گاو و گوسفند

چرا گاوها در شب غر می زنند؟

غر زدن گاوها در شب برای گاودارن کاملا طبیعی است. اما وقعا چرا گاوها در شب غر می زنند؟ شایع ترین علل ناله گاوها در شب را بشناسید. اگر گاو دارید یا در نزدیکی مزرعه گاوداری زندگی می کنید، ممکن است شنیده باشید که گاوها در شب ناله می کنند و تعجب کرده اید که چرا در دنیا وقتی باید بخوابند، غر می زنند. آیا آنها گرسنه هستند؟ یا آیا آنها دیوانه هستند؟ آیا آنها فقط برای اینکه شما را اذیت کنند و بی دلیل شما را بیدار کنند غر می زنند؟

چرا گاوها در شب ناله می کنند؟ خوشحال می‌شوید که بدانید، دلایل مختلفی وجود دارد که گاوها در نیمه‌شب غوغا می‌کنند و حتی اگر اینطور به نظر برسد، بیهوده غوغا نمی‌کنند. گاوها در شب ناله می کنند تا با بقیه گله ارتباط برقرار کنند و اغلب آنها را از نوعی خطری که در سایه ها در کمین است محافظت کنند.

در نگاه اول، ممکن است نتوانید دقیقاً بفهمید که گاوها دقیقاً چه می‌خواهند بگویند، اما اگر واقعاً می‌توانستید ببینید دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد، موقعیت را درک می‌کردید و دقیقاً می‌دانید چرا آنها غر می‌زنند.

بخش حیاتی کشاورزی یا حتی زندگی در نزدیکی یک مزرعه گاو این است که بفهمید چرا گاوها غر می زنند تا بتوانید توجه داشته باشید و شاید حتی یک رویداد بالقوه خطرناک را حل کنید.

5 دلیل که گاوها در شب غر می زنند!

چرا گاوها در شب غر می زنند؟ || دام و پت

گاوها به دلایل متعددی ناله می کنند و اکثر آنها معتبر هستند. اگرچه ممکن است دلیل آن را نفهمید، گاوها ناله می کنند تا پیام مهمی را به شما یا سایر گاوها برسانند.

احساس خطر می کنند.

یکی از رایج‌ترین دلایلی که گاوها در شب ناله می‌کنند، این است که احساس خطر می‌کنند، چه توسط یک شخص یا یک شکارچی. کایوت ها، شیرهای کوهستانی و حتی سگ های وحشی از پوشش تاریکی برای حمله به گاوهای آسیب پذیر استفاده می کنند. آنها معمولاً به دنبال گوساله ها، گاوهای مریض یا گاوهای مسن می گردند زیرا صید آنها راحت ترین است. گاوهایی که شکارچی را می بینند که در حال پرسه زدن است، با صدای بلند غر می زنند تا به بقیه گله هشدار دهند که خطر در راه است.

نمک برای گاو چه فواید و مضراتی دارد؟

آنها نمی توانند گوساله های خود را پیدا کنند.

همچنین گاوها در شب هنگامی که نتوانند گوساله خود را پیدا کنند، غر می زنند یا زوزه می کشند. حتی اگر گاو مادر عمداً توسط کشاورز از گوساله اش جدا شده باشد، گاو مادر نمی فهمد.

گاو حداقل برای چند روز برای یافتن گوساله اش به ناله زدن ادامه می دهد. گاوهای مادری که هنوز در یک گله با گوساله های خود هستند، گاهی اوقات گوساله خود را در طول شب “به اشتباه” می گذارند و برای پیدا کردن آنها غر می زنند. اگر گوساله صدای مادرش را بشنود، ناله می کند.

گم شده اند.

در طول شب، درختان ممکن است بر روی حصارها بیفتند و به گاوها اجازه دهند تا به طور ناخواسته راه خود را از یک مرتع یا محوطه بیرون بیایند. همانطور که گاو بدون کنترل در خارج از مرتع خانگی خود چرا می کند، ممکن است به طور تصادفی گم شود.

گاوها ذاتاً حیوانات گله ای هستند و در حالی که گاهی اوقات به تنهایی برای دوره های کوتاهی از خانه خارج می شوند، در نهایت می خواهند با بقیه گله خود بازگردند. گاوهای گمشده اغلب مکرراً غر می زنند تا زمانی که بقیه گله گاو را با ماوس جمعی خود به عقب هدایت کنند.

گرسنه هستند یا غذای جدیدی پیدا کرده اند.

گاوهایی که گرسنه هستند، اغلب حتی در نیمه های شب غر می زنند، زیرا در مضیقه هستند و به دنبال غذا هستند. گاوها به مرور زمان یاد می گیرند که اگر بی وقفه غر بزنند، در نهایت شخصی که سوار بر یک تراکتور بزرگ یا چهار چرخ است برایشان غذا می آورد. گاوها همچنین وقتی غذا پیدا می‌کنند غر می‌زنند ، زیرا به بقیه گله هشدار می‌دهند و در مورد آن هیجان‌زده هستند ، مخصوصاً وقتی در آن طرف حصار است!

آیا گاوها ادرار یکدیگر را می نوشند؟

ناراحت، صدمه دیده یا تحت فشار هستند.

چرا گاوها در شب غر می زنند؟ || دام و پت

گاوها اگر ناراحت شوند، زخمی شوند یا به نوعی احساس استرس کنند، در نیمه شب غر می زنند. شاید آنها از گله معمولی دوستان خود نقل مکان کرده باشند، یا شاید یک دوست گاو آشنا یا دوست حیوان دیگری نقل مکان کرده یا فوت کرده باشد.

گاوهایی که از نظر احساسی یا جسمی درد دارند تحت استرس و ناراحتی قرار می گیرند که باعث می شود در طول روز و حتی در طول شب غر بزنند. حتی اگر شما آسیبی را مشاهده نکنید، گاو ممکن است درد درونی داشته باشد که باعث می‌شود بی‌وقفه غر بزند.

خرافات شبانه غر زدن گاوها

افراد خرافاتی اغلب ادعا می کنند که وقتی یک گاو در شب ناله می کند، این نشانه مرگ است. بعضی ها می گویند یکی از اطرافیان شما خواهد بود، اما نترسید، گاوها شب ها به دلیل خاصی غر می زنند، نه به این دلیل که خرافاتی هستند.

آیا گاوها در شب بسیار فعال هستند؟

گاوها در طول روز بیشترین فعالیت را دارند، اما اگر تا به حال به گاوهای خود در شب نگاه کرده باشید یا یک دوربین بازی برای شناسایی شکارچیان راه اندازی کرده باشید، می دانید که گاوهای شما در طول شب نسبتاً فعال هستند.

گاوها حتی در تاریکی مراتع را چرا می کنند، به خصوص اگر در طول روز نسبتاً گرم باشد. در هوای گرم، خنکی شب باعث می‌شود گاوها در این مدت بیشتر چرا کنند.

اگر گاوها گرسنه باشند، استرس داشته باشند یا احساس خطر از جانب یک شکارچی داشته باشند، در شب نیز فعال خواهند بود.

گاوها معمولاً در شب فعالیت استثنایی ندارند، معمولاً استراحت را ترجیح می دهند، با این حال، اگر گاوها راه خود را از مرتع شما پیدا کنند، به سرعت یاد خواهید گرفت که گاوها می توانند در شب در شرایط مناسب بسیار فعال باشند.

آیا گاوها جفت خود را می خورند؟

آیا گاوها می توانند در تاریکی خوب ببینند؟

بله، گاوها می توانند در تاریکی به خوبی ببینند! مانند اسب ها، گاوها در طول شب بهتر از ما می توانند ببینند. گاوها، همراه با سایر حیوانات شکار، مکانیسم های دفاعی مانند دید در شب را برای زنده ماندن از حملات شکارچی توسعه داده اند. چشمان گاو می تواند میزان نور ورودی را بسیار بهتر از ما کنترل کند و به آنها اجازه می دهد در شب راحت تر از انسان ها ببینند.

راههای ایمن نگه داشتن گاوها در شب

چرا گاوها در شب غر می زنند؟ || دام و پت

راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید به ایمن نگه داشتن گاوهای خود در طول شب کمک کنید و احتمالاً میزان صدای ناله‌ای که بعد از تاریکی هوا می‌شنوید را کاهش دهید.

همیشه یک گله با اندازه مناسب نگه دارید.

هرگز گاو را به تنهایی یا تنها با یک یا دو گاو دیگر در مرتع رها نکنید. یک گله خوب از 5 تا 10 یا بیشتر برای آنها ایده آل است تا بتوانند از یکدیگر در برابر خطر محافظت کنند و احساس امنیت بیشتری داشته باشند و ممکن است تمایل آنها به ناله کردن را کاهش دهد.

در نظر گرفتن یک سگ نگهبان دام

همچنین می توانید روی یک سگ نگهبان دام آموزش دیده مانند گریت پیرنه سرمایه گذاری کنید که می تواند از گله شما در برابر شکارچیانی مانند کایوت ها یا سگ های وحشی محافظت کند. این سگ ها ذاتاً از محافظت از یک گله حیوانات لذت می برند و در مرتع با گاو یا سایر دام های شما می خوابند و هر شکاری را که جرات نزدیک شدن به گله آنها را داشته باشد دفع می کنند. تعداد کمتر شکارچی اغلب مساوی است با غوغای کمتر در طول شب.

یک الاغ نگهبان به گله خود اضافه کنید.

اگر سگ نمی خواهید، یک الاغ نگهبان در نظر بگیرید! آره! خرها به خاطر محافظت ناخواسته از حیوانات با تشخیص شکارچیان و حتی مبارزه با آنها با لگد زدن یا گاز گرفتن آنها مشهور هستند. آنها حتی ممکن است یک شکارچی را تعقیب کنند، اگر احساس سرگیجه کنند! در حالی که الاغ ها به طور طبیعی نمی خواهند از دام محافظت کنند، اما تمایل زیادی برای محافظت از خود دارند.

خرها به دنبال شکارچیانی هستند که این یادداشت را دریافت نکرده اند تا از مرتع خود دور شوند.

به گاوهای باردار و بیمار توجه ویژه داشته باشید.

اگر گاوهای آبستنی دارید که به پایان بارداری خود نزدیک می شوند، باید آنها را به انبار خود نزدیک کنید یا حتی آنها را در یک محوطه کوچک نزدیک یا در انبار خود قرار دهید.

گاوهایی که در حال زایمان هستند طعمه آسانی برای شکارچیان هستند زیرا نمی توانند در زمان زایمان فعال از خود دفاع کنند و گوساله های تازه متولد شده نمی توانند فرار کنند. گاوهایی که بیمار یا ضعیف به نظر می رسند نیز نباید در شب در مرتع باز رها شوند. گاوهای ناخوش، صرف نظر از سنشان، هدف اصلی شکارچیانی هستند که به دنبال یک وعده غذایی آسان هستند.

چگونه گاوها در شب از خود محافظت می کنند؟

چرا گاوها در شب غر می زنند؟ || دام و پت

گاوها در شب با خوابیدن یا چرا در یک گروه بزرگ با بقیه گله از خود محافظت می کنند. بعید است که یک شکارچی به گروه بزرگی از گاوها حمله کند. در عوض گاوهایی را انتخاب کند که تنها و دور از بقیه گله هستند.

گاوها همچنین به شکارچیانی که خیلی به گله نزدیک شوند. لگد می زنند، به سر می زنند و می دوند، به خصوص اگر به گوساله یا گروهی از گوساله ها نزدیک شوند.

دوره قاعدگی در گاو ها چگونه است؟

سخن آخر

داشتن گاوها حیوانات سرگرم کننده ای هستند. اما گاهی اوقات طلسم غوغایی متناوب آنها می تواند آزاردهنده باشد. به خصوص اگر این کار را در نیمه های شب انجام دهند. خوشبختانه، اگر دلایل غر در اکثر گاوها در شب را بدانید. اغلب می توانید با انجام چند اصلاح جزئی در مزرعه خود، از آن جلوگیری کنید یا آن را به حداقل برسانید.

در هر صورت، بدانید که گاوها به دلیلی غر می زنند و این بدان معنا نیست که مرگ خانوادگی نزدیک است. این فقط به این معنی است که آنها با چیزی ارتباط برقرار می کنند. اگر می خواهید آنها را متوقف کنند، احتمالاً باید گوش دهید.

منبع
https://farmhouseguide.com/why-do-cows-moo-at-night/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا