حیوانات خانگی کوچک

اسهال در خرگوش

اسهال در خرگوش، از علل تا درمان

اسهال در خرگوش ها به اندازه انسانها و سایر حیوانات اهلی شایع است. با این حال، از آنجا که خرگوش ها در مقایسه با سگهای خانگی محبوب ما و ما متفاوت هستند، علل و آثار اسهال نیز ممکن است متفاوت باشد. علاوه بر این، شما همچنین باید این احتمال را در نظر بگیرید که حتی باید این بیماری متفاوت درمان کنید. به این ترتیب، ما راهنمایی در مورد نحوه درمان این بیماری ارائه کرده ایم. اسهال یک مشکل شایع است که به احتمال زیاد تک تک ما را درگیر کرده است. دلایل زیادی برای اسهال ما وجود دارد و بسیاری از این دلایل بسته به فرد و محیط متفاوت است. همانطور که در مورد اسهال در حیوانات صحبت می شود می توان گفت حیوانات خانگی عزیز ما نیز از این مشکل رایج رنج می برند. متأسفانه خرگوش ها از این سختی در امان نیستند.

فرق اسهال خرگوش با انسان چیست؟

اسهال خرگوش | دام و پت

در این مرحله، شما احتمالاً از قبل می دانید که اسهال چیست زیرا این احتمال وجود دارد که شما آن را در برهه ای از زندگی خود تجربه کرده باشید. اساساً اسهال مدفوع شل و آبکی است که به دلایل خاصی شکل نگرفته است. غذا دلیل اصلی اسهال در انسان است و به احتمال زیاد باعث مدفوع آبکی شما می شود.

با این حال، اسهال خرگوش در مقایسه با اسهال انسان کمی متفاوت است. قبل از اینکه بفهمید اسهال خرگوش چیست، باید اطلاعات بیشتری در مورد نوع مدفوع این حیوانات داشته باشید. برخلاف بسیاری از حیوانات دیگر، خرگوش ها دارای دو نوع مختلف مدفوع هستند: مدفوع معمولی به شکل گلوله و سکوتروپ ها. مدفوع گلوله مدفوع معمولی است که شبیه اجابت مزاج دیگر حیوانات است. در همین حال، سکوتروپ ها متفاوت هستند.

سکوتروپ خرگوش چیست؟

این در حالی است که سکوتروپ ها به عنوان مدفوع توصیف می شوند، در واقع چنین نیستند. اینها دوزهای مواد مغذی هستند که در اولین باری که خرگوش آنها را مصرف کرد، هضم نشده باقی ماند. آنها در واقع باقی مانده های مغذی و غذاهای خاصی هستند که خرگوش ها باید دوباره بخورند تا بتوانند به سیستم خرگوش ها وارد شوند. به عبارت دیگر، خرگوش ها باید دوبار غذای خود را با خوردن سکوتروپ هضم کنند. به همین دلیل است که می بینید اگر اسم حیوان دست اموز خود را در حال خوردن غذای مدفوع می بینید، تعجب نکنید.

در برخی موارد، اگر اسهال خرگوش را مشاهده می کنید، در واقع ممکن است سکوتروپ های شکل نگرفته ای باشند که به طرز عجیبی شبیه مدفوع آبکی است که ما هنگام اسهال معمول رنج می بریم. از این نظر، اسهال واقعی خرگوش در مقایسه با سکوتروپ های شکل نگرفته کمی متفاوت و بسیار شدیدتر است. در واقع اسهال خرگوش بسیار آبکی تر است و نسبت به سکوتروپ های شکل نیافته که ممکن است آب و شل به نظر برسند نرم تر و شل تر است.

اسهال سگ از علت تا درمان آن را بخوانید.

چه چیزی باعث اسهال خرگوش می شود؟

اسهال خرگوش | دام و پت

علل اسهال خرگوش بسته به نوع خرگوش شما و محیط آن متفاوت و متفاوت است. شما می توانید تصور کنید که چگونه اسهال در انسان نیز می تواند بسته به فرد و مکان او و عادت به خوردن متفاوت باشد.

دلایل شایع اسهال خرگوش، عبارتند از:
  • عفونت های باکتریایی یا ویروسی. اینها علل شایع هستند که می توانند به راحتی باعث اسهال یا شل شدن مدفوع در خرگوش ها شوند.
  • عفونت های انگلی. اگر خرگوش شما از انگل های داخلی رنج می برد، این احتمال وجود دارد که این انگل ها برهم زنند و بر روده حیوان خانگی شما تأثیر بگذارند و باعث آبریزش مدفوع شوند.
  • بلعیدن سموم و سایر مواد مضر. اگر خرگوش شما چیزی را که برای بدنش سمی است وارد بدن خود کند، سیستم گوارش واکنش متفاوتی نشان می دهد و باعث اسهال می شود.

در حالی که غذا یکی از دلایلی است که برخی از انسان ها و حتی حیوانات اهلی از اسهال رنج می برند، اما همیشه در مورد خرگوش ها صادق نیست. در عوض، برخی از غذاها به جای ایجاد اسهال در واقع باعث ایجاد سکوتروپ نرم در خرگوش می شوند. از این نظر، اگر خرگوش شما از رژیم غذایی متشکل از سطوح بالای برخی مواد مغذی مانند کربوهیدرات ها استفاده می کند، شانس خوبی برای ایجاد سکوتروپ های نرم وجود دارد که ممکن است شبیه این بیماری باشد.

اسهال در خوکچه هندی چه علائمی دارد؟

درمان اسهال خرگوش

اسهال خرگوش | دام و پت

هنگامی که مشخص کردید خرگوش شما از اسهال رنج می برد و فقط سکوتروپ های نرم را دفع نمی کند، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

بررسی کنید که آیا خرگوش غذا می خورد یا نه

خرگوشی که اسهال دارد اما هنوز در حال خوردن است ممکن است شما را راحت کند زیرا احتمالاً لازم نیست آن را نزد دامپزشک ببرید. اگر خرگوش شما با وجود اسهال هنوز غذا می خورد، بهترین راه درمانی که می توانید از آن استفاده کنید تغییر رژیم غذایی آن است. سعی کنید مصرف کربوهیدرات آن را همزمان با افزایش فیبر کاهش دهید. انجام این کار به سرعت نتایج را نشان می دهد زیرا احتمالاً وضعیت خرگوش شما طی یک روز بهبود می یابد. اگر غذا نمی خورد یا با وجود درمان خانگی وضعیت آن بهبود نیافته است، آن را به دامپزشک ببرید.

نمونه مدفوع اسهال خرگوش را بگیرید.

جمع آوری نمونه ای از مدفوع یک مرحله مهم در درمان این بیماری است. به این دلیل است که در اینجا ممکن است علت اصلی مشخص شود. دامپزشک شما می تواند مدفوع را بررسی کرده و بررسی کند که دلایل این بیماری شما چه می تواند باشد. بر این اساس، او همچنین هر نوع درمانی را که برای درمان اسهال لازم است تجویز می کند.

چرا خرگوش ها مدفوع خود را می خورند؟

اطمینان حاصل کنید که خرگوش به خوبی هیدراته شده است.

یکی از اولین اقداماتی که هنگام درمان این بیماری انجام می شود این است که از هیدراته شدن خوب خرگوش اطمینان حاصل کنید. مقدار زیادی از آبی که خرگوش خانگی شما قبل از اسهال نوشیده است همراه با مدفوع آبکی دفع می شود. به این ترتیب، باید با اجازه دادن به نوشیدن مقدار زیادی آب مطمئن شوید که دوباره پر شده و آب رسانی می شود. حتی در صورت نیاز می توانید از محلول های آبرسان برای خرگوش خود استفاده کنید.

داروی مناسب به آن بدهید.

پس از اینکه دامپزشک نمونه مدفوع و وضعیت خرگوش شما را مورد بررسی قرار داد، داروهای مربوطه را تجویز می کند. Imodium به احتمال زیاد داروی تجویزی توسط دامپزشک شما خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که آن را به طور منظم به خرگوش خود می دهید تا علائم برطرف شود.

پیشگیری از اسهال در خرگوش

اسهال خرگوش | دام و پت

در مورد بیماری ها همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. یک راه خوب برای جلوگیری از اسهال در خرگوش این است که از رژیم غذایی مناسب و متعادل اطمینان حاصل کنید. با این حال، بهترین راه پیشگیری از اسهال این است که محیط اطراف خود را تا حد ممکن ضدعفونی و تمیز کنید زیرا اسهال خرگوش بیشتر به دلیل رژیم غذایی نامناسب ناشی از عفونت های باکتریایی، ویروسی و انگلی است. همچنین می توانید هضم خرگوش خود را با مصرف پروبیوتیک بهبود بخشید.

سخن آخر

وقتی صحبت از بیماری در خرگوش حیوان خانگی شما می شود، همیشه به یاد داشته باشید که خرگوش شما در مقایسه با شما و دیگر حیوانات خانگی شما متفاوت است. به این ترتیب، شما همچنین باید بیماری آن را متفاوت درمان کنید، حتی اگر به عنوان اسهال رایج باشد. همیشه باید مراقب باشید که اثرات اسهال را دست کم نگیرید و به محض تشخیص اینکه اسهال در حال تجربه اسهال است، باید خرگوش خود را نزد دامپزشک ببرید. با این حال، شما همچنین می توانید با مراقبت از اسهال از بهترین نوع رژیم غذایی ممکن و تمیزترین و سالم ترین محیطی که ممکن است فراهم کنید، از اسهال جلوگیری کنید.

انواع مدفوع طبیعی و غیر طبیعی خرگوش را بشناسید.

منبع
https://herebunny.com/care/how.to.treat.rabbit.diarrhea

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا