گاو و گوسفند

روش های عجیب ابراز محبت در گاوها

اگر زمان قابل توجهی را با یک گله گاو گذرانده باشید، حتما می دانید که آنها موجوداتی باهوش و پیچیده هستند. روش های عجیب ابراز محبت در گاوها را در این مقاله شرح می دهیم. بنابراین، سوالی که مطرح می شود این است که گاوها چگونه محبت خود را نشان می دهند؟

گاوها به طور طبیعی حیواناتی مهربان هستند و محبت خود را به به وسیله علائم زیر نشان می دهند:

  • بازی کردن
  • سر و صدا به پا کردن
  • دنبال کردن صاحب شان
  • از دست انسان ها غذا خوردن
  • نزدیک شدن به انسان های دیگر
  • ایجاد پیوندها و دوستی های قوی
  • دراز کشیدن در کنار یکدیگر و انسان ها
  • سر به سر ایستادن (مخصوصا در زمان جفت گیری)

برای مراقبت صحیح از گاوها، مهم است که راه های ارتباط با آن ها را درک کنید. ارزیابی دقیق احساسات گاو به شما این امکان را می دهد که استرسی که آنها تجربه می کنند را محدود کنید و در نتیجه بهره وری تولیدات گله را افزایش دهید. بخوانید که چرا گاوها پرخاشگر می شوند؟

گاو موجودی شگفت ‌انگیز و با رفتار دوستانه است، و اطمینان از داشتن یک زندگی اجتماعی کامل، در درازمدت پاداش ‌هایی را به همراه خواهد داشت. برای آشنایی بیشتر با نحوه ابراز محبت در گاوها، ادامه مقاله از دام و پت را بخوانید.

رفتار های مربوط به گله در گاوها

گاوها با داشتن یک ساختار اجتماعی پیچیده، قادر به ایجاد پیوند های عمیق با یکدیگر هستند. در این رابطه موارد زیادی مطالعه و مستند شده است، زیرا گاو های شادتر تمایل به تولید گاو های پربارتر، به ویژه در صنایع لبنی دارند. ثابت شده است که حرکت گاوها به داخل و خارج از گله باعث افزایش سطح استرس در یک گروه می شود. و در صورت امکان باید مراقب بود که اعضای یک گله را در کنار هم نگه دارید.

روابط دوستانه در بین گاوها

گاو ها به داشتن “دوستان صمیمی” شناخته شده اند، که به نظر می رسد به سن و سال های پرورش گاو مرتبط است که به این ایده که گاوها نزدیکترین روابط را با کسانی که با آنها بزرگ می شوند، ایجاد می کنند، اعتبار می بخشد. گاوهایی که با هم دوست هستند، با هم چرا می کنند، با هم می خوابند و حتی با هم از آبخوری استفاده می کنند.

آن ها از همراهی با یکدیگر لذت می برند و در کنار هم احساس امنیت می کنند. در حالی که چنین رفتاری بیشتر در میان گروهی از گاوها دیده می شود، آنها همچنین به ایجاد پیوند های نزدیک با گونه های دیگر موجودات، از جمله انسان ها، نیز شناخته شده اند.

دوستی تنها روابط نزدیک بین گاوها نیست. در واقع گاوها در طول زندگی خود به گوساله های خود بسیار نزدیک می مانند. گاوها در صورت امکان، تا سه سال به شیردهی یک گوساله ادامه می ‌دهند و وقتی گوساله ‌های شان را از آن ‌ها جدا می ‌کنند، به‌ طور آشکار به خاطر دور از گوساله های شان سر و صدا به پا می کنند.

گاوها حتی پس از زایمان های بعدی به مراقبت و حمایت از گوساله های خود ادامه می دهند. واضح است که گاوها هم موجوداتی عاطفی و احساساتی هستند. بنابراین یکی از واضح ‌ترین راه ‌هایی که به کمک آن گاو ها می ‌توانند محبت خود را نشان دهند، از طریق توانایی ایجاد پیوندهای عمیق و طولانی مدت با یکدیگر و با صاحبان خود است. شاید برای شما هم ضروری باشد که بدانید چگونه یک گاو شیری را پروار کنیم؟

پیروی از یکدیگر در گاوها

روش های عجیب ابراز محبت در گاوها || دام و پت

اگر متوجه شدید که گاوهای شما هنگام کار بیرون از خانه شما را دنبال می کنند، به احتمال زیاد این حیوانات شما را دوست دارند و می خواهند با شما معاشرت کنند. از این گذشته، هیچ کس سعی نمی کند به کسی نزدیک شود مگر اینکه از بودن با آن شخص لذت ببرد.

البته، می توان این فرض معقول را ایجاد کرد که گاو شما ممکن است فقط شما را دنبال کند، زیرا آنها از شما انتظار دارند که به آنها غذا بدهید. در حالی که این ایده در اغلب موارد درست است، اما یک گاو یک شخص را حتی برای پذیرایی دنبال نمی کند، مگر اینکه مقداری اعتماد و احترام در رابطه بین آن ها وجود داشته باشد.

بنابراین حتی اگر گاوهای شما به امید یک میان وعده شما را دنبال می کنند، می توانید فرض کنید که این حیوانات به شما اعتماد دارند و دوست دارند با شما وقت بگذرانند.

نظافت یکدیگر در گاوها

Allogrooming اصطلاحی است که برای اشاره به نظافت یکدیگر در یک گونه استفاده می شود. در حالی که این امر به طور منظم در یک گله گاو رخ می دهد، ممکن است که گاوها دیگران را (خارج از گونه خود) برای نشان دادن محبت، نظافت کنند. اگر در اینترنت جستجو کنید، احتمالاً ویدیوهایی از گاوهایی که یکدیگر، سایر دام ها و حتی صاحبان خود را نظافت می کنند، ببینید.

گاوها برای ابراز محبت به شیوه ای خاص عمل می کنند. آنها اطراف سر و گردن گاو دیگر را لیس می زنند تا پیوند ایجاد کنند. به این ترتیب، با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. اعتقاد بر این است که تمرکز روی سر و گردن، راهی برای نظافت یکدیگر در مناطقی از بدن است که خود گاو نمی تواند به آن برسد. به این ترتیب آنها از یکدیگر مراقبت می کنند.

نظافت در میان اعضای یک گله گاو بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که تصور می شود. دانشمندان آمریکایی و شیلیایی پیچیدگی ‌های این رفتار را مطالعه و یافته ‌های خود را مستند کرده ‌اند، از جمله مشاهدات مبنی بر اینکه گاوهای سالمند بیشتر از گاوهای جوان ‌تر دیگران را نظافت می کنند.

همین مسئله نشان می‌ دهد که آنها صلح ‌جو هستند. به طور کلی، گاوها بیشتر وقت خود را صرف نظافت می‌ کنند. گاوها اغلب درست بعد از اینکه خودشان را نظافت کردند، گاو های دیگر را نظافت می کنند (اهمیت متقابل در رفتار).

علاوه براین، بررسی ها نشان می دهد که گاوهایی که دیگرانی را که به آن ها نزدیک نیستند، لیس می زنند، اغلب خودشان را نظافت نمی کنند. این نکته نشان می دهد که پیوند های نزدیک برای گاوها مهم است و ایجاد این روابط بسیار بیشتر از یک عمل ساده لیسیدن است.

برقراری ارتباط از طریق صدا در گاوها

روش های عجیب ابراز محبت در گاوها || دام و پت

علیرغم تأکید بر صنعت تولیدات گاوی، اطلاعات کمی در مورد صداهای گاوها وجود دارد. با این حال، واضح است که یک گاو در غم دوری از دیگری از طریق ناله کردن سوگواری می کند، و گاوها برای ارتباط با یکدیگر در زمانی که از هم دور هستند، سر و صدا به پا خواهند کرد.

اگر بیرون بروید و گاو های تان به سمت حصار بیایند و شروع به ایجاد سر و صدا کنند، این رفتار ممکن است نشانه خوشحالی گاوها از دیدن شما باشد. البته این رفتار ممکن است نشانه گرسنگی آن ها نیز باشد. هر چه زمان بیشتری را با گاو های خود بگذرانید، راحت تر می توانید به صداهای مختلف آن ها معنی بدهید. یعنی می توانید صدای آن ها را از همدیگر متمایز کنید. اما چرا گاوها در شب غر می زنند؟

در آغوش گرفتن گاوها

همانطور که یک گاو اغلب برای لمس شدن به یک انسان مورد اعتماد مراجعه می کند، ممکن است با “نوازش کردن” نیز محبت خود را نشان دهد. با این حال، روشی که یک گاو دیگری را در آغوش می گیرد متفاوت از سایر حیوانات خانگی به نظر می رسد.

بررسی ها نشان می دهد که گاوها برای تماس فیزیکی به آرامی به انسان فشار می آورند یا به او ضربه می زنند. در حالی که این رفتار به ویژه در مورد گوساله ها و نژاد های کوچکتر جذاب است، گاوها می توانند به وزن های بسیار سنگینی برسند. بنابراین هنگام نزدیک شدن این گاوها به شما، باید مراقب باشید. زیرا ممکن است به شما آسیب برسانند.

درخواست مالش شکم در گاوها

در میان رفتارهای مختلفی که گاوها برای برقراری ارتباط با دیگر موجودات انجام می دهند. گاهی اوقات ممکن است با نزدیک شدن به سایر انسان ها، درخواست مالش شکم خود را داشته باشند. گاوها به اندازه سگ ها از مالش شکم لذت می برند و از درخواست آن از صاحبان مورد علاقه خود خجالت نمی کشند.

این اتفاق بی سابقه نیست که یک گاو در کنار انسان مورد اعتمادی که روی زمین نشسته است دراز بکشد و سرش را در دامان آن شخص بگذارد و شکمش را آشکار کند. آن ها اغلب چشمان خود را می بندند و حتی با لمس شدن شکم خود لبخند می زنند.

خوردن غذا از دست انسان ها توسط گاوها

روش های عجیب ابراز محبت در گاوها || دام و پت

گاوها حیواناتی طعمه هستند و مانند همه حیوانات طعمه دیگر، به غریبه ها و کسانی که به آن ها اعتماد ندارند، بد گمان هستند. اگر یک گاو برای غذا از دست شما نزدیک تان شود، می توانید فرض کنید که آن حیوان شما را دوست دارد، به شما اعتماد دارد و معتقد است که وقتی در اطراف شما قرار می گیرد، در امنیت است.

بازی کردن در گاوها

در حالی که گاوهای بالغ به اندازه بسیاری از گونه‌ های دیگر بازیگوش نیستند. اغلب گاو های بی ‌خیالی را می‌بینید که در حالی که شاد و خوشحال هستند، بازی می‌کنند. گاو حتی ممکن است با اسباب بازی های مناسبی بازی کند یا به سمت شما توپ بغلتاند. گاوی که با شما بازی می کند، گاوی است که با بودن با شما احساس امنیت می کند و خوشحال و مطمئن است.

رفتار سر به سر ایستادن در گاوها

با این که این رفتار، به عنوان  علائم برای جفت گیری معروف است، اما با این وجود می تواند علامت ابراز محبت نیز باشد. وقتی یک گاو نر به تلیسه یا گاو دیگری علاقه پیدا می کند. به آن نزدیک می‌ شود و سعی می ‌کند بینی حیوان را در به صورت خود نزدیک کند.

علاوه براین، گاو نر ممکن است دور گاو ماده راه برود تا سر خود را روی پشت آن بگذارد. در حالی که به نظر می رسد این رفتار، یک راه برای نمایش محبت است، اما واقعاً تستی است برای اینکه ببیند آیا گاو ماده پذیرا است یا نه. با این حال، این رفتار نشانه ابراز محبت قبل از جفت گیری است. برای نگهداری و مدیریت بهتر از گاو های خود بهتر است بیماری های رایج در گاو و پیشگیری از آن را بشناسید.

عاطفه بین گاو و انسان

اگر می خواهید علائم محبت به شما را در گاو خود مشاهده کنید، ابتدا باید زمانی را با حیوانات گله تان بگذرانید. گاوها به وضوح موجودات صمیمی هستند، و قبل از اینکه انتظار داشته باشیم که غرق محبت شوند، باید اعتماد آن ها را جلب کرد. اگر به گاو احترام قائل شوید و ثابت کنید که قابل اعتماد هستید، به احتمال زیاد خواهید توانست با آن ها ارتباط برقرار کنید.

بهترین دوست یک گاو، معمولاً یک گاو دیگر است. اما داستان های مستند زیادی از گاوهایی وجود دارد که روابط ویژه ای با بزها، گوسفندها، اسب ها، سگ ها و حتی انسان ها برقرار می کنند. مانند همه حیوانات، گاوها حیواناتی “فردی” هستند و هر گاو شخصیت منحصر به فرد خود را دارد.

برخی از گاوها ممکن است راحت تر از سایر گاوها با صاحبان خود ارتباط برقرار کنند.

منبع
https://savvyfarmlife.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا