سگ ها

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها، طب سوزنی، ماساژ و مراقبت از عمل جراحی از گزینه های محبوب هستند. با افزایش گزینه های مراقبت های بهداشتی طبیعی و درمان های جایگزین برای حیوانات طی چند سال گذشته، بسیاری از دوستداران حیوانات خانگی به دنبال روش های طبیعی برای حیوانات خانگی خود هستند . در این مقاله، ما بیشتر از روش های درمانی معمول روش های جایگزین برای سگ ها را مورد بررسی قرار داده ایم.

طب مکمل و جایگزین برای حیوانات خانگی

آیا حیوان خانگی شما باید طب سوزنی، هومیوپاتی یا داروهای گیاهی را امتحان کند؟ دامپزشکان جامع می گویند، علیرغم فقدان شواهد علمی، آنها به آنچه که انجام می دهند اعتقاد دارند. اما دامپزشکان جامع نیز محدودیت های چنین درمانی را درک کرده و می گویند که آنها از روش های مرسوم تر استفاده می کنند. نانسی اسکانلان در مورد روش های درمانی جایگزین در سگ ها می گوید: ما در مورد” مکمل “به جای” جایگزین “صحبت می کنیم. زیرا هر نوع مکمل دارای یک ویژگی خوب است که به سلامتی حیوان کمک می کند.

Scanlan از طب سوزنی، ماساژ و داروهای گیاهی در عمل در کلینیک دامپزشکی Shasta Lake Shasta Lake، کالیفرنیا استفاده می کند. اسکانلان، که از نزدیک با انجمن پزشکی دامپزشکی جامع آمریکایی همکاری می کند، می گوید طب سوزنی از نظر محبوبیت در میان دامپزشکان از داروهای گیاهی و هومیوپاتی پیشی گرفته است.

درمان های جامع و سلامت جایگزین سگ

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها | دام و پت

همه ما می خواهیم آنچه را که برای سگها و سلامتی آنها مناسب است انجام دهیم. با این حال، برخی از صاحبان حیوانات خانگی در مورد اقدامات تهاجمی پزشکی و داروهای دارویی که اغلب به آنها “داروی غربی” گفته می شود، احتیاط می کنند. بسیاری از داروها عوارض جانبی دارند. دوستداران سگ ممکن است نگران استفاده بیش از حد از آنها و در معرض خطر قرار گرفتن سگ های خود باشند.

درمان های جایگزین می توانند برخی از مسائل پزشکی را بدون همان خطرات برطرف کنند. قبل از اینکه به درمان های جامع یا جایگزین بپردازید، مهم است که با دامپزشک خود مشورت کنید. بسیاری از دامپزشکان با ترکیب اشکال درمانی یا جستجوی گزینه های دیگری برای دارو و روشهای تهاجمی مخالف نیستند. آنها می توانند توصیه های بسیار خوبی به شما ارائه دهند.

طب سوزنی

طب سوزنی بر اساس تئوری چینی باستان در مورد جریان انرژی از طریق کانال های بدن است که به اندام های داخلی خاص مرتبط می شود . طب سوزنی شامل قرار دادن سوزن های ظریف در مناطق خاصی از بدن سگ شما برای ایجاد تعادل در جریان انرژی یا چی است. پزشکان اغلب از این روش درمانی چینی باستان برای کنترل درد و بیماری های مزمن استفاده می کنند.

کاربرد طب سوزنی در سگ ها

طب سوزنی برای تحریک اعصاب، بهبود اشتها، افزایش گردش خون، تسکین اسپاسم عضلات و کاهش حالت تهوع استفاده می شود. از سوزن ها می توان با جریان الکتریکی یا بدون آن استفاده کرد. طب سوزنی برای کمک به کاهش درد و التهاب در سگ ها از طریق تحریک انرژی در بدن آن ها برای شروع سریع روند بهبودی به کار می رود. طب سوزنی مدرن دامپزشکی از تعدادی سیستم برای کمک به درمان مشکلات سگ شما استفاده می کند.

برخی از آنها شامل سوزن طب سوزنی، سوزن و تحریک الکتریکی یا لیزر به عنوان منبع تحریک هستند. مشابه طب سوزنی، طب فشاری نیز از همان ایده تحریک انرژی بدن بدون سوزن پیروی می کند. به طور معمول، انگشتان و یا انگشتان شست برای فشار آوردن به مناطق خاصی بر روی بدن سگ شما استفاده می شود تا به کاهش درد کمک کند.

آیا طب سوزنی در سگ ها موثر است؟

صاحبان سگ ممکن است از وجود سازمان هایی برای طب سوزنی برای حیوانات مانند انجمن بین المللی طب سوزنی دامپزشکان تعجب کنند. انجمن بین المللی طب سوزنی دامپزشکان، سازمانی است که به ارتقا سطح بالایی در طب سوزنی دامپزشکی اختصاص دارد. هدف آنها این است که طب سوزنی را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از کل سیستم مراقبت های بهداشتی دامپزشکی در نظر بگیرند. نتایج حاصل از تحقیقات در زمینه طب سوزنی دامپزشکی تا حدی امیدوار کننده است.

یک گزارش که به تازگی منتشر شده است، بهبود قابل توجهی در تحرک و وضعیت نخاعی در یک گربه با بیماری دیسک بین مهره ای دارد که با دوزهای بالای کورتیزون بهبود نمی یابد. آندره لونی، دامپزشک دانشگاه کرنل، DVM، DACVA، در سال 1994 به عنوان یک متخصص طب سوزنی شناخته شد. وی عمدتا برای کنترل درد در حیوانات از طب سوزنی استفاده می کند. به خصوص اگر مربوط به آرتروز باشد. او که با توانبخشی جسمی و یک رژیم غذایی مناسب استفاده می کرد، طب سوزنی را به اندازه داروهای ضد درد غیر استروئیدی “بدون همه اثرات مضر” موثر می داند.

ماساژ درمانی

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها | دام و پت

مانند انسان ها، سگ ها با افزایش سن دچار مشکلات استخوانی و مفصلی می شوند. حتی می توانند عضلات خود را بیش از حد خسته کنند. مانند انسان ها، سگ ها از یک ماساژ خوب لذت می برند . تکنیک های مختلفی برای ماساژ سگ شما وجود دارد. رایج ترین اشکال ماساژ شامل ورز دادن، غلتاندن یا مالیدن پوست سگ  و نوازش است.

ماساژ حیوان خانگی شما به ارتقاع انعطاف پذیری حیوان کمک می کند. بدن او را کشیده و آرام خواهد کرد. پیوند انسان و حیوان را بهبود می بخشد. علاوه بر این، هنگام مالیدن بدن حیوان خانگی خود، ممکن است با توده هایی روبرو شوید که در زیر خز سگ شما پنهان شده اند. تشخیص این توده ها به شما کمک می کند بیماری های احتمالی را تشخیص دهید.

ماساژ سطح هورمون های استرس در بدن را کاهش می دهد، گردش خون را افزایش و درد را تسکین می دهد. حتی ممکن است باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

کایروپراکتیک سگ

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها | دام و پت

کایروپراکتیک سگ یک روند درمانی و تنظیم استخوان های ستون فقرات برای قرارگیری صحیح مهره ها است. این روش به شما کمک می کند تا تراز بدن حیوان را اصلاح کنید. انعطاف پذیری و دامنه حرکت را در یک منطقه آسیب دیده برگردانید. کایروپراکتیک تراپی ممکن است به نفع هر حیوانی که دارای مشکلات مفصلی، عضلانی و عصبی است، باشد.این روش، توسط دامپزشک یا متخصص کایروپراکتیک دامپزشکی انجام شود. اکثر قوانین ایالتی درمان کایروپراکتیک حیوانات خانگی را ممنوع می کند مگر اینکه توسط متخصص جراحی متخصص دامپزشکی یا تحت نظارت مستقیم دامپزشک انجام شود.

کاربرد کایروپراکتیک

مراقبت های کایروپراکتیک، برای تسکین درد، دقیقاً مانند آنچه که ممکن است انجام دهید، تنظیمات ستون فقرات را برای سگ شما فراهم می کند. مالکان حیوانات می توانند به حیوانات خانگی خود به مراقبت های کایروپراکتیک به دلایل مختلفی از جمله  بهبودی از بیماری یا آسیب دیدگی و یا حتی برای مسابقات ورزشی آینده بپردازند.

سایر روش های جایگزین برای سگ ها

در درمان های گیاهی از داروهای گیاهی برای درمان انواع بیماری ها استفاده می شود. به عنوان مثال، یونجه می تواند به آرتروز و آلرژی کمک کند. مکمل های غذایی برای جبران کمبودهای غذایی در رژیم غذایی با تأمین ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه اضافی مورد استفاده قرار می گیرند.

نظر دامپزشکان در مورد طب جایگزین

روش های درمانی جایگزین برای سگ ها | دام و پت

برخی از دامپزشکان به درمان های جایگزین اهمیتی نمی دهند. زیرا برخلاف طب سنتی دامپزشکی، اثبات نشده است که برخی از آنها از نظر علمی موثر هستند. با این حال، همیشه به معنای بی اثر بودن آنها نیست. گاهی اوقات ممکن اس مطالعات خوبی در مورد آنها صورت نگرفته باشد. تعداد زیادی دامپزشک وجود دارد که به رویکرد جایگزینی موافق هستند.

برخی از دانشکده های دامپزشکی اکنون دوره های پزشکی جامع را ارائه می دهند. برخی دامپزشکان در کنار درمان های معمول، روش های درمانی جایگزینی را نیز ارائه می دهند. اگر به دنبال یک روش درمانی پزشکی جایگزین مناسبی هستید، اغلب مشورت کردن با دامپزشکان بهترین راه برای انجام این کار است. سعی کنید از دامپزشک خود کمک بگیرید. هنگام تصمیم گیری درباره یک پزشک، مطمئن شوید که آنها مجوز یا گواهینامه ای را از هر سازمانی که درمان را کنترل می کند، دارند.

اگر سگ خود را ماساژ دهید احتمالاً صدمه ای به حیوان وارد نمی شود. اما دادن دوزهای غلط گیاهان دارویی یا مکمل های غلط داستان دیگری دارد و می تواند منجر به بروز برخی عوارض جانبی شود. صرف طبیعی بودن ماده به معنای بی ضرر بودن آن برای مصرف سگ شما نیست. حتماً در مورد مواد و دوزهای داروهای جایگزین و گیاهان خود آموزش های لازم را ببنید تا بتوانید سگ خود را سالم نگه دارید. همیشه قبل از هرگونه تغییر با دامپزشک مشورت کنید.

منابع :

https://www.petinsurance.com/healthzone/pet-health/health-conditions/alternative-therapies-for-dogs/

https://pets.webmd.com/features/complementary-and-alternative-medicine-for-pets#1

https://dogtime.com/dog-health/dog-alternative-health/110-health-alternative

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا