پرنده ها

جفت گیری عروس هلندی

جفت گیری عروس هلندی ممکن است بخشی از هر رفتار غیرعادی یا جدیدی باشد که از حیوانات خانگی کاکلی خود مشاهده کرده باشید. به نحوی که اگر کاکائو مخصوصاً اگر نر و ماده دارید، ممکن است تعجب کنید که آیا آنها جفت خواهند شد یا خیر. عروس هلندی  به خاطر طبیعت سرگرم کننده خود شناخته می شوند. به خصوص اگر در خانه پرورش داده شوند. آنها می توانند فداکارترین و دوست داشتنی ترین حیوانات خانگی باشند و به عنوان بسیار باهوش نیز شناخته می شوند. اما شاید شنیدن جالب ترین حقایق جفت گیری عروس هلندی برای شما هم جذاب باشد. پس ادامه مقاله دام و پت را تا انتها بخوانید.

کاکاتیل ها عضو یا گروهی از پرندگان هستند که به آنها کواریون یا طوطی کوچک می گویند. آنها شاخه کوچکی از خانواده طوطی کاکادو هستند. وقتی کاکوتی ها جفت می گیرند، بالغ بالغ باشند. هنگامی که عروس هلندی بالغ می شود، آنها آمادگی بیشتری برای مراقبت از تخم های خود و پرورش موفقیت آمیز جوجه ریزی دارند.

اگر متوجه رفتارهای عجیب و غریب شده اید و یک عروس هلندی نر و ماده خریداری کرده اید، ممکن است تعجب کنید که آیا آنها قصد تولید مثل دارند یا خیر. شاید می خواهید یاد بگیرید که چگونه کاکوتی پرورش دهید، یا شاید فقط یک فرد معمولی هستید که سؤالاتی در مورد اینکه چرا پرنده نر شما ناگهان در قفس سوت می زند و بالا و پایین می پرد، هستید.

روش های تعیین جنسیت در عروس هلندی را یادبگیرید.

شرایط جفت گیری در عروس هلندی

جفت گیری عروس هلندی || دام و پت

نکته جالب در مورد عروس هلندی  این است که وقتی برای جفت گیری و بعد از آن آماده می شوند، این است که آنها کاملاً عاشق همه چیز هستند و عمیقاً با هم پیوند می خورند. آنها بدون پیوند نمی توانند جفت گیری کنند. در حال حاضر، در اینجا چند نشانه سریع وجود دارد که می دانید آنها برای جفت گیری آماده هستند.

سن جفت گیری

اولین علامت همانطور که قبلا ذکر شد این است که آنها در سن جفت گیری باید قرار بگیرند. کاکوتی نر باید حدود 18 ماه و ماده 2 سال سن داشته باشد. این زمانی است که آنها به اندازه کافی بالغ می شوند تا شروع به تولید مثل و تولید مثل کنند. اگر شرایط برای این امر مساعد باشد در طول زندگی خود به این کار ادامه خواهند داد. اگر آنها خیلی زود جفت می شوند، استرس ناشی از والدین جدید بودن برای آنها بسیار زیاد است. مراقبت از تخم های تازه گذاشته شده یک رویداد اختصاصی است و توسط پرنده نر و ماده انجام می شود.

کنار هم بودن عروس هلندی نر و ماده

این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما ممکن است شما را شگفت زده کند که بدانید کاکائوها حتی اگر همجنس باشند و شرایط مناسبی در اطراف خود داشته باشند جفت می شوند. مسئله این است که اگر پرندگان هر دو نر باشند جفت می شوند اما هیچ تخمی ظاهر نمی شود. اگر ماده باشند جفت می شوند و تخم می گذارند اما تخم ها رشد نمی کنند.

بخش دشوار این وضعیت این است که تخم ها باید در کنار پرندگان باقی بمانند، زیرا اگر آنها را جدا کنند، آنها جوجه کشی روی آنها ادامه می دهند. جوجه کشی اصطلاحی است که برای توصیف نحوه نشستن پرنده بر روی تخم های خود به کار می رود تا آنها را گرم و ایمن نگه دارد.

یکی از راه‌های مقابله با این موضوع این است که به پرندگان اجازه دهید در طول زمان به نتایج خود برسند یا علاقه خود را از دست بدهند. تخمگذاری مداوم هیچ یک از تخم های بارور می تواند باعث کمبود ویتامین و مواد معدنی در پرندگان شود.

عروس هلندی چگونه با هم جفت می شوند؟

جفت گیری عروس هلندی || دام و پت

برای مدت طولانی، قبل از جفت گیری، کوکاتیل ها یکدیگر را آماده جفت گیری می کنند. آنها یکدیگر را تمیز می کنند، کاملاً دوست داشتنی می شوند و زمانی را با همدیگر می گذرانند. حتی شاید جالب باشد که بدانید آنها عاشقانه به چشم همدیگر خیره می شوند.

حرکات عروس هلندی نر

نر شروع به پف کردن پرهای خود و حرکات تکان دهنده می کند. در حالی که با صدای بلند با همان لحنی که انسان استفاده می کند سوت می زند. در این شرایط، عروس هلندی نر خودش را برای تلاش جذب یک عروس هلندی ماده آماده می کند.

برقراری ارتباط بین دو عروس هلندی

این دو پرنده به هم می پیوندند، به این معنی که قبل از جفت گیری زمان بیشتری را با هم می گذرانند. قبل از جفت گیری باید یک ارتباط واقعی بین دو پرنده وجود داشته باشد. اما جالب اینجاست که اگر دو نر و یک ماده در قفس وجود داشته باشد، اما البته فقط یک نر انتخاب می شود و یا دو نر تمایلی به جفت گیری با آن ماده خاص را ندارند.

ماده ها نیز نر و حتی خودشان را تمیز می کنند و با او پیوند می خورند. حتی امکان دارد در این شرایط عروس هلندی ماده زیاد سوت یا جیک بزند. دیدن این رفتار بسیار شیرین و جالب است. به هر حال، ما تمایل داریم فکر کنیم که همیشه این نر است که در این جنبه از رفتار جفت گیری دخالت می کند، اما در مورد کاکائو اینطور نیست.

پس از یک دوره نظافت، او شروع به پایین آمدن می کند و کفل خود را بلند می کند. این رفتار ممکن است برای مدتی مانند یک نوع رقص قبل از اینکه دو پرنده در نهایت جفت شوند، ادامه پیدا کند. این اغلب نشانه واضحی از جفت گیری است.

رفتار واقعی جفت گیری

نر در نهایت با قرار دادن کفل بلند شده ماده با او جفت می شود. این رفتار حدود یک دقیقه طول می کشد، سپس او پرواز خواهد کرد. یا اگر آنها در یک قفس باشند، تا آنجا که ممکن است از هم دور می شوند.

برای نگهداری بهتر از عروس هلندی بهتر است بدانید که چرا عروس هلندی من عصبانی می شود؟

مراقبت های بعد از جفت گیری در عروس هلندی

 این نشان دهنده نوع خاصی از ارادت بین این دو پرنده است و احتمالاً به همین دلیل است که آنها باید از قبل به خوبی پیوند بخورند.

آیا همه کاکاتیل های خانگی جفت می شوند؟

جفت گیری عروس هلندی || دام و پت

پاسخ به این سوال منفی است. همانطور که در بالا ذکر شد، در بیشتر موارد، شرایط در قفسی که آنها در آن زندگی می کنند باید ایده آل باشد، به علاوه آنها باید یکدیگر را دوست داشته باشند. نکته آخر را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد.

به نظر می رسد آنها قبل از تولید مثل باید به نوعی با هم ارتباط برقرار کنند. این همچنین برای زمانی که تخم های آنها گذاشته می شود مهم است. هر دوی آنها باید به نوبت روی آنها بنشینند. کاکائوها پرهایشان را می‌کنند تا پوستشان راحت‌تر روی تخم‌هایشان بنشیند و با تخم‌ها بچسبد و به آنها گرما بدهد.

هر دو باید سالم باشند.

هر دو پرنده باید سالم باشند. کاکائویی که از سلامتی بد یا نامناسب برخوردار باشد جفت نمی‌شود. برای اطمینان از سالم بودن کاکائو، اطمینان از اینکه رژیم غذایی آنها از نظر مواد مغذی کافی است، مهم است. غذای پرندگان و سبزیجات تازه را نیز به رژیم غذایی آنها اضافه کنید. این شگفت انگیز است که فکر کنیم پرندگان قبل از تولید مثل اهمیت سلامت و بلوغ را درک می کنند.

پتانسیل برای یک لانه

لانه را در جایی که قابل مشاهده است، قرار دهید.

سرماخوردگی در عروس هلندی را چگونه درمان کنیم؟

چگونه از جفت گیری عروس هلندی جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از این امر، هر چیزی که شبیه لانه است را بردارید، به این ترتیب او تشویق به تخم گذاری نخواهد شد. همچنین زمان ماندن پرنده خانگی را در خارج از قفس محدود کنید. پرندگان توانایی عجیبی در شناسایی مناطق بالقوه لانه سازی و ایجاد یک مکان در آنجا دارند که با کاری که در طبیعت انجام می دهند مطابقت دارد.

راه دیگر برای جلوگیری از تولید مثل یا تخم گذاری، نظارت بر میزان ورود نور روز به قفس است. پوشاندن پرنده پس از حدود 12 ساعت نور معمول است.

اگر اجازه دهید نور طولانی تری به آنها بتابد، احتمال جفت گیری آنها بیشتر است، زیرا این امر شبیه فصل هایی است که جفت می شوند. در زمستان، پرندگان کمتر جفت می شوند و به دلیل کمبود نور فکر می کنند که زمستان است.

از طرفی هم جالب است بدانید که اگر آینه ای در قفس وجود داشته باشد، کاکائو اغلب فکر می کند که این یک شریک است، و این نیز رفتارهای جفت گیری را تشویق می کند.

کاکائوها یک حیوان خانگی لذت بخش هستند، آنها زیباترین سوت ها را دارند، صدای جیر جیر می دهند و حتی اگر به اندازه کافی صبور باشید و به آنها آموزش دهید می توانند صحبت کنند. آنها همچنین به عنوان بسیار دوست داشتنی شناخته می شوند اگر بدانید چگونه آنها را زودتر اهلی کنید. شایع ترین بیماری های عروس هلندی را جدی بگیرید.

منبع
https://mercurypets.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا