پرنده ها

آینه برای جوجه و مرغ ها

چرا جوجه ها آینه دوست دارند؟ دلیل اینکه جوجه ها آینه دوست دارند این است که وقتی جوجه ها در آینه قرار می گیرند سرگرم می شوند. افزودن اشیاء بازتابنده به قفس باعث سرگرمی جوجه‌ها می‌شود که آنها چراغ‌های رقص را تماشا یا تعقیب می‌کنند یا با بازتاب‌های خود تعامل دارند. این باعث خوشحالی و سرگرمی آنها می شود. به همین دلیل است اگر می خواهید جوجه هایتان سرگرم شود، سعی کنید یک آینه در قفس قرار دهید. با این حال، مطمئن شوید که آینه نمی افتد و تکه تکه نمی شود زیرا می تواند به جوجه های شما آسیب برساند. آینه را در داخل قفسه قرار دهید اما در محلی امن که نیفتد.

آیا مرغ خانگی دارید؟ اگر بله، آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا مرغ خانگی شما گاهی اوقات خسته می شود؟ خوب، همه حیوانات گاهی اوقات خسته می شوند. به همین دلیل است که آنها تمایل دارند که به هر نحوی شده خودشان را سرگرم کنند. آنها یا با خودشان بازی می کنند یا با حیوانات همنوعشان. یکی از عجیب‌ترین چیزهایی که صاحبان مرغ روی جوجه‌های خود می‌بینند، زمانی است که جوجه‌هایشان در برابر آینه قرار می‌گیرند و به آینه علاقه دارند. با این حال، دلیل این امر چیست؟ چرا جوجه ها آینه دوست دارند؟

آیا جوجه ها هنگام روبرو شدن با آینه سرگرم می شوند؟

جوجه ها کارهای زیادی انجام می دهند که برای ما عجیب و غریب است. یکی از چیزهایی که در مورد جوجه ها سرگرم کننده و عجیب است این است که در آینه یا هر چیز انعکاسی که نزدیک یا جلوی آنها قرار می دهید با آن روبرو می شوند.

دلیل اینکه جوجه ها به سمت آینه یا هر چیز انعکاسی می روند این است که آنها را سرگرم می کند. آن ‌ها هنگام نگاه کردن به آینه، خودشان را سرگرم‌ می کنند. بنابراین، پاسخ به این سوال مثبت است! جوجه ها هنگام روبرو شدن با آینه سرگرم می شوند.

شایع ترین بیماری در جوجه ها را بشناسید.

آیا جوجه ها خود را در آینه می شناسند؟

آینه برای جوجه و مرغ ها || دام و پت

جوجه ها وقتی با آینه روبرو می شوند خودشان را سرگرم می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان پرنده های خانگی آینه یا سایر سطوح بازتابنده را در قفس مرغ خود قرار می دهند. با این حال، اگر جوجه ها هنگام روبرو شدن با آینه سرگرم شوند، به این معنی است که جوجه ها می توانند خود را در آینه تشخیص دهند؟

آیا جوجه ها خود را در آینه می شناسند؟ خیر. جوجه ها نمی توانند خود را در آینه بشناسند، اما وقتی با آینه روبرو می شوند می توانند سرگرم شوند. جوجه ها با وجود اینکه نمی توانند خودشان را در آینه تشخیص دهند در آینه سرگرم می شوند زیرا از بدن و حرکات خودشان شگفت زده می شوند.

وقتی جوجه ها در آینه رو به رو می شوند، فکر می کنند که مرغ دیگری در آن طرف آینه است. آنها ممکن است از آینه به مرغ نگاه کنند یا سعی کنند از آینه ای که آنها نیز هستند با مرغ مبارزه کنند.

گاهی جوجه ها از آنچه در آینه می بینند سرگرم و گاهی عصبانی می شوند. حتی اگر عصبانی یا سرگرم شوند، باز هم سرگرم هستند. آنها از جنگیدن با مرغ دیگری که از آینه می بینند یا از نگاه کردن به خود در آینه لذت می برند.

دلیل اصلی قرار دادن آینه توسط صاحبان مرغ در نزدیکی آنها یا داخل مرغداری، سرگرمی جوجه های خود است. اگر جوجه ها همیشه سرگرم شوند، غمگین و افسرده نمی شوند. به همین دلیل است که برخی از مرغداران آینه در قفس می گذارند.

آیا جوجه ها خسته می شوند؟

پاسخ مستقیم به این سوال بله است. جوجه ها خسته می شوند! اما جوجه های بی حوصله، جوجه های خوشحالی نیستند، به همین دلیل است که باید از این اتفاق جلوگیری کنید. جوجه های بی حوصله اغلب خود را به دردسر می اندازند.

جوجه‌های بی حوصله وقتی در ماه‌های زمستان به معنای واقعی کلمه جمع می‌شوند تب می‌کنند و اغلب شروع به نوک زدن به یکدیگر یا خودشان می‌کنند که می‌تواند منجر به از دست دادن پر یا آسیب شود.

وقتی جوجه های شما خسته می شوند، شروع به حمله یا آزار و اذیت دیگر جوجه های داخل قفس می کنند. بی حوصلگی همچنین می تواند منجر به عادت بسیار بدی به نام تخم مرغ خوری شود. آره! مرغ های شما اگر حوصله شان سر برود تخم های خودشان را می خورند.

شایع ترین بیماری های تنفسی در جوجه ها کدامند؟

بهترین راهکارها برای سرگرم کردن جوجه ها

آینه برای جوجه و مرغ ها || دام و پت

اجازه ندهید که حوصله جوجه های شما سر برود. انجام این کار ممکن است طول بکشد، اما آنقدرها هم سخت نیست زیرا جوجه ها موجودات پیچیده نیستند و به راحتی می توان آنها را سرگرم کرد.

اگر نمی‌خواهید جوجه‌های شما خسته شوند و شروع به آزار و اذیت سایر جوجه‌ها یا فرزندان خود کنند، باید راهی برای سرگرم کردن آن‌ها پیدا کنید، مانند گذاشتن آینه در داخل مرغداری. با این حال، راه های دیگری برای سرگرم کردن جوجه ها وجود دارد.

قرار دادن خوراکی

خوراکی های متراکم شامل سوت، خوراک طیور، میوه‌های خشک، آجیل و سایر خوراکی‌ها به جوجه‌ها چیزی منحصر بفرد برای نوک زدن می‌دهد، زیرا آنها همیشه به دنبال تکه‌های مورد علاقه خود هستند.

اسباب بازی های تتربال

جوجه ها عاشق نوک زدن هستند و اگر در حال حرکت در حال نوک زدن باشند حتما سرگرم خواهند شد. یک خوراکی را از یک زنجیر یا طناب در قفس آویزان کنید و اجازه دهید تا به توپ موقت نوک بزنند و در حین حرکت آن را تعقیب کنند. جوجه ها عاشق نوک زدن هستند، و اگر چیزی که نوک می زنند حرکت کند، خیلی بهتر است. یک خوراکی خوراکی را از یک زنجیر یا طناب به داخل قفسه آویزان کنید، و اجازه دهید آنها به توپ موقت نوک بزنند و در حین حرکت آن را تعقیب کنند. یک سر کاهو یا کلم، چندین سیب یا پوست خربزه همگی گزینه های عالی هستند.

اشتباهات رایج در پرورش مرغ گوشتی را تکرار نکنید.

بستر برگ در طول پاییز

آینه برای جوجه و مرغ ها || دام و پت

در فصل پاییز، یک انبوه خاک برگی را به قفس اضافه کنید تا جوجه های شما آن را خراشیده و نوک بزنند. جوجه ها حشرات و دانه های طبیعی را در برگ ها جستجو می کنند که باعث سرگرمی آنها می شود. می‌توانید برای هیجان‌انگیزتر کردن جستجو، مقداری خوراکی‌ها را به داخل بستر آنها اضافه کنید!

حمام گرد و غبار

جوجه ها عاشق گرد و غبار هستند و افزودن حمام گرد و غبار در داخل یا نزدیک قفس مطمئناً مرغ خانگی شما را سرگرم می کند. خاک را در یک قسمت قفس نگه دارید. همچنین می توانید شن و ماسه را به آن اضافه کنید تا در شرایط حمام نگه داشته شود. حمام گرد و غبار، پرهای مرغ شما را در وضعیت خوبی نگه می دارد.

خوراکی های گرم

با تهیه یک خوراکی گرم در روزهای سرد، روز مرغ خود را ادویه کنید. عدس گرم و نرم شده، لوبیا یا غلاتی مانند کینوا از جمله گزینه های خوشمزه ای هستند که مرغ شما از آن لذت می برد.

اسباب‌ بازی‌ های بذر

آینه برای جوجه و مرغ ها || دام و پت

دانه‌های پرنده، ذرت ترک‌خورده یا خوراک مرغ خوب را به هر شیئی که پرندگان می‌توانند نوک بزنند و بغلتند اضافه کنید – یک بطری خالی یا یک تخم‌مرغ پلاستیکی قدیمی انتخابی عالی است. چندین سوراخ به اندازه کافی بزرگ برای خارج شدن دانه در ظرف ایجاد کنید و آن را داخل قلم بیندازید. جوجه ها شی را بررسی می کنند و زمانی که متوجه شوند می توانند آن را بغلتند یا حرکت دهند تا خوراکی ها را آزاد کنند، ساعت ها سرگرم خواهند شد.

پیچ و خم کاه

با ایجاد یک پیچ و خم کاه ساده در محل نگهداری جوجه ها، مکان های جدیدی برای کاوش در اختیار جوجه ها قرار دهید. هنگامی که پرندگان به آن نوک می زنند یا روی آن نشسته اند، این وضعیت باعث حواس پرتی می شود، اما چندین مسیر برای آنها گوشه ها و شکاف هایی ایجاد می کند تا بارها و بارها به کاوش بپردازند. عدل های یونجه نیز گزینه های بسیار خوبی هستند.

مهم‌ترین چیزی که برای سرگرم کردن جوجه‌ها باید به خاطر بسپارید تنوع است. ارائه همان حواس پرتی روز به روز با عادت کردن جوجه‌ها به بازی، کارایی خود را از دست می‌دهد، اما با تغییر گزینه‌ها، پرندگان همیشه می توانند راهکارهایی را برای سرگرمی خودشان داشته باشند.

سخن آخر

برای نتیجه گیری، دلیل اصلی اینکه چرا جوجه ها آینه دوست دارند این است که جوجه ها جلوی آینه سرگرم می شوند. آنها از تماشای خود در آینه لذت می برند و گاهی اوقات، مرغ های تهاجمی از مبارزه با تصویر خود در آینه لذت می برند. بنابراین، اگر نمی‌خواهید جوجه‌هایتان خسته شوند، که می‌تواند باعث آسیب شود، سعی کنید برای آن‌ها یک آینه تهیه کنید. یا راهکارهای دیگری برای سرگرم کردن آنها انتخاب کنید.

مرغ ها کی تخم می گذارند؟

منبع
https://animaldome.com/https://lincolncountyfarmcenter.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا