حیوانات خانگی کوچک

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C

تغذیه خوکچه هندی بسیار مهم می باشد. خوکچه هندی حیوانات کوچکی هستند که به طور فزاینده ای جای خود را در میان اعضای خانواده پیدا می کنند. با محبت، فرزندان شما را خوشحال می کنند. با این حال، برای اینکه آنها شاد و سرزنده باشند، لازم است که نیاز حیوانات خانگی خود را کاملاً برآورده کنید. سلامت حیوان خانگی شما به ویتامین ها و رژیم غذایی خاصی بستگی دارد. توصیه های ما را دنبال کنید تا اطمینان حاصل کنید که خوکچه هندی مقدار کافی ویتامین روزانه دریافت می کند و سالم می ماند.

علائم کمبود ویتامین C در تغذیه خوکچه هندی

علائم کمبود ویتامین C به وفور وجود دارد و شما باید آنها را بشناسید و به آنها توجه کنید. خوکچه های هندی که به اندازه کافی ویتامین C در رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند، ممکن است از کمبود ویتامین C رنج ببرند (که در انسان به عنوان عقرب اسکورفت شناخته می شود). خوکچه هندی مبتلا ممکن است  موی خشن، کم اشتهایی، درد دندان، تاخیر در بهبودی زخم، لنگش و عدم توانایی در دفع عفونت ها باشد. خوکچه های هندی با کمی کمبود ویتامین C ممکن است هیچ علائم قابل مشاهده ای از بیماری نداشته باشند. با این حال، احتمال دارد سیستم ایمنی بدن آنها به خطر بیفتد و منجر در توانایی مبارزه با سایر بیماری ها دچار مشکل شود.

بسیار مهم است که شما نسبت به هرگونه ضایعه یا زخمی که ممکن است در بهبود آن مشکل داشته باشد هوشیار باشید. اگر خوکچه هندی شما هنگام بغل کردن فریاد می زند، این نشانه خوبی نیست.

چرا باید در تغذیه خوکچه هندی باید ویتامین C باشد؟

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C | دام و پت

درست مثل انسان، خوکچه هندی ویتامین C (اسید اسکوربیک نیز نامیده می شود) را سنتز نمی کند. به دلیل یک جهش ژنتیکی قدیمی، این حیوانات خانگی کوچک دیگر نمی توانند ویتامین C را از گلوکز تولید کنند. مصرف ویتامین C در رژیم غذایی آنها به یک ضرورت تبدیل می شود.

ویتامین C مولکولی است که از پیری زودرس سلول ها پیشگیری می کند. حتی از بروز خطر عفونت در حیوان خانگی  پیشگیری کرده و بهبودی را تسریع می کند، بنابراین، مصرف ویتامین C نباید به راحتی نادیده گرفته شود. زیرا کمبود آن می تواند مشکلات جدی بهداشتی در حیوان خانگی شما ایجاد کنند.

آیا باید به نوزاد خوکچه هندی ویتامین C بدهم؟

توصیه می شود از زمان کودکی به خوکچه هندی این ویتامین را بدهید تا در بزرگسالی دچار کمبود نشود. علاوه بر ویتامین C، خوکچه هندی همچنین به دوز ویتامین E خود نیز نیاز دارد. ویتامین E نیز برای حفظ سلامتی حیوان خانگی شما ضروری است.. اگر خوکچه هندی شما از نظر ویتامین E کمبود داشته باشد، ممکن است از مشکلات عضلانی رنج ببرد و همین امر نیز ممکن است دلیل مرگ و میر زیاد در خوکچه هندی ماده باشد. این ویتامین در تولید سلول ها شرکت می کند، بنابراین نقش اساسی دارد. بین 3 تا 5 گرم ویتامین E باید در 100 گرم غذا وجود داشته باشد. غذاهای غنی از ویتامین E شامل رازیانه، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، اسفناج، فلفل و بلغور جو دوسر است.

چه غذاهایی حاوی ویتامین C هستند؟

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C | دام و پت

بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین C هستند. همیشه سبزیجات و میوه ها را قبل از تغذیه آنها با خوکچه هندی بشویید. مهم است که آنها را به عنوان یک درمان به حیوان خانگی خود ارائه دهید، او بیشتر از آن قدردانی خواهد کرد. یادتان باشد که رژیم غذایی حیوان خانگی خود را را با ارائه سبزیجات مختلف متناسب با فصول تغییر دهید.

مصرف روزانه ویتامین C در خوکچه های هندی برای یک خوکچه هندی بزرگسال باید 20 میلی گرم در پوند وزن بدن باشد. این دوز می تواند برای یک خوکچه هندی در حال رشد، یک ماده باردار یا یک خوکچه هندی بیمار به 60 میلی گرم در پوند وزن برسد. اگر مشاوره شخصی برای خوکچه هندی خود می خواهید، دریغ نکنید که از دامپزشک خود بپرسید.

غذاهای غنی از ویتامین C مناسب برای خوکچه هندی در 150 گرم، عبارتند از:
 • ترب کوهی: حاوی 141 میلی گرم است.
 • جعفری: حاوی 140 میلی گرم است.
 • کلم پیچ: حاوی 120 میلی گرم است. مراقب باشید، این ماده غذایی باید به میزان متوسط خورده شود زیرا ممکن است مانند سایر کلم ها (جوانه بروکسل، گل کلم، کلم سفید، کلم قرمز، کلم سبز و غیره) در حیوان شما نفخ ایجاد کند.
 • رازیانه: حاوی 120 میلی گرم است.
 • فلفل قرمز: حاوی 126 میلی گرم است. فلفل قرمز حاوی ویتامین C بیشتری نسبت به فلفل سبز است.
 • کلم بروکلی: حاوی 93 میلی گرم است.
 • قاصدک: حاوی 58 میلی گرم است.
 • کاسنی: حاوی 24 میلی گرم است.
 • تربچه: حاوی 23 میلی گرم است.
 • گوجه فرنگی: حاوی 19 میلی گرم است. آنها علاوه بر تأمین ویتامین C، سرشار از آب هستند.
 • کدو سبز: حاوی 10 میلی گرم است.
 • کرفس: حاوی 7 میلی گرم است.
 • خیار: حاوی 5 میلی گرم است.

خوکچه هندی خود را با ریواس، پیاز، تره فرنگی، پیازچه، سیر، آووکادو و کاهو (غنی از نیترات) تغذیه نکنید و از هویج پرهیز کنید زیرا غالباً شیرین است.  چمن منبع غذایی برای خوکچه هندی نیز محسوب می شود زیرا یک غذای کامل است. شما همچنین می توانید رژیم غذایی حیوان خانگی خود را با برگ های توت فرنگی، تمشک (مراقب خار) و توت تامین کنید.

میوه ها نیز باید در رژیم غذایی آنها ادغام شوند، اما مراقب باشید زیرا در قند زیادی دارند و باید به میزان متوسط به آنها داده شود.

گاهی اوقات، با وجود رژیم متنوع و متعادل، سبزیجات و گیاهان دیگر کافی نیستند. بنابراین به دارندگان خوکچه هندی توصیه می شود مکمل های ویتامین C برای آنها تهیه کنند.

چگونه به خوکچه هندی ویتامین C بدهم؟

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C | دام و پت

ویتامین C به اشکال مختلف در دسترس است بنابراین شما می توانید نوع متناسب با ترجیحات خوکچه هندی پیدا کنید. درست مثل انسان، برخی کپسول ها را ترجیح می دهند در حالی که دیگران فرم مایع را ترجیح می دهند.

فرم مایع ویتامین C در خوکچه هندی

در مورد مارکی که باید انتخاب کنید از دامپزشک خود راهنمایی بخواهید. این ویتامین با سرنگ تزریق می شود. این روش پیچیده است زیرا شما باید با قرار دادن سرنگ در کنار دهان موفق شوید که خوکچه هندی شما دوز مورد نظر را مصرف کند. از قرار دادن آن به صورت روبرو یا فشار دادن آن به دهان خودداری کنید. چون ممکن است منجر به خفگی حیوان خانگی شما شود. ویتامین C را به صورت مایع در آب قرار ندهید. ویتامین C به نور و هوا حساس است و می تواند خیلی زود تجزیه شود. از بطری در برابر نور محافظت کنید و پس از استفاده سریع بطری را ببندید.

کپسول یا قرص ویتامین C در خوکچه هندی

یک روش موثر برای اطمینان از اینکه ویتامین C روزانه خوکچه هندی شما را دریافت می کند استفاده از کپسول یا قرص آن است. مارک هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد دوز مناسب را دریافت کنید. اگر خوکچه هندی شما در بلعیدن قرص مشکل دارد. می توانید مثلاً آن را در یک موز یا میوه های دیگری که خوکچه هندی شما از آنها لذت می برد پنهان کنید.

فرم پودر شده ویتامین C در خوکچه هندی

این نوع ویتامین C باید با احتیاط مصرف شود. کیسه پودر شده پس از باز شدن، باید به سرعت توسط خوکچه هندی مصرف شود وگرنه ممکن است فواید آن از بین برود. پودر در تماس با هوا به سادگی کارایی خود را از دست می دهد. پودر دارای یک مثبت است. می توانید آن را روی یک تکه خیار یا غذای دیگری که حیوان خانگی شما دوست دارد قرار دهید، ویتامین به راحتی بلعیده می شود.

ویتامین C و E باید در طول زندگی خوکچه هندی شما تأمین شود. با این حال، از مصرف بیش از حد دوز خودداری کنید. در واقع، ویتامین C زیاد نیز می تواند برای حیوان شما خطرناک باشد و باعث ایجاد سنگ ادرار شود. برای تعیین دوز دقیق ویتامین C برای خوکچه هندی، با دامپزشک مشورت کنید.

آیا خوکچه هندی به یونجه نیاز دارد؟

تغذیه خوکچه هندی با ویتامین C | دام و پت

یونجه باید یک ماده اصلی در رژیم غذایی خوکچه هندی شما باشد و همیشه یک منبع تازه در دسترس باشد.   یونجه علفی مانند یونجه تیموتی یا علف باغ بهترین گزینه برای خوکچه هندی بزرگسال است. یونجه از نظر کلسیم غنی تر و بیشتر است و مکمل خوبی برای همچنین خوکچه هندی باردار است، اما برای اکثر خوکچه های بزرگسال ماده اصلی مناسب نیست.

علاوه بر یونجه انواع سبزیجات تازه (به ویژه سبزیجات برگ دار) و برخی میوه ها باید روزانه عرضه شود. سبزیجات برگ دار باید قسمت عمده ای از مکمل های گیاهی را تشکیل دهند. میوه ها و سایر سبزیجات را می توان به مقدار کم ارائه داد. از کوه یخ (کاهو سر) پرهیز کنید زیرا ارزش غذایی بسیار کمی دارد. گزینه های خوب شامل کلم پیچ، اسفناج، سبزی شلغم، جعفری، کاهو رومین و سبزیجات قاصدک است. از مصرف کلم، کلم بروکلی، گل کلم، سایر سبزیجات چلیپایی خودداری کرده یا مصرف آنها را محدود کنید زیرا باعث تولید گاز در دستگاه گوارش می شود. همچنین از مصرف سبزیجات نشاسته دار مانند سیب زمینی خودداری کنید. هویج، فلفل دلمه ای سبز و قرمز، سیب، زردآلو، موز، زغال اخته، طالبی، انگور، پرتقال، توت فرنگی و گوجه فرنگی نیز می توانند تغذیه شوند.

منابع:

https://blog.omlet.us/2021/02/13/guinea-pig-supplements-vitamins-what-do-you-need-to-know/

https://www.thesprucepets.com/feeding-guinea-pigs-1236840

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا