گربه ها

چرا گربه ها ناله می کنند؟

صدای ناله گربه ها تا حدودی مبهم و ناآشنا است. اما شناخت علل اینکه چرا گربه ها ناله می کنند، مهم و حیاتی است. چون می تواند به شما در مراقبت از گربه و درک نیازهای آنها کمک کند. برخی از نژادهای گربه بسیار ساکت هستند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند زیاد سر و صدا کنند. گربه شما ممکن است دوست داشته باشد میومیو و خرخر کند. اما ممکن است گاهی اوقات صداهای هشداردهنده تری مانند جیغ را بشنوید، زوزه می کشد و کاترواولینگ یا ناله می کند. اما کاترواولینگ چیست؟ این کلمه بسیار عجیب و قدیمی به نظر می رسد و برخی از مردم حتی متوجه نمی شوند که اصلاً معنای خاصی دارد. با این حال، کاترواول صدای مهمی است که صاحبان گربه می توانند آن را تشخیص دهند.

Caterwauling صدای ناراحت کننده یا ناله گربه ها

داشتن حیوان خانگی می تواند شبیه بچه دار شدن باشد. وقتی صدایی تولید می کنند یا رفتار غیرعادی از خود نشان می دهند، باید بررسی کنید که علت آن چیست. چندین مرحله برای این وجود دارد. ابتدا باید مشخص کنید که صدایی که گربه شما تولید می کند چه صدایی است. میو است؟ آیا خرخر است؟ آیا این یک ناله است؟ معمولاً پس از تعیین صدایی که آنها تولید می کنند، تعداد محدودی علت وجود دارد، بنابراین باید هر کدام را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید کاتروال را از میو تشخیص دهید، باید بدانید که بارزترین ویژگی کاترواول به عنوان صدا، گام است. بسیار زیاد است، حتی بالاتر از miaow معمولی آنها، و معمولاً بسیار ناراحت کننده به نظر می رسد. این یک صدای کشیده و طولانی است که دراماتیک است و حتی ممکن است به عنوان “ملودیک” توصیف شود. قطعا شنیدن صدا ناله گربه ها، ناراحت کننده است، و حتی ممکن است فکر کنید که گربه شما درد دارد. متاسفانه ممکن است حق با شما باشد.

چرا گربه شما کاترواول و ناله می کند؟

ناله گربه ها || شایع ترین علل اینکه چرا گربه ها ناله می کنند؟ || دام و پت

اگر فکر می کنید که صدای کاترواولینگ یک صدای منفی است، حدس شما درست است. catterwaulبا این حال، دلایل زیادی وجود دارد که گربه شما ممکن است کاترواول کند، و همه به یک اندازه نگران کننده نیستند. برخی از علل بسیار جدی هستند، در حالی که برخی دیگر نیاز به توجه و مراقبت کمتری دارند. از آنجایی که کاترواول یا ناله گربه ها تقریباً همیشه یک پاسخ منفی به مشکلی است که گربه شما با آن مواجه است، تشخیص علل اصلی ناله گربه ها می‌تواند مفید باشد تا بتوانید بیشتر بررسی کنید و متوجه شوید که این مشکل چقدر ممکن است جدی باشد.

شش دلیل اصلی وجود دارد که گربه شما ممکن است کاترواول یا ناله کند، و شما باید هر کدام را بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکل جدی در گربه شما وجود ندارد. اگر ناله گربه خود را نادیده بگیرید، ممکن است گربه خود را در پریشانی عاطفی رها کنید. برای کمک به شما، در اینجا شش دلیل اصلی ناله و زوزه کشیدن در گربه ها آورده شده است:

گربه شما می خواهد جفت گیری کند.

گربه ای که می خواهد تولید مثل کند اغلب تغییرات رفتاری زیادی دارد. آنها ممکن است تهاجمی تر شوند و به نظر برسد که آموزش های خانگی خود را فراموش کرده اند زیرا شروع به علامت گذاری قلمرو خود با ادرار می کنند و می توانند تهاجمی شوند. در این شرایط، آنها همچنین ممکن است کاترواولینگ را شروع کنند. این وضعیت مخصوصاً برای گربه‌های ماده‌ای که در گرما هستند رایج است، اما نرهایی که نزدیک به ماده‌هایی هستند که در گرما هستند نیز ممکن است کاتروال کنند. نادیده گرفتن کاترواولینگ می تواند منجر به بارداری شود، بنابراین مهم است که اگر بچه گربه نمی خواهید به هر گونه کترواولینگ توجه کنید.

خبر خوب این است که اگر گربه شما عقیم شده باشد، بعید است که گربه شما برای جذب یک جفت ناله کند. این بدان معنی است که شما می توانید از این علت احتمالی صرف نظر کنید. اگر گربه شما عقیم نشده است، اما شما نمی خواهید آنها را پرورش دهید، باید در مورد آن تصمیم بگیرید. اگر می خواهید از کاترواولینگ جلوگیری کنید در مورد عقیم کردن گربه ها با دامپزشک مشورت کنید.

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟

گربه به توجه شما نیاز دارد.

یکی از دلایل رایج کاترواولینگ توجه طلبی است. این می تواند یک راه برای ارتباط آنها با شما باشد. به عنوان مثال، اگر شام آنها دیر آماده شود، یکی از راه های که به شما یادآوری می کنند که به آنها غذا بدهید، همان ناله کردن است. آنها همچنین ممکن است زمانی که آب می خواهند، زمان بازی یا فقط کمی نوازش کنند، ناله کنند.

با این حال، یک اثر جانبی بالقوه منفی برای جلب توجه وجود دارد. این امکان برای گربه ها وجود دارد که یاد بگیرند که کاترواولینگ بهترین راه برای به دست آوردن هر چیزی است که می خواهند. شما باید مطمئن شوید که به طور تصادفی کاترواولینگ را به عنوان یک رفتار با زیاده روی در کوچکترین هوس های آنها تقویت نکنید. با این حال، از آنجایی که کاترواولینگ می‌تواند نشانه‌ای از یک چیز جدی باشد، عاقلانه است که همه احتمالات دیگر را بررسی کنید.

اگر مطمئن هستید که گربه شما فقط سعی می‌کند شما را برای دادن غذای بیشتر به آن‌ها ناله کند، باید از پاسخ دادن به کاترواول کردن آنها خودداری کنید. باید به آنها بیاموزید که ناله و زوزه کشیدن روش قابل قبولی برای جلب توجه شما نیست.

ناله گربه ها و عصبانیت آنها

ناله گربه ها || شایع ترین علل اینکه چرا گربه ها ناله می کنند؟ || دام و پت

گربه ها می توانند بسیار مضطرب باشند. حیوانات غریبه ها، محیط های جدید، تنهایی، بوهای ناآشنا، حیوانات خانگی جدید و هر چیز دیگری می تواند آنها را بسیار ترسناک کند. بسیاری از گربه ها زمانی که صاحبانشان برای کار به سر کار می روند، به دلیل احساس رها شدن و ترس، شروع به پریدن می کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند بعد از نقل مکان، ناله کنند و پس از نقل مکان، حیوان خانگی جدیدی را به خانواده معرفی کنند، یا تغییرات دیگری در زندگی خود ایجاد کنند.

به عنوان صاحب گربه، مهم است که گربه خود را به اندازه کافی برای تغییرات زندگی آماده کنید. اگر فکر می‌کنید گربه‌تان با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کند، مراقب تغییرات رفتاری دیگری مانند تخریب مبلمان، مخفی شدن، مردمک های گشاد شده، پرخاشگری و کاهش اشتها هنگامی که متوجه شدید گربه شما با ترس دست و پنجه نرم می کند، باید سعی کنید زمان باکیفیت آرام تری را با آن بگذرانید. گربه خود را مجبور به انجام هر کاری که نمی خواهد انجام ندهید، بلکه در یک اتاق ساکت با حیوان خود را با او بگذرانید تا زمانی که به سراغ شما بیایند. به آنها غذا بدهید، آنها را نوازش کنید و به طور کلی آنها را آرام کنید. همچنین می‌توانید با دامپزشک خود در مورد هورمون درمانی و بویایی پلاگین مشورت کنید.

شایع ترین علائم افسردگی گربه ها چیست؟

گربه شما گیج است.

گربه ها همچنین می توانند در سنین بالا شروع به ناله کردن کنند. این اغلب نتیجه اختلال عملکرد شناختی گربه (FCD) است که معمولاً به زوال عقل گربه معروف است. به نظر می رسد بیش از نیمی از گربه های بزرگتر از 11 سال و بیش از 80 درصد از گربه های بزرگتر از 16 سال، در نتیجه FCD دچار سردرگمی می شوند. علائم دیگر می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • خیره به فضا
  • کاهش اشتها
  • پرخاشگری
  • تغییر درالگوی خواب
  • کاهش روال نظافت
  • کاهش علاقه به افراد و اعضای خانواده
  • فراموشی رفتارهای آموخته شده، مانند استفاده از جعبه زباله یا جایی که به خواب می روند.

یک گربه مبتلا به FCD حتی نسبت به یک گربه معمولی نیاز به روتین و ثبات بیشتری دارد. شما باید یک محیط امن و پایدار با زمان غذا و زمان خواب بسیار منظم ایجاد کنید. دامپزشک شما همچنین ممکن است بتواند داروی اضطراب تجویز کند.

گربه به شما در مورد مهاجمان هشدار می دهد.

یکی از کم‌خطرترین دلایل کاترواولینگ، هشداری است که برای هشدار دادن به شما در مورد مهاجمان طراحی شده است. بیشتر اوقات، گربه شما به سادگی به دیدن یک حیوان ناآشنا در بیرون پاسخ می دهد و می خواهد به شما بگوید “مواظب باشید، یک نفر در چمن ما است!”. اگر گربه شما فقط زمانی که در کنار پنجره قرار دارد می‌چرخد، این احتمال وجود دارد که مشکل جدی برای او وجود نداشته باشد. با این حال، ممکن است بخواهید آنها را آموزش دهید که در مقابل مهاجمان، اگر آنها این کار را خیلی مکرر یا در نیمه شب انجام می دهند، دوری کنند. اول از همه، می‌توانید با بستن پرده‌های خود وسوسه را از بین ببرید، اما همچنین می‌توانید رفتار آنها را با دیدن یک حیوان خارجی تغییر جهت دهید.

ناله گربه ها و علائم درد در آنها

اما آخرین علل ناله کردن، به طور بالقوه، جدی ترین دلیلی که گربه شما ممکن است کاترواول کند، درد است. اگر واقعاً در مورد اینکه چرا آن‌ها کاترواول می‌کنند گیج شده‌اید و فکر می‌کنید ممکن است مضطرب باشند، درد یک توضیح محتمل است. برای یافتن هرگونه زخم، برآمدگی یا ضایعات، ارزش آن را دارد مستقیم به دامپزشکی می رود.

آیا گربه تان شما را دوست ندارد؟

چگونه می توانم کاترواولینگ را متوقف کنم؟

ناله گربه ها || شایع ترین علل اینکه چرا گربه ها ناله می کنند؟ || دام و پت

از آنجایی که دلایل کاترواولینگ متفاوت است، ممکن است مجبور شوید تاکتیک های مختلفی را برای کاهش این رفتار امتحان کنید.

برخی از این راهکار ها عبارتند از:

برای رد مشکلات پزشکی به دامپزشک خود مراجعه کنید.

حتی اگر گربه شما مرتبا تحت معاینه پزشک قرار می گیرد،  اما به محض اینکه متوجه تغییرات رفتاری شدید، به پزشک مراجعه کنید. تشخیص زودهنگام بیماری تیروئید، اختلال در عملکرد کلیه، آرتریت یا سایر بیماری ها می تواند به درمان موثر آن ها کمک کند. درمان پزشکی مناسب نیز می‌تواند باعث رفع کج‌روی شود.

اگر کاترواولینگ گربه شما ماهیت هورمونی دارد، مشکل را “رفع کنید”.

گربه های ماده باید قبل از اولین چرخه گرمایش عقیم شوند (تخمدان ها و رحم خارج شوند). گربه های نر نیز باید در سنین پایین عقیم شوند (برداشتن بیضه ها). با دامپزشک خود در مورد زمان بهینه برای این روش صحبت کنید.

گربه هایی که در برابر ورود کسی (انسان یا حیوان) به قلمروشان مقاومت می کنند، ممکن است نیاز به اطمینان داشته باشند. گربه خود را با توجه فیزیکی راحت کنید و به تدریج گربه تازه وارد را معرفی کنید. اگر گربه شما به سمت افراد یا حیوانات یا پرندگانی که در بیرون هستند زوزه می کشد، با کشیدن پرده ها، دید او را به طور موقت محدود کنید. البته، اگر گربه شما دوست دارد برای سرگرمی در فضای باز نگاه کند، ممکن است به دلیل دیگری حوصله اش سر رفته و زوزه بکشد!

با ناامنی های شبانه مقابله کنید.

اگر یک کاترواولر ناامن در شب دارید، سعی کنید نیازهای او را پیش بینی کنید و قبل از شروع سروصدا آنها را برطرف کنید. مطمئن شوید که گرسنه یا تشنه نیست. به او توجه بیشتری کنید. در محدوده بصری او بمانید. این ممکن است به این معنی باشد که او را در اتاق خود بخوابانید. اینجاست که کار مشکل می شود – به کاترواولینگ پاداش ندهید. اشکالی ندارد که گربه خود را با توجه برای جلوگیری از کاترواولینگ تجلیل کنید، اما بد نیست برای جلوگیری از کاترواول کردن، محبت کنید . برای ناله کردن جایزه نده! اگر این کار را انجام دهید، گربه شما به سرعت متوجه می شود که او مسئول است و کاترواول کردن به او چیزی را که می خواهد می دهد.

جدول زمانی گربه خود را بررسی کنید.

ناله گربه ها || شایع ترین علل اینکه چرا گربه ها ناله می کنند؟ || دام و پت

اگر گربه شما شب ها بیدار می ماند و تمام روز چرت می زند، ممکن است لازم باشد ساعت بیولوژیکی او را تنظیم کنید. گربه ها کرپوسکولار (فعال در سحر و غروب) و شبگرد (فعال در شب) هستند. با تهیه اسباب بازی های سرگرم کننده، گربه خود را تشویق کنید تا در طول روز بیدار بماند. قبل از فرا رسیدن شب، او را به بازی های فعال مشغول کنید تا خسته شود. سپس زمانی که خانواده برای خواب آماده می شوند، زمان آرامی را در نظر بگیرید.

زمان غذا را تنظیم کنید.

سعی کنید گربه خود را صبح قبل از رفتن به محل کار و دوباره در عصر حوالی وقت شام به گربه خود بدهید. آن جلسه بازی عصر را با شام دیرهنگام دنبال کنید. عقب انداختن زمان تغذیه گربه باعث می شود که او در طول شب سیر تر بماند. فقط به یاد داشته باشید که همیشه آب شیرین تهیه کنید.

گربه خود را گرم نگه دارید. گرم نگه داشتن گربه مسن تر، به خصوص در شب، ممکن است اضطراب را کاهش دهد. گربه‌های مسن‌تر نمی‌توانند دمای بدن را به اندازه گربه‌های جوان‌تر تنظیم کنند. آنها هوس گرما می کنند، بنابراین تخت او را بیرون از آب قرار دهید و یک پتوی اضافی تهیه کنید.

چراغ را روشن بگذارید. گربه‌ها معمولاً در تاریکی به خوبی می‌بینند، اما گربه‌هایی که مشکلات بینایی دارند، به‌ویژه گربه‌های مسن‌تر، ممکن است به نور بیشتری برای حرکت در خانه در شب نیاز داشته باشند. یک نور شب ساده می تواند به گربه سالخورده با نقص بینایی یا اختلال در عملکرد شناختی کمک کند تا احساس امنیت بیشتری داشته باشد، که ممکن است باعث کاهش حرکت در شب شود. برای کاهش بیشتر استرس و ناامیدی، موانع و به هم ریختگی خانه را بردارید.

موزیک پخش کنید. یک رادیو با صدای کم به گربه شما یادآوری می کند که او تنها نیست. این کار در شب و همچنین در روز که از خانه دور هستید کمک می کند.

علت چنگ زدن گربه ها چیست؟

منبع
https://vcahospitals.comhttps://www.mypetneedsthat.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا