پرنده ها

آیا اردک ها پریود می شوند؟

آیا اردک ها پریود می شوند؟ برخلاف برخی از حیوانات، اردک ها پریود نمی شوند. آنها تخمک گذاری می کنند، اما چرخه قاعدگی ندارند و بدون سیکل قاعدگی، اردک ها نمی توانند پریود شوند. جالب توجه است، در حالی که اکثر پستانداران سیستم تولید مثل مشابهی دارند، تنها تعداد کمی از آنها قاعدگی دارند.

قاعدگی شامل ریزش دیواره رحم در غیاب تلقیح و در پاسخ به برخی هورمون ها است. اما اردک ها رحم معمولی پستانداران را ندارند، بنابراین اردک ها نیازی به دوره ای یا قاعدگی ندارند. در حالی که آنها غده پوسته ای دارند که گاهی اوقات به آن رحم پرندگان نیز گفته می شود، اما هیچ شباهتی به رحم پستانداران ندارد.

وظیفه غده پوسته در اردک ها، تشکیل پوسته ای در اطراف تخم های بارور شده است. برعکس، نقش رحم پستانداران پرورش تخمک های بارور شده و تولد فرزندان زنده است.

در مورد پریود شدن یا نداشتن اردک ها اطلاعات بیشتری وجود دارد. این مقاله چرخه تولید مثل اردک ها را بیشتر روشن می کند.

حقایق جالب در مورد چرخه تولید مثل اردک

اکثر اردک ها دارای 3 مرحله رشد سیستم تولیدمثلی هستند – اکثر اردک ها پرندگان فصلی هستند و پرندگان فصلی تخمگذار دارای 3 مرحله رشد سیستم تولید مثل هستند. این فازها، فاز شتاب قبل از اوج ، مرحله اوج و دوره نسوز هستند.

در تخمدان اردک هزاران فولیکول ریز وجود دارد. هنگامی که مرحله شتاب قبل از اوج شروع می شود، فولیکول ها شروع به بلوغ سلسله مراتبی می کنند. به این ترتیب، همه آنها به طور همزمان به بلوغ نخواهند رسید. در مرحله اوج، تخم گذاری شروع می شود و با رشد فولیکول ها، تخمدان بیشتر شبیه یک خوشه انگور است. مرحله نسوز دوره ای است که طی آن اردک از تخمگذاری استراحت می کند. در این مرحله فولیکول ها کوچک می شوند و تخمدان نیز به همین نسبت کوچک و غیرفعال می  شود.

آیا اردک ها ادرار می کنند؟

تخمک گذاری هورمونی

تخمک گذاری در اردک ها هورمونی است. اما تخمک گذاری در اردک ها با افزایش دو هورمون آغاز می شود. این هورمون ها، هورمون محرک فولیکول و هورمون لوتئینه کننده هستند. آنها رشد فولیکول ها و در نتیجه آزاد شدن تخمک از تخمدان را تحریک می کنند. تخمک گذاری در اردک ها در زمان مشخصی پس از تخم گذاری اتفاق می افتد.

فولیکول های آزاد کننده تخمک پس از تخمک گذاری پسرفت می کنند و جذب می شوند. در حین پسرفت، سلول های آن با سلول های مملو از چربی جایگزین می شوند. این لیپید بعداً به هورمون های جنسی از جمله پروژسترون تبدیل می شود.

هورمون ها مجرای تخمک را برای رشد تخم آماده می کنند.

مرحله جنسی اردک ها

آیا اردک ها پریود می شوند؟ || دام و پت

اردک ها در عرض 4 تا 7 ماه از نظر جنسی بالغ می شوند. به عبارتی اردک ها معمولاً در عرض 17 تا 30 هفته از نظر جنسی بالغ می شوند. اردک های سبک وزن معمولا زودتر از اردک های چاق تر بالغ می شوند. به طور متوسط، یک اردک سبک وزن در عرض 17-24 هفته از نظر جنسی بالغ می شود، در حالی که یک اردک با وزن زیاد در 20 تا 30 هفته بالغ می شود.

تخمدان در اردک ها

اردک ها فقط یک تخمدان و مجرای تخمک دارند. اما در جنینی، اردک های ماده دارای دو تخمدان و مجرای تخمک هستند. با این حال، هنگامی که بالغ می شود، تنها تخمدان چپ و لوله تخمدان چپ عملکردی باقی می مانند. هر دوی این اندام ها در حفره بدن در اطراف ستون فقرات یافت می شوند.

رشد تخمدان راست و مجرای تخمک پسرفت می کند و زمانی که اردک به طور کامل بالغ شد، عملکرد خود را به طور کامل از دست می دهد.

آیا اردک ها پرواز می کنند؟

تخم گذاری اردک ها

اردک ها می توانند بدون دریک یا اردک نر تخم تولید کنند. اردک های ماده با یا بدون دریک تخم تولید می کنند. تخم هایی که توسط اردک ها پس از تلقیح توسط دریک گذاشته می شوند، تخم های بارور نامیده می شوند. در حالی که آنهایی که بدون دریک تشکیل می شوند، تخم های نابارور هستند. به نظر می رسد تفاوتی در طعم و مزه بین تخم های بارور و نابارور وجود ندارد.

یک دوره کوتاه برای اسپرم برای بارور کردن تخمک وجود دارد – وقتی تخمک از تخمدان اردک آزاد می شود، وارد اولین بخش لوله رحمی – اینفاندیبولوم می شود.

تخمک قبل از اینکه به مگنوم منتقل شود حدود 30 دقیقه در اینفاندیبولوم می گذرد. برای اینکه تخمک بارور شود، اسپرم باید ظرف 30 دقیقه ای که تخمک در اینفاندیبولوم سپری می کند به آن برسد.

جالب اینجاست که گاهی اسپرم در اینفاندیبولوم ذخیره می شود. بنابراین، یک دریک باید فوراً اردک را تلقیح کند. با این وجود، گفته می شود که تخم اردک تنها در صورتی بارور می شود که 7 روز قبل از تخمک گذاری با دریک جفت شده باشد. تخم قبل از گذاشتن حدود 20 ساعت در قسمت انتهایی غده پوسته باقی می ماند.

چرخه زندگی اردک ها

اردک ها ممکن است شناخته شده ترین پرندگان آبی روی این سیاره باشند. می توانید گونه های مختلفی از اردک ها را در طیف وسیعی از زیستگاه ها و مناطق، از برکه های آراسته شده پارک های موضوعی شلوغ گرفته تا تالاب های منزوی دور از نزدیک ترین شهر، پیدا کنید. بسیاری از گونه های اردک پرورش دهندگان فوق العاده پرباری هستند. در واقع، برخی از آنها به قدری گسترده هستند که بیشتر گونه های اردک اهلی از یک گونه سرچشمه می گیرند.

دیمورفیسم جنسی اردک ها

احتمالاً می توانید در حال حاضر یک اردک نر که به نام دریک نیز شناخته می شود، را تصور کنید. پرهای سر سبز رنگین کمانی، منقار زرد روشن و پرهای آبی رنگین کمانی روی بال های آنها واقعاً به این اردک کمک می کند تا از بین جمعیت متمایز شود. این امر باعث می شود که اردک نمونه ای عالی از دوشکلی جنسی در اردک ها یا نرها و ماده ها با ظاهری کاملاً متفاوت باشد.

اردک های نر و ماده هر دو دارای پرهای اسپکولوم یا پرهای بال ثانویه هستند. با این حال، اردک ماده دارای پرهای قهوه ای مات با لکه های قهوه ای تیره در سراسر بدن خود هستند. این رنگ باعث استتار پرندگان در هنگام جوجه کشی تخم های خود می شود و از آنها در برابر شکارچیان محافظت می کند.

رفتار اردک ها و هر آنچه که باید بدانید!

جفت گیری اردک ها

آیا اردک ها پریود می شوند؟ || دام و پت

بسیاری از اردک ها در پاییز، شروع به جستجوی جفت می کنند. نرهای متعدد اغلب برای جلب توجه یک ماده با یکدیگر رقابت می کنند و نمایش هایی را اجرا می کنند به این امید که با او جفت شود. به عنوان مثال، در اردک ها، آنها به سرعت سر خود را تکان می دهند، بال های خود را تکان می دهند تا خود را به صورت عمودی در آب بالا بیاورند و برای جلب توجه او به روی شانه خود نگاه می کنند. هنگامی که جفت برای آنها پیدا شد، آنها یک قلمرو ایجاد می کنند و همه اردک های مزاحم را تعقیب می کنند.

پس از انتخاب جفت و ایجاد قلمرو، یک نقطه لانه سازی در نزدیکی آب را انتخاب می کند. آنها با هم به دنبال نقطه می گردند و در ارتفاع پایین بر فراز آب و اطراف آن در جستجوی یک نقطه امن پرواز می کنند. برخی از گونه های اردک برای زندگی یا برای چندین فصل جفت گیری می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط برای یک فصل تولید مثل یک شریک انتخاب می کنند.

دوره جوجه کشی اردک ها

بیشتر اردک ها با استفاده از پوشش گیاهی برای خود لانه می سازند. برای مثال، اردک های نر، مواد را نمی چینند یا جمع نمی کنند و به لانه می برند، بلکه تمام پوشش گیاهی را که می توانند از لبه لانه به آن ها برسند، بالا می کشند. برخی از اردک ها نیز علف های آویزان و درختچه ها را روی خود می کشند تا از شکارچیان پنهان شوند. بسیاری از اردک ها در حالی که در چنگال تخم می گذارند، برگ ها، شاخه ها و شاخساره ها را جمع آوری می کنند و لبه های لانه را خط می کشند. هنگامی که آنها شروع به جوجه کشی تخم های خود می کنند، اکثر گونه ها پرهای خود را نیز می چینند تا لانه را بپوشانند و تخم ها را گرم و عایق نگه می دارند.

اردک ها تعداد مختلفی تخم می گذارند. به عنوان مثال، مرغ های اردک 9 تا 13 تخم می گذارند که برای مدت 23 تا 30 روز جوجه کشی می کنند. بچه های همه گونه های اردک زودرس هستند ، به این معنی که با چشم های باز از تخم بیرون می آیند، پایین شان تار است و می توانند راه بروند و بلافاصله پس از جوجه آوری، مادرشان را دنبال کنند. جوجه اردک ها لانه را ترک می کنند و اولین شنای خود را تا سن 16 ساعت انجام می دهند.

شایع ترین علل مرگ اردک ها چیست؟

پرورش جوجه اردک

پس از بیرون آمدن تمام تخم ها، مرغ و نوزادانش لانه را ترک کرده و به سمت آب می روند. مرغ ها و جوجه اردک هایشان پس از ترک لانه به آن برنمی گردند. مادر به جوجه اردک ها غذا نمی دهد بلکه به آنها نشان می دهد که چگونه خودشان غذا پیدا کنند. حدود هشت هفته طول می کشد تا اکثر گونه های جوجه شوند، یا پرهای بالغ خود را رشد دهند و پرواز را یاد بگیرند.

بسیاری از گونه های اردک از یک سالگی شروع به تولید مثل می کنند. با این حال، تحقیقات روی اردک های اردک نر نشان داده است که مرغ های مسن تر نسبت به یک ساله ها موفقیت باروری بیشتری دارند. مرگ و میر جوجه اردک برای اردک های مسن تر بسیار کمتر از مادران سال اول است.

سخن آخر

اردک ها پریود نمی شوند. توانایی قاعدگی فقط به تعداد کمی از پستانداران از جمله انسان، میمون ها، میمون های دنیای قدیم، فیل ها، خفاش ها و موش های خاردار محدود می شود.

آیا اردک ها گاز می گیرند؟

منبع
https://sciencing.comhttps://farmhouseguide.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا