سگ ها

آیا خوردن بلغور جو توسط سگ ها مجاز است؟

آیا سگ ها میتوانند بلغور جو بخورند؟

در مورد خوردن بلغور جو توسط سگ ها و فواید این غذا برای آن ها ها به همراه نکاتی درباره چگونه غذا دادن این بلغور به سگ کوچولوی خودتان موارد زیادی وجود دارد.

که بلغور و ترکیب آرد جو را دوست دارند این غذا صبحانه معروفی است. که از حبوبات جوی دوسر و پوست کنده و درست شده و می توان آن را به تعداد زیادی و تنوعات مختلفی پیدا کرد از جمله به صورت له شده، آسیاب شده و تکه تکه شده وجود دارد. بهداشت سلامت غذا، این ترکیب را ماده مغذی برای هر نوع رژیمی دارد چرا که حاوی پروتئین بسیار زیاد و مقداری فیبر رژیمی می باشد. ترکیب آرد جو شامل مقدار زیادی ویتامین آ و به همان مقدار آهن کلسیم، ویتامین ب ۶ و منیزیم است به علاوه مزه بسیار خوب آن از فواید دیگر این غذا می باشد. البته شما احتمالاً قبلاً می دانستید که ترکیب آرد جو یک انتخاب مناسب از یک رژیم غذایی متعادل خیلی خوب است اما واقعاً خوردن بلغور جو توسط سگ ها خوب است؟ بیایید به دنبال پاسخ باشیم.

فواید بلغور آرد جوی دوسر

سگ ها میتوانند بلغور آرد و جو بخورند // دام و پت

همه مواردی که بلغور آرد جو را برای انسان‌ها سالم و خوب نگه میدارد. برای سگ هم همین گونه است. منتها تعدادی اخطار وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم

یک دلیل وجود دارد که چرا شوربای آرد جو یک انتخاب سالم برای سگ هاست این است که کلا مزه شیرین و خوبی دارد. آرد جوی دوسر فقط با آب پخته می‌شود و هیچ نوع شیر، شکر یا دیگر مواد مقوی و اضافه وجود ندارد. می توانید به سگ پاپی خود اسنک های کامل یا غذایی دیگری که همه ویتامینها و مواد مغزی ذکر شده در بالا را دارند, بدهید. بدون این که حاوی هیچ مواد افزودنی که بخواهید درباره آن نگران شوید.

می تواند روش خوبی باشد تا مقدار بیشتری آب رژیم سگتان اضافه کنید. یا اینکه مقدار آب گرم اضافی را به این که پخته شد به شور با آرد جو بیافزاید.

هشدار

به خاطر اینکه  آرد جو حاوی فیبر بسیار بالایی است توصیه می‌شود که به عنوان یک روش مقدار بیشتری و اضافه تری از فیبر را به غذای سگی که از بیماری‌های روده و معده رنج می برد اضافه کنید. اگر سگ شما حساسیت‌های معده دارد بهترین راه است که دامپزشکی صحبت کنید قبل از اینکه بخواهید از غذاهای انسان به سگ بدهی:

چگونه غذای بلغور آرد جو را به سگ خود بدهیم

سگ ها میتوانند بلغور آرد و جو بخورند // دام و پت

برای اینکه مطمئن شویم که شوربای آرزو یک غذای مختصر سالم برای سگ شما هست این است که تنوع صحیح را انتخاب کنید و اینکه به درستی این غذا را بپزید.

راهنمایی های زیر را دنبال کنید تا از پیش آمدن هرگونه مسئله ای جلوگیری شود:.

بلغور آرد جو را بپزید: قبل از اینکه این غذا را به سگ خود بدهید آن را بپزید تا اینکه بخواهید حبوبات و دانه ها را به طور خام به سگ بدهید.

غلات دارای سبوس بهتر هستند. تنها غذای حاوی آرد جوی محتوی غلات سبوس دار را به سگ بدهید. سعی کنید از غلات بدون سبوس استفاده نکنید. چون که فواید کمتری دارد و معده سگ شما را اذیت می کند.

از قواعد اصلی دور نشوید: احتمال قبل از اینکه آرد جو دوسر را به خرید. بسته ای را جهت امتحان به شما میدهند، در این صورت بهتر است. که لیو ست مواد داخل آرنج را چک کنید چرا که بعضی از آنها حاوی مواد افزودنی متنوعی از جمله شکر و چاشنی و مواد معطر هستند.

قسمت های غذا و مقدار آنرا کم بگذارید. رک و ساده، بلغور آرد جوی پخته شده به مقدار هر لیوان حاوی ۱۵۰ گرم کالری می باشد. در حالیکه در ظاهر به نظر می آید کمتر از این مقدار باشد،به خاطر داشته باشید که سگ‌ها عمدتاً کالری کمتری نسبت به چیزی که ما به سر میدهیم نیاز دارد( به طور مثال یک سگ باید تنها حدود ۵۵۰ گرم کالری در روز بخورد تا وزنش متناسب بماند). بنابراین زمانی که می خواهید به سگتان شوربای آرد جو بدهی یک یا دو قاشق معمولاً برای آن کافی است.

این غذا را به عنوان جایگزینی غذایی استفاده نکنید

سگ ها میتوانند بلغور آرد و جو بخورند // دام و پت

هرچند شوربایی آرد جو مقدار زیادی فایده برای سگ ها دارند با این حال ممکن است. که مواد مغذی بسیاری که برای رژیم غذایی یک سگ مورد نیاز است را نداشته باشد. این غذا را به عنوان یک غذای مختصر یا و میان وعده استفاده کنید.

و ما در اینجا برای راحتی کار شما روش درست کردن بلغور آرد و جو دو سر را آموزش میدهیم .

دستورالعمل ها

در یک ظرف سس کوچک، آب را بگذارید تا دم بکشد.

بلغور جو دوسر را اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شود.

بجوشانید و سپس گرما را کم کنید و مرتباً هم بزنید.

به مدت 7 – 8 دقیقه بپزید، تا اینکه بلغور جو دوسر غلیظ شود و جو دوسر آب را جذب کند.

یادداشت

اگر می خواهید یک بلغور جو دوسر آزادتر درست کنید، جو دوسر را به 1 فنجان کاهش دهید.

بلغور جو دوسر را تا یک هفته در یک ظرف ضد هوای داخل یخچال نگهداری کنید.

وزن شکر 12 پوند است ، اندازه سهم او حدود 2 پوند است. درباره بخشهای حیوان خانگی خاص خود با دامپزشک صحبت کنید. همچنین، لطفا با دامپزشک خود در مورد تغییرات رژیم غذایی برای حیوان خانگی خود مشورت کنید. زیرا هر سگ منحصر به فرد است و آنچه برای من مفید است ممکن است برای شما مفید نباشد.

تهیه بلغور جو دوسر برای سگها حتی از تهیه آن برای خودتان آسان تر است.

منبع:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.pookspantry.com/how-to-make-oatmeal-for-dogs/&ved=2ahUKEwiBz-Pv7PzsAhUwEFkFHXgfBJ0QFjAAegQIBRAB&usg=AOvVaw2sCfIQkeQQnJMBwBII6a8P

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا