حیوانات خانگی کوچک

دوازده نکته در مورد خوک های دوست داشتنی 

دوازده نکته در مورد خوک های دوست داشتنی

ممکن است دانستن این دوازده نکته در مورد خوک های دوست داشتنی، برای شما جذاب باشند. با توجه به اینکه سال 2019 سال خوک است. وقتی مردم به خوک فکر می کنند، اغلب  یاد فیلم باب یا یک بشقاب بیکن خوش طعم می افتند، اما چیزهای فراتر از غذای صبحانه در مورد این موجودات عالی وجود دارد. برای مثال، آیا می دانید که خوک ها از بیشتر بچه های زیر سه سال باهوش ترند؟ یا اینکه دو برابر تعداد انسان ها، خوک در دانمارک وجود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خوکها  از جمله: تاریخچه خوک دایناسور که بیش از 15 میلیون سال پیش در زمین پرسه می زد، ادامه مطلب را بخوانید! و چند عکس زیبا ازاین حیوانات باهوش و اجتماعی را بررسی کنید.

خوک ها  دارای سابقه طولانی در سراسر جهان هستند.  

خوک ها اولین حیواناتی بودند که توسط انسان اهلی شدند. اولین شواهد کتبی مربوط به یک مزرعه خوک مربوط به 3468 سال قبل از میلاد چین است، اما بسیاری از مورخان معتقدند که خوک ها از 6000 سال پیش اهلی شده اند.

چند سال بعد یعنی  به طور دقیق در سال 1539  خوک ها از اقیانوس عبور کردند و به همراه هرناندو دو سوتو که یک محقق اسپانیایی  بود وارد آمریکا شدند.

خوک دایناسور در اواخر دوره ائوسن زندگی می کرده اند.

  دوازده ویژگی خوک دوست داشتنی که لبخند را به لب های شما هدیه می دهند. ||دام وپت            

طبق سوابق فسیلی،  آنتلودونت که دایناسورهای خوک مانند بودند، حدود 16.3 میلیون سال پیش، در اواخر دوره ائوسن و اوایل میوسن، در این سیاره پرسه می زدند.

اگرچه آنتلودونت ها کاملاً شبیه خوک های اهلی امروزی نبودند. آنها از شانه حدود هفت فوت قد داشتند، مانند کوسه ها دارای دندانهای متعدد، و وزن آنها حدود 1000 پوند بود. از آنجا که ظاهر آنتلودونت ها بسیار ترسناک بود، از آن ها اغلب به عنوان “خوک های نابودکننده” یا “خوک های شیطانی ” یاد می شود که کاملاً با خوک دوست داشتنی در فیلم باب متضاد است.مگر این طور نیست؟

خوک ها موجوداتی بسیار با هوش هستند.

خوک های دوست داشتنی با پوزه جذاب و دم فرفری خود فقط ظاهر زیبایی ندارند، آنها حیواناتی فوق العاده باهوش نیز هستند. در حقیقت، ثابت شده است که خوک ها از سگ ها، انواع خاصی ازنخستین پستانداران و حتی کودکان زیر سه سال باهوش ترند.

بنابراین، میزان هوش  این نوابغ چقدراست ؟ تحقیقات حاکی ازآن است که خوک ها ، حافظه طولانی مدت بسیار خوبی دارند. آنها می توانند بین خوک هایی که می شناسند و خوکی که نمی شناسند تفاوت قائل شوند. آنها می دانند که چه زمانی انسانها با آنها رفتار خوبی دارند واز مدیریت خوبی برخوردار هستند! مطمئناً، بچه های نوپا می توانند از جهات دیگری باهوش باشند، اما آیا ازلحاظ اجتماعی نیز این گونه هستند؟ ما اینطور فکر نمی کنیم.

تشخیص صدای مادر توسط بچه خوک ها

این همه چیز در مورد نبوغ خوک را به خاطر دارید؟ خب، این هوشمندی های بزرگ فقط به خوک های بزرگسال محدود نمی شوند؛ بچه های خوک تازه متولد شده نیز بسیار باهوش هستند. در حقیقت، آنها آنقدردارای استعداد هستند که می توانند فقط در طی دو هفته  بعداز تولد خود یاد بگیرند که به سمت صدای مادران خود بدوند و نامهای خورا یاد بگیرند.

خوک ها به حرف زدن علاقه زیادی دارند.

خوک ها بیشتر به خاطر جیغ بلندشان معروف هستند – که اتفاقاً می توانند به حجم عظیم 115 دسی بل( یعنی حدود سه دسی بل بالاتر از یک موتور جت) برسند. اما این تنها راه ارتباطی آنها نیست. خوک ها،  دائما در حال گفتگو هستند ومعروف به ایجاد بیش از بیست نوع صدا هستند.

خوک ها حیواناتی فوق العاده اجتماعی هستند.

از آنجا که خوک ها بسیار باهوش هستند،  ذکر این نکته که آن ها موجوداتی اجتماعی  هستند، تعجب آور نیست. آنها نه تنها بازیگوش، کنجکاو و خوش برخورد هستند، بلکه با خوک ها  و سایر گونه های حیوانات نیز ارتباط نزدیکی دارند. هنگامی که آنها می خوابند (یا اگر هوا کمی سرد باشد) آنها دوست دارند برای گرما و آرامش اغلب یکدیگر پوزه به پوزه بغل کنند. آیا می توانید چیز جذاب تری از این پیدا کنید؟

خوک ها می توانند بیشتر از آن چه فکر می کنید بدوند.

دوازده ویژگی خوک دوست داشتنی که لبخند را به لب های شما هدیه می دهند. ||دام وپت

آیا اخیراً یک مایل دویده اید؟ زمان دویدن شما چقدر بود؟ اگر حدود هفت دقیقه در مایل بود،سرعتتان تقریباً مثل یک خوک اهلی است. بله آن را درست خواندید. یک خوک بالغ می تواند حدود 11 مایل دریک ساعت یا هفت دقیقه دریک مایل بدود.

برای آموزش دیدن دو ماراتن، رقیب یک خوک  نشوید. ریه های خوک ها نسبت به اندازه بدن آن ها  نسبتاً کوچک است، و سرعت هفت مایل در ساعت آنها در مسافت های طولانی تر، ناپایدارو غیرقابل کنترل می کند.

خوک ها حس بویایی فوق العاده ای دارند.

اگرچه خوک ها، نسبت به بقیه حیوانات ساکن در حیاط خانه، ضعیف ترین  هستند. اما حس بویایی فوق العاده ای  دارند. آنقدراین حس  قوی است که بسیاری از کشاورزان از خوک های خود برای یافتن قارچ های خوراکی نادر (و گران) که در زیر زمین پنهان شده استفاده می کنند. از این رو به این ها”خوک قارچ ” گفته می شود. به علاوه، پوزه های آنها بسیار محکم و انعطاف پذیر است، بنابراین می توانند به راحتی  آن را به خاک و گل آغشته کنند.

خوک ماده برای بچه اش لالایی می خواند.

خوک ها عاشق برقراری ارتباط با یکدیگر هستند. اما حقیقت جذابی که  امروز می شنوید این است که: خوک های مادر یا ماده، اغلب هنگام شیر دادن به بچه هایشان  ” لالایی” می خوانند. من گریه نمی کنم ،آیا شما گریه می کنید؟

خوک های دوست داشتنی، واقعا عرق نمی کنند.

دوازده ویژگی خوک دوست داشتنی که لبخند را به لب های شما هدیه می دهند. ||دام وپت

همه ما صدها بار گفته ایم: “من مثل خوک عرق می کنم”. خب، این گفته قدیمی در واقع غلط است زیرا خوک ها اصلاعرق نمی کنند. غدد عرق آنها بسیار کم است و تقریباً تعریق را برای آنها غیرممکن می کند. اما روش ترجیحی آنها برای خنک کردن چیست؟ چلپ و چلوپ کردن در حجم زیادی از آب یا یک گودال بزرگ گل و لای می تواند راهکار باشد. در باهاما، یک جزیره وجود دارد که می توانید  ازآن برای خنک شدن و شنا کردن با آنها استفاده کنید.

خوک های دوست داشتنی واقعا تا خرره نمی خورند.

برای خوک ها، چیزی به عنوان “مثل خوک خوردن” یا “تا خرخره خوردن ” وجود ندارد. درست است که خوک ها تقریباً هر چیزی از جمله زباله و لاشه انسان را می خورند اما بر اساس برخی گزارش ها آنها به آرامی غذا می خورند و هر لقمه غذا را با 15000 ذائقه چشایی میل می کنند. به عنوان مرجع، ما انسانها فقط حدود 9000 مورد ذائقه چشایی داریم.

خوک های مینیاتوری

علی رغم همه آن برنامه های زیبایی که دیده اید، خوک های مینیاتوری نژادی از خوک ها نیستند. در واقع، این نوع خوک اصلا وجود ندارند. در عوض، “مینیاتوری” نامی است که پرورش دهندگان از آن برای جلوگیری از رشد خوک های چاقی که به طور ذاتی چاق هستند استفاده می کنند.

عقاید و باورهای غلط زیادی در مورد خوک های موسوم به “مینیاتوری” وجود دارد. اگر می خواهید به خانواده خود، یکی از آنها را  اضافه کنید، ابتدا  در مورد آن ها تحقیق کنید. نه تنها خرید یک خوک” مینیاتوری”  به دلیل استفاده از روش های بی رحمانه برای رسیدن به اندازه خوک کوچکتر غیراخلاقی است؛ بلکه انجام این کار می تواند عواقب جدی برای سلامتی خوک و خانواده شما داشته باشد. علاوه بر این، خوک های “مینیاتوری” به دلیل مشکلات سیستم اسکلتی و ایمنی بدنشان که ناشی از گرسنگی وخویش جفتی است، معمولاً فقط حدود 5 سال زندگی می کنند.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/cute-pig-pictures-and-facts-4587707

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا