گربه ها

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟

اگر گربه شما به طور ناگهانی یا مرتب در خارج از جعبه بسترخود مدفوع می کند، ممکن است تعجب کنید که علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟ در حالی که ممکن است احساس کنید گربه شما انتقام شخصی از شما دارد (شاید شما برای مدت طولانی در محل کار نبودید یا دوست جدیدی داشتید)، دلایل و دلایل رایجی پشت این رفتار شیطانی وجود دارد. از دلایل پزشکی گرفته تا چیزهای اساسی مانند دوست نداشتن نوع بستری که استفاده می‌کنید، دریابید که چرا گربه‌تان مدام مدفوع می‌ریزد و چگونه می‌توانید گربه‌تان را مجبور کنید هر جا که نباید به دستشویی نرود.

شایع ترین علائم افسردگی گربه ها کدامند؟

تغییرات محیطی، علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر

گربه‌ها موجودات خاصی هستند و اگر در خانه‌تان کاری رادیکال انجام می‌دهید، مانند ضربه زدن به دیوار، اجازه دهید همسرتان وارد خانه شود، چیدمان اتاق خوابتان را تغییر دهد، جعبه زباله‌هایش را جابجا کند، یک کاناپه جدید تهیه کند، یا یک گیاه را از سقف آویزان کند، گربه‌ها می‌توانند از آن اذیت شود در حالی که بیشتر گربه ها باید به خوبی تنظیم شوند و می توانند به راحتی با تغییرات سازگار شوند، دیگران خجالتی هستند و به راحتی ناراحت می شوند.

یکی از راه هایی که می توانید به گربه خود کمک کنید تا به تغییر عادت کند، قرار گرفتن در معرض تدریجی است. اگر صاحبخانه تصمیم گرفت فرش شما را به کف چوبی تغییر دهد، ممکن است بخواهید گربه خود را در یک اتاق آرام و امن (مانند اتاق مطالعه) برای چند روز در حالی که به چیزهای جدید عادت می کند نگهداری کنید. هر از گاهی آنها را بیرون بگذارید تا تغییرات را مشاهده کنند، اما مطمئن شوید که مکانی امن برای عقب نشینی دارند. حتی ساخت و ساز معمولی یا کارهای خیابانی در بیرون می تواند گربه شما را ناراحت کند.

حضور یک گربه جدید

خوشحال کردن گربه ها سخت است و معرفی یک گربه جدید در خانه شما نه تنها از علامت گذاری و اسپری ناخواسته در برخی موارد استقبال می کند، بلکه از مدفوع ناخواسته روی زمین، در رختخواب، پشت کاناپه، در اتاق زیر شیروانی و غیره استقبال می کند. همه معرفی‌های جدید گربه‌های داخلی باید تدریجی باشد و اغلب باید نیازهای گربه قبلی شما را برآورده کند، یعنی مطمئن شوید که گربه اصلی شما مکانی امن برای رفتن دارد. همیشه مطمئن شوید که به اندازه کافی جعبه های زباله و مکان های امن برای عقب نشینی وجود دارد.

در مورد گربه هایی که در شب یا زیر پنجره ظاهر می شوند، ممکن است گربه دیرینه شما را ناراحت کنند. گربه شما ممکن است تمایل داشته باشد که قلمرو خود را با بو و مدفوع مشخص کند. اگرچه واضح است که آن چیزی که شما می خواهید نیست، گربه شما فقط کاری را انجام می دهد که فکر می کند بهترین است. اگر دوربین های فضای باز دارید، آنها را برای فعالیت گربه های محله اسکن کنید. در غیر این صورت، می توانید به برخی از عوامل بازدارنده انسانی برای گربه های محله نگاه کنید. گربه شما ممکن است توسط حیوانات وحشی یا گربه های محله در خارج از خانه اذیت شود.

خون در مدفوع گربه من به چه معناست؟

مشخص کردن قلمرو، علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟ | دام و پت

گربه‌ها منطقه‌ای هستند، و اگر گربه‌ای در محله، یک سگ جدید در خانه، یک نوزاد جدید یا حیات وحش در کمین آن محله وجود دارد، ممکن است گربه شما سعی داشته باشد قلمرو خود را با بوی آن مشخص کند. مدفوع در طبیعت، حیوانات وحشی همه در مورد این تکنیک هستند، بنابراین اگر گربه اهلی شما بخواهد همین کار را انجام دهد، تعجب نکنید. مطمئن شوید که گربه شما قلمرو و فضای آرام خود را دارد و مطمئن شوید که خانه شما از تجاوز به حیات وحش ایمن است. اگر گربه شما ناراحت است، لامپ های سیل، بازدارنده های صوتی و سایر مواد دفع کننده حیات وحش را در نظر بگیرید.

چرا گربه ام، مرا دنبال می کند؟

ترس، علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر

گربه شما ممکن است واقعاً ترسیده باشد. اگر گربه شما به موقع برای مدفوع خود را به جعبه بسترنمی رساند، ممکن است توسط یکی از اعضای خانواده، سر و صدا، جابجایی جعبه بسترروی زمین یا چیزی مشابه ترسیده شود. در حالی که ممکن است مشخص کردن چیزی که آنها را می ترساند دشوار باشد، اما در نظر بگیرید که جعبه بستررا به مکانی امن برای آنها منتقل کنید. یک مکان امن ممکن است خصوصی تر و دور از هیاهو باشد. شما حتی ممکن است یک حمام گربه پنهان را در نظر بگیرید که در مبلمان (مانند یک سینه) تعبیه شده است.

تنفر از جعبه بستر

گربه ها در مورد زباله ها حساس هستند. اگر خاک گربه‌تان را به‌طور ناگهانی روی آن‌ها تغییر دهید، دلیل خوبی (در ذهن گربه‌شان) برای مدفوع کردن بیرون از جعبه بستر به آن‌ها می‌دهد. دوست نداشتن گربه شما ممکن است به یکی از موارد زیر مرتبط باشد:

  • بافت
  • رایحه
  • تعداد
  • کیفیت

اطمینان حاصل کنید که به همان مارک بستر چسبیده اید. به عنوان مثال، حتی تعویض یک بستر خاکی به جای دیگر، برای ناراحتی گربه شما کافی است. آنها می توانند بگویند که بافت و عطر تغییر کرده است. علاوه بر این، بسیاری از گربه ها پوشش بو را دوست ندارند (آنها مملو از مواد شیمیایی هستند). آنها ممکن است کمیت، کیفیت یا احساس بستر را دوست نداشته باشند. بستر بیش از حد می تواند به همان اندازه که بستر کافی وجود نداشته باشد مشکل ساز باشد.

چگونه بستر گربه خود را عوض کنیم؟

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟ | دام و پت

اگر مجبورید بستر گربه خود را برای مارک بهتر عوض کنید، این کار را به تدریج انجام دهید. این بدان معناست که ابتدا 4:1 (قدیمی به جدید)، سپس (2:2 قدیمی به جدید) را مخلوط کنید، سپس 1:4 (قدیمی به جدید) را مخلوط کنید تا زمانی که آنها را به طور کامل در طول چندین دوره به جدید تبدیل کنید. هفته ها این مطمئناً مشکل را برطرف می کند. برخی از بهترین مارک های خاک گربه کاملا طبیعی را در نظر بگیرید.

گربه‌ها (درست مانند اسب‌ها) می‌توانند از چیزها ترسیده شوند. این بدان معناست که اگر جعبه بستردر جایی قرار داده شود که باعث ترس آنها شود (در مکانی بیش از حد پر سر و صدا) یا اگر یک بار در حالی که آنها در آنجا بودند و در حال مدفوع بودند از یک قفسه کتاب بیفتد (مثلاً) ممکن است دچار ترس شده باشند. از جعبه بستر به طور مشابه، همه گربه ها شکل یا سبک یک جعبه بستر خاص را دوست ندارند. بهتر است نوع جعبه خاک گربه خود را بر روی آنها تغییر ندهید.

نامناسب بودن اندازه جعبه بستر

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟ | دام و پت

اگر یک خانواده چند گربه دارید، ممکن است به اندازه تعداد گربه‌هایی که دارید، جعبه بستر کافی نداشته باشید. قانون کلی این است که یک جعبه بستر اضافی برای تعداد گربه های شما وجود دارد. این بدان معناست که اگر 3 گربه دارید، باید 4 جعبه بستر داشته باشید و آنها باید با فاصله، تمیز، و دور از مناطق آشفته خانه و سگ نگهداری شوند. گربه ها به دلیل ترس یا عدم دسترسی از زباله دانی استفاده نمی کنند.

جعبه بستر خیلی کثیف

اگر در تمیز نگه داشتن لگن گربه خود خوب نیستید، آنها از آن استفاده نمی کنند. گربه ها نمی توانند جعبه هایشان را خودشان تمیز کنند—آنها برای این کار به کمک ما نیاز دارند. اگر در جعبه گربه شما ادرار جمع شده در اطراف، بوی بد (بوی آمونیاک) یا حتی زباله های کثیف با آثار مدفوع وجود دارد، گربه شما از استفاده از آن خودداری کرده و به جای دیگری می رود.

وحشی شدن گربه

مطمئناً گربه‌های وحشی می‌توانند عادت شوند و بازپروری شوند و همراهان فوق‌العاده‌ای باشند، اما متوجه خواهید شد که آنها کاملاً شبیه گربه‌هایی نیستند که پرورش یافته یا از نسل‌های اهلی شده‌اند.

گربه‌های وحشی تمایل دارند انرژی بیشتری داشته باشند، غرایز «وحشی» دارند، ممکن است فعال‌تر باشند اما همچنان خجالتی باشند، و همچنین به غرایز عجیبی مانند جمع کردن غذا (حفاری در کیسه‌ها) و دفن مدفوع و ادرار کردن (مثل ادرار کردن روی تخت) برمی‌گردند. به طور کلی، زمانی که متوجه شوند خانه شما امن است و همچنین قلمرو دائمی آنهاست، از این وضعیت خارج می شوند، اما برخی ممکن است به برخی از بازدارنده های مفید نیاز داشته باشند تا آنها را متوقف کنند. اغلب به آنها اجازه می دهید احساس امنیت کنند و احساس کنند خانه واقعاً فضای امن آنهاست.

مسائل پزشکی و سن

علت مدفوع گربه خارج از جعبه بستر چیست؟

برای بچه گربه های جوان غیرمعمول نیست که جعبه بستر را از دست بدهند (این امر به ویژه در مورد بچه گربه های اوف صدق می کند، بنابراین فضای گلدان بیشتری ارائه دهید) و غیر معمول نیست که گربه های مبتلا به آرتروز مسن تر جعبه را از دست بدهند (به آنها فضای زیادی بدهید. اندازه جعبه را افزایش دهید و ورود آنها را به جعبه آسان کنید).

سایر مسائل پزشکی که می تواند باعث مدفوع گربه در خانه شود ممکن است شامل تومورهای روده، مشکلات تیروئید (باعث دفع بیش از حد ادرار مانند ادرار)، مشکلات کبدی، آلرژی غذایی (سندرم روده تحریک پذیر)، یبوست، و حتی آسیب های اسکلتی عضلانی (از نظر جسمی آسیب می رساند) باشد.

کی گربه را نزد دامپزشک ببریم؟

به دامپزشک خود مراجعه کنید؟

اگر شک دارید که گربه یک مشکل پزشکی زمینه ای دارد، می خواهید گربه خود را نزد دامپزشک ببرید. دامپزشک احتمالاً در صورت مشاهده موارد مشکوک، آزمایشات فیزیکی و آزمایشاتی مانند آزمایش خون، رادیوگرافی و احتمالاً سونوگرافی انجام می دهد.

فرق بین مدفوع و گلوله مو

برخی از والدین گربه ممکن است فکر کنند که در اطراف خانه و در رختخواب یا روی زمین مدفوع پیدا می کنند، اما ممکن است در واقع یک گلوله مو باشد. گلوله‌های مو مانند لوله‌ای استوانه‌ای از دستگاه گوارش خارج می‌شوند و می‌توانند بسیار شبیه مدفوع گربه‌ها و حتی از نظر رنگ مشابه باشند. آنها خیلی غیر معمول نیستند و به طور کلی بخشی از روند طبیعی نظافت گربه ها هستند. ممکن است این گلوله های مو را روی فرش، پتو، پشت مبلمان، زیر مبلمان و غیره پیدا کنید.

منبع
https://pethelpful.com/cats/Reasons-Why-Cats-Poop-Outside-of-the-Litter-Box

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا