اسب ها

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟

علائم صورت اسب یک شناسه منحصربه‌فرد هستند زیرا هیچ دو علامتی از نظر شکل یکسان نیستند. محل و وضعیت علامت گذاری ها دسته بندی علامت گذاری ها را تعیین می کند. برای دریافت ایده خوب در مورد علائم صورت روی اسب بهتر است ادامه مقاله از دام و پت را تا انتها بخوانید.

در مواقعی که با اسب خود هستید، ممکن است چیزی در مورد صورت او ظاهر شود و آن را برای آن اسب خاص منحصر به فرد کند. این می تواند یک لکه سفید روی صورت آنها، یک قلب سفید یا یک ستاره کوچک باشد. علامت صورت اسب باعث افزایش فردیت اسب شما می شود. اگرچه برخی از افراد ممکن است آنها را ترجیح ندهند، اما آنها جذابیت زیبایی شناختی برای اسب فراهم می کنند.

نمودار نشانه گذاری صورت اسب

علائم اولیه صورت روی اسب ها را می توان به ده دسته تقسیم کرد. آنها معمولا سفید هستند. نشانه های سفید در اسب ها به دلیل پایه های ژنتیکی مختلف ایجاد می شود. در حالی که بیشتر نشانه‌های صورت اسب‌ها تحت دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند، برخی دیگر اینطور نیستند. اگر اسب شما در یکی از دسته بندی ها قرار نمی گیرد، احتمالاً ترکیب منحصر به فردی از نشانه ها دارد.

شکل های مشخص شده محل علامت گذاری
آتش یک نوار عمودی پهن سفید بین چشم ها
ستاره  یک ستاره کوچک اما نامشخص روی پیشانی
نوار یک علامت سفید نازک مرکزی به پل بینی
بریدن یک تکه کوچک سفید بین سوراخ های بینی
بدون مو یک رنگ سفید گسترده در سراسر صورت
ارمینه  یک لکه سیاه رنگ در بالای رنگ سفید
گورکن یک راه راه به رنگ کت مرکزی به پل بینی
پیشبند یک رنگ سفید گسترده زیر چشم
کلاه پزشکی  یک رنگ آمیزی سفید گسترده با گوش های کت رنگ بالای پیشانی
ترکیبی ترکیبی از نشانه گذاری های خاص در هر نقطه از صورت

علامت آتش در صورت اسب

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟ || دام و پت

بلیز یا آتش یکی از برجسته ترین نشانه های سفید روی اسب است. این یک نوار سفید پهن است که از روی صورت می‌گذرد و تقریباً تمام قسمت بالای صورت را می‌پوشاند. معمولاً از پیشانی شروع می شود و قبل از بینی یا دهان به پایان می رسد.

در بیشتر موارد، علامت شعله روی چشم ها نمی رود. یکی از تفاوت های اصلی بین شعله و سایر علائم، عرض آن است. علامت گذاری شعله وسعت بیشتری نسبت به علامت گذاری نواری دارد و اغلب بسیار متقارن است. علاوه بر این، علامت شعله روی صورت برخی از اسب ها می تواند کمی کج به نظر برسد.

کدام نژاد اسب بیشتر عمر می کند؟

علامت ستاره در صورت اسب

شکل ستاره یکی از کوچک‌ترین انواع نشانه‌های صورت اسب است. معمولاً به صورت تکه ای از موهای سفید روی پیشانی خود را نشان می دهد. برای بیشتر اسب ها شبیه ستاره نیست. تا آنجایی که دسته بندی های آن پیش می رود، می تواند بیشتر شبیه یک ستاره کوچک، یک ستاره غول پیکر، یک ستاره عمودی، یک ستاره الماس شکل، یک ستاره بیضی شکل، یک ستاره منحنی، یک ستاره افقی یا یک ستاره قلبی باشد. ستاره هرگز آنقدر گشاد نیست که چشم‌ها را بپوشاند، اما می‌توانند با دیگر نشانه‌های صورت ترکیب شوند.

نوار

بر خلاف شعله، این نوار یک علامت سفید نازک است که از روی صورت اسب می گذرد. آن را با نام های دیگر مانند نژاد یا راه راه نیز می آید. هرازگاهی می توان آن را متصل به یک علامت ستاره یافت تا انواع علائم کمیاب صورت اسب را ایجاد کند.

علامت نواری اغلب به طور مساوی جابجا شده و در مرکز پل بینی قرار دارد. عرض آن معمولاً از یک یا دو اینچ بیشتر نیست. برخی از اسب ها دارای یک الگوی شکسته بر روی علامت نوار هستند. در این حالت، نوار یا منقطع می شود یا به سمت انتها با ناحیه صورتی کج می شود.

تکه یا لکه سفید روی صورت اسب

یکی از شایان ستایش ترین نشانه های اسب، تکه تکه یک تکه کوچک سفید است که اغلب بین سوراخ های بینی دیده می شود. در چندین اسب، یک برش می تواند کل ناحیه بینی را نیز بپوشاند. برخی از اسب ها دارای یک شعله یا نوار در کنار یک قیچی هستند. یا اسب های دیگر دارای علامت ستاره ای شکل همراه با یک برش هستند.

علامت گذاری صورت اسب اسنیپ شکل مشخصی ندارد. نزدیکی آن به ناحیه بینی تنها نشانه ای است که به شناسایی بریدگی کمک می کند. به طور کلی، به نظر می رسد یک شکل کوچک است که در جهت عمودی کشیده شده است.

چرا اسب ها غذا نمی خورند؟ ۱۳ علت رایج را بشناسید.

علائم بدون مو یا طاسی

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟ || دام و پت

یکی از چشمگیرترین علائم روی صورت اسب، نشانه های طاس است. به طور سنتی، یک شکل طاس تمام ناحیه صورت را می پوشاند. یا، همانطور که معمولا دیده می شود، حداقل یک چشم را می پوشاند و به کل صورت انتشار می یابد.

زیبایی علامت طاس صورت با خطر قابل توجهی از آفتاب سوختگی همراه است. جای زخم سفید برجسته روی اسب به معنای پوست صورتی بیشتر اطراف بینی و چشم است. از این رو، افزایش نواحی صورتی، اسب را در برابر آسیب های خورشید آسیب پذیر می کند. به صاحبان اسب توصیه می شود که اقدامات احتیاطی را در مورد اسب های طاس خود انجام دهند، به خصوص زمانی که هوا گرم است.

ارمینه

هنگامی که نوبت به شناسایی علائم اولیه صورت روی یک اسب می‌رسد، شکل ارمینه یک امر پرت است. به عبارت دیگر، آنها به عنوان  لکه های خمیده نیز شناخته می شوند. ارمینه ها به اندازه سایر نشانه های صورت رایج نیستند، عمدتاً به این دلیل که به رنگ سیاه ظاهر می شوند. بر خلاف اسکار سفید معمولی شما، یک گل سرخ شبیه یک لکه سیاه یا یک لکه جوهر است.

علامت ارمینی در ناحیه ای با رنگ سفید یافت می شود. شکل آنها از اطراف لکه تا لکه نامتقارن متفاوت است. آنها همچنین در رنگ قرمز تیره، مخصوصاً در نژادهای تیره اسب مانند شاه بلوط و پالومینو یافت می شوند.

گورکن

گورکن به دلیل ظاهر غیرمعمولش یکی از علائم نادر صورت است. در نشانه گذاری گورکن، اسب ظاهر جلویی به رنگ کت دارد. به این صورت توصیف شده است که نواری به رنگ کت اسب روی صورت دارد. در بیشتر موارد، ظاهر آن معمولاً بر تمام علائم سفید غلبه می کند.

به عبارت دیگر، شما می توانید آن را مانند اسبی با صورت طاس و نوار رنگی که روی صورتش می گذرد، در نظر بگیرید. برخی از صاحبان اسب معتقدند که گورکن شبیه شعله معکوس است. یا اینکه در نتیجه یک الگوی کج اتفاق می افتد.

پیشبند

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟ || دام و پت

علامت صورت پیش بند از نظر شکل شبیه به علامت طاس یا گورکن است. ناحیه صورت پوشیده شده توسط رنگ سفید تنها ویژگی است که این سه علامت را متمایز می کند. در پیش بند، رنگ سفید به طور قابل توجهی زیر چشم می افتد و بیشترین ناحیه را با سفید پوشانده است.

رنگ سفید در علامت پیش بند می تواند در بالای چشم برخی از اسب ها ایجاد شود. اما باز هم، فضای بین چشم‌ها را نمی‌پوشاند، یا همانطور که در علامت‌های طاس یا گورکن دیده می‌شود، تا تمام عرض گسترش نمی‌یابد.

کلاه پزشکی

کلاه پزشکی، که به عنوان کلاه جنگی شناخته می شود، در تضاد با علائم آشنای شعله یا راه راه است. این نوع علامت گذاری تمام صورت اسب را می گیرد یا تمام بدن آن را می پوشاند. اغلب در اسب های سفید چیتی دیده می شود، رنگ کت اسب فقط در بالای پیشانی یا نزدیک گوش ها قابل مشاهده است.

برخی از اسطوره های باستانی معتقدند که اسب با علامت کلاه دارویی دارای قدرت های خاصی است. همچنین، کت آنها به عنوان نمادهای مهم دیده می شود و قبایل باستانی از نزدیک محافظت می کردند.

عفونت مخمر غلاف اسب چیست؟

ترکیبی

اگرچه اکثر اسب ها در یکی از دسته بندی های بالا از علامت گذاری صورت قرار می گیرند، برخی از آنها اینطور نیستند. برخلاف تصور رایج، داشتن ترکیبی از نشانه‌های صورت برای اسب‌ها کاملاً استاندارد است. به عنوان مثال، یک اسب می تواند شعله ای داشته باشد که در میانه راه متوقف شود و دوباره شروع شود.

به همین ترتیب، آنها همچنین می توانند یک راه راه و یک ستاره یا هر ترکیب دیگری داشته باشند. همانطور که اغلب مشاهده می شود، بسیاری از ترکیبات منحصر به فرد هستند، بدون دو نوع یکسان. به طرز شگفت انگیزی، علائم ترکیبی به شما یادآوری می کند که اسب شما چقدر شگفت انگیز است.

سوالات متداول مربوط به علامت گذاری صورت اسب

علائم صورت اسب نشان دهنده چیست؟ || دام و پت

برای صاحبان اسب جدید، شناسایی نشانه‌های صورت می‌تواند یک چالش جذاب باشد. برای آسان‌تر کردن آن، به برخی از سؤالات مرتبط پاسخ داده‌ایم که در غیر این صورت ممکن است سردرگمی ایجاد کند.

علائم روی صورت اسب چه نام دارد؟ علائم روی صورت اسب به انواع مختلفی دسته بندی می شود. تنوع زیاد نشانه‌های صورت اسب ما را بر آن داشته است که آنها را به طور متمایز در دسته‌های گفته شده تعریف کنیم. برای نام بردن از چند مورد، برخی از نشانه های معمولی صورت اسب عبارتند از: شعله، قیچی، ستاره، راه راه، ارمنی، کلاه پزشکی و پیش بند. در اسب های متعدد، حتی می توانید ترکیبی از نشانه های مختلف صورت اسب را پیدا کنید. اگرچه علائم ترکیبی صورت نادر نیستند، اما مطمئناً می توانند اسب شما را منحصر به فرد و خاص جلوه دهند.

صورت سفید روی اسب چیست؟ صورت سفید روی اسب می تواند به سه معنی متفاوت باشد:

  • اگر اسب شما حداقل یک چشمش از جمله کل صورت را سفید پوشانده باشد، به احتمال زیاد دارای نشانه های طاس است.
  • اگر تمام صورتش با نوارهای کت رنگی که به سمت بینی امتداد می یابد، به احتمال زیاد یک گورکن است. انتظار می رود که این کلاه دارویی با رنگ کامل صورت سفید اما با گوش های رنگی باشد.
  • برعکس، اگر ناحیه سفید زیر چشم ها را بپوشاند، احتمالاً دارای علامت پیش بند است.

علامت ستاره روی اسب چیست؟ ستاره یک لکه سفید بین چشمان روی پیشانی اسب است. یک ستاره کم نور می تواند به کوچکی چند تار موی سفید یا به اندازه ای عظیم باشد که کل پیشانی را بپوشاند. ستاره ها می توانند شکل تقریباً متقارن مانند نقطه یا الماس داشته باشند یا مانند لکه های ناهموار به نظر برسند.

آیا علائم روی صورت اسب ژنتیکی است؟ محققان در حال کشف تعداد فزاینده ای از ژن های منفرد هستند که باعث ایجاد لکه های سفید می شوند. بله، تمایل به نشانه‌های سفید ژنتیکی است، اما ما هنوز تا داشتن اطلاعات کافی برای پیش‌بینی قابل اعتماد علائمی که در کره بعدی ظاهر می‌شوند فاصله زیادی داریم.

سخن آخر

به طور کلی، نمودار نشانه گذاری صورت اسب برای شما طراحی شده است تا در مورد اسب خود بیشتر بدانید. اگر اسب شما به طور ناگهانی لکه های صورتی در اطراف چشم ایجاد می کند، می تواند نشانه ای از یک بیماری پوستی به نام ویتیلیگو باشد. علاوه بر این، برخی از اسکارها نیز می توانند علائم سفیدی را روی صورت اسب به جا بگذارند. در بیشتر موارد، نشانه‌های صورت اغلب با افزایش سن محو می‌شوند یا تغییر می‌کنند، اما منحصربه‌فرد بودن اسبتان را به شما یادآوری می‌کنند.

مهمترین و بهترین نژاد اسب ها را بشناسید.

منبع
https://horsyplanet.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا