حیوانات خانگی کوچک

موش ها چه می خورند؟

 موش ها چه می خورند؟

موش ها چه می خورند؟ بسیاری از‌‌ افراد موش‌ها را با خوردن پنیر مرتبط می‌دانند، اما ما می‌دانیم که برای سلامتی مطلوب به رژیم غذایی نیاز دارند که بیش از این موارد است در واقع موش‌ها همه چیز خوار هستند. بنابراین به انواع مختلفی از مواد مغذی در غذای خود احتیاج دارند. با دادن یک رژیم غذایی مناسب به موش حیوان خانگی، به او کمک می‌کنید تا حد ممکن زندگی سالم و طولانی داشته باشد.

دستورالعمل های عمومی غذای موش

 یافتن غذای موش که به عنوان خوراک سایر جوندگان خانگی از جمله موش، همستر و جربیل  تبلیغ می‌شود معمول است. همه این جوندگان نیازهای غذایی مشابه دارند اما همه آنها برای موش ایده آل نیستند. موادی که باید در غذای موش بدنبال آنها باشید شامل موارد زیر است:

گلوله موش

گلوله یا بلوک جوندگان حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و سایر مواد مغذی ضروری مورد نیاز موش ها است. اینها بلوک‌های سخت و قهوه ای هستند که‌معمولاً به شکل مستطیل هستند.آنها برای حفظ تراز دندانهای موش شما و همچنین تأمین مقدار زیادی از مواد غذایی مورد نیاز موش برای سالم ماندن مفید هستند .موش‌ها از انواع میوه‌های مختلف لذت می‌برند و می‌توانند بخورند.شما می‌توانید سیب،گلابی،موز،خربزه،هلو،آلو،پرتقال و توت را به موش خود به عنوان وعده غذایی دهید. سبزیجات همچنین گزینه‌های زیادی برای سبزیجات تازه وجود دارد که می تواند به موش‌ها خورانده شود. کلم بروکلی،کلم، گیاهان فرنگی،هویج،‌بوک چوی  و سایر سبزی‌های آسیایی،کرفس،جعفری،ذرت،لوبیا،نخود فرنگی و گوجه فرنگی می‌توانند استفاده شوند. بنابراین آنچه برای موش آزمایشگاهی توصیه می‌شود به احتمال زیاد همان چیزی نیست که موش حیوان خانگی به آن نیاز دارد.

به موش خانگی چه مقدار و چه زمانی غذا بدهیم؟

بسیاری از دارندگان موش به سادگی یک کاسه را با غذای موش پر می کنند. در صورت لزوم آن را دوباره پر می کنند، به جای آن باید روزانه یک کاسه یا بشقاب کوچک با غذای تازه عرضه شود. هر روز باید غذای کم خورده، به ویژه میوه ها و سبزیجات تازه را کنار بگذارید وبا این کار از خوردن غذای خراب شده موش خود جلوگیری کنید. چند بلوک بزرگ یا یک مشت کوچک غذای آماده و  گلوله شده باید علاوه بر مقدار کمی از میوه و سبزیجات، غذای کافی برای مصرف روزانه یک موش باشد. به موش خود اجازه دهید تا کمی تنوع طلب باشد و انواع غذاهای تازه را بخورد.

 

موش ها چه چیز هایی نباید بخورند؟

موش ها چه می خورند؟ // دام و پت

موشها ممکن است با میل خود چیزی بخورند. غذاهای سرشار از چربی و قند ممکن است مورد پسند موش  خانگی شما واقع شود اما برای آنها بسیار مضر است. آب نبات، کلوچه، کره‌بادام‌زمینی،شکلات و بیکن فقط چند نمونه از غذاهایی است که نباید به موش‌ها داده شود. برخی از افراد مقادیر بسیار کمی ماکارونی یا نان پخته شده به موش می‌دهند. اما با وجود باور عمومی،پنیر معمولاً غذای مورد علاقه موش‌ها نیست.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/what-do-mice-eat-4588704

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا