گربه ها

رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی

اگر‌ تصمیم به نگهداری گربه دارید، اطلاعاتی‌ را درباره آن ها به دست بیاورید. مراقب رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی، باشید. اگرچه گربه ها به علت مستقل بودن بیشتر از همتایان سگ خود شهرت پیدا کرده اند. اما همچنان نگه داری از آن ها به زمان، تلاش و پول زیادی نیاز دارد.

بنابراین قبل از اینکه به فروشگاه حیوانات خانگی محل زندگی تان بروید و اولین بچه گربه مطلوبی را که می بینید به خانه بیاورید (مهم نیست چقدر وسوسه انگیز باشد). باید با نکاتی که درباره نگه داری از گربه های خانگی باید بدانید، آشنا شوید و از اشتباهات شایع در این باره، اجتناب کنید‌.

تصمیم گیری آگاهانه برای نگه داری یک گربه خانگی

خرید ناگهانی یک شلوار جین جدید، یک مسئله عادی است. اما وقتی صحبت از حیوانات می شود، اگر حیوان مورد نظر برای شما مناسب نباشد، راهکار بازگشت آسانی در اینباره وجود ندارد. زمانی که قصد دارید یک گربه خانگی جدید را برای پیوستن به خانواده خود به خانه بیاورید. باید همه گزینه های خود را در نظر بگیرید و تصمیمی آگاهانه و عاقلانه بگیرید.

در مورد نژاد، رفتار و اصول مراقبت از گربه ها حتما اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورید. شما همچنین می توانید از پناهگاه های مختلف بازدید کنید. سوالات تان را از افراد آگاه بپرسید. از آن جایی که گربه ها موجودات منحصر به فردی هستند، سعی کنید تا آنجا که می توانید اطلاعاتی در مورد شخصیت منحصر به فرد و تاریخچه زندگی گربه خانگی جدید خود جمع آوری کنید. اگر به دنبال نگهداری از گربه ها هستید بهتر است بهترین گربه خانگی برای آپارتمان را بشناسید.

از رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی، عقیم سازی حیوان خانگی

به عنوان صاحب یک گربه خانگی، این کار مسئولیت شماست که از عقیم بودن حیوان خانگی خود مطمئن شوید. سهم خود را برای کمک به رسیدگی به مشکل افزایش جمعیت گربه ها انجام دهید. عقیم سازی به پیشگیری از بروز مسائلی مانند رفتار پرخاشگرانه در گربه نر خانگی شما یا رفتار های گربه های ماده در دوره فحلی کمک می کند.

اما مهمتر از همه، عقیم کردن گربه های خانگی خطر تولد بچه گربه و افزایش جمعیت آن ها را از بین می‌ برد. زیرا مراقبت و پذیرش بچه گربه ها می تواند پرهزینه و زمان بر باشد. عقیم کردن گربه های خانگی به محافظت از آن ها در برابر مشکلات متعدد سلامتی، از تومورهای سرطانی گرفته تا عفونت های باکتریایی، کمک می کند.

به طور کلی، اغلب دامپزشکان توصیه می کنند که در سنی مناسب، عقیم سازی گربه های خانگی باید انجام شود.

قبول تعهد در قبال نگه داری گربه خانگی

رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی || دام و پت

همه می ‌دانند که بچه‌ دار شدن نه تنها نیازمند هزینه است. بلکه یک تعهد متحول کننده زندگی و طولانی ‌مدت است. آوردن یک حیوان خانگی به محیط خانه، با این مسئله چندان متفاوت نیست. پناهگاه های مسئول، تحقیقات کاملی را از هر پذیرنده حیوان خانگی انجام می دهند تا مطمئن شوند که خانه و سبک زندگی آنها برای مالکیت یک گربه مساعد است.

همچنین باید مطمئن شوند که افراد متقاضی از نظر مالی می توانند همه چیزهایی را که بچه گربه جدیدشان برای داشتن یک زندگی شاد و سالم به آن نیاز دارد، از جمله نیازهای ضروری، فراهم کنند. به عنوان مثال، باید از نظر تامین مالی برای رسیدگی به بیماری هایی که ممکن است با افزایش سن حیوان خانگی شما ایجاد شود، آمادگی لازم را داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که بیمه حیوانات خانگی برای کمک به مقرون به صرفه تر شدن مالکیت یک گربه، می‌ تواند گزینه خوبی باشد. اگر درباره بیمه حیوانات خانگی سوالی دارید، با یک دامپزشک ‌تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

از رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی، انجام یا عدم برداشتن پنجه گربه

هنگامی که گربه خانگی خود را برای عقیم کردن به یک کلینیک دامپزشکی می‌ برید، ممکن است دامپزشک از شما بپرسد که آیا می خواهید پنجه گربه خانگی خود را نیز قطع کنید یا خیر. در حالی که هنوز دامپزشکانی وجود دارند که این عمل جراحی را یک عمل معمولی برای داشتن یک گربه خانگی می دانند، بسیاری آن را غیرانسانی و غیر ضروری می دانند و حتی در بسیاری از کشورها و ایالت های ایالات متحده ممنوع است.

بنیاد پزشکی دامپزشکی آمریکا از عمل جراحی برای برداشتن پنجه گربه ها حمایت نمی کند. با این حال، از روش های جایگزین برای این کار، حمایت می کند. به عنوان صاحب یک گربه خانگی، حتماً تحقیقات مورد نیاز را انجام دهید تا مشخص کنید که آیا انجام این جراحی ضروری است یا خیر و بر این اساس تصمیمی آگاهانه بگیرید. زیرا باز کردن پنجه گربه مستلزم قطع  و جراحی استخوان‌ های انتهایی انگشتان پای گربه است و نه فقط کوتاه کردن ناخن‌های آن.

پیش از تصمیم برای انجام این کار، باید به دقت درباره عواقب آن بیندیشید.

برقراری ارتباط دائمی با یک دامپزشک با تجربه

رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی || دام و پت

یک تصور غلط رایج وجود دارد که گربه ها نیازی به مراجعه به دامپزشکی، حداقل به اندازه سگ ها، ندارند. یا اینکه نیازی به واکسینه شدن ندارند. زیرا بسیاری از گربه ها به ندرت از خانه خود خارج می شوند. با این حال، گربه ها باید همان مراقبت های مورد نیاز برای سگ های خانگی را دریافت کنند.

به طور کلی، تزریق برخی از واکسن ‌ها برای همه گربه‌ ها، صرف نظر از اینکه گربه ‌های داخل خانه باشند یا خارج از خانه، ضروری هستند. علاوه براین، دسترسی گربه های خانگی به معاینات سالانه برای کمک به تشخیص هر گونه مشکلی که می تواند منجر به بروز اختلالات سلامتی جدی تر شود، به همان اندازه مهم است.

البته ناگفته نماند، اگر گربه خانگی شما مریض یا مجروح شد، همیشه باید توسط یک دامپزشک با تجربه معاینه شود. حتماً در مورد دامپزشکان محل زندگی خود تحقیق کنید، سؤالات زیادی بپرسید. دامپزشک مناسبی را برای همکاری پیدا کنید تا مطمئن شوید که گربه خانگی شما زندگی سالم و طولانی مدتی را خواهد داشت.

نظافت و نگه داری مناسب از جعبه بستر

تا زمانی که جعبه بستر گربه خانگی خود را تمیز نگه دارید. بستری را انتخاب کنید که بدن آن ها را تحریک نکند (مثلاً از بستر معطر استفاده نکنید)، بیشتر گربه ها از استفاده مداوم از جعبه بستر خود رضایت خواهند داشت. تعمیر و نگهداری جعبه بستر شامل اسکوپ زدن، شستشو و تعویض بستر خواهد بود.

عادات جعبه بستر گربه خانگی شما همچنین می تواند به شما در مورد هر گونه مشکل سلامتی بالقوه هشدار دهد. برای مثال، گربه هایی که به طور ناگهانی شروع به ادرار کردن در خارج از جعبه بستر خود می کنند، این رفتار می تواند سرنخی از این باشد که آن ها ممکن است با مشکل دستگاه ادراری سروکار داشته باشند و نیاز به مراجعه فوری به کلینیک دامپزشکی وجود دارد.

رژیم غذایی مناسب برای گربه های خانگی

صاحبان حیوانات خانگی در مورد غذای گربه خانگی خود هیچ گزینه کم قیمتی ندارند و قیمت غذاها معمولا بسیار زیاد است. با این حال، باید مطمئن شوید که برای گربه خانگی خود محصولاتی با کیفیت و مناسب تهیه می‌ کنید که نیاز های تغذیه‌ ای حیوان را برآورده می کنند.

مواردی مانند غذاهایی که منبع غنی از پروتئین گوشت هستند و مقادیر زیادی محصولات حاوی غلات مانند ذرت که اغلب در برخی از مواد غذایی کمتر یافت می‌شوند، می‌ توانند گزینه های مناسبی برای گربه خانگی شما باشند. غذای گربه با کیفیت (و ارزان تر) می تواند برای شما گرینه فوق العاده ای باشد.

با دامپزشک گربه خانگی خود برای تعیین یک رژیم غذایی متعادل و مناسب برای حیوان خانگی تان صحبت کنید و گزینه ای را انتخاب کنید که هم نیازهای غذایی گربه را تامین کند و هم با میزان بودجه شما متناسب باشد. به خاطر داشته باشید که در دراز مدت، ارائه غذای باکیفیت تر به گربه ممکن است به معنای مراجعه کمتر به دامپزشک و ذخیره پول بیشتر در کیف پول شما باشد.

تمام غذاهای حیوانات خانگی که دارای ضمانت غذایی مورد تایید هستند از نظر تغذیه ای، محصولاتی کامل و متعادل در نظر گرفته می شوند.

شایع ترین علل ترس ناگهانی در گربه ها را بشناسید تا بتوانید بهتر از آنها نگهداری کنید.

نظارت بر محل زندگی گربه خانگی

رایج ترین دستورات در نگهداری گربه خانگی || دام و پت

فرقی نمی‌ کند برای گربه خانگی ‌تان یک سبک زندگی در داخل خانه یا بیرون (یا هر دو) را انتخاب کنید، نباید به گربه خانگی ‌تان اجازه دهید که آزادانه در فضای باز پرسه بزند. در حالی که بسیاری از صاحبان گربه احساس می کنند گربه خانگی آن ها سزاوار آزادی و تنفس هوای تازه است، واقعیت تاسف بار این است که خطرات متعددی در فضای باز وجود دارد.

از جمله این موارد شامل خطرات حیوانات وحشی (یا سگ خانگی همسایه شما) تا برخورد کردن با ماشین است. بنابراین هیچ وقت اجازه ندهید که گربه خانگی شما آزادانه در محیط پرسه بزند. پرسه آزادانه در بیرون از خانه، علاوه بر این که زندگی گربه ها را به خطر می‌ اندازد، برای محیط زیست هم نامطلوب است.

سالانه، تعداد زیادی از پرندگان توسط گربه ها و سگ های خانگی کشته می شوند. حتی ممکن است باعث شوند که برخی از نژادهای پرندگان، با خطر انقراض رو به رو شوند. بنابراین‌ باید بر محل زندگی گربه خانگی‌ خود نظارت داشته باشید.

حتی زندگی یک گربه در خارج از خانه، در یک محله از شهر، می تواند پیامد های بزرگی برای حیات وحش محلی داشته باشد، زیرا حتی گربه هایی که از غذاهای خانگی استفاده می کنند، دوست دارند در بیرون از خانه، به شکار طعمه های مورد علاقه خود دست بزنند.

درک‌ رفتار و عادت های گربه ها

گاهی اوقات، برخی از صاحبان گربه های خانگی جدید انتظار دارند که دوست چهارپای جدیدشان دم در به آن ها خوشامد بگوید یا درست مانند سگ ها، به سمت بغل آن ها حرکت کند. آن ها همچنین ممکن است از رفتارهای معمولی گربه ها ناامید شوند و نتوانند علت بروز این رفتار ها را به درستی درک کنند.

مواردی مانند تمایل آن ها به جستجوی مکان‌های بلند یا محصور برای مشاهده شما، به جای حلقه زدن در دامان شما و بر روی مبل، از جمله این رفتار ها هستند. اما به عنوان صاحب یک گربه خانگی جدید، باید درک کنید که گربه ها موجوداتی فردگرا و با غرایز قوی هستند.

ممکن است طول بکشد تا آنها با شما گرم شوند و با سبک زندگی شما سازگار شوند. همچنین مدت زمانی طول می‌کشد تا شما با شخصیت ها و رفتارهای منحصر به فرد آنها سازگار شوید. یک گربه می ‌تواند سال‌ها عشق و همراهی را به شما ارائه دهد، اما تنها در صورتی که مایل باشید زمان و تلاش خود را صرف ایجاد رابطه با آن ها طبق شرایط آن ها کنید و درک کنید که چه زمانی گربه شما نیاز به توجه دارد، می توانید رابطه خوبی با حیوان خانگی خود برقرار کنید.

چرا گربه من همه جا ادرار می کند؟

سخن آخر

گربه ها جزء حیوانات خانگی محبوب در سراسر دنیا هستند. با این حال، باید قبل از تهیه آن ها، درباره نگه داری این حیوانات اطلاعات کافی به دست بیاورید. در صورتی که سوالات بیشتری درباره نگه داری از گربه های خانگی دارید، می‌ توانید با یکی از دامپزشکان دام و پت تماس بگیرید و با او درباره سوالات تان مشورت کنید.

منبع
https://www.thesprucepets.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا