سگ ها

ماه اول ورود توله سگ جدید

ماه اول ورود توله سگ جدید

شما احتمالاً ماهها برای آوردن این دوست جدید و پشمالوی خود برنامه ریزی کرده اید یا ممکن است عاشق یک توله سگ ولگرد و ساده، شده باشید که ناگهان به خانواده  شما می پیوندد. تهیه یک توله سگ جدید بسیار مهیج است. صرف نظر از شرایط ورود، ماه اول ورود توله سگ جدید برای همه اعضای خانواده تغیراتی را به همراه دارد.

قبل از آوردن  توله سگ خود به خانه

  • برای توله سگ جدید خود، قلاده و برچسب نام انتخاب کنید.
  • اگر قصد ورود توله سگ جدید به خانه خود دارید، پس باید کمی وقت صرف کنید و خود را برای ورود او آماده کنید. چند مورد اساسی وجود دارد که می توانید قبل از موعد، برای توله سگ خود خریداری و آماده کنید.
  • حتی اگر سگ دیگری هم دارید، مطمئن شوید که توله سگ جدید، تختخواب، غذا، ظروف آب و چند اسباب بازی مخصوص به خود را دارد.
  • غذاهای توله سگ و خوراکی های مورد تایید را انتخاب کنید. غذاهای سگ بزرگسالان به طور متفاوتی ساخته می شوند، بنابراین مطمئن شوید غذایی که انتخاب می کنید مخصوص توله سگ ها است.
  • یک جعبه باید به اندازه کافی بزرگ باشد که توله سگ شما بتواند داخل آن بچرخرد و دراز بکشد. در حالت ایده آل، جعبه ای را انتخاب کنید که دارای یک تقسیم کننده باشد و بتوانید با رشد توله سگ خود فضای بیشتری را فراهم کنید. این مکان امن توله سگ شما خواهد بود و همچنین یک ابزار مهم آموزشی خواهد بود.
  • برسی مناسب با نوع خز توله سگ، خریداری کنید. شما باید هرچه زودتر توله سگ خود را به شانه زدن عادت دهید، مخصوصاً اگر موهای بلندی داشته باشد.
  • وسایل توله سگ جدید را در خانه خود قرار دهید. این عمل، امکان ایجاد یک تغییر تدریجی برای سازگاری خانوار با توله سگ را فراهم می کند.

روز اول

سی روز اول  ورود توله سگ جدید|دام وپت

روز اول بودن با توله سگ جدید خود بسیار هیجان انگیز است، اما شما باید مراقب باشید که آن را گیج و دستپاچه نکنید. اگر سگ دیگری ندارید، اجازه دهید توله سگ شما با خیال راحت در خانه شما بگردد. افسار را به قلاده توله سگ خود متصل کنید و بگذارید تا در حالی که مکان جدید خود را بررسی می کند، افسار را به پشت سرخود بکشد. با توله سگ خود بر روی زمین بنشینید و کاوش کردن او را نظاره گر باشید. مطمئن شوید که همیشه از خطر دور است. اگر سگی دارید که باید آن را با توله سگ خود آشنا کنید، اجازه ملاقات سگ ها را در قلمرو بی طرف، مانند حیاط جلویی خانه را بدهید.

نام او را صدا بزنید تا به صدا و لحن شما عادت کند. هر نیم ساعت یکبار یا بیشتر توله سگ خود را برای دسشتویی کردن  بیرون ببرید. به احتمال زیاد نمی داند که در حیاط  باید چه کاری انجام دهد. اما شما باید خیلی راحت بگویید “به توالت برو”. اگر کار خود را انجام داد، حتماً با تشویق کلامی، یک خوراکی کوچک و نوازش، او را تحسین کنید. هنگامی که توله سگ خود را نمی بینید، مطمئن شوید که حتما او را در جعبه قرار داده اید تا ادر امان بماند و او را تشویق کنید تا در داخل خانه دست شویی نکند.

ده روز اول

بعد از یک هفته یا بیشتر، توله سگ شما در خانه جدید خود احساس راحتی می کند. احتمالاً محدودیت ها را از میان بردارد و شروع به جویدن چیزهای ممنوعه، پارس کردن، بازی کردن و دست شویی کردن در خانه کند.

در آموزش های خود ثابت قدم و صبور باشید. توله سگ می خواهد شما را خوشحال کند اما اشتباه می کند. در صورت انجام کار درست به تحسین کردن او ادامه دهید یا با پرت کردن حواس با اسباب بازی، او را از انجام کار اشتباه باز دارید.

توله سگ،  خواستار جای مورد علاقه خود در خانه است. این مکان ممکن است جعبه، تخت یا زیر میز باشد. اما هر کجا که باشد، این مکان باعث احساس امنیت و راحتی در آنها می شود.

اطمینان حاصل کنید که ادرار و مدفوع توله سگ شما طبیعی به نظر می رسد. زیرا ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری و داشتن انگل روده در توله سگ ها  رایج است. اگر قبلاً چنین کاری نکرده اید، برای معاینه کامل بدن، واکسیناسیون، آنالیز مدفوع و … برای توله سگ خود از دامپزشک وقت بگیرید. به منظور موثر واقع شدن، واکسن ها باید در فواصل زمانی مشخص تزریق شوند. بنابراین نباید اجازه دهید توله سگ شما از برنامه خارج شود!

سعی کنید در برابر اصرار توله سگ خود برای رفتن به مکانهایی که سگ های دیگر ممکن است در آنجا باشند یا قبلا بوده اند مقاومت کنید. مگر اینکه آنها دوره واکسیناسیون خود را به پایان برسانند و دامپزشک آنها را سالم تشخیص دهد.

ماه اول ورود توله سگ جدید

توله سگ جدید شما باید حداقل یک بار برای واکسیناسیون به دامپزشک مراجعه کرده باشد. اما بسته به سن توله سگ شما، ممکن است برای تکمیل واکسیناسیون ویزیت های متعدد در آینده لازم باشد. استفاده از داروهای پیشگیرانه برای جلوگیری یا کنترل کک، کنه، انگل روده و کرم قلب لازم است.  مصرف این داروها به طور معمول ماهیانه هستند اما از دامپزشک خود بخواهید که دراین مورد شما را راهنمایی کند.

شما همچنین باید با دامپزشک در مورد عقیم سازی توله سگ، میکروچیپینگ و بیمه حیوانات خانگی مشورت کنید. بسته به سن، نژاد و سلامت توله سگ شما، دامپزشک ممکن است توصیه های خاصی برای این موارد داشته باشد.

اگر سگ دیگری در خانه دارید و هنوز با توله سگ  جدید کنار نمی آید، دچار استرس و نگرانی نشوید. این روند ممکن است زمان ببرد. 30 روز برای سازگاری سگ بزرگتر شما با توله سگ جوان و پر انرژی کافی نیست. اگر سگ شما ظاهرا  با آن حیوان کم سن و سال مشکل دارد، سعی کنید هر زمان که  سگ شما نزدیک به توله سگ است، به او جایزه بدهید. این روش به سگ شما کمک می کند توله سگ جدید را به عنوان یک چیزمثبت، نه فقط مزاحم تلقی کند.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/puppy-101-back-to-basics-4114144

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا