گربه ها

خشکی پوست در کمر گربه

پوست گربه ها نازک و حساس است، به این معنی که پوست قسمت پایین کمر به راحتی خشک می شود. اگر این ناحیه خراشیده یا تحریک شود، می تواند منجر به پوسته پوسته شدن پوست، خراشیدگی، بریدگی و دلمه شود. خشکی پوست در قسمت پایین کمر گربه می تواند به دلیل کم آبی و کمبود رطوبت باشد. جریان هوا را در خانه خود بهبود بخشید و گربه خود را تشویق کنید که آب بیشتری بنوشد.

مطمئن شوید که گربه شما پروتئین کافی و اسید چرب امگا 3 دریافت می کند. موهای گربه خود را مرتباً برس بزنید، به خصوص اگر آرتروز یا اضافه وزن داشته باشد، زیرا برای مرتب کردن خود مشکل دارد. اگر پوست خشکی در پشت گربه خود پیدا کردید، معمولاً می توان آن را در خانه بدون دارو برطرف کرد. با این حال، باید دلیل خشکی پوست را شناسایی کرده و علت آن را برطرف کنید. دلایل پزشکی خشکی پوست در گربه ها وجود دارد.

چرا گربه من پوست خشک و شوره سر دارد؟

شوره سر در گربه ها معمولاً با خشکی پوست مرتبط است. وقتی پوست گربه خشک می شود، شروع به پوسته پوسته شدن و ریزش می کند. اغلب، گربه ها پوست خشکی در پشت، نزدیک دم دارند. شوره سر گربه سانان در گربه هایی با خز سیاه بیشتر دیده می شود. این می تواند گربه های هر رنگی را تحت تاثیر قرار دهد، اما تضاد پوسته های سفید پوست در برابر خز تیره، مشکل را بیشتر محسوس می کند. همانطور که شوره سر گربه برای چشم ناخوشایند است، به ندرت باعث ایجاد ناراحتی می شود.

پوست خشک ممکن است در برخی موارد خارش داشته باشد و باعث خاراندن گربه شود. این مناسب نیست زیرا پوست گربه ها به اندازه کاغذ نازک است و ممکن است دردناک شود. اگر گربه شما زیاد خراش می کند، ممکن است کنه چیلتیا داشته باشد. این کنه ها باعث ایجاد کیلتیلوزیس می شوند که به عنوان شوره سر راه رفتن نیز شناخته می شود.

چه چیزی باعث تغییر رنگ بینی گربه می شود؟

علت خشکی پوست گربه

خشکی پوست در کمر گربه || پزشکت

برای رفع شوره سر گربه ها، باید بدانید که چه چیزی باعث خشکی پوست گربه می شود. بسته به علت مشکل، راه حل های مختلفی ارائه می شود. توضیحات رایج برای پوست خشک و پوسته پوسته گربه، عبارتند از:

 • آرتریت: مشکلات مفصلی تحرک گربه را محدود می کند.
 • رژیم غذایی: گربه ها برای داشتن پوستی سالم به پروتئین و اسید چرب امگا 3 متکی هستند.
 • رطوبت: هر چه محیط گربه گرمتر و خشک تر باشد، احتمال خشک شدن پوست بیشتر است.
 • چاقی: گربه‌های دارای اضافه وزن در هنگام نظافت به کمر و دم خود دست و پنجه نرم می‌کنند.
 • کم آبی: گربه ها اغلب آب کافی نمی نوشند و دچار کم آبی می شوند. این وضعیت پوست آنها را خشک می کنند.
 • عفونت قارچی: کرم حلقوی منجر به خشکی، پوسته پوسته شدن، قرمزی و خارش پوست می شود.
 • آلرژی: واکنش آلرژیک به غذا، پلاستیک یا گرد و غبار می تواند منجر به خشکی و التهاب پوست شود.
 • انگل ها: کنه های چیلتیلا می توانند باعث خشکی پوست شوند (معروف به کیلتیلوزیس یا شوره سر راه رفتن).

مجله انجمن پزشکی دامپزشکی آمریکا توضیح می دهد که هیپرآدرنوکورتیکیسم، وضعیتی که گربه های دارای اضافه وزن را تحت تاثیر قرار می دهد، پوست نازک و پوسته پوسته شده را در میان علائم ذکر می کند. در بیشتر موارد، خشکی پوست، به ویژه در اطراف دم و پشت، یک مسئله سبک زندگی یا محیطی است.

آیا پوست گربه ها در زمستان خشک می شود؟

اگر از خود می پرسید: “چرا پوست گربه من اینقدر خشک است؟” در ماه های سرد سال، شما تنها نیستید. در واقع، پوست گربه ها در ماه های زمستان بیشتر خشک می شود. این به دلیل کمبود رطوبت در هوای خنک‌تر بیرون است که توسط منابع حرارتی مصنوعی در داخل خانه تشدید می‌شود. این کمبود رطوبت حدود 25 درصد رطوبت پوست گربه را به همراه دارد. پوست خشک و شوره سر به دنبال خواهد داشت مگر اینکه گربه شما به طور فعال رطوبت از دست رفته را جایگزین کند.

پوست خشک لزوما محدود به قسمت پایین کمر نخواهد بود. هوای سرد باعث خشکی هوا در سراسر بدن گربه می شود. ممکن است فقط در قسمت پایین کمر مشخص تر باشد. همانطور که گفته شد، این در درجه اول به دلیل وزن و شرایط عضلانی خواهد بود. گربه‌ها در زمستان تقریباً 15 درصد گرسنه‌تر می شوند، بنابراین بیشتر غذا می‌خورند. این، همراه با غریزه خوابیدن در هوای سرد، منجر به افزایش وزن می شود.

در گربه‌های مسن، آرتریت به احتمال زیاد یک مشکل است. کلینیک های دامپزشکی آمریکای شمالی در خصوص عمل حیوانات کوچک بیان کرد: که ورم مفاصل در گربه های سالمند (بالای 15 سال) شایع است. این عدم تحرک مفاصل، همراه با اضافه وزن، نظافت کمر را تقریبا غیرممکن می کند. خشکی پوست در فصل زمستان نسبت به تابستان باید درمان شود.

چرا گربه باسنش را روی زمین می کشد؟

چگونه می توان پوست گربه را مرطوب کرد؟

خشکی پوست در کمر گربه || پزشکت

اکنون که دلیل شوره سر گربه خود را مشخص کرده اید، به یک راه حل نیاز دارید. چه چیزی به خشکی پوست گربه کمک می کند؟

هرگز از مرطوب کننده انسان روی پوست گربه استفاده نکنید. مهم نیست که محصول چقدر طبیعی یا گران قیمت باشد، مشکل را تشدید می کند. پوست گربه ها PH متفاوتی با پوست ما دارد و نمی تواند محصولاتی را که برای انسان در نظر گرفته شده است تحمل کند. به همان اندازه مهم این است که گربه خود را مدام حمام نکنید.

ممکن است فکر کنید که خیس شدن پوست گربه باعث آبرسانی آن می شود، اما حمام کردن در واقع منجر به خشکی و ترک بیشتر می شود. اگر گربه شما برای مراقبت از نیازهای نظافت خود تلاش می کند، به او کمک کنید. این کار را به برس زدن و در صورت لزوم استفاده از دستمال مرطوب بدون عطر محدود کنید.

درمان های خانگی برای خشکی پوست گربه ها

هنگامی که بدانید چه چیزی را روی پوست خشک گربه قرار دهید، ممکن است بتوانید مشکل را در خانه حل کنید. حتی ممکن است نیازی به تماس فیزیکی با گربه خود نداشته باشید تا رطوبت را به پوست قسمت پایین کمر گربه خود بازگردانید.

روغن زیتون

روغن زیتون مرطوب کننده طبیعت است و می تواند در برابر خشکی پوست و شوره سر گربه ها موثر باشد. این روغن، یا روغن گیاهی یا بادام، در پوست گربه فرو می‌رود و رطوبت را تامین می‌کند و هر پوست خشک و پوسته‌دار را تسکین می‌دهد. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک کاسه بمالید و آن را روی پوست و خز گربه خود ماساژ دهید.

به قاعده پشت، جایی که شوره سر احتمالاً بیشتر ظاهر می شود، توجه ویژه ای داشته باشید. پس از 20 دقیقه، روغن را از خز بشویید. از این روش بیش از یک بار در هر 2 هفته استفاده نکنید. درمان پوست با روغن زیتون به اندازه ای موثر است که فقط نیاز به استفاده پراکنده دارد. روغن زیتون برای مصرف بی خطر است، به خصوص زمانی که بکر باشد، بنابراین اگر گربه خز خود را لیسید، نگران نباشید.

هیدراتاسیون

خشکی پوست در کمر گربه || پزشکت

متقاعد کردن گربه برای نوشیدن آب می تواند چالش برانگیز باشد. گربه‌های اهلی از نسل حیوانات بیابانی هستند، بنابراین احساس راحتی می‌کنند که در لبه کم آبی زندگی کنند. علاوه بر این، گربه‌ها می‌توانند در مورد آب آشامیدنی خود دلسرد شوند. هر چه گربه بیشتر آب کافی ننوشد، پوستش خشک تر می شود. با گسترش، این امر منجر به شوره ناخوشایندتر می شود.

از این تکنیک ها برای متقاعد کردن گربه به نوشیدن استفاده کنید:

 • آب را مرتباً عوض کنید تا تازه بماند.
 • هر گونه آب را دور از غذا و زباله، به طور ایده آل در گوشه مخالف یک اتاق نگهداری کنید.
 • از آب بطری یا فیلتر شده استفاده کنید زیرا بوی مواد شیمیایی موجود در آب لوله کشی گربه ها را از نوشیدن منع می کند.

اگر گربه شما متقاعد نشده است، یک آبنما تهیه کنید. گربه ها ترجیح می دهند از منابع آب متحرک آب بنوشند.

رطوبت و جریان هوا

دمای خانه و گربه خود را کنترل کنید. اگر دمای بدن گربه بالاتر از 102 درجه باشد، خیلی گرم است. این باعث خشک شدن پوست و مشکلات پزشکی مانند هایپرترمی می شود. در صورت امکان، پنجره ها را باز بگذارید تا دمای محیط کاهش یابد و جریان هوا در جریان باشد. البته، این همیشه یک گزینه واقعی در طول زمستان نخواهد بود. در چنین مواقعی، مخصوصاً هنگام استفاده از گرمایش مرکزی، یک رطوبت ساز تهیه کنید. این کار پوست گربه شما را مرطوب نگه می‌دارد، بدون اینکه هوای ناخوشایند ایجاد کند یا خانه شما را نامناسب کند.

کاهش وزن

گربه شما ممکن است به دلیل افزایش وزن در اصلاح کمر خود دچار مشکل شود. وزن گربه خود را کنترل کنید و مطمئن شوید که چاق نمی شود. طبیعی است که گربه های مسن تر و مبتلا به آرتروز کمتر به ورزش علاقه مند شوند. برای جلوگیری از خطرات ناشی از وزن بیش از حد، باید حرکت را تشویق کنید. ممکن است احساس کنید که همراه مورد علاقه تان این فرصت را دارد که سال های آخر زندگی خود را بدون نگرانی در مورد وزن زندگی کند. با این حال، اغلب برای یک گربه ناخوشایند است که حجم اضافی را حمل کند. گربه‌ها در مورد تمیزی‌شان سخت‌گیر هستند. ناتوانی در اصلاح، که منجر به خشکی پوست و شوره سر می شود، ممکن است باعث ناراحتی روانی حیوان خانگی شما شود.

چرا گربه ها پشت هم را بو می کنند؟

درمان پزشکی برای پوست خشک در گربه ها

خشکی پوست در کمر گربه || پزشکت

مگر اینکه گربه شما در ناراحتی قابل مشاهده، خراشیدن در پوست خشک و باز کردن زخم ها باشد، معمولاً می توانید با درمان های خانگی استقامت کنید. اما گاهی اوقات پوست خشک نیاز به مداخله دامپزشک دارد.

کرم ها و پمادها

اگر پوست گربه خشک و ملتهب باشد، دامپزشک پمادهایی برای تسکین آن تجویز می کند. این درمان ها اغلب برای کاهش علائم آلرژی استفاده می شود، بنابراین دامپزشک شما قبل از ارائه نسخه آزمایشات بیشتری را انجام خواهد داد. اگر گربه شما شیلتیلوزیس (شوره سر راه رفتن) دارد، برای از بین بردن کنه های ساکن روی پوست به درمان مانند سلامکتین نیاز دارد. داروهای خوراکی نیز وجود دارد.

شامپوهای نسخه ای

دامپزشک ممکن است شامپوی دارویی را برای عفونت های قارچی، آلرژی و عفونت های باکتریایی پوست تجویز کند. حتی اگر شامپوی دارویی دارید، حمام کردن دائم گربه بلامانع است. شما باید به دستورالعمل ها پایبند باشید. بیشتر شرایط در چند هفته اول علائمی از بهبود را نشان خواهند داد.

اسیدهای چرب امگا 3

امگا 3 اصطلاح جمعی برای گروهی از اسیدهای چرب اشباع نشده چندگانه است. این اسیدهای چرب باید به شدت در رژیم غذایی گربه ها وجود داشته باشد، به خصوص اگر گربه شما مستعد خشکی پوست باشد. بسیاری از فواید امگا 3 شامل پوست بهتر است. امگا 3 معمولاً در بیشتر غذاهای با کیفیت گربه، به ویژه غذاهای مبتنی بر ماهی یافت می شود. به همین ترتیب، ماهی های فلس دار به گربه شما امگا 3 زیادی می دهد. فقط قبل از سرو، مطمئن شوید که ماهی کاملاً جدا شده و پخته شده است. از طرف دیگر، می توانید مکمل های امگا 3 را امتحان کنید. این ها بدون نسخه در هر فروشگاه حیوانات خانگی معتبر به شکل مایع یا جامد در دسترس هستند.

برنامه غذایی

پروتئین به اندازه اسیدهای چرب امگا 3 برای پوست گربه حیاتی است. آمینو اسیدها بلوک های ساختمانی هستند که پوست را انعطاف پذیر می کنند. در صورت لزوم، به رژیم غذایی مرطوب با کیفیت بالا با تکه های گوشتی مرغوب بروید. یک دامپزشک حتی ممکن است به متخصص غذای گربه برای پوست خشک توصیه کند. پوست خشک و پوسته پوسته پشت گربه ناخوشایند است، اما با تغییر شیوه زندگی و درمان قابل رفع است.

ترشحات چشم در گربه نشان دهنده چیست؟

منبع
https://www.seniorcatwellness.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا