حیوانات خانگی کوچک

ترس خرگوش ها از صداهای بلند

ترس خرگوش ها از صداهای بلند

ما اغلب خرگوش را حیوانی می‌دانیم که به راحتی می‌ترسد و از تهدیدات متصور می‌گریزد. بنابراین،ما اغلب خرگوش را حیوانی می‌دانیم که به راحتی می‌ترسد. بنابراین، ممکن است از ترس خرگوش ها از صداهای بلند، تعجب کنید.

خرگوش‌ها می‌توانند صداهای مختلف را بسیار واضح‌تر از انسان بشنوند و صداهای بلند می‌توانند به راحتی آنها را ناآرام کنند. صداها نباید ناگهانی باشند تا خرگوش را تا سر حد مرگ بترسانند. صدای آتش بازی، صدای بلند تفنگ یا جاروبرقی شما می تواند برای خرگوش وحشتناک باشد.

خرگوش ها به شدت با محیط اطراف خود به خصوص صداها هماهنگ هستند. در حالی که ممکن است حذف تمام صداهای بلند از محیط خرگوش غیرممکن باشد، می توانید برای کاهش آنها اقداماتی انجام دهید. تغییر مکانی که در آن خرگوش شما زندگی می کند، مکان خوبی برای شروع است.

علت ترس خرگوش ها از صداهای بلند

خرگوش ها در پایین زنجیره غذایی در طبیعت قرار دارند. برای شکارچیان ، آنها نه تنها یک غذای سیر درست می کنند، بلکه در منابع فراوان نیز در دسترس هستند و آنها را برای شکار وسوسه می کند.

خرگوش‌ها به روش‌های مختلفی مشروط به احساس خطر هستند. آنها مهارت های شنوایی قدرتمندی دارند و توانایی حرکت سریع و جلوگیری از حمله را دارند. انجام این کار باعث عصبانیت و ترس آنها می شود، اما به آنها کمک می کند تا زنده بمانند.

احساس ترس خرگوش یک تاکتیک بقا است. بنابراین، برای خرگوش آسان است که عصبی و ترسیده شود، به خصوص در شرایط پر سر و صدا.

خرگوش ها در ابتدا اهلی شدند تا بتوان آنها را برای غذای انسان پرورش داد. اگرچه آنها برای رام شدن تربیت شده بودند، اما توانایی آنها برای ترسیدن حذف نشد. بنابراین، غرایز قدیمی مانند ترس در خرگوش های اهلی قوی باقی می ماند.

خرگوش خانگی شما چگونه ترس از صدا های بلند را نشان می دهند؟

آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ | دام و پت

خرگوش ها نسبت به رعد و برق، ضربات شدید آتش بازی و کودکان بسیار پر سر و صدا بسیار حساس هستند. همچنین وقتی هوور خود را روشن می کنید، احتمالاً فرار می کنند. علائم معمول ناراحتی در خرگوش ها عبارتند از:

  • بی حرکت ماندن / مرده بازی
  • تلاش برای فرار
  • کوبیدن پای عقبشان
  • پرخاشگری
  • تغییر در عادات جعبه زباله
  • تغییر اشتها

ترس خرگوش ها از صداهای بلند در آتشبازی

شب آتش سوزی یا جشن های 4 جولای بسیاری از حیوانات خانگی را می ترساند و مزاحم می کند، نه فقط خرگوش ها. برخی ممکن است آنقدر بترسند که فرار کنند. تعداد نگران کننده ای از تصادفات جاده ای هر ساله در نتیجه مضطرب شدن حیوانات توسط آتش بازی و دویدن به جاده رخ می دهد.

همچنین شناخته شده است که خرگوش ها از ترس می میرند وقتی آتش بازی نزدیک محل زندگی آنها برپا می شود. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که می توانید خرگوش های خود را در هنگام آتش بازی آرام و راحت نگه دارید.

ترس خرگوش ها از صداهای بلند را چگونه آرام کنیم؟

چه خرگوش شما در فضای باز یا داخل خانه نگهداری شود، صداهای بلند می تواند حیوان خانگی شما را به شدت مضطرب کند. در برخی موارد، خرگوش ها می توانند تا حد مرگ بترسند. اقدامات بسیاری وجود دارد که صاحبان خرگوش می توانند برای آرام کردن و محافظت از حیوانات خانگی خود در هنگام نمایش آتش بازی و رعد و برق انجام دهند.

علائم ترس را بررسی کنید.

هنگامی که خرگوش می ترسد ممکن است فریاد زدن رخ دهد. ممکن است در محفظه خود به جلو و عقب برود. عصبی بودن ممکن است باعث شود که خرگوش دندان هایش را باز کند، چشمانش را گشاد کند و گوش هایش را صاف کند.

خرگوش شما ممکن است بی حرکت بماند و خزش پف کرده باشد. ترس همچنین می تواند باعث شود که خرگوش شما به طور مکرر در قفس خود به صورت دایره ای راه برود یا در حالت خمیده بنشیند و میله های کلبه را بجوید.

کلبه خرگوش خود را به داخل خانه بیاورید.

آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ | دام و پت

خرگوش هایی که در فضای باز نگهداری می شوند باید در شرایط پر سر و صدا مانند رعد و برق، آتش بازی، کارهای ساختمانی و مهمانی های محله با صدای بلند به داخل خانه منتقل شوند. در صورت امکان، کلبه خرگوش خود را به داخل خانه خود بیاورید. اگر قفس خیلی بزرگ است یا به سختی می توانید آن را داخل قفس بگذارید، می توانید قفس را بیرون بگذارید و خرگوش خود را داخل آن ببرید.

اگر نمی توانید کلبه خرگوش خود را به داخل بیاورید، یک فضای بسته برای خرگوش خود آماده کنید. محفظه باید شامل رختخواب راحت، اسباب بازی های مورد علاقه و مکان های مخفی شود. اگر می‌دانید طوفانی در راه است، قفس را از قبل آماده کنید.

هرگز خرگوش خود را بیرون نگذارید وقتی صدایش زیاد است. پوشاندن کلبه خرگوش خود با یک پتوی بزرگ ممکن است جلوی سر و صدا را بگیرد، اما خرگوش شما همچنان ممکن است مضطرب شود.

برای خرگوش خود مکان های امنی درست کنید.

اگر می توانید کلبه خرگوش خود را به داخل خانه بیاورید، یک مخفیگاه راحت در داخل کلبه با بسترهای دنج فراوان آماده کنید. برای تهیه یک منطقه مخفی جداگانه در یک محوطه، مراحل زیر را دنبال کنید:

یک دهانه از یک جعبه مقوایی کوچک جدا کنید تا خرگوش شما بتواند داخل آن استراحت کند. حتما ملافه های کافی را در داخل جعبه قرار دهید. مقداری یونجه داخل جعبه یا محل مخفی قرار دهید تا خرگوش شما چیزی برای نیش زدن داشته باشد.

کار را با قرار دادن تعدادی از اسباب بازی های مورد علاقه خرگوش خود در داخل جعبه به پایان برسانید.

صداهای بلند را مسدود کنید.

اگر خرگوش شما بتواند رعد و برق، رعد و برق یا آتش بازی را بشنود، ممکن است همچنان احساس لرزش کند. با بستن پنجره ها و کشیدن پرده ها از میزان سر و صدای ورودی به خانه خود بکاهید. روشن کردن برخی از نویزهای سفید مانند پنکه، تلویزیون، رادیو یا تهویه مطبوع می تواند به منحرف کردن حواس خرگوش شما کمک کند. پخش موسیقی آرام بخش نیز ممکن است مفید باشد – خرگوش ها مانند موسیقی .

با خرگوش خود تعامل کنید.

آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ | دام و پت

خرگوش شما ممکن است بخواهد در کنار شما بماند تا ترس خود را کاهش دهد. خرگوش ها حیواناتی اجتماعی هستند و در موقعیت های استرس زا بیشتر با هم ارتباط برقرار می کنند. بگذارید خرگوش شما ابتدا به سراغ شما بیاید. خرگوش‌ها فوق‌العاده مهربان هستند، اما ترجیح می‌دهند عشق خود را تنها زمانی نشان دهند که دوست دارند.

به یاد داشته باشید که خرگوش ها همیشه از دست زدن یا نوازش زیاد لذت نمی برند. اگر خرگوش شما استرس دارد و با نگه داشتن آن احساس راحتی نمی کند، بی سر و صدا و بدون دست زدن با حیوان خانگی خود معاشرت کنید. کنار خرگوش خود بنشینید و اجازه دهید به روش خودش با شما پیوند بخورد.

اگر کلبه خرگوش خود را به داخل می آورید، خرگوش خود را در آن بگذارید تا طوفان یا آتش بازی تمام شود. خرگوش شما ممکن است در فضای آشنای خود احساس راحتی بیشتری کند. بنابراین، لازم نیست آن را بیرون بیاورید یا با آن تعامل داشته باشید.

چشم های خرگوش خود را بپوشانید.

اگر خرگوش شما نزدیکی شما را تحمل می کند، سعی کنید چشمانش را به آرامی بپوشانید. پوشاندن چشم های خرگوش می تواند به کاهش استرس آن، حداقل به طور موقت، کمک کند. از پشت دست بگیرید و انگشتان خود را به راحتی نزدیک بینی خرگوش خود قرار دهید.

اگر خرگوش شما در حال حاضر در مخفیگاه خود است این کار را انجام ندهید. اگر خرگوش خود را پنهان کرده است رها کنید. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که به خرگوش خود استرس بیشتری وارد کنید و او را مجبور کنید از مخفیگاه خود بیرون بیاید.

اگر به نظر می رسد خرگوش شما علاقه مند به آن است، بازی های تعاملی را در نظر بگیرید تا او را از سر و صدای بلند منحرف کنید.

بازی واکشی معکوس . اجازه دهید خرگوش شما با دندان هایش چیزی را به سمت شما پرتاب کند.

بولینگ برو . چند مورد را تنظیم کنید که می توانند به عنوان پین بولینگ عمل کنند و اجازه دهید خرگوش شما آنها را با دماغ خود بکوبد.

قاپیدن. اجازه دهید خرگوش شما چیزی را از دستان شما ببرد و با آن فرار کند. این می تواند نامه های ناخواسته یا یک تکه روزنامه باشد.

اگر خرگوش شما همچنان استرس دارد، از مجبور کردن او به بازی یا تعامل با شما خودداری کنید. بگذارید خرگوش شما باشد اگر ترجیح می دهد آرام در مخفیگاه خود استراحت کند.

چه زمانی باید از دامپزشک کمک گرفت؟

آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ | دام و پت

اگر به دنبال این هستید که آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ باید مراقب باشید در شرایطی که خرگوش شما فریاد می زند یا علائم ترس کمتری از خود نشان می دهد که ممکن است به او آسیب نرساند، به آرام کردن او در خانه ادامه دهید. با این حال، اگر لجن زدن خرگوش شما باعث آسیب به خود شده باشد (مثلاً شکستگی اندام یا آسیب نخاعی)، به مراقبت دامپزشکی نیاز دارد.

هیچ فرمون مصنوعی برای تسکین خرگوش های استرس زا مانند سایر حیوانات خانگی وجود ندارد. ترس همچنین می تواند باعث حمله قلبی در خرگوش ها شود که نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارد.

صدمات

اگر خرگوش شما کمر خود را شکسته باشد، پاهای عقب او به طور کامل یا جزئی فلج می شوند. این بستگی به شدت آسیب دارد. ممکن است خرگوش شما نتواند مدفوع یا ادرار کند. ممکن است بتوانید با قرار دادن دست خود به آرامی روی پشت آن، شکستگی را پیدا کنید.

اگر خرگوش شما عضوی را شکسته باشد، ممکن است اندام آسیب دیده را روی زمین بکشد. خرگوش شما ممکن است افسرده و بیشتر مراقب باشد.

اگر خرگوش شما بی حرکت دراز کشیده است، انگشتان خود را روی سینه او، نزدیک آرنج قرار دهید. ببینید آیا می توانید ضربان قلب آن را پیدا کنید. اگر نمی توانید نبض را احساس کنید، CPR را انجام ندهید. در عوض، با فشردن قفسه سینه با نوک انگشتان خود، فشردن قفسه سینه را انجام دهید. از یک دست برای انجام 1-2 فشار در ثانیه استفاده کنید.

در مواقع اضطراری، با کلینیک اورژانس دامپزشکی محلی خود تماس بگیرید. می توانید بدون تماس به بیمارستان اورژانس مراجعه کنید. اما اطلاع دادن به کارکنان از ورود شما به آنها کمک می کند تا از موقعیت آگاه تر شوند و به طور مناسب برای آن آماده شوند.

برای اینکه خرگوش خود را ایمن حمل کنید، قبل از قرار دادن خرگوش آن را در یک حوله خشک بپیچید. اگر مشکوک به آسیب دیدگی کمر هستید، هنگام دست زدن به خرگوش خود بسیار مراقب باشید.

آیا خرگوش ها می توانند از ترس بمیرند؟

آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ | دام و پت

یک موقعیت ترسناک، مانند رعد و برق، می تواند آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی را از غده هیپوفیز که در پایه مغز قرار دارد، تحریک کند. این انتقال دهنده های عصبی با بافت های متعدد بدن خرگوش، به ویژه غدد فوق کلیوی، تعامل دارند. غدد فوق کلیوی اپی نفرین (آدرنالین) ترشح می کنند. در طول استرس طولانی مدت، آنها همچنین گلوکوکورتیکواستروئیدها را آزاد می کنند.

اپی نفرین ضربان قلب و فشار خون خرگوش را افزایش می دهد. هنگامی که خرگوش تهدیدی را درک می کند، جریان خون آن به سمت اندام های حیاتی هدایت می شود و از بافت های غیر ضروری دور می شود. چشم‌های خرگوش گشاد می‌شود، تعداد تنفسش افزایش می‌یابد و سطح قند خونش بالا می‌رود.

ترس همچنین می تواند باعث شود که دستگاه گوارش در خرگوش ها به دلایلی که هنوز مشخص نیست از حرکت باز بماند. در کوتاه مدت، اثرات استرس آشکار است. واکنش های فوق حواس خرگوش را تقویت می کند و به او اجازه می دهد از خطر فرار کند.

عوارض ترسیدن خرگوش ها از صدای بلند

با این حال، در شرایطی که باعث استرس طولانی مدت یا شدید می شود، اثرات استرس می تواند بر خرگوش شما تأثیر منفی بگذارد. خون رسانی محدود به بافت های غیر ضروری باعث توقف کار آنها می شود. تغییرات در دستگاه گوارش ممکن است باعث اسهال، استاز روده، آنتریت و انتروتوکسمی شود. فرسودگی ذخایر انرژی در کبد باعث گرسنگی بافت‌های بدن می‌شود و این وضعیت را به خطر می‌اندازد.

صدای بلند اغلب برای شوک به خرگوش شما کافی است و احتمال زیادی وجود دارد که بتواند حیوان خانگی شما را بکشد. بر اساس پاتوفیزیولوژی ، افت فشار خون، فشار خون شریانی و نارسایی قلبی در حیوانات حساس به استرس مانند خرگوش شایع است.

سخن آخر

در نهایت در مورد اینکه آیا خرگوش ها از صداهای بلند می ترسند؟ باید بدانید که خرگوش‌ها احتمالاً دچار «فلج وحشت» می‌شوند، حالتی موقت و برگشت‌پذیر از مهار حرکتی عمیق که باعث می‌شود حیوان منفعل شود یا مرده به نظر برسد. با توجه به افسردگی و اضطراب ، بی حرکتی تونیک تکنیکی برای کاهش علاقه به مهاجم یا شکارچی است.

ما اغلب خرگوش را حیوانی می‌دانیم که به راحتی می‌ترسد و از تهدیدات متصور می‌گریزد. بنابراین، ممکن است تعجب کنید که آیا خرگوش خانگی شما از صداهای بلند می ترسد.

خرگوش‌ها می‌توانند صداهای مختلف را بسیار واضح‌تر از انسان بشنوند و صداهای بلند می‌توانند به راحتی آنها را ناآرام کنند. صداها نباید ناگهانی باشند تا خرگوش را تا سر حد مرگ بترسانند. صدای آتش بازی، صدای بلند تفنگ یا جاروبرقی شما می تواند برای خرگوش وحشتناک باشد.

منبع
https://www.rabbitcaretips.com/are-rabbits-scared-of-loud-noises/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا