پرنده ها

علت حمله اردک ها به جوجه ها

اغلب اوقات، وقتی اردک ها و جوجه ها با هم زندگی می کنند، یکدیگر را نادیده می گیرند. بنظر شما علت حمله اردک ها به جوجه ها چه می باشد. چون گاهی اردک ها احتمال دارد به جوجه ها حمله کنند. به همین دلیل، برخی افراد در مورد اینکه آیا باید اردک و جوجه را در کنار هم نگه دارند، نظرات متفاوتی دارند.

اگرچه جوجه ها معمولاً تهاجمی تر هستند، اما اردک ها گاهی اوقات به آنها حمله می کنند. در برخی موارد به دلایل بی اهمیت این کار را انجام می دهند. ولی اردک ها احتمال دارد زمانی که شرایط زندگی آنها ناخوشایند است یا زمانی که جوجه ها تازه وارد گله شده اند به جوجه ها حمله کنند.

 اگر مطمئن نیستید که چرا اردک‌هایتان به مرغ‌ها حمله می‌کنند و نمی‌دانید برای متوقف کردن حملات چه باید بکنید، همچنین اگر درک رفتار اردک برای شما مشکل است، این مقاله از دام و پت برای شما مفید خواهد بود.

5 علت حمله اردک ها به جوجه ها

علت حمله اردک ها به جوجه ها چیست؟ || دام و پت

دعوا بین اردک های ماده و مرغ ها نادر است. اما در خصوص خروس ها و اردک ها داستان فرق می کند. بیشتر اوقات، کشاورزان از نگه داشتن آنها در یک قفس برای پیشگیری از درگیری اجتناب می کنند.

اردک ها و مرغ ها به دلایل زیادی با هم دعوا می کنند و برخی از این دلایل عبارتند از:

ازدحام بیش از حد، یکی از علت حمله اردک ها به جوجه ها

ازدحام بیش از حد پرندگان را تحریک پذیر و باعث قلدری می شود. اگر فضا و خوراک کافی وجود نداشته باشد، ممکن است دعوا بین پرندگان شروع شود. باید قفسه را به گونه ای طراحی کنید که به پرندگان اجازه دهد به طور همزمان غذا بخورند. استفاده از چند دانخوری باز بهترین کار است تا آنها بتوانند هر زمان که می خواهند غذا بخورند.

نگه داری ماده ها، یکی دیگر از علل حمله اردک ها به جوجه ها

پرورش جوجه ها و اردک ها بدون تعداد کافی ماده از هر دو گونه باعث دعوا شده که می تواند منجر به مرگ شود. یک سیستم پرورش عالی باید نسبت نر به ماده مناسب داشته باشد. نباید تعداد نرها بیشتر از ماده ها  وهمچنین  نسبت مساوی نر به ماده داشته باشید. همیشه باید تعداد ماده ها بیشتر از نر باشد، هم برای جوجه ها و هم برای اردک ها.با این کار، افراد مذکر با زنان خود مشغول خواهند شد و همه آنها می توانند در هماهنگی زندگی کنند.

نور بیش از حد

نور شدید برای مدت طولانی باعث می شود پرندگان با یکدیگر دشمنی کنند. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور شدید می تواند برای پرندگان استرس زا باشد و آنها را تحریک پذیر کند.اگر برای گرم نگه داشتن پرندگان به نور نیاز است، از نور قرمز یا مادون قرمز حداکثر 16 ساعت در روز استفاده کنید.

تغذیه ناکافی، یکی دیگر از علل حمله اردک ها به جوجه ها

پرندگان بخش زیادی از روز خود را صرف جستجوی غذا می کنند. زمانی که محیط برای این منظور به اندازه کافی مساعد نباشد، احتمال دارد پرخاشگر شوند.فرد باید غذای کافی و متناسب با سن و نژادی که پرورش می کند به پرندگان خود بدهد. رژیم غذایی باید سرشار از پروتئین، سدیم و فسفر باشد. کمبود این مواد مغذی نیز می تواند باعث پرخاشگری شود.

گرمای بیش از حد

علت حمله اردک ها به جوجه ها چیست؟ || دام و پت

پرندگان هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا احساس ناراحتی می کنند و گاهی اوقات این ناراحتی می تواند آنها را تهاجمی کند. اردک ها آب تمیز و خنک را دوست دارند. بنابراین، به عنوان راهی برای راحتی آنها در هنگام گرما، آب خنک برای آنها فراهم کنید.همچنین از تهویه مناسب اتاقک آنها اطمینان حاصل کنید تا بیش از حد گرم نشود.

تغییر در محیط

تغییرات ناگهانی در محیط می تواند به پرندگان استرس وارد کند و منجر به پرخاشگری شود. زمانی که می خواهید مکان پرندگان را تغییر دهید، باید آنها را با دانخوری ها و آبخوری هایشان حرکت دهید. این به آنها کمک می کند تا به سرعت با محیط جدید سازگار شوند.

ناآشنایی

 اردک ها و مرغ ها پرنده هستند، اما معرفی آنها برای اولین بار با هم می تواند باعث پرخاشگری شود. جوجه ها و اردک های جوان، بهتر با این معرفی جدید کنار می آیند. اما آنهایی که با پرندگان دیگر بزرگ نشده اند اغلب ناراحت می شوند.

5 نکته برای پیشگیری از درگیری بین پرندگان

علت حمله اردک ها به جوجه ها چیست؟ || دام و پت

  • در صورت لزوم نور را کم کنید.
  • تعداد بیشتری ماده را به گله ها اضافه کنید.
  • کوتاه کردن منقار را برای پرندگان پرخاشگر امتحان کنید.
  • برای پیشگیری از رقابت برای غذا در بین پرندگان، غذای کافی را برای تغذیه آنها فراهم کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که فضای کافی وجود دارد که پرندگان مجبور نیستند مرتباً از یکدیگر عبور کنند.
  • پرندگانی که باعث هرج و مرج می شوند از هم جدا کنید. در بیشتر موارد این پرندگان، اردک ها و خروس ها هستند.

آیا اردک ها تا سر حد مرگ می جنگند؟

اردک ها پرندگانی اجتماعی هستند و به خوبی با یکدیگر کنار می آیند. اما گاهی دعوا می کنند. اردک های ماده می توانند بدون مشکل با یکدیگر زندگی کنند. آنها دوست دارند اردک های ماده دیگر را در استخر داشته باشند.

اردک های نر گاهی اوقات به خصوص در فصل جفت گیری می توانند سخت باشند. جهش های هورمونی که در این دوره تجربه می کنند آنها را منطقه ای تر و تهاجمی تر می کند. اردک ها در فصل جفت گیری زیاد جفت می شوند و گاهی اردک های ماده به دلیل جفت گیری زیاد کشته می شوند.

در بعضی مواقع اردک های نر با اردک های ماده دعوا می کنند و فرزندان خود را می کشند تا وقت کافی با اردک های ماده داشته باشند. اردک های نر نیز فقط برای نشان دادن آلفای درون گله می جنگند.

آیا اردک، مرغ را می کشد؟

علت حمله اردک ها به جوجه ها چیست؟ || دام و پت

اردک ها احتمال دارد شیرین و بی گناه به نظر برسند، اما می توانند مرغ را بکشند. در واقع اردک ها به دلیل تفاوت های آناتومی آنها می تواند مرغ ها را در هنگام جفت گیری بکشند یا زخمی کنند.

اردک ها آلت تناسلی دارند و مرغ ها برای جفت گیری با چنین اندام تولید مثلی ساخته نشده اند. بنابراین، هنگامی که یک دریک با مرغ جفت می‌شود، می‌تواند باعث آسیب‌های داخلی یا مرگ آنها شود.

آیا جوجه ها و اردک ها می توانند با هم زندگی کنند؟

 جوجه ها و اردک ها می توانند با هم در هماهنگی زندگی کنند. اگر به فکر نگهداری یک گله مخلوط هستید، جوجه ها و اردک ها می توانند گزینه خوبی باشند. اگرچه جوجه ها و اردک ها تفاوت های سبک زندگی خود را دارند، اما حفظ آنها در کنار هم غیرممکن نیست. با دانش و برنامه ریزی صحیح، همه چیز باید خوب پیش برود. با این حال، نگهداری اردک ها و جوجه ها در کنار هم نیازمند تغییراتی در تغذیه و طراحی قفسه آنها است.

برخی از این تغییرات به شرح زیر است:

تغذیه

جوجه ها و اردک ها غذای مشابهی می خورند. آنها هر دو عاشق کرم آرد، سبزیجات و نان هستند. اما بچه‌های هر دو گونه به مواد مغذی و داروهای مختلفی نیاز دارند، بنابراین غذای بچه‌های جوان را با هم مخلوط نکنید.

 باید به جوجه ها در زمان بزرگ شدن آنتی کوکسیدیواستات بدهید. جوجه اردک های جوان نیز می توانند از این مزیت بهره مند شوند، اما اردک های جوان بیشتر از جوجه ها غذا می خورند. در نتیجه، مصرف بیش از حد این دارو می تواند به جوجه اردک های جوان آسیب برساند.

لایه های طیور به مقدار بسیار زیادی کلسیم در غذای خود نیاز دارند. کلسیم برای تولید تخم مرغ ضروری است، اما برای اردک ها لازم نیست. جوجه اردک های جوان به نیاسین اضافی در خوراک خود نیاز دارند. اما هنگامی که آنها به طور کامل رشد کردند، مقدار آن را کمتر کنید.

همچنین مولدین و منابع آب اردک ها را جدا کنید. اردک ها دوست دارند هنگام حمام کردن و غذا خوردن به همه جا آب بپاشند که می تواند جوجه ها را خیس کند. جوجه های مرطوب بیشتر در معرض بیماری هستند، به خصوص در هوای سردتر.

مسکن

اردک ها و جوجه ها ویژگی های مشخصی برای نگهداری دارند. در حالی که جوجه ها ترجیح می دهند از روی زمین بلندتر بخوابند، ولی اردک ها دوست دارند روی زمین لانه کنند. برای قرار دادن هر دو در یک مکان، می توانید قفسه را به دو طرف مرطوب و خشک جدا کنید. اردک ها سمت مرطوب را دوست دارند در حالی که جوجه ها در سمت خشک می مانند.

سخن آخر

اردک ها زمانی که از جوجه ها ناراحت هستند یا زمانی که نیازهای زندگی آنها برآورده نمی شود به آنها حمله می کنند. اگرچه هر بار این رخ نمی دهد، اما باید مراقب باشید زیرا دعوا می تواند کاملاً خشن باشد. همچنین در صورت مشاهده هرگونه رفتار تهاجمی در پرندگان خود بدون علت مشخص، متخلف را جدا کرده و با دامپزشک خود مشورت کنید.

منبع
https://farmhouseguide.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا