اسب ها

راه های نگهداری از اسب

راه های نگهداری از اسب

در رابطه با راه های نگهداری از اسب، باید بدانیم که اسب ها معمولاً دوست دارند بیشتر اوقات در چمن زندگی کنند.  زیرا آنها از آزادی چرای دام ، ارتباط با اسبهای دیگر و به طور کلی نمایش عادات و رفتارهای “معمولی”  لذت می برند. محیطی که اسب در آن نگهداری می شود ، می تواند بر سلامت جسمی و روانی او تأثیر بگذارد. بنابراین ، باید در تهیه بهترین محیط ممکن ، متناسب با نیازهای فردی اسب ، توجه بیشتری داشته باشیم.

بیشتر اسب ها با نگهداری در چمن تا آنجا که می توانند ، رشد می کنند. با این حال ، نگه داشتن یک اسب به صورت دائمی روی چمن می تواند برای مالک به اندازه زمان نگه داشتن اسب در یک خانه وقت گیر باشد. به عنوان مثال ، زمان صرف ماک کردن یک اصطبل احتمال دارد با افزایش زمان صرف تمیز کردن فضولات در مزرعه ، حفظ مراتع و ترمیم شمشیربازی جایگزین شود. همچنین شاید لازم باشد برای جلوگیری از چاق شدن بیش از حد اسب در اثر عارضه ورقه ورقه  در حالی که در زمین چمن هستید ، زمان صرف محدود کردن منطقه چرا و نصب شمشیربازی  کنید.

آماده سازی زمین

راه های نگهداری از اسب | دام و پت

شمشیربازی

شمشیربازی محافظت شده و مطمئن برای جلوگیری از صدمه به اسب و به حداقل رساندن خطر گمراهی لازم است. حفاظت به تنهایی (حتی در مواردی که به خوبی حفظ شود) به مقدار بسیار کم می تواند محافظت کافی از گمراهی داشته باشد. بنابراین معمولاً یک خط حصار ثانویه مورد نیاز است. انواع مختلف شمشیربازی  ، از پست چوبی و ریل گرفته تا ریل پلاستیکی ، نوار برقی ، سیم ساده و مش موجود است.

از هر نوع شمشیربازی که استفاده می کنید ، باید مطمئن و سالم نگهداری شود تا از ایمن ماندن آن اطمینان داشته باشید. انتخاب شمشیربازی تحت تأثیر دروغ بودن زمین ، نوع اسب نگهداری شده و نوع شمشیربازی قرار دارد. هنگام انتخاب  ، توجه داشته باشید که چقدر ماندگار خواهد بود. اگر قرار است ساختار مزرعه تغییر کند ، یا اگر چرای نواری اجرا شود. استفاده از نوار برقی و پست های موقتی آسان تر است.

دروازه

عرض گیتس باید حداقل 3.6 متر  و برای ایمنی باید به سمت داخل باز شود. فلز، برای نگهداری بهتر  و همچنین سبک تر است. دروازه های فلزی با نیمه پایین مش ترجیح داده می شوند. زیرا این مش مانع از قرار گرفتن اسب ها در پله ها می شود.

لولاها و قفل ها باید محافظت شده باشند. آنها نباید در زمین بیرون بیایند. زیرا می توانند باعث آسیب شوند. گیتس باید به راحتی باز شده، و به گونه ای ثابت شود که کنترل کامل را به اپراتور دهد. بدون اینکه خطر ضربه زدن به اسب یا چرخش بیش از حد دست راننده را داشته باشد.

در جاهایی که چندین اسب با هم چرخانده می شوند و دروازه هایی در بزرگراه یا نزدیک آن باز می شوند. باید از سیستم محفظه دو دروازه استفاده شده تا خطر فرار اسب ها کاهش یابد.

در حالت ایده آل ، دروازه ها باید دور از دهانه های آب ، پناهگاه ها و گوشه های مزرعه ای  که اسب ها در آن جمع می شوند، باشند. زمین در این مناطق طی ماههای زمستان به سرعت شکار می شود. این احتمال دارد بر دسترسی ایمن در داخل و خارج از مزارع تأثیر بگذارد.

چراگاه

چراگاه باید متناسب با نوع و تعداد اسب هایی باشد که  نگهداری می کنید. چمن های مرتع باید ترکیب خوبی از علف ها و گیاهان داشته ، و پوششی ضخیم ایجاد کنند که به محافظت از زمین در اثر خرد شدن سم های اسب کمک کند. با این حال ، به همان اندازه ، برای افرادی که مستعد افزایش وزن ، چاقی و لامینیت هستند ، نباید خیلی غنی و سرسبز باشد.

به طور کلی ، حداقل فضای 0.4 هکتار برای هر اسب مورد نیاز است. در صورت برنامه ریزی برای گردش 24 ساعته ، احتمال دارد به زمین اضافی نیاز داشته باشد تا چرخش موثربرای چرا را فراهم کند.

مرتع باید مرتباً از نظر وجود گیاهان سمی بررسی شود. در صورت لزوم اقدامات لازم برای از بین بردن آنها صورت گیرد. به عنوان مثال راگورت برای اسبها چه به صورت تازه  و چه به صورت بریده و خشک شده بسیار خطرناک است. باید از هر منطقه ای که اسب به آن دسترسی دارد خارج شود. سوزاندن بهترین راه برای از بین بردن آنها است.  هنگام دست زدن به گیاه راگور باید دستکش استفاده شود.

اب

راه های نگهداری از اسب | دام و پت

آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس باشد از ظروفی که بدون  لبه های تیز بوده و تمیز کردن آنها آسان است استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که آب کافی برای تعداد اسبهای این مزرعه وجود دارد و می توانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. منابع طبیعی آب مانند نهرها و استخرها به عنوان آب مورد نیاز اسب ها توصیه نمی شود. آنها در معرض آلودگی بوده ، و از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند و دسترسی راحت به آنها برای اسب دشوار است.

پناه

تهیه پناهگاه برای اسب برای محافظت در برابر شرایط جوی نامساعد و نور شدید خورشید بسیار مهم است. این پناهگاه (چه طبیعی و چه ساخت بشر) باید هم برای استفاده در زمستان و هم در تابستان مناسب باشد. پرچین های طبیعی و درختان بالغ می توانند پناهگاه خوبی را فراهم کنند اما احتمال دارد در ماه های زمستان که دیگر دارای برگ نیستند ، اثر کمتری داشته باشند.

پناهگاه های ساخته شده توسط انسان می توانند شامل  بادگیرهای ساده و باز ، تا پناهگاه های صحرایی پوشیده شده باشند. بادگیرها را می توان در داخل خط حصار قرار داد یا به عنوان ساختاری مستقل  در مزرعه تهیه کرد. پناهگاه های محصور شده باید به اندازه کافی برای اسب در مزرعه باشند ، در حالت ایده آل افزودن یک منطقه محکم  برای استقرار فضای وسیع تر و انعطاف پذیراست. برای راحت بودن، عرض و ارتفاع سقف باید متناسب با انواع و اندازه اسبهایی که در آن قرار می گیرند ،  در نظر گرفته شود.

هر نوع پناهگاهی که استفاده می شود باید به گونه ای قرار گیرد که از بادهای شدید محافظت کند و به راحتی ساخته ، و در زمین محکم شوند تا خطر حرکت آنها ، رانده شدن توسط اسب ها یا در اثر وزش باد شدید را کاهش دهند.

شرکت

اسب ها ذاتاً حیوانات گله هستند و زندگی در گروه های اجتماعی را ترجیح می دهند. اطمینان حاصل کنید که حداقل یک همراه سازگار (ایده آل از  سن ، اندازه و نوع مشابه) داشته باشند و در یک رژیم مدیریت مشابه باشد. مراقبت از یک همراه اسب باید به همان اندازه خود اسب باشد. در جایی که فقط دو اسب در کنار هم نگه داشته می شوند ، باید تدابیری اندیشیده شود تا هنگام بیرون بردن یکی ،اسب دیگر،دچار پریشانی نشود.

غذا دادن

راه های نگهداری از اسب | دام و پت

معمولاً هنگام در نظر گرفتن جیره غذایی روزانه اسب، چمن نادیده گرفته می شود ، اما اغلب قسمت اصلی (یا غالب) رژیم غذایی اسب است. علف چه تازه  و چه به عنوان علوفه محافظت شده (یونجه ) استفاده شود ، تأمین کننده انرژی ، مواد مغذی و فیبر است.

در زمستان و برای اسبهایی که در کار سنگین هستند ، بسته به میزان چمن موجود ، احتمال دارد نیاز به یونجه و خوراک سخت اضافی باشد. برای جبران کمترین مقدار خوراک چمن نیز شاید به مکمل های ویتامین و مواد معدنی نیاز باشد.

خوراک باید با توجه به اندازه ، نوع و حجم کار هر اسب مشخص شود .در طول تابستان و برای اسبهای سبک کار ، رژیم غذایی علفی و بر پایه فیبر معمولاً گزینه خوبی است.

یونجه را می توان روی زمین یا در شبکه های یونجه ای که ایمن بسته شده اند ، استفاده کرد. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از درگیری آنها ، تعداد بیشتری توده یا شبکه نسبت به اسب در مزرعه فراهم کنید. از قفسه های یونجه ای می توان استفاده کرد ، اما اطمینان حاصل کنید که مورد انتخاب شده مخصوص اسب ها باشد.

اگر اسب دارای اضافه وزن است ، مستعد ابتلا به لامینیت بوده یا از آن رنج می برد و یا تحت درمان دامپزشکی است ، باید در مورد مدیریت و تغذیه مناسب از دامپزشک راهنمایی بگیرید.

فرش

بسیاری از اسب ها نسبتاً مقاوم هستند و می توانند در طول سال بدون فرش در خارج از منزل زندگی کنند. به شرط اینکه از پوشش طبیعی مناسب و دسترسی به پناهگاه برخوردار باشند. فرش ها از اسب هایی که چندان مقاوم نیستند و یا از بین رفته اند ، محافظت زیادی می کنند. هنگام تصمیم گیری در مورد فرش و همچنین انتخاب نوع مناسب آن ، سن ، نوع ، شرایط و حجم کار یک اسب  باید در نظر گرفته شود.

اگر به طور مرتب اسب سوار می شود ، استفاده از یک فرش ضد آب سبک برای کمک به تمیز و خشک نگه داشتن اسب و کاهش زمان  نظافت و خشک شدن اسب مفید است.اسبهای روکش دار احتمال دارد در هوای بسیار بد به فرشی کمی ضخیم تر احتیاج داشته باشند.

فرش ها باید  بندها و سگک های ایمن متناسب با اسب داشته باشند. به طور کلی ، فرش های مختلفی احتیاج دارید – به عنوان مثال فرش با وزن سبک تر برای بهار و پاییز و ضخیم تر برای زمستان مناسب است . فرش های اضافی نیزلازم است تا فرش قبلی تمیز و خشک شود و (در صورت لزوم) تعمیر شود.

 قوانین طلایی برای اطمینان از رفاه اسب در چمن

راه های نگهداری از اسب | دام و پت

نگهدارنده اسب مزرعه ای (و اسب هایی که برای مدتی معلوم می شوند) علاوه بر تأمین محیط مزرعه  محافظت شده و خوب ، باید اطمینان حاصل کند که حیوان از نظر تغذیه ، ورزش و مراقبت از سطح مناسبی برخوردار است. و نظارت

  • برای بررسی اسب و بازرسی از زمین مهم است که حداقل دو بار در روز از این میدان بازدید شود.
  • فضولات باید به طور منظم از مزرعه و پناهگاه ها برداشته شود. حداقل هفته ای یک بار توصیه می شود.
  • مدیریت خوب برای چراگاه لازم است.  باید هر چند وقت یکبار مقداری از زمین را استراحت دهید. تا بتوانید آن را بازیابی کرد و علف های جدید را رشد و نمو دهید .تقسیم مزرعه یا چراگاه نواری به خوبی کار می کند.
  • اگر اسب ناهموار نیست ، نظافت را به حداقل برسانید. زیرا این امکان را می دهد که چربی موجود در کت محافظت طبیعی داشته باشد.
  • در جاهایی که از فرش استفاده می شود ، باید اطمینان حاصل کنید که به عقب نمی لغزد. باعث ایجاد زخم یا مالش نمی شود ، آنها را روزانه خارج کنید.
  • اسب ها از تماس و برخورد مداوم با انسان بهره مند می شوند. وقت خود را صرف تعامل با اسب کنید تا حیوان همیشه خوشحال شود.
  • مطمئن شوید که همیشه آب تمیز و تازه در دسترس است. دهانه های آب باید در هوای سرد ، تازه و عاری از یخ باشد.
  • پا باید روزانه تمیز و مورد بازرسی قرار گیرد و هر شش تا هشت هفته یک بار توسط یک دریابانی واجد شرایط دیده شود.
  • زمانی که اسب ها باید برای کنترل وزن در چرا محدود باشند ، اسباب بازی های پایدار می توانند تعامل خوبی ایجاد کرده و آنها را به خود مشغول کنند. برای حفظ تازگی و علاقه ، مرتباً اسباب بازی های تازه را جایگزین کنید.
توجه!
  • اطمینان حاصل کنید که اسب ها میکرو تراشه شده اند. با استفاده از قفل ایمن نگه داشتن همه دروازه ها ، و امنیت آن ها اطمینان پیدا کنید. اسب ها نباید با یقه سر معلوم شوند. همچنین نباید یقه های سر را در مکانی قابل مشاهده گذاشت.

منبع :

https://www.bluecross.org.uk/pet-advice/field-kept-horse

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا