سگ ها

دلایل فرار سگها از خانه

چگونه از فرار سگ از خانه جلوگیری کنیم؟

داشتن سگی که دوست دارد از خانه فرار کند، ممکن است برای صاحبان سگها ناامید کننده باشد. زیرا شما هرگز نمی دانید اگر در خانه نباشید برای حیوان خانگی محبوبتان چه اتفاقی می‌افتد. می‌خواهید مطمئن شوید که او به مشکلی بر نخواهد خورد. مطمئناً هنگام بیرون رفتن از خانه باید دقت بیشتری داشته باشید تا مطمئن شوید که سگ شما  از کنار شما دور نمی شوند. یک حصار بلند تر ممکن است این کار را انجام دهد. اما در بیشتر موارد، سگ‌ها راهی پیدا می‌کنند. فرقی نمی کند شما چه کاری انجام دهید تا جلویشان را بگیرید.

اگر سگی دارید که تمایل به گشت و گذار دارد لزوماً به این معنی نیست که آن‌ها شما را دوست ندارند یا دوست ندارند با شما وقت بگذرانند. این مسئله به دلیل کسالت یا واقعیتی است که آنها به دنبال جفتی برای خود هستند. در این مقاله ما به دنبال رایج ترین دلایل فرار سگ‌ها از خانه هستیم. اینکه چگونه می‌توانیم با درک اینکه چه چیزی باعث می‌شود آنها بخواهند برای پیاده روی بیرون بروند، جلوی آنها را بگیریم.

چرا سگ‌ها از خانه فرار می‌کنند؟

 نژاد‌های مختلف سگ به طرق مختلف رفتار می‌کنند. همه‌ی آنها دارای ویژگی‌های مشابهی هستند که می تواند باعث فرار آنها شود. برای برخی، این ممکن است فقط یک امر عادی باشد یا واقعیتی که آنها دوست دارند کاوش کنند. در حالی که برای برخی دیگر ممکن است نوعی محرک باشد که آنها فرار کنند.

آیا سگ شما با وجود اینکه در خانه آموزش دیده‌است، هنگامی که خانه را ترک می کنید زوزه می‌کشد؟ آیا وقتی به خانه بر می‌گردید متوجه می‌شوید که خانه به زباله دانی تبدیل شده است؟ در این صورت، حیوان خانگی شما ممکن است از اضطراب جدایی رنج می‌برد. اگر مسئله این است که به احتمال زیاد حیوان خانگی به محض خروج شما از خانه فرار می کند، اما خبر خوب این است که آنها احتمالاً نزدیک خانه خواهند ماند.

اگر سگ شما خسته شود یا مدت طولانی تنها بماند، ممکن است ناامید شود و به دنبال ماجراجویی برود. آیا همسایه‌ی شما سگ یا فرزندی دارد که دوست داشته باشد با سگ شما بازی کند؟ در این صورت، حیوان خانگی شما ممکن است به دنبال شخصی باشد که با او بازی کند.

مشکل عمده‌ای که از هر 5 سگ یکی را شامل می‌شود، صداهای بلند مانند رعد و برق یا آتش بازی است. سگ‌ها از سر و صدا می ترسند و به دنبال مکانی برای پنهان شدن فرار می‌کنند.

سگ‌ها در حدود شش ماهگی از نظر جنسی بالغ می شوند و در صورتی که عقیم نشده باشند، به دنبال جفت خود می‌روند. این نیاز برای یافتن سگ دیگری بعنوان جفت شدن بسیار شدید است؛ به طوری که نگه داشتن سگ در خانه بدون توجه به اقدامات احتیاطی که باید انجام دهید تقریباً غیر ممکن است.

در مورد عقیم سازی سگ چگونه انجام می شود؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دلایل فرار سگ از خانه

  • اضطراب جدایی
  • نا امیدی یا کسالت
  • رعد و برق، آتش بازی یا صداهای بلند
  • انگیزه ی جنسی

اکنون می‌دانیم که چه عواملی می‌تواند باعث فرار سگ از خانه شود، بیایید روش های جلوگیری از وقوع آن را بررسی کنیم. در مورد اضطراب جدایی، به این بستگی دارد که به چه اندازه شدید است؟ اگر مشکل فقط یک مورد اضطراب خفیف است، به سگ خود در یک ظرف لاستیکی کونگ، کره یا کره ی بادام زمینی بدهید، این فکر او را از این واقعیت که شما خانه را ترک می‌کنید دور می‌کند و به شما فرصت می دهد تا مدتی او را مشغول کند.

اگر اضطراب جدایی شدت بیشتری دارد، ممکن است مجبور شوید سگ خود را شرطی کنید.برای شروع، کفش خود را بپوشید و کلید‌ها را بردارید، اما بلافاصله از خانه خارج نشوید. این کار را بار ها و بار‌ها انجام دهید. به تدریج مقدار زمان قبل از ترک خانه را کاهش دهید تا زمانی که حیوان خانگی شما به این امر عادت کند و دیگر استرس نداشته باشد. راه حل دیگر استخدام یک مربی است که به سگ شما کمک می‌کند ترس از جدا شدن از شما را پشت سر بگذارد. برای مقابله با رعد و برق، آتش بازی و صداهای بلند حیوان خانگی خود را با پنجره‌های بسته و تا حد امکان به دور از سر و صدا نگه دارید.

دور کردن سگ از سر و صدا

بسیاری از سگ‌ها بطور غریزی به دنبال خزیدن در زیر تخت هستند تا دور از سر و صدا احساس امنیت کنند. بردن سگ به زیر زمین بدون پنجره می‌تواند کارساز باشد. اما در این صورت فن یا چیزی که سگ شما به شنیدن صدای آن عادت دارد را روشن کنید. اگر این نیز کمکی نکرد، از دامپزشک خود در مورد مکمل‌های ضد اضطراب، نوعی که  اغلب در هنگام سوار کردن سگ در هواپیما تجویز می‌شود، سوال کنید.

اگر مشکل به دلیل جستجوی سگ برای جفت است از دامپزشک بخواهید که هرچه زودتر این مشکل را رفع کند. اکثر دامپزشکان توصیه می‌کنند که سگتان را در حدود 6 ماهگی عقیم کنید.

راه‌هایی که به شما کمک می‌کند از فرار سگ از خانه جلوگیری کنید.

  • به تدریج از خانه خارج شوید و یا به سگ خود خوراکی بدهید.
  • پنجره ها را ببندید و یک فن روشن کنید تا صدای فضای بیرون را کم کند.
  • در اسرع وقت سگ خود را عقیم کنید.

نکات برتر برای ایمن نگه داشتن سگ

اطمینان حاصل کنید که سگ شما میکرو تراشه شده باشد. و جلیقه ای می پوشد که برچسب شناسایی با نام حیوان و شماره تلفن شما روی آن باشد. در‌ها را باز نگذارید و مطمئن شوید که پس از مراجعه  شخص یا تعمیرکار به خانه در‌ها به درستی بسته شده باشند. هنگام پیاده‌روی بیرون از خانه، هرگز قلاده‌ی سگ را باز نکنید..

راه هایی برای ایمنی سگ

  • سگ خود را مجهز به میکرو تراشه کنید.
  • درها و دروازه ها را بررسی کنید.
  • همیشه سگ خود را قلاده کنید.

به عنوان صاحب حیوان خانگی خوب، همه‌ی ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که از حیوانات ما بخوبی مراقبت می شود و همیشه ایمن هستند. غریزه سگ ممکن است تمایل سگ برای فرار از خانه را ایجاد کند، اما با پیروی از توصیه‌های بالا می توانیم از بروز این اتفاق جلوگیری کنیم. امیدوارم که هرگز مجبور نشویم به دنبال حیوان خانگی گمشده‌ی خود برویم.

در مورد چگونه سگ را تشویق کنیم غذا بخورد؟ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

منبع:

https://www.mypetneedsthat.com/reasons-dogs-run-away-from-home/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا