حیوانات خانگی کوچک

تومورها در همستر از علل تا درمان

تومورها در همستر خطرناک هستند و این بیماری می تواند همستر را بکشد. در این مقاله علل، انواع، پیش آگهی، علائم و نشانه‌ها و برنامه‌های درمانی تومور در همستر را توضیح داده‌ایم. اگر همستر شما تومور بدخیم داشته باشد، می تواند 2 تا 3 ماه زنده بماند. بستگی به نوع و شدت تومور دارد. با بزرگتر شدن یک همستر، بدنش شروع به تغییر می کند. گاهی اوقات تومورها روی بدن همستر رشد می کنند. این تومورها به دلیل رشد گسترده سلول های سرطانی در بدن همستر رشد می کنند. این تومورها می توانند برای همستر شما بسیار خطرناک باشند.

یک همستر چقدر می تواند با تومور زندگی کند؟

همسترها عمر کوتاهی دارند. اگر آنها از تومور رنج ببرند می توانند یک یا دو سال زنده بمانند. بر اساس تحقیقات علمی، تومور در همستر مانند انسان ظاهر می شوند. سیستم گوارش و سیستم ایمنی همستر تقریباً شبیه انسان است. هنوز مشخص نیست که یک همستر چگونه به تومور مبتلا می شود، سلول های همستر برنامه ریزی مناسبی دارند. بدن همستر به تجدید سلول های خود ادامه می دهد. اما گاهی اوقات این برنامه نویسی می تواند بسیار خطرناک باشد.

سلول های قدیمی در بدن همسترها نمی میرند، اما بدن همستر به تولید سلول های جدید ادامه می دهد. این برای همسترها مناسب نیست و باعث رشد بیش از حد می شود که می تواند برای همستر بسیار خطرناک باشد. در این شرایط، ریه های همستر شروع به رشد می کنند. رشد بیش از حد ریه ها بسیار خطرناک خواهد بود. اگر ریه های همستر شما بیش از حد رشد کند، درمان تومور را دشوار می کند.

چگونه کرم حلقوی در همستر را درمان کنیم؟

تومورهای خوش خیم و بدخیم در همستر

تومورها در همستر از علل تا درمان || دام و پت

دو نوع تومور در همستر ظاهر می شود. یکی بدخیم و دومی تومور خوش خیم است.

تومور خوش خیم

خوش خیم خطرناک نیست و کمی همستر شما را تحت تاثیر قرار می دهد. تومورهای خوش خیم سلول هایی هستند که بیش از حد رشد کرده اند. این سلول ها از جایی به جای دیگر بدن حرکت نمی کنند. اگر توده ای روی دست همستر شما رشد کند و به اندازه مشخصی رشد کند و بعد از آن متوقف شود، خوش خیم است.

به عبارت دیگر، توده‌ای که در قسمت خاصی از بدن رشد می‌کند، سپس رشد آن متوقف می‌شود و در قسمت‌های مختلف بدن توده‌های بیشتری ایجاد نمی‌شود و این تومور خوش‌خیم است.

تومور بدخیم

بدخیمی، خطرناک است و به شدت بر سلامت همستر شما تأثیر می گذارد. می تواند به سایر نواحی بدن سرایت کند. فقط همستر خود را نزد دامپزشک ببرید. او همستر شما را معاینه خواهد کرد و به شما خواهد گفت که راه حل ممکن چیست. دامپزشک نمونه هایی را جمع آوری می کند و همه نمونه ها را مطالعه می کند. شاید دامپزشک از همستر شما عکسبرداری با اشعه ایکس انجام دهد. بعد از تمام این مراحل به شما خواهد گفت که همستر شما در خطر است یا خیر.

علائم و نشانه تومور در همستر ها

تومورها در همستر از علل تا درمان || دام و پت

برخی از توده های کوچک روی بدن همستر شما ظاهر می شوند. این تنها علامتی است که روی بدن همستر شما ظاهر می شود. این توده گوشتی و سفت خواهد بود و مانند بافت و پوست رشد نمی کند. وقتی آن را لمس می کنید، احساس سختی می کنید. این توده به همستر شما آسیب نمی رساند. این فقط زمانی صدمه می زند که آن را فشار دهید.

اگر توده ای روی پوست ظاهر شود، به سرعت آن را خواهید دید. اما در شرایط که توده در زیر پوست ظاهر شود، دیدن آن آسان نخواهد بود. اگر می خواهید توده ها را ببینید، همستر خود را محکم بگیرید، روی شکمش ظاهر می شود.

فقط به خاطر داشته باشید که همسترهای نر دارای بیضه در نزدیکی دم هستند. همسترهای ماده دارای پستانک در نزدیکی شکم هستند. اگر همستر شما این علائم را دارد، 40 درصد احتمال دارد که حیوان خانگی شما به این بیماری مبتلا شود. این علائم همچنین نشان می دهد که همستر شما دارای سایر مشکلات سلامتی است.

اول اینکه همستر شما تبدیل می شود و غذای زیادی نمی خورد. او شروع به کاهش وزن خود می کند یا ممکن است اضافه وزن پیدا کند. همستر شما شروع به نوشیدن آب بیشتر می کند. به عبارت دیگر تشنگی همستر شما افزایش می یابد.

همستر شما در گوشه ای مخفی می شود و به این زودی بیرون نخواهد آمد. اما همستر شما با مشکل ریزش خز مواجه خواهد شد و این وضعیت برای همستر شما خطرناک خواهد بود. همستر شما با بیماری هایی مانند اسهال نیز مواجه خواهد شد. حتی نظافت همستر شما خمیده خواهد شد.

تومور در همسترها چگونه درمان می شود؟

تومورها در همستر از علل تا درمان || دام و پت

ابتدا باید با دامپزشک وقت ملاقات بگذارید. باید به دنبال دامپزشکی باشید که متخصص حیوانات کوچک باشد. پیدا کردن دامپزشکی که به عنوان عجیب و غریب شناخته می شود بسیار بهتر خواهد بود.

این دامپزشکان تجربه زیادی در مورد جوندگان، همسترها و پرندگان دارند. این دامپزشکان نسبت به دامپزشکان معمولی اطلاعات بیشتری از همسترها دارند. وقتی به کلینیک دامپزشک رسیدید، او می بیند که مشکل همستر شما چیست. او همستر شما را برمی گرداند تا توده ها را ببیند.

هنگامی که فرآیند تشخیص به پایان رسید، دامپزشک در مورد درمان با شما صحبت خواهد کرد. تصمیم گیری برای یک همستر مناسب می تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد که بستگی به وضعیت همستر شما دارد. تنها یک درمان وجود دارد و آن برداشتن تومور است. اگر داخل آن مانند روی کبد یا کلیه باشد، خارج کردن آن برای دامپزشک سخت خواهد بود.

هنگامی که دامپزشک در حال انجام جراحی است، نزدیک همستر خود بمانید، جراحی برای حیوان کوچکی مانند همستر می تواند خطرناک باشد، بنابراین خود را برای هر کاری آماده کنید. دامپزشک می تواند همستر شما را در طول جراحی زمین بگذارد و این خطرناک خواهد بود. زمین گذاشتن همستر برای شما آسان نخواهد بود.

فقط فکر کنید که همستر شما می تواند با این بیماری سالم زندگی کند یا خیر، و این فکر به شما جسارت می دهد. به آرامی رشد می کند و در سایر قسمت های بدن همستر شما پخش می شود. همچنین می تواند باعث بوی بد همستر نر شما شود.

این بیماری به آرامی همستر شما را می کشد اگر شما در مورد زمان تصمیم نگیرید. اما اگر توده همستر شما کوچک است و زیاد رشد نمی کند یا جایی پخش نمی شود، پس برای جراحی نروید، اجازه دهید همستر شما زندگی خود را بگذراند.

طبیعت همستر شما را شفا خواهد داد، نگران نباشید. گزینه دیگری نیز وجود دارد و این گزینه شیمی درمانی است. شیمی درمانی نیز بسیار خطرناک است و تعداد کمی از انسان ها زنده می مانند که به این روش درمانی مراجعه کنند. بنابراین قبل از اقدام به این درمان دو بار فکر کنید.

مراقبت های بعد از جراحی

اگر توده برداشته شود، به این معنی است که همستر شما تحت عمل جراحی قرار گرفته است. شما باید به درستی از همستر خود مراقبت کنید یک اشتباه کوچک زندگی همستر شما را به خطر می اندازد. همچنین، حیوان خانگی به یک برنامه غذایی می دهد.

به خاطر داشته باشید که بعد از جراحی، جای زخم همستر شما تا چند روز قرمز باقی می ماند. اگر جای زخم قرمز باشد، به این معنی است که جای زخم معمولی است. جای زخم تا زمان بهبودی قرمز باقی می ماند. زخم همستر خود را هر روز بررسی کنید. آن را به درستی بررسی کنید و مطمئن شوید که زخم عفونی نشود.

گاهی پیش می آید که بعد از جراحی زخم عفونی می شود. اگر زخم عفونی شود، همستر خود را به کلینیک دامپزشکی ببرید. او جای زخم خود را بررسی می کند و عمیقاً شما را راهنمایی می کند.

نشانه عفونت زخم این است که یک مایع سفید و زرد از زخم خارج شود. این مایع همچنین بوی بسیار بدی خواهد داشت. این وضعیت نیز وحشتناک خواهد بود. فقط منتظر نباشید، همستر خود را به کلینیک حیوانات نزدیک ببرید.

پس از جراحی، سعی نکنید همستر خود را نگه دارید. غذایی را که قبل از جراحی به همستر خود می دادید به او ندهید. همیشه حیوان خانگی خود را تحت نظر داشته باشید زیرا همستر شما سعی می کند به زخم او برسد و او سعی می کند زخم خود را لیس بزند.

همچنین فوم را داخل قفس همستر خود قرار دهید. از ملافه های کاغذی یا ملافه های دیگر استفاده نکنید. اگر فصل زمستان است، قفس همستر خود را در یک اتاق گرم نگه دارید. اما اگر تابستان است قفس او را در جای خنک نگه دارید. همچنین، دو بار در یک ماه پس از جراحی به همراه همستر خود به کلینیک دامپزشک مراجعه کنید. این همچنین برای درمان کرم حلقوی در همستر مفید است.

چگونه به کاهش وزن همستر کمک کنیم؟

شایع ترین علل تومور در همسترها

تومورها در همستر از علل تا درمان || دام و پت

معمولا همسترها دوست دارند غذا را در داخل گونه های خود ذخیره کنند. اگر همستر شما غذا را در گونه ها ذخیره می کند، کاملا طبیعی است، اما زمانی که کیسه های گونه تحت تاثیر قرار می گیرند، مشکل ساز می شود.

به عنوان یک صاحب همستر، می دانید که همستر شما غذا را در گونه هایش می گذارد، اما او نمی تواند غذا را بیرون براند. در این صورت باید به همستر خود کمک کنید تا ضربه را از بین ببرد. پوسیدگی دندان یا مشکلات دندانی نیز می تواند باعث ایجاد آبسه در صورت همستر شود.

با رشد یک همستر، بیضه های او نیز شروع به رشد می کنند. اگر زمانی که بدن همستر شما خنک است، بیضه‌های همستر شما جمع نمی‌شوند، احتمال اینکه حیوان خانگی شما به این بیماری مبتلا باشد، صددرصد است. همچنین باید دلایل افتادگی رکتوم در همسترها را برای نتایج بهتر بدانید.

توده هایی نیز روی غدد پستانی همسترها ظاهر می شوند. توده های روی غدد پستانی همستر معمولا در نزدیکی نوک سینه ها ظاهر می شوند. محل نزدیک نوک سینه ها را لمس کنید که همستر شما توده هایی دارد اگر این توده ها سفت هستند، پس همستر از این بیماری رنج می برد. همچنین تورم روی غدد پستانی می تواند باعث عفونت شود و این تورم باعث ایجاد این بیماری می شود.

توده آبسه

آبسه یک ناحیه پر از چرک است که در اثر عفونت باکتریایی ناشی از هر نوع زخم یا بریدگی یا خراش ایجاد می شود. زمانی ظاهر می شود که همسترها به خود صدمه می زنند، یا بریدگی یا خراش می بینند، یا به خود صدمه می زنند. وقتی همستر به خودش صدمه می‌زند، آسیبش عفونی می‌شود و سپس اینها می‌توانند ظاهر شوند.

کمی خراش یا بریدگی مشکلات زیادی برای همستر شما ایجاد می کند. اگر همستر شما دچار بریدگی شد یا زخمی شد، بلافاصله او را نزد دامپزشک ببرید. برای بهبودی سریع باید دیابت را در حیوان خانگی خود درمان کنید. همچنین دستورالعمل ها را دنبال کنید و آنتی بیوتیک ها را به درستی به همستر خود بدهید. در یک یا دو روز، همستر شما از شر بریدگی ها و خراش ها خلاص می شود. چیزی را در قفس همستر خود نگه ندارید که به او آسیب برساند.

توده کیست

کیست یک توده نرم، متحرک و گرد است که حاوی هوای مایع و سایر مواد کثیف است. تبدیل به سرطان نمی شود. این می تواند در هر قسمت از بدن ظاهر شود. همچنین می تواند در بافت ها و استخوان ها ظاهر شود. این تومور به دلیل انسداد در سیستم زهکشی ایجاد می شود. دامپزشک یک برنامه غذایی به شما ارائه می دهد و شما باید آن را دنبال کنید. اگر در قسمت بیرونی بدن باشد، دامپزشک جراحی را انجام می دهد.

پس از جراحی، باید به همستر خود توجه کامل داشته باشید. یک پتو در داخل قفس قرار دهید. می توانید یک پتوی همستر را از سوپرمارکت یا پت شاپ بخرید. از هیچ بستر دیگری استفاده نکنید. همچنین مراقب همستر خود باشید و هر روز زخم او را چک کنید. اگر زخم عفونی شد، او را نزد دامپزشک ببرید. همچنین هیچ اسباب بازی را در قفس او قرار ندهید و فقط زمانی که در اطراف قفس او هستید به او غذا دهید. این تومور نیز بسیار خطرناک است و می تواند جان همستر شما را بگیرد. توصیه می شود هر دو ماه یکبار همستر خود را نزد دامپزشک ببرید. قفس همستر خود را تمیز نگه دارید و به او غذای تازه بدهید. همچنین، اجازه ندهید همستر خود را با چیزهایی که می تواند به او آسیب برساند بازی کند.

چرا همسترها دعوا می کنند؟

منبع
https://hamstersauthority.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا