پرنده ها

خروس ها چقدر عمر می کنند؟

اگر در نزدیکی کسی که خروس دارد زندگی می کنید، مطمئناً با بانگ او مانند ساعت زنگ دار از خواب بیدار شده اید. آیا تا به حال فکر کرده اید خروس ها دقیقا چقدر عمر می کنند که سال ها توانسته اند شما را بیدار کنند؟ خروس، چه به عنوان یک حیوان خانگی و چه به عنوان پادشاه قفس ، شایسته زندگی طولانی مدت است. مدت عمر خروس ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید همه اینها را در نظر بگیرید. طول عمر مرغ نر نیز به عوامل زیادی بستگی دارد. یک خروس می تواند به طور طبیعی حدود 5 تا 8 سال و برخی دیگر بسته به عوامل زیادی می توانند تا 15 سال زندگی کنند.

طول عمر خروس چقدر است؟

طول عمر خروس بر اساس کیفیت مراقبت ارائه شده توسط پرورش دهندگان متفاوت است. با این حال، یک چیز وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید: هر چه خروس بیشتر رشد کند، فعالیت آن کمتر می شود. اگرچه کمیاب است، اما یک واقعیت شگفت‌انگیز این است که اگر از خروس‌ها به خوبی مراقبت شود، این گله‌های پردار احتمالاً می‌توانند بیشتر از سگ‌ها یا دیگر حیوانات اهلی زندگی کنند. به عنوان مثال، خروس های آزاد می توانند 7 یا 10 سال در حیاط خلوت زندگی کنند.

علاوه بر این، طول عمر خروس به دلیل نوع غذا در رژیم غذایی آنها قابل تغییر است. از این رو، زمانی که آنها فقط با جیره لایه ها تغذیه می شوند، ممکن است زمان زندگی خروس ها کوتاه شود.همچنین مقادیر زیادی کلسیم در لایه های تغذیه می تواند بر سلامت آنها تأثیر منفی بگذارد. جدا از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، برای افزایش طول عمر خروس باید از شکارچیان و بیماری ها محافظت شود. این می تواند زندگی جوجه ها را راحت تر و آرام تر کند و مطمئناً طول عمر آنها را افزایش دهد.

چگونه سن خروس را تشخیص دهیم؟

خروس ها چقدر عمر می کنند؟ || دام و پت

وقتی صحبت از این می شود که یک خروس چقدر عمر کرده ، می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. هیچ فرمولی وجود ندارد که مشخص کند خروس دقیقا چند ساله است.

اگر فقط چند خروس در گله خود دارید، شاید راهی وجود داشته باشد که بتوانید سن جوجه‌ها را پیگیری کنید. اما اگر گله‌ای است که خروس‌های زیادی را در خود جای داده ، قطعاً انجام آن، کار دشواری است. احتمال دارد در واقع نکات یا نشانه هایی وجود داشته باشد که بتوانید به آنها توجه کنید. اگر می‌خواهید تخمین بزنید که یک خروس چقدر عمر کرده ، شاید بتوانید تغییراتی را در ویژگی‌های فیزیکی آن بررسی کنید.

به پرهای آنها نگاه کنید.

پوست اندازی یک اتفاق طبیعی در جوجه ها از جمله خروس است. این یک دوره زمانی است که در ان جوجه ها پرهای قدیمی خود را از دست می دهند و شروع به رشد پرهای جدید می کنند. خروس در حدود 12-18 ماهگی شروع به پوست اندازی می کند. هنگامی که خروس جوان و سالم است، این اتفاق سالانه انجام می شود. پوست اندازی در خروس های مسن تر هم رخ می دهد، اگرچه ممکن است تغییراتی وجود داشته باشد که متوجه آن شوید.

پرهای خروس جوان، زنده تر هستند. اما با افزایش سن، شادابی و درخشندگی خود را از دست می دهند. اگر یک خروس مسن‌تر را ببینید، احتمالاً مشاهده خواهید کرد که برخی از پرهای آن نسبت به خروس جدید رنگ پریده‌تر هستند ودر مقایسه با پرهای تازه ای که معمولاً هنگام پوست اندازی به دست می آورند، کم رنگ شده اند.

به پاهای آنها نگاه کنید.

با نگاه کردن به پاهای خروس می توانید متوجه شوید که چند ساله است. وقتی جوان تر هستند، پاها صاف تر و رنگ ها یکدست می شوند. با افزایش سن، تغییراتی را مشاهده خواهید کرد.هنگامی که خروس ها شروع به بلوغ می کنند، می توانید خارهایی را که در داخل پاهای آنها رشد می کنند مشاهده کنید. خارهای خروس از کراتین ساخته شده اند و با بالا رفتن سن حیوان رشد کرده و به مرور زمان سفت و بیشتر منحنی می‌شوند. جدا از تغییرات فیزیکی واضح تر، می توانید به حلقه رشد موجود در خارها نیز نگاه دقیق تری بیندازید. اگرچه احتمال دارد با توجه به اینکه هیچ ارتباطی بین حلقه‌های رشد و سن پرنده وجود ندارد، سن دقیقی را به شما ندهد، اما همچنان به شما این ایده را می‌دهد که آیا خروس قبلا بالغ شده است یا خیر.

شانه و واتل را بررسی کنید.

اگر به یک خروس خوب نگاه کنید، بالای سر و پایین چانه اش چیزی قرمز رنگ می بینید. اینها به ترتیب شانه و واتل نامیده می شوند که به جریان خون و گرما کمک می کنند.هنگامی که شانه خروس و خرچنگ شروع به نمایان شدن می کنند، نشان دهنده این است که آنها اکنون از نظر جنسی بالغ هستند. یک خروس سالم معمولاً شانه ای براق و خوش رنگ دارد.زمانی که خروس بالغ می شود، شانه خروس احتمال دارد شروع به افتادن کنند.که هر گونه رنگ پریدگی در آن می تواند نشان دهنده یک بیماری یا عفونت باشد.

چگونه طول عمر خروس را افزایش دهیم؟

خروس ها چقدر عمر می کنند؟ || دام و پت

چه به حالت حیوان خانگی و چه به عنوان بخشی از یک گله، از خروس مراقبت می کنید، باید مطمئن شوید که آنها زندگی طولانی و خوبی دارند. اگر می خواهید خروس ها را مدت زمان بیشتری زنده ببینید، شاید لازم باشد این عوامل را در نظر بگیرید.

غذایی که خروس ها می خورند.

رژیم غذایی نقش مهمی در زنده ماندن خروس ها تا زمانی که ممکن است دارد. برای اینکه خروس ها سالم و خوب رشد کنند، به یک رژیم غذایی متعادل نیاز دارند. نمی توانید فقط با هر غذایی که دارید آنها را تغذیه کنید. اگر خروس های خود را به تنهایی کنار بگذارید، احتمالاً از موجودات کوچکی که در اطراف می بینند، تغذیه می کنند. در حالی که این مشکلی ندارد، اما نیازهای غذایی مورد نیاز بدن آنها را تامین نمی کند. وقتی صحبت از رژیم غذایی آنها می شود، ممکن است چند نکته وجود داشته باشد که باید در نظر بگیرید. اگرچه احتمال دارد به نظر برسد که تغذیه خروس ها با وعده های غذایی سالم گران است، اما درحقیقت اینطور نیست.

خروس ها گیاهان و حیوانات را می خورند.

آنها می توانند هم گیاهان و هم حیوانات را بخورند. با ترکیب این نوع غذاها و برخی مکمل ها، خروس می تواند یک رژیم غذایی متعادل داشته باشد که ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنش را تامین کند.

خروس‌ها به ویتامین‌ها و مواد معدنی مناسب نیاز دارند، زیرا در صورت کمبود یک یا چند مورد، بر سلامت جسمانی و عملکرد آنها تأثیر می‌گذارد. باید تعادلی بین مواد محلول در چربی، آب و مواد معدنی وجود داشته باشد تا آنها بتوانند زندگی سالم و پرباری داشته باشند. همچنین باید توجه داشته باشید که چه نوع غذایی برای خروس ها مفید است زیرا مقدار زیاد غذا برای خروس خوب نیست.

اگر خروس‌ها آزادانه در یک فضای باز پرسه نمی‌زنند، احتمال دارد بخواهید شن و ماسه‌ای را نیز در این ترکیب بریزید. با توجه به اینکه اصلا دندان ندارند به هضم غذا انها کمک می کند. اگر خروس های آزاد دارید، می توانند شن و ماسه را خودشان پیدا کنند. این در طبیعت آنهاست که چنین کاری انجام دهند. بنابراین اگر آنها را دیدید که از روی زمین به چیزی نوک می زنند، به احتمال زیاد به دنبال شن هستند.

روش و سبک زندگی خروس ها

درست مانند انسان ها، سبک زندگی خروس می تواند بر امید به زندگی و مرگ و میر آنها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال استرس را در نظر بگیرید. این می تواند بر سلامت خروس تأثیر بگذارد، به خصوص اگر با بسیاری از اعضای گله همکاری داشته باشد.هنگامی که خروس مضطرب است، می تواند بر شرایط جسمی، روانی، فیزیولوژیکی و اجتماعی او تأثیر بگذارد. وقتی خروس ناراضی است، این می تواند در زندگی روزمره منعکس شود. تعجب نکنید اگر خروس شما به اندازه بقیه فعال یا پرانرژی نیس. اگر خروس یک زندگی پر استرس داشته باشد، ممکن است نتواند تا زمانی که انتظار دارید زندگی کند. واقعا ایده آل است که اجازه دهید خروس ها تا آنجا که می توانند آزادانه پرسه بزنند تا تحت فشار زیادی قرار نگیرند.

محیط و محل زندگی خروس ها

خروس ها چقدر عمر می کنند؟ || دام و پت

محیطی که یک خروس را احاطه کرده نیز می تواند روی آنها تأثیر بگذارد. چه خروس در حیاط خلوت آزادانه پرسه بزند یا در داخل قفس، باید تا حد امکان راحت باشد. از آنجایی که آب و هوا می تواند بسیار غیرقابل پیش بینی باشد، باید همیشه آماده باشید. جوجه ها معمولاً نمی توانند عرق کنند، بنابراین احتمال دارد وقتی هوا خیلی گرم است احساس ناراحتی کنند. آنها باید هیدراته باشند وگرنه می توانند دچار گرمازدگی شوند. هنگامی که چنین چیزی رخ می دهد، شاید از نظر فیزیکی به خروس ها آسیب نرساند. اما گاهی اوقات می تواند منجر به مرگ شود و امید به زندگی آنها را کوتاه کند.جدا از عوامل آب و هوایی، باید مراقب شکارچیانی هم باشید که در اطراف خودنمایی می کنند. در حالی که خروس‌ها می‌توانند از خود دفاع کنند،  اما همیشه اینگونه نیست، مخصوصاً زمانی که شکارچیان بزرگ‌تری در آنجا وجود داشته باشند.

این وظیفه شما به عنوان صاحب خروس ها است که مطمئن شوید آنها همیشه محافظت می شوند. اگر خروس‌ها در فضای باز بزرگ می شوند، می‌توانید پرچین‌ها یا درختچه‌های ضخیم را برای دور نگه داشتن شکارچیان امتحان کنید. از آنجایی که خروس ها در ساعات خاصی از روز بانگ می زنند، ردیابی آنها برای شکارچیان آسان تر است. بنابراین باید بتوانید موانع ایمنی ایجاد کنید که آنها را از مهاجمان احتمالی دور نگه دارد.

ژنتیک

مدت زندگی و طول عمر یک خروس به سلامت کلی آن نیز بستگی دارد. مواقعی وجود دارد که خروس در بدو تولد بسیار سالم به نظر می رسد اما با بیماری بزرگ شده که بر کیفیت زندگی آنها تأثیر می گذارد.اگر قصد دارید خروس داشته باشید، پس باید به استخر ژنی آن نگاه کنید. شاید بتوانید بررسی کنید که والدین یا خواهر و برادرهایش چه مدت زندگی کرده‌اند و آیا آنها مشکلی برای سلامتی داشته‌اند یا خیر. این نکات به شما این ایده را می دهد که آیا خروسی که می خواهید به خانه ببرید ممکن است با بیماری روبرو شود یا خیر.

خروس های بانتم چقدر عمر می کنند؟

برای توضیح دلیل اینکه خروس بانتم همیشه عمر کوتاه تری نسبت به نوع معمولی دارد، مردم تصور می کنند که جثه کوچک آن دلیل کلیدی است که باعث می شود تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار گیرند. اندازه جوجه بانتام واقعاً کوچک است و اکثر آنها فقط کمتر از 2.5 پوند وزن دارند. 10 جوجه بانتم به اندازه 3 جوجه معمولی فضا اشغال می کند. از آنجایی که جوجه‌های بانتام در اندازه کوچک و رفتارهای قابل قبولی بزرگ می‌شوند، به کشاورزان، به‌ویژه آنهایی که فضای کمی برای نگهداری دارند، به شدت توصیه می‌شود.

چه عواملی بر طول عمر خروس تاثیر می گذارد؟

خروس ها چقدر عمر می کنند؟ || دام و پت

طول عمر خروس به عوامل زیادی بستگی دارد. اما متداول ترین آنها عبارتند از:

  • مسکن: مدت زندگی خروس ها می تواند تحت تأثیر نحوه مسکن قرار گیرد. یک قفس ایده آل برای نگهداری خروس باید به خوبی ایمن و تمیز باشد. برای اینکه در تمام طول مسیر سلامتی خروس خود را حفظ کند، مطمئن شوید که قفس و مناطق جستجوی غذا را تا حد امکان تمیز نگه دارید.
  • رژیم غذایی و تغذیه: درست مانند هر گونه دیگر، جوجه ها برای رشد مداوم و سالم نیاز به یک رژیم غذایی متعادل دارند. به عنوان پایه خوراک، کشاورزان باید یک گلوله مرغ با کیفیت برای خروس ها تهیه کنند. برای تنوع در تغذیه، ارائه مقداری میوه و سبزی بیشتر با فرکانس مناسب قابل قبول است. حتما بررسی کنید که جوجه ها کدامیک را می توانند بخورند.
  • بیماری ها و شرایط بهداشت: انگل ها و بیماری ها دو مشکلی هستند که اگر فورا حل نشوند احتمال دارد طول عمر خروس ها را کوتاه کنند. همچنین، ناهنجاری ها عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. یک خروس تغییر شکل یافته به دلیل سوء استفاده از سایر طیور و حمله شکارچیان نمی تواند برای مدت طولانی زنده بماند. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از وضعیت سلامت جوجه خود، سطح استرس را بررسی کنید.
  • محیط زیست: یک محیط خوب برای رشد خروس ها باید از آنها در برابر شرایط طبیعی بی رحمانه مانند برف یا آلودگی محافظت کند. باید این توانایی را داشته باشد که طیور را دور از انتظار شکارچیان ایمن نگه دارد. محیط خوب می تواند سن آنها را طولانی تر کند. جوجه ها عاشق معاشرت با سایر طیور و انسان ها حتی از سنین پایین هستند.
سخن آخر

دانستن اینکه خروس در حال حاضر در چه سنی است بسیار مهم است برای انکه بتوانید آنها را برای زندگی طولانی تر تربیت کنید.اگر یک خروس در هدف پرورش دادن قرار دارد، چیزی که باید بدانید این است که خروس ها چقدر عمر می کنند. طول عمر آنها از نژادی به نژاد دیگر متفاوت و به فهرست طولانی از عوامل بستگی دارد. مطمئن شوید که خود را با دانش کافی برای ایجاد برنامه ای در افزایش طول عمر خروس خود مجهز کرده اید.

منبع
https://sandcreekfarm.net/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا