سگ ها

زردچوبه برای سگ ها

زردچوبه برای سگ ها: فواید و موارد استفاده

هزاران سال است که زردچوبه در هند برای فواید دارویی آن مورد استفاده می شود. کورکومین، جزء اصلی زردچوبه، دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و ضد انعقادی قوی است. مطالعات اخیر ارزش دارویی کورکومین را برای انسان ثابت می کند. در حالی که مطالعاتی برای ارزیابی مزایای زردچوبه برای سگ ها انجام نشده است، دامپزشکان جامع نگر و متخصصان تغذیه حیوانات خانگی والدین حیوانات خانگی را تشویق می کنند تا از این گیاه شفابخش برای کمک به تسکین التهاب مزمن سگ و درد ناشی از چندین بیماری استفاده کنند.

برای آشنایی با فواید و کاربردهای زردچوبه برای سگ‌ها، فرمول‌های موجود، و دستور تهیه خمیر طلایی که می‌توانید با سگ‌های همراه خود آشنا شوید، ادامه مقاله را تا انتها بخوانید.

زردچوبه یک ادویه و گیاه دارویی باستانی هندی است که برای هزاران سال مورد استفاده قرار می گیرید. پودر شفابخش که بیشتر در هند کشت و مصرف می شود. از آسیاب ساقه های ریشه خشک شده (به نام ریزوم) گیاه زردچوبه گلدار متعلق به خانواده زنجبیل تهیه می شود. کورکومینوئیدهای موجود در زردچوبه مسئول رنگ زرد نارنجی روشن و خواص درمانی آن هستند.

آیا زردچوبه برای سگ مفید است؟

در حالی که مطالعاتی برای تقویت مزایای سلامتی زردچوبه برای سگ ها انجام نشده است. گزارش شده است که به کاهش التهاب و تسکین درد کمک می کند.

دکتر کتی وودلی از The Natural Pet Doctor می گوید: کورکومین ماده فعال موجود در ادویه زردچوبه است که اثرات ضد التهابی و ضد سرطانی دارد. او از زردچوبه برای کاهش التهاب ناشی از بیماری ها و شرایطی مانند آرتریت، سرطان و آلرژی های پوستی استفاده می کند. التهاب پاسخ طبیعی بدن به عفونت، ضربه و سموم است.

دکتر جیمی ریچاردسون، رئیس پزشکی در دامپزشکی کوچک در نیویورک می‌افزاید: «زردچوبه اثرات ضدالتهابی و تسکین درد را برای درمان آرتروز و به عنوان یک ابزار شفابخش برای گرانولوم‌های مزمن لیس در سگ‌ها ارائه می‌کند.»

زردچوبه را می توان به صورت موضعی برای سگ ها استفاده کرد. اما با احتیاط. وودلی از آن برای التهاب و توده‌های سرطانی در سگ‌ها استفاده کرده است. اما هشدار می‌دهد که به دلیل رنگدانه‌های زرد غنی این ادویه، والدین حیوان خانگی باید از لک شدن و هر گونه آشفتگی به جا مانده آگاه باشند.

ریچاردسون در مورد یکی دیگر از اشکالات احتمالی مرتبط با استفاده موضعی از زردچوبه هشدار می دهد. او می‌گوید: «از آنجایی که حیوانات تمایل دارند چیزهایی را که به صورت موضعی استفاده می‌شوند لیس بزنند. ممکن است تحریکات پوستی را بدتر کند.

فواید زردچوبه برای حیوان خانگی شما

زردچوبه برای سگ ها | دام و پت

گزارش شده است که زردچوبه با مهار مولکول هایی که باعث ایجاد آن می شوند، التهاب مرتبط با بیماری ها را در سگ ها تسکین می دهد. در زیر لیستی از فواید بالقوه زردچوبه برای سگ ها آورده شده است.

گرانولوم های مزمن لیک و آلرژی های پوستی. گرانولوم های لیس وضعیتی هستند که در آن پوست در اثر لیسیدن مداوم تحریک می شود. استفاده از خمیر زردچوبه برای سگ ها ممکن است خارش را به دلیل خواص ضد التهابی آن کاهش دهد. تا زمانی که سگ را تشویق به لیسیدن بیشتر در ناحیه آسیب دیده نشود.

سرطان. طبق گفته مرکز سرطان مموریال اسلون کترینگ، کورکومینوئیدهای موجود در زردچوبه توانایی تداخل با رشد تومورها و کشتن سلول های سرطانی را دارند. همانطور که سگ ها بزرگتر می شوند، بیشتر مستعد ابتلا به سرطان هستند.حتی می توانند از مصرف مکمل زردچوبه سود ببرند.

وودلی می گوید: من همیشه بیماران سرطانی خود را در صورتی که منع مصرفی نداشته باشد. یا هضم آنها تحت تأثیر آن قرار نگیرد، روی آن [زردچوبه] می گذارم.

سلامت قلب. مطالعات نشان داده‌اند که کورکومین دارای خواص ضد انعقادی (رقیق‌کننده خون) است. حتی می‌تواند به کاهش لخته‌های خون در قلب کمک کند. آن را به رژیم غذایی سگ شما برای داشتن سیستم قلبی عروقی سالم‌تر تبدیل کند.

استئوآرتریت. سگ های مسن در نتیجه آرتریت مستعد ابتلا به مفاصل ضعیف، سفت و یا ملتهب هستند. این توله ها می توانند از خواص ضد التهابی زردچوبه بهره مند شوند. مکمل رژیم غذایی سگ شما با زردچوبه می تواند تحرک او را بهبود بخشد. آزادی بیشتری را در طول سال های طلایی او فراهم کند.

تسکین درد. فواید ضد التهابی زردچوبه می تواند با کاهش تورم و قرمزی، درد را تسکین دهد.

انواع زردچوبه برای سگ

زردچوبه برای سگ ها | دام و پت

چند راه برای مصرف زردچوبه به سگتان وجود دارد: به صورت خمیر یا مایع مخلوط شده با غذا یا به عنوان مکمل به شکل قرص، جویدن راه های استفاده از زردچوبه در سگ هستند.

پودر زردچوبه. پودر زردچوبه مخصوص سگ ها را می توان با روغن نارگیل یا زیتون و فلفل آسیاب شده مخلوط کرد تا خمیری ایجاد شود که می تواند به غذای سگ شما اضافه شود. بهتر است آن را با غذای مرطوب استفاده کنید. خمیر تا دو هفته خوب است. برای سگ های بزرگ، روزانه یک قاشق از خمیر مخلوط شده با غذا، نصف قاشق برای سگ های با جثه متوسط ​​و 1/4 برای سگ های کوچک به او بدهید.

قطره زردچوبه. قطره زردچوبه برای سگ ها این مزیت اضافه را دارد که سریعتر جذب می شود. مانند خمیر، دوز قطره زردچوبه برای سگ ها بسته به اندازه حیوان خانگی شما متفاوت است.

قرص جویدنی زردچوبه. رژیم غذایی سگ خود را با جویدن و قرص با زردچوبه غنی از کورکومین تکمیل کنید. جوها طعم‌های مختلفی دارند، مانند بیکن و جگر، تا آنها را فریبنده‌تر کند. هنگام خرید، محصولاتی را خریداری کنید که طبیعی و ارگانیک هستند، بدون مواد افزودنی مانند گندم، ذرت، سویا یا تخم مرغ.

آیا گردو برای سگ ها سمی است؟

نحوه مصرف زردچوبه به سگ

زردچوبه برای سگ ها | دام و پت

زردچوبه را می توان به راحتی به سگ های خود به شکل خمیر یا قطره اضافه شده به وعده های غذایی آنها و به عنوان یک کپسول جویدنی یا خوراکی خوش طعم به سگ های خود داد. والدین حیوانات خانگی نیز می توانند خوراکی یا غذای حیوانات خانگی با زردچوبه بخرند. با این حال، در حالی که این خوراکی ها یا غذاها دارای رنگ زرد هستند، ممکن است کورکومین کافی برای ارائه هر گونه فواید سلامتی نداشته باشند.

وودلی می‌گوید: «وقتی از این ادویه به تنهایی استفاده می‌شود، بسیاری از حیوانات خانگی به دلیل طعم تلخ آن آن را نمی‌خورند، به همین دلیل است که استفاده از کورکومین در شکل مکمل می‌تواند برای سگ‌ها خوش‌مزه‌تر باشد». او توصیه می کند که برای مصرف آسان آن را به غذا اضافه کنید.

با این حال، کورکومین بدون کمک مواد دیگر به راحتی جذب نمی شود. وودلی می گوید: «فرمولاسیون ها باید حاوی چربی و فلفل سیاه باشند تا جذب و فراهمی زیستی زردچوبه را در بدن افزایش دهند. فلفل حاوی پیپرین است، ماده ای که جذب این گیاه را در بدن افزایش می دهد . مقدار کمی فلفل سیاه برای سگ ها بی خطر در نظر گرفته می شود.

هنگامی که زردچوبه به غذا اضافه می شود، باید مراقب باشید که دوز مناسب، متناسب با وزن سگ شما ارائه شود. وودلی می گوید: “برای سگ ها، دوز بین 50 تا 250 میلی گرم، تا سه بار در روز متغیر است.” اگر از دوز آن مطمئن نیستید، با دامپزشک خود مشورت کنید.

دستور تهیه خمیر طلایی برای سگ

صاحبان حیوانات خانگی می توانند خمیر طلایی خود را برای سگ ها در خانه با استفاده از زردچوبه و چند ماده دیگر درست کنند.  در زیر یک دستور خمیر طلایی دوستدار سگ توسط وودلی آمده است:

مواد تشکیل دهنده، عبارتند از:

  • ½ فنجان پودر زردچوبه ارگانیک
  • 1 فنجان آب
  • ¼ فنجان روغن نارگیل ارگانیک (یا روغن زیتون)
  • ⅓ قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیابی
  • 1/2 فنجان پودر زردچوبه ارگانیک را با 1 فنجان آب روی حرارت ملایم به مدت 7 تا 10 دقیقه مخلوط کنید تا خمیری به دست آید.
  • 1/4 فنجان روغن نارگیل یا زیتون ارگانیک را به آن اضافه کنید و 1-1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه آسیابی را با آن مخلوط کنید.
  • از خمیر به صورت موضعی (با احتیاط) استفاده کنید یا آن را یک بار در روز با دوز 1/4 قاشق چایخوری به ازای هر 10 پوند وزن بدن در غذای سگ خود مخلوط کنید.

قبل از مصرف خمیر طلایی خانگی به سگ خود یا استفاده موضعی از آن برای سگ خود، با دامپزشک خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای سگ شما بی خطر است و دوز مناسبی را برای سن و وزن سگ خود ارائه می دهید.

ویتامین E برای سگ: مزایا و موارد استفاده را بدانید.

عوارض جانبی زردچوبه برای سگ ها

زردچوبه برای سگ ها | دام و پت

ریچاردسون می گوید: زردچوبه خطر عوارض جانبی بالقوه کمی دارد. با این حال، در دوزهای زیاد، ناراحتی های گوارشی ثبت شده است. به گفته ریچاردسون، دلایل دیگر برای اجتناب از زردچوبه یا مکمل های زردچوبه به سگ ها شامل انسداد کیسه صفرا و حیوانات خانگی با اختلالات خونریزی است.

از آنجایی که زردچوبه دارای خواص ضد انعقادی است، می تواند اختلالات لخته شدن خون را تشدید کند. ریچاردسون توضیح می‌دهد: «من توصیه می‌کنم ابتدا با دامپزشک صحبت کنید تا بررسی کنید که آزمایش زردچوبه همراه با گزینه‌های دارویی غربی خطرات بالقوه‌ای ندارد.» به عنوان مثال، برخی از بیماری‌های کبدی می‌توانند باعث مشکلات لخته شدن خون شوند، جایی که زردچوبه منع مصرف دارد.

اگر حیوان خانگی شما قبلاً از داروهای ضد پلاکت یا ضد انعقاد استفاده می کند، با دامپزشک خود صحبت کنید و در مصرف زردچوبه احتیاط کنید.

در حالی که خمیر طلایی می تواند برای سلامت حیوان خانگی شما مفید باشد، ریچاردسون هشدار می دهد که باید با احتیاط استفاده شود. او می‌گوید: «روغنی که با آن تولید می‌شود چربی بالایی دارد و سگ‌ها می‌توانند به تغییرات ناگهانی در محتوای چربی در رژیم غذایی خود حساس باشند که منجر به اسهال یا حتی پانکراتیت می‌شود. قبل از اینکه سگ خود را با خمیر طلایی یا مکمل های زردچوبه در خانه شروع کنید، با دامپزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که به صورت موضعی استفاده شود، وودلی بیان می‌کند که برخی از سگ‌ها ممکن است واکنش‌های آلرژیک را تجربه کنند، و توصیه می‌کند که والدین حیوان خانگی آزمایش پچ را روی یک منطقه کوچک انجام دهند تا مطمئن شوند که سگ واکنشی نشان نمی‌دهد.

از کجا زردچوبه برای سگ بخریم؟

زردچوبه مناسب برای مصرف انسان برای سگ قابل قبول است. بهتر است زردچوبه ارگانیک را تهیه کنید که عاری از هرگونه مواد شیمیایی مورد استفاده برای افزایش ماندگاری آن باشد. پودر را از خواربار فروشی یا فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی خود خریداری کنید و برچسب آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که حاوی حداقل 95 درصد کورکومینوئید برای حداکثر فواید سلامتی است. قبل از ادامه رژیم غذایی همراه با زردچوبه، با دامپزشک خود مشورت کنید تا دوز مناسب را تعیین کند و مطمئن شوید که با داروهای دیگری که حیوان خانگی شما مصرف می کند تداخل ندارد.

۱۰ غذای انسانی مفید برای سگ کدامند؟

منبع
https://www.greatpetcare.com/wellness/turmeric-for-dogs-benefits-and-uses/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا