صورت لیس زدن در ناحیه خاصی به خرگوش شما آسیب برساند. ما می خواهیم مطمئن شویم که خرگوش های ما می توانند با خیال راحت و شاد از محیط خود لذت ببرند!

چرا خرگوش من زمین را می لیسد؟

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟ | دام و پت

خرگوش ها دوست دارند قلمرو خود را به ویژه در مکان های خاصی در اطراف خانه ادعا کنند. لیس زدن در یک منطقه خاص روی زمین نشانه آن است که آنها آن منطقه را مال خودشان می دانند.

خرگوش ها بیشترین ادعای قلمرو را در مناطق جدید و ناآشنا دارند تا احساس امنیت کنند و بدانند که مکانی برای خود دارند. هنگامی که خرگوش خود را برای اولین بار به جایی می آورید، چند لحظه به او فرصت دهید تا کاوش کند، لیس بزند و آرام بگیرد.

بسیار حیاتی است که به خرگوش خود اجازه دهید منطقه خود را پیدا کند تا بتواند در فضای جدید ادغام شود و بیش از حد غرق نشود.

علت عطسه زیاد خرگوش چیست؟

چرا خرگوش من بالش هایم را می لیسد؟

هیچ چیز بهتر از این نیست که با خرگوش خود روی تختخواب بازی کنید! خرگوش ها عاشق پریدن و بازی دور سر و بالش شما هستند.

اگر می بینید که خرگوشتان بالش هایتان را می لیسد، بوی شما را استشمام می کند و سعی می کند یا به شما محبت نشان دهد یا بر منطقه تسلط پیدا کند تا شما را از آن خود کند.

خرگوش ها عاشق بوی صاحبانی هستند که با آنها ارتباط برقرار می کنند، بنابراین اگر متوجه شدید که خرگوش شما چیزی را می لیسد که بوی شما را می دهد، به خصوص بالش، مطمئن باشید که آنها این کار را از روی عشق و علاقه نسبت به شما انجام می دهند!

چرا خرگوش من پتوی من را لیس می زند؟

بسته به بافت پتوی شما، خرگوش‌ها می‌توانند به دلیل تحریک و لذت بردن از احساسی که برایشان ایجاد می‌کند، آن را لیس بزنند، یا می‌توانند به دلیل عشق به عطر شما این کار را انجام دهند.

لیسیدن پتو راهی عالی است که خرگوش شما می تواند نشان دهد چقدر شما را دوست دارد. لیسیدن می تواند به قدری غریزی باشد که به محض استشمام عطر شما بلافاصله به سمت لیسیدن کشیده می شوند!

بافت های خاصی مانند مخمل یا بافتنی می توانند واقعا خرگوش شما را تحریک کنند! اگر یکی از این پتوها را دارید، می توانید مطمئن باشید که خرگوش خود را مرتباً این پتو را می لیسد.

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش من دیوار را لیس می زند؟

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟ | دام و پت

خرگوش ها دوست دارند اشیا را لیس بزنند و گاهی اوقات در صورت دست کم گرفتن و بی حوصلگی آنها را می جوند. وقتی خرگوش شما دیوار را می لیسد، ممکن است به دلیل پوشش رنگ یا بی حوصلگی باشد.

برخی از رنگ ها طعم خاصی دارند که خرگوش شما را به آن جذب می کند. مطمئن شوید که میزان لیس زدن دیوارها را به حداقل برسانید زیرا برخی از رنگ ها یا چسب کاغذ دیواری می توانند برای حیوان خانگی شما سمی باشند. آنها ممکن است بخواهند بارها و بارها آن را امتحان کنند، اما مطمئن شوید که آنها را به منطقه دیگری دور از دیوار منتقل کنید.

خرگوش ها همچنین از کسالت عاشق لیسیدن دیوارها و قرنیزها هستند. مطمئن شوید که خرگوش خود را تحریک می کند زیرا این می تواند باعث شود آنها به جویدن روی بیاورند که می تواند دیوار شما را خراب کند!

در بیشتر موارد، توصیه می کنیم خرگوش خود را از دیوارها دور نگه دارید، اگر متوجه شدید که خرگوش شروع به لیسیدن در یک منطقه خاص کرده است!

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش من فلز را می لیسد؟

آیا تا به حال فلزی را زمانی که کمی سرد است لمس کرده اید و از آن احساس لذت برده اید؟ خوب، خرگوش ها هم همینطور!

خرگوش ها عاشق احساس فلز خنک در زبان خود هستند و می توان آنها را در ماه های گرم سال در صورتی که AC بر روی فلز خاصی دمیده است این کار را انجام دهند.

لیسیدن فلز همچنین می تواند از طعم رنگ پوشش داده شده ناشی شود، که اگر متوجه شوید خرگوش شما رنگ را از روی فلز لیس می زند، می تواند خطرناک شود. اگر این اتفاق افتاد، یک بطری اسپری را با لیمو و سرکه پر کنید و آن را روی فلز اسپری کنید تا از لیسیدن یا جویدن این ناحیه جلوگیری کنید.

چرا خرگوش بوی بدی می دهد؟

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش من چوب را می لیسد؟

خرگوش ها مانند پتو و فرش دوست دارند چوب را بلیسند و بجوند. خرگوش‌ها به‌طور طبیعی به سمت محصولات چوبی جذب می‌شوند تا آنها را بجوند، اگر کمتر تحریک شوند، گرسنه باشند یا نیاز به سوهان کشیدن دندان‌هایشان داشته باشند.

مهم است که به یاد داشته باشید که رشد دندان های خرگوش هرگز متوقف نمی شود، که باعث می شود آنها نیاز به سایش داشته باشند، بنابراین خیلی طولانی نمی شود و سلامت آنها را تهدید نمی کند.

اگر متوجه لیسیدن چوب خرگوش خود شدید، ممکن است برای کمک به دندان های خود شروع به جویدن آن کنند.

مطمئن شوید که هر چوبی را که می لیسند، چوب نرم خوبی است که جویدن آن برای آنها سالم است. اگر نه، سعی کنید مقداری از این چوب را در قلم آنها قرار دهید تا بتوانند از دندان های خود مراقبت کنند!

جویدن پلاستیک در خرگوش ها، عوارض و درمان آن چیست؟

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش ها ادرار خود را می لیسند؟

خرگوش ها به طور طبیعی دوست ندارند ادرار خود را لیس بزنند، و این می تواند نشانه ای از غفلت در زندگی آنها باشد، به خصوص از اوایل زندگی.

خرگوش ها همچنین ممکن است گاهی اوقات ادرار خود را لیس بزنند. همه خرگوش ها این کار را انجام نمی دهند، اما برخی انجام می دهند و می تواند علائم کمبود یک ماده مغذی باشد.

ما به شدت توصیه می کنیم زمانی که متوجه لیسیدن ادرار خرگوش خود شدید با دامپزشک خود تماس بگیرید. آنها باید توسط یک متخصص معاینه شوند تا مطمئن شوند که سطح مواد مغذی و ویتامین آنها در حد استاندارد است.

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش ها پنجه های خود را می لیسند؟

چرا خرگوش من همه چیز را لیس می زند؟ | دام و پت

خرگوش ها عاشق لیسیدن هستند. چه برای نظافت خود، چه خرگوش های دیگری که به آنها پیوند خورده اند یا شما، لیسیدن می تواند راهی برای نظافت آنها باشد.

هنگامی که خرگوش ها پنجه های خود را می لیسند، یا سعی می کنند خود را از هر گونه کثیفی یا گرد و غباری که ممکن است به آنجا وارد شده پاک کنند، یا آنها را می لیسند تا بتوانند صورت خود را تمیز کنند.

نظافت یک روش عالی برای خرگوش شما است که خود را در حالت بالا نگه می دارد! توجه داشته باشید که خرگوش شما چقدر خودش را لیس می‌زند. نظافت بیش از حد می تواند باعث ایجاد انبوهی از مشکلات سلامتی در حیوان خانگی شما شود.

اگر متوجه شدید که آنها شروع به لیسیدن پوست بدن خود می کنند، حتماً با دامپزشک خود مشورت کنید، زیرا به وضوح چیزی در حال وقوع است!

لیسیدن خرگوش، چرا خرگوش ها چشمان یکدیگر را می لیسند؟

خرگوش ها را می توان در حال لیسیدن چشم های خرگوش های دیگری که به آنها پیوند خورده یا به آنها علاقه مند هستند، پیدا کرد. لیسیدن چشم بین خرگوش ها می تواند نشانه محبت و عشق باشد.

لیسیدن چشم یک تعریف و تمجید بین خرگوش ها است، اما می تواند نحوه آرایش آنها نیز باشد. تا زمانی که لیس زدن یا آسیب بیش از حد در حیوانات اتفاق نمی افتد، می توانید اجازه دهید آنها کار خود را انجام دهند!

چگونه از لیسیدن خرگوش جلوگیری کنیم؟

در بیشتر موارد، زمانی که خرگوش ها لیس می زنند، معمولاً نباید مشکلی ایجاد شود، اما اگر خرگوش شما شروع به این کار می کند، ممکن است بخواهید اقداماتی را برای متوقف کردن آن انجام دهید.

ابتدا، با دامپزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که هیچ مشکل اساسی سلامتی باعث لیسیدن بیش از حد آن نمی شود. گاهی اوقات، این می تواند نتیجه سطوح پایین مواد مغذی باشد.

دوم، محیط خود را بررسی کنید. اگر اجسام خاصی را بیش از حد لیس می‌زند، می‌توانید اسپری‌های بازدارنده خاصی مانند اسپری آموزشی سیب تلخ یا اسپری ضد لیس خریداری کنید. اینها برای حیوان خانگی شما مضر نیستند و فقط باعث ایجاد تنفر در دهان آنها می شوند و آنها را از لیسیدن مداوم در آن نقطه باز می دارند.

وقتی نوبت به overlicking می رسد، بسیار مهم است که بدانید چرا خرگوش شما این کار را انجام می دهد تا جلوی آن را بگیرد. خرگوش شما هر چه باشد لیس خواهد زد. این فقط در طبیعت آنهاست، اما توجه به زمانی که بیش از حد زیاد می شود، کلیدی است. با کمک دامپزشک و اسپری های بازدارنده مخصوص، خرگوش شما در کمترین زمان به حالت لیسیدن عادی خود باز می گردد.

سخن آخر در مورد لیسیدن خرگوش

خرگوش ها عاشق لیسیدن هستند و در واقع غریزی است! گاهی اوقات آنها نمی توانند کمک کنند! اما معمولاً خرگوش‌ها به دلیل آراستگی، محبت، علامت‌گذاری قلمرو، ابراز تسلط و تحریک لیس می‌زنند.

تا زمانی که خرگوش شما بیش از حد لیس نمی زند، معمولاً می توانید اجازه دهید خرگوش لیس بزند. همیشه در مورد اشیایی که خرگوش شما می لیسد تحقیق کنید تا مطمئن شوید که ایمن است و به حیوان خانگی شما آسیبی نمی رساند.

منبع
https://cleverpetowners.com/why-does-my-rabbit-lick-everything-11-things-your-bunny-loves-to-taste/

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا