گربه ها

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه

انتخاب جعبه بستر گربه و نحوه آن، یک تصمیم مهم برای گرفتن یک بچه گربه است. گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بسته به آنچه که با جعبه بستر بچه گربه به دنبال آن هستید. علاوه بر این، مهم است که بدانید آیا بچه گربه شما قبل از اینکه او را به خانه بیاورید در معرض یک جعبه بستر قرار گرفته است یا خیر. انجام تحقیقات و دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید می‌تواند آموزش استفاده از جعبه‌های زباله را برای شما و گربه‌تان آسان‌تر کند.

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟

ویژگی جعبه بستر مناسب برای بچه گربه

جعبه بستری که برای بچه گربه خود انتخاب می کنید تفاوت چندانی با یک جعبه بستر معمولی نخواهد داشت. پیدا کردن یک جعبه بستر که دسترسی آسان برای بچه گربه شما داشته باشد نیز مفید است. اما چندین ویژگی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک جعبه بستر که بچه گربه شما برای سالهای آینده از آن لذت خواهد برد در نظر بگیرید. اجازه دهید در زیر به برخی از این عوامل بپردازیم.

راحتی

انتخاب یک جعبه زباله غیر اتوماتیک می تواند زمان بر و ناخوشایند باشد. آنها نیاز به زمان و نگهداری زیادی دارند. برهمین اساس بهتر است آن را به یک جعبه زباله ارتقا دهید که بتواند به تنهایی از پس مشکلات برآید و همچنان به گربه شما اجازه دهد تا با آن رشد کند. جعبه‌های بستر خودکار موجود است که زباله‌های گربه‌تان را پس از اتمام کارشان تمیز می‌کنند و در یک کشوی محتاطانه می‌گذارند. این نه تنها به مدیریت زمان کمک می کند، بلکه در جلوگیری از پخش بوها نیز موثر است.

اندازه و شکل

یک جعبه بستر راحت انتخاب کنید، که می تواند به شما کمک کند که آموزش یک بچه گربه را برای شما آسان تر کند. به جای یافتن یک جعبه زباله که ظاهری زیبا دارد یا در مکان خاصی در خانه شما قرار می گیرد، باید تصمیم خود را بر اساس آنچه برای گربه شما راحت تر است، قرار دهید.

تطبیق اندازه جعبه بستر با اندازه بچه گربه یا گربه می تواند به حیوان خانگی شما کمک کند تا از آن به جای زمین استفاده کند. همچنین انتخاب شکلی مفید است که گربه شما به راحتی از آن بالا و پایین رود. اگر گربه شما راحت نیست که داخل جعبه زباله قرار بگیرد، ممکن است در خارج از جعبه بستر دستشویی کند.

چرا گربه من ادرار نمی کند؟

مواد

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه | دام و پت

این روزها گزینه های جعبه زباله زیادی در بازار وجود دارد، از جمله اشکال، اندازه ها و مواد مختلف. هنگام انتخاب یک جعبه، باید موادی را در نظر بگیرید که بادوام باشد و سال ها دوام بیاورد. برخی از گربه‌ها ممکن است پس از استفاده از جعبه بستر لگد بزنند یا خراش دهند، و شما به یک جعبه زباله نیاز دارید که بتواند ضربه را تحمل کند.

یکی دیگر از عواملی که باید هنگام انتخاب مواد مناسب برای جعبه بستر بچه گربه خود در نظر بگیرید، انتخاب جعبه ای است که متخلخل نباشد. این می تواند به جلوگیری از خیساندن ادرار گربه در جعبه بستر کمک کند. اگر ماده ای که انتخاب می کنید به راحتی قابل خراشیدن است، می تواند به ادرار گربه شما اجازه دهد تا در آن خیس شود و تمیز کردن و از بین بردن بو را دشوار کند.

ویژگی های ایمنی

مطمئن شوید که ویژگی های ایمنی یک جعبه زباله بالقوه را می خوانید و بسیار با دقت انتخاب کنید. بسیاری از جعبه های زباله، از جمله جعبه های اتوماتیک، ممکن است گزینه های خاصی برای بچه گربه ها یا گربه های کم وزن نداشته باشند. اگر جعبه زباله شما دارای محدودیت وزنی است، مطمئن شوید که آنها گزینه های ایمنی دیگری در دسترس دارند.

نوع بستر

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که برخی از جعبه های زباله ممکن است نیاز به استفاده از بستر خاصی داشته باشند. شما باید مطمئن شوید که بچه گربه شما با بستری که انتخاب می کنید راحت است. اگر به نظر می رسد بچه گربه شما از نوع بستری که باید استفاده کنید خوشش نمی آید، چه به دلیل بو یا مواد بستر، ممکن است لازم باشد در انتخاب جعبه زباله خانه خود تجدید نظر کنید.

چرا گربه ها در خاک غلت می زنند؟

4 نکته در مورد استفاده از جعبه بستر بچه گربه

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه | دام و پت

مراحلی وجود دارد که می توانید برای کمک به استفاده از جعبه بستر بچه گربه خود انجام دهید. آموزش استفاده از زباله گربه به بچه گربه می تواند به زمان و صبر نیاز داشته باشد. این نکات می تواند آموزش بچه گربه را هم برای شما و هم برای گربه شما آسان تر کند.

به آنها حریم خصوصی بدهید.

برخی از گربه‌ها ممکن است در مورد محل قرارگیری جعبه زباله‌شان بسیار حساس باشند. اگر جعبه زباله در منطقه ای است که گربه شما با آن ناراحت است، احتمال دارد کمتر از جعبه زباله استفاده کند و احتمال بیشتری دارد که در جایی خصوصی تر در خانه شما تصادف کند. حفظ حریم خصوصی برای بسیاری از گربه‌ها بسیار مهم است و نگه داشتن جعبه زباله در یک منطقه کم تردد می‌تواند آن‌ها را تشویق کند که از جعبه زباله‌شان به جای زمین شما استفاده کنند.

فورا بچه گربه خود را به جعبه زباله اش معرفی کنید.

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه | دام و پت

هنگامی که برای اولین بار بچه گربه خود را به خانه می آورید، باید فورا آنها را به جعبه زباله اش ببرید. بچه گربه خود را در جعبه بستر خود قرار دهید و به او زمان دهید تا جعبه بستر خود را بو کرده و بررسی کند. هنگامی که با آن راحت به نظر می رسند، نباید آن را از آن مکان حرکت دهید. البته، مگر اینکه در منطقه دیگری از خانه دچار حادثه شده باشند. می توانید سعی کنید جعبه زباله را به آن منطقه منتقل کنید و آنها را تشویق کنید که به جای آن از جعبه زباله استفاده کنند.

برای تشویق بچه گربه خود از خوراکی ها یا اسباب بازی ها استفاده کنید.

وقتی می بینید که بچه گربه خود از جعبه بستر خود استفاده می کند، می توانید با یک خوراکی کوچک به او جایزه بدهید. دادن غذا به آنها یا مقداری غذای مرطوب می تواند آنها را تشویق کند که به استفاده از جعبه زباله خود ادامه دهند. هنگامی که بچه گربه شما به طور معمول از جعبه بستر خود استفاده می کند، ممکن است مجبور شوید به آرامی غذاها یا غذاها را به عنوان پاداش کاهش دهید تا آنها را سالم نگه دارید.

گزینه دیگر این است که به بچه گربه خود با یک اسباب بازی جدید پاداش دهید. صرف نظر از اینکه چه چیزی را انتخاب می کنید، مثبت ماندن و تحسین کردن آنها به آموزش موفقیت آمیز بچه گربه برای استفاده از جعبه بستر کمک می کند.

بچه گربه خود را مجازات نکنید.

اگر بچه گربه شما از جعبه بستر خود استفاده نمی کند، تحمل آن دشوار است. با این حال، در این شرایط، نباید بچه گربه خود را تنبیه یا سرزنش کنید. این می تواند باعث استرس و اضطراب در بچه گربه شما شود که می تواند منجر به تصادفات بیشتری شود. اگر متوجه شدید که بچه گربه شما از جعبه بستر خود استفاده نمی کند، در حالی که شما سعی می کنید او را آموزش دهید، ممکن است نیاز به بررسی بیشتر داشته باشید تا متوجه شوید که آیا اتفاق دیگری در حال وقوع است یا خیر.

علت عدم تعادل در گربه ها چیست؟

انتخاب بهترین جعبه بستر برای بچه گربه

نحوه انتخاب جعبه بستر بچه گربه | دام و پت

هنگام تصمیم گیری برای آوردن یک بچه گربه جدید به خانه، یکی از مهم ترین تصمیم ها می تواند انتخاب یک جعبه بستر باشد که هم برای بچه گربه و هم برای خانه شما مناسب باشد. آموزش استفاده از جعبه زباله به بچه گربه می تواند به زمان و حوصله نیاز داشته باشد، بنابراین انتخاب جعبه بستری که استفاده آسان، راحت و بادوام باشد مفید است.

برای بچه گربه ها به جعبه بستر مخصوص نیاز ندارید. با این حال، شما می خواهید مطمئن شوید که یک جعبه بستر انتخاب می کنید که استفاده از آن برای بچه گربه شما آسان باشد.

بچه گربه ها چند وقت یکبار از جعبه بستر استفاده می کنند؟

عادات دستشویی بچه گربه ها می تواند از یک بچه گربه به بچه گربه دیگر بسیار متفاوت باشد. به طور معمول، بچه گربه ها باید هر چند ساعت یکبار ادرار کرده و حداقل یک بار در روز مدفوع کنند. این امکان وجود دارد که بچه گربه شما از بستر یا جعبه بستر خود خوشش نیاید. همچنین ممکن است جعبه زباله در منطقه ای صعب العبور واقع شده باشد. مطمئن شوید که جعبه بستر بچه گربه شما به راحتی در دسترس و تمیز است. اگر این کار جواب نداد، ممکن است لازم باشد برای کمک بیشتر با دامپزشک خود تماس بگیرید.

منبع
https://www.litter-robot.com/blog/2021/11/05/kitten-litter-box/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا