آبزیان

بهترین گیاهان آکواریومی

بهترین گیاهان آکواریومی

گیاهان آکواریومی بسیار بیشتر از یک دکوراسیون دلپذیر هستند. آنها پناهگاه و اکسیژن می دهند و می توانند مقداری ضایعات ماهی را از بین ببرند. گیاهان آکواریومی نیاز به نور و دمای خاصی دارند و برخی دیگر به آب و هوای خاصی نیاز دارند. بنابراین، اگر قصد دارید کمی فلور به مخزن خود اضافه کنید، ابتدا باید شرایط را در نظر بگیرید. بیایید نگاهی به برخی از بهترین گیاهان آکواریوم بیاندازیم تا حس جدیدی به زندگی شخصی آبی شما بیافزایید.

یکی از بهترین گیاهان آکواریوم جاوا ماس است.

برخلاف اکثر گیاهان جاوا ماس برای آکواریوم، این گیاه لازم نیست به شکل حصیر باشد. در عوض، این توده ای است که نیازی به اتصال به هیچ بستری ندارد و شما فقط می توانید گوشه مخزن خود را به آن بدهید تا توسعه یابد.

در صورت تمایل می توانید از آن یک حصیر درست کنید تا 5 اینچ مربع از سطح را بپوشاند. با این حال، می‌توانید توده را در جایی قرار دهید و رشد آن را در کنار صخره‌ها، قلعه‌ها، کشتی‌های غرق‌شده و هر وسیله‌ای که در تانک خود دارید تماشا کنید. اگر آن را به پشت آکواریوم منتقل کنید، می تواند روی سطح شیشه رشد کند تا یک پس زمینه عالی ایجاد کند.

ضخامت خزه ها مکان بسیار خوبی را برای پنهان شدن ماهی های جوان و کوچک فراهم می کند. سخت نیست و به نور خاصی نیاز ندارد. یکی از معایب این گیاه این است که بیوفیلم تولید می کند که حاوی باکتری هایی است که در صورت عدم درمان می توانند زندگی را در مخزن شما بر هم بزنند.

طرفداران:

 • ظاهر طبیعی
 • گیاه سختی نیست
 • یک مخفیگاه برای ماهی های جوان ارائه می دهد
 • می توان از آن به عنوان حصیر استفاده کرد اما برای توسعه نیاز به هیچ بستری ندارد

یکی دیگر از بهترین گیاهان آکواریوم ویستریا آبی است.

پرورش ویستریا آبی آسان است و تقریباً با تمام آکواریوم ها سازگار است. اگر مخزن آب گرم داشته باشید، برگ ها تقسیم می شوند و بزرگتر می شوند. در آب سردتر، برگها کوچک و ضخیم می مانند.

دو مورد مهم برای توسعه گیاه ویستریا آبی، روشنایی و بستر کافی است. نور روشن تر رنگ گیاه را قوی تر می کند و حداقل نور متوسط ​​برای رشد آن لازم است. هنگامی که به یک بستر متصل می شود، مواد مغذی را از آب می گیرد.

هنگامی که آنها توسط چهار یا چند ساقه احاطه می شوند، زمانی است که سریعترین رشد را خواهند داشت. به همین دلیل این سفارش با شش ساقه عرضه می شود. به طور کلی، به مراقبت زیادی نیاز ندارد و آکواریوم شما را تمیزتر و زیباتر می کند.

طرفداران:

 • رشد سریع
 • قابل تطبیق با هر دمای آب
 • نیازی به مکمل CO2 ندارد

منفی:

حداقل به نور متوسط ​​نیاز دارد

Echinodorus bleheri

بهترین گیاهان آکواریومی | دام و پت

Echinodorus bleheri یک گیاه آکواریومی بلند است که زیبایی زیبایی به آکواریوم شما می بخشد . شما نباید آن را در جلو قرار دهید زیرا برگ ها متراکم و بزرگ می شوند و بیشتر منظره را می پوشانند. در عوض، آن را در پشت بچسبانید تا حس طبیعی آب شیرین را به اکوسیستم خود اضافه کنید.

برای رشد این گیاه باید آن را در بستری ترجیحا سنگریزه بکارید. پس از آن، فقط اجازه دهید گیاه کار خود را انجام دهد. مواد مغذی را از آب و ضایعات ماهی را از کف مخزن جذب می کند. همچنین، CO2 را به O2 تبدیل می کند و اکسیژن طبیعی بیشتری را در اختیار ماهی قرار می دهد.

طرفداران:

 • پس زمینه زیبای آکواریوم
 • ضایعات ماهی را جذب می کند
 • CO2 را در مقادیر زیاد به O2 تبدیل می کند

منفی:

می تواند برای برخی از آکواریوم ها بیش از حد بلند شود.

بولبیت دیفورمیس

این یک سرخس برگ بچه است که برای رشد به شرایط خاصی نیاز ندارد. هنگامی که آن را خریداری کردید، می توانید آن را به یک بستر، سنگ یا چوب رانده کنید. همچنین می توانید آن را در گلدانی که از قبل درست کرده اید بگذارید و به همان اندازه رشد کند.

نگهداری از این گیاه فوق العاده آسان است و اگر در محیط روشن یا تاریک باشد تفاوت چندانی ندارد. در طول سال اول، این گونه خیلی رشد نمی کند. پس اگر پیشرفت چشمگیری نمی بینید نگران نباشید. پس از رسیدن به یک نقطه خاص، به سرعت رشد می کند.

مانند سایر گیاهان متراکم، ماهیان جوان یا زخمی می توانند از این سرخس به عنوان پناهگاهی برای سایر ماهیان موجود در مخزن استفاده کنند. این گیاه دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می کند و هوای قابل تنفس بیشتری برای ماهی تولید می کند.

طرفداران:

 • گیاه بسیار مقاوم
 • دکوراسیون عالی
 • سرپناه و اکسیژن را فراهم می کند.

Anubias barteri

بهترین گیاهان آکواریومی | دام و پت

Anubias barteri نوعی گیاه آب شیرین با برگ های بزرگ و گرد است. این گیاه برای آکواریوم‌های کوچک‌تر ایده‌آل است، زیرا رشد آن از 8 اینچ بیشتر نمی‌شود، بنابراین نگران این نباشید که ممکن است از تانک شما بیشتر شود. همچنین به نور کم تا متوسط ​​نیاز دارد.

برای کاشت آن کافیست به اندازه کافی از سنگ یا سنگریزه استفاده کنید یا آن را به چیزی ببندید تا در اطراف شناور نشود. لازم نیست ریشه ها در زیرلایه دفن شوند و می توانید آنها را در معرض دید قرار دهید. آنها در گلدان نمی آیند و گلدان آنها توصیه نمی شود.

اگر دوزیستانی مانند لاک پشت یا قورباغه در آکواریوم خود دارید، از این گیاه لذت خواهند برد. از آنجایی که برگ ها می توانند بالای آب رشد کنند، مکانی برای پنهان شدن و استراحت به آنها ارائه می دهد. نکته جالب دیگر در مورد Anubias این است که در بالای سطح آب شکوفا می شود. یکی از معایب این گیاه این است که ریشه‌های آن ممکن است بسیار کوتاه باشد، بنابراین ممکن است تلاش زیادی برای کاشت صحیح آن لازم باشد.

طرفداران:

 • برای تانک های کوچکتر عالی است
 • دوزیستان نیز آن را دوست خواهند داشت
 • پرورش آن بسیار آسان است

منفی:

ممکن است در تانک های بزرگتر خوب به نظر نرسد.

کدام گونه از گیاهان آکواریومی بهتر است؟

بهترین گیاهان آکواریومی | دام و پت

اگر به دنبال بهترین و آسان ترین گیاه برای هر نوع آکواریوم هستید، Bolbitis difformis برنده واضحی است. به نور یا دمای خاصی نیاز ندارد. اگر یک گیاه تزئینی برای آکواریوم های بزرگتر می خواهید، جاوا ماس یا Echinodorus bleheri می توانند آکواریوم شما را به یک اثر هنری تبدیل کنند. آب ویستریا یک صفحه نمایش فوق العاده ایجاد می کند، اما به محیط روشن تری نیاز دارد، در حالی که آنوبیاس Mainam برای مخازن کوچکتر عالی است.

بنابراین، عاقلانه انتخاب کنید و دما و نور را در نظر داشته باشید. هر گیاهی را که انتخاب کنید، بدون شک آکواریوم شما را سرزنده تر و متنوع تر می کند.

منبع
https://pethelpful.com/fish-aquariums/Easy-and-Best-Aquarium-Plants

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا