حیوانات خانگی کوچک

آیا همسترها برنج می خورند؟

اگر به تازگی یک همستر خانگی تهیه کرده اید، ممکن است بخواهید گزینه های رژیم غذایی و درمانی مختلف را امتحان کنید. از خوراکی های خانگی گرفته تا خوراکی های خریداری شده در فروشگاه، برای هر همستر چیزی خوشمزه وجود دارد.  آیا مصرف برنج در همسر مجاز است؟ به طور کلی، رژیم غذایی همستر شما نقش زیادی در سلامتی و پیشگیری از ابتلا به شایع ترین بیماری های در همستر خواهد داشت.

توجه به اینکه آنها چه چیزی و چه مقدار می خورند بخش مهمی از مراقبت های عمومی از یک همستر خانگی است. آیا به اضافه کردن برنج به وعده های غذایی همستر خانگی خود یا تهیه خوراکی های شامل برنج فکر کرده اید؟ آیا یک همستر می تواند برنج بخورد؟ در این مقاله، درباره افزودن برنج به رژیم غذایی همستر های خانگی، نکات مفیدی ذکر شده است.

به طور کلی، باید این نکته را بدانید که همسترها می توانند برنج بخورند. غنی سازی رژیم غذایی آن ها با برنج پخته و خام بی خطر است. البته، هنگام افزودن برنج پخته به رژیم غذایی همستر خانگی تان احتیاط کنید. زیرا برنج خیلی مرطوب یا پخته شده می تواند مشکلاتی را برای همستر خانگی شما ایجاد کند.

همستر خانگی من چقدر برنج می تواند بخورد؟

در حالی که دادن برنج به همستر های خانگی، به طور کلی بی خطر است، در مورد مقدار برنج داده شده باید احتیاط کنید. همه انواع برنج ها باید به عنوان یک غذا یا یک وعده مکمل به یک رژیم غذایی متعادل اضافه شوند. همستر خانگی شما می تواند همزمان چند دانه برنج بخورد.

خوراکی‌ های کم حجم تهیه شده از برنج را می ‌توان یک روز در میان به همستر خانگی داد. در حالی که خوراکی‌ های پر حجم برنج را می ‌توان هفته ‌ای یک ‌بار به همستر خانگی داد. شما باید مطمئن شوید که برنج باقی مانده یا فاسد شده را از قفس همستر خانگی خود خارج کنید. این کار از احتکار و پرخوری آن ها پیشگیری می کند.

آیا استفاده از برنج برای همستر ها مفید است؟

آیا همسترها برنج می خورند؟ || دام و پت

برنج ارزش غذایی زیادی به رژیم غذایی همستر خانگی شما اضافه نمی کند. برنج سبوس دار به عنوان گزینه غذایی بیشتر مفید حاوی برنج محسوب می شود. زیرا دانه های آن ها هنوز پوسته خود را دارند. این پوسته حاوی حداقل مقادیر ویتامین B، فیبر و آهن است.

خوراکی ها یا دانه های برنج باید به عنوان یک افزودنی به رژیم غذایی همستر خانگی شما مصرف شود، نه یک عنصر مهم و کلیدی. برنج مقدار قابل توجهی از فواید سلامتی ناشی از تغذیه سایر مواد مغذی را به همراه ندارد، اما مصرف برنج توسط همستر خانگی باعث غنی تر شدن رژیم غذای همستر خانگی می شود.

هر زمان که یک غذای جدید، یک اسباب بازی یا تغییری در سبک زندگی یا رژیم غذای همستر خانگی تان ایجاد می کنید، در واقع همستر خانگی خود را تشویق می کنید تا از حواس خود استفاده کند. تحریک محیطی کافی، همستر خانگی شما را شاد و سالم نگه می دارد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید، آیا همسترها می توانند هندوانه بخورند؟

چگونه باید به همستر خانگی خود برنج بدهم؟

برای تهیه برنج برای همستر خانگی تان، چند گزینه وجود دارد. شما ابتدا باید انتخاب کنید که چه نوع برنجی را می خواهید به همستر خانگی تان بدهید. برنج سفید، غلات کامل یا مخلوط، گزینه های موجود برای همسترهای خانگی هستند. آیا می خواهید برنج پخته یا خام به همستر خانگی تان بدهید؟

هر یک از این گزینه ها برای حیوان خانگی شما بی خطر است. تمام برنج هایی که حیوان خانگی شما می خورد، نباید حاوی چاشنی یا روغن اضافه باشند. هنگام مصرف برنج غیرخام در همستر خانگی خود باید احتیاط کنید. باید مطمئن شوید که برنج زیاد یا کم پخته نشده باشد.

برنج پخته شده ای که به درستی آماده نشده باشد، خطر گیرکردن در کیسه های گونه همستر و بروز پوسیدگی را به همراه دارد. می توانید برای همستر خانگی تان خوراکی ‌های برنج تجاری بخرید و یا یک خوراکی خانگی تهیه کنید. ممکن است زمانی را برای خرید یا تهیه خوراکی های مورد نیاز همستر ‌خانگی خود در خانه پیدا نکنید.

می توانید چند دانه برنج پخته یا خام را به مخلوط غذایی رژیم غذایی همستر خانگی خود اضافه کنید. آیا به دنبال خلاقیت در پخت غذاهای خانگی هستید؟ دستور العمل های زیادی برای همسترهای خانگی وجود دارد که می توانید برنج را به آن ها اضافه کنید.

به طور کلی، تهیه خوراکی ‌ها توسط خودتان می‌تواند جایگزین ارزان ‌تری برای غذاهای خریداری از فروشگاه های حیوانات خانگی باشد. علاوه براین، از یک فعالیت سرگرم کننده لذت می برید و در عین حال خوراکی های مغذی و باکیفیت را برای همستر خانگی خود فراهم کنید.

چوب دانه برای همستر

یکی دیگر از گزینه های غذای خانگی مطلوب برای همسترهای خانگی، استفاده از “چوب دانه” است. این دستور غذایی، شامل یک چوب به طول ۱۲ تا ۲۵ سانتی متر، عسل یا کره بادام زمینی و دانه های مخلوط شده با برنج است. به سادگی چوب را با عسل یا کره بادام زمینی بپوشانید و رول را به طور یکنواخت روی دانه ها و برنج قرار دهید.

اجازه دهید چوب ها به مدت یک ساعت بمانند و اجازه دهید همستر خانگی شما از مصرف آن لذت ببرد. این موارد فقط چند گزینه مطلوب برای همسترهای خانگی شما هستند. می توانید با دستور العمل های مختلف در خانه تان شروع کنید. اگر در دستور غذای خود دانه یا آجیل استفاده می کنید، در این قسمت رژیم غذایی می توانید دانه های برنج را اضافه کنید.

آیا می توان به همستر خانگی برنج کریسپی داد؟

آیا همسترها برنج می خورند؟ || دام و پت

می توانید به همستر خانگی خود Rice Krispies بدهید. درست مانند برنج، برنج کریسپی باید در حد اعتدال و فقط به عنوان یک غذای مکمل مصرف شود. اط غلات Rice Krispies و نه میله های Rice Krispies استفاده کنید. میله ها حاوی محتوای قند بالاتری هستند که می توانند به همستر خانگی شما آسیب برسانند.

به طور کلی، همسترها برنج کریسپی را به عنوان یک غذا دوست دارند. محفظه همستر خانگی خود را از نظر وجود غذاهای باقی مانده یا فاسد شده بررسی کنید. رعایت این موارد باعث حذف کردن خوراکی های پوسیده می شود و باعث می شود مطمئن شوید که همستر خانگی شما پرخوری نمی کند.

آیا همسترها به مصرف بلوک نمک نیاز دارند؟

اگر همستر خانگی شما رژیم غذایی کامل و متعادلی دارد، نیازی به تهیه بلوک نمک وجود نخواهد داشت. به طور کلی، بلوک نمک می تواند از بروز کمبود مواد معدنی پیشگیری کند، اما اگر همستر خانگی شما وعده های غذایی خود را به طور کامل می خورد، این مسئله نباید مشکل ساز باشد.

برخی از همسترها از مصرف بلوک های نمکی لذت می برند. در حالی که ممکن است نیازی به بلوک نمک وجود نداشته باشد، داشتن بلوک نمک به همستر خانگی شما آسیبی نمی رساند. عادات حیوان خانگی خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که آیا استفاده از بلوک نمک برای آن ها تحریک کننده است یا خیر.

آیا همسترهای خانگی می توانند پاپ کورن بخورند؟

به طور کلی، همسترهای خانگی می توانند پاپ کورن ساده و کاملاً پخته شده بخورند. استفاده از پاپ کورن حتی می ‌تواند مواد مغذی مانند کلسیم، فسفر، منیزیم و ویتامین A را به رژیم غذایی همستر خانگی تان اضافه کند. این خوراکی کم کربوهیدرات برای همستر خانگی تان، در صورت استفاده به میزان متعادل، می تواند بی خطر باشد.

به خوراکی های پاپ کورن همستر خانگی خود هیچ گونه مواد دیگری اضافه نکنید. چاشنی های اضافه شده همان چیزی است که پاپ کورن را ناسالم می کند. استفاده از نمک، کره یا هر چاشنی دیگری روی پاپ کورن، فواید تغذیه ای این غذا را از بین می برد. این مواد حتی ممکن است باعث بروز مشکلات سلامتی در همستر خانگی شما شوند. برای نگهداری بهتر از حیوان جیبی خود بهتر است خوشحال کردن همستر و راهکارهای عملی آن را یاد بگیرید.

آیا همسترها می توانند غلات دیگر بخورند؟

آیا همسترها برنج می خورند؟ || دام و پت

همسترها می توانند غلات دیگر را بخورند. غلات نقش زیادی در یک رژیم غذایی متعادل همسترهای خانگی دارند. برخی از غلاتی که می توانید به همستر خانگی خود دهید، عبارت اند از:

  • جو
  • ذرت
  • گندم
  • چاودار
  • جو دوسر

مصرف هر کونه دانه به همسترهای خانگی، مزایا و محدودیت های خاص خود را خواهد داشت. تمام جنبه های رژیم غذایی همستر خانگی شما باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا مطمئن شوید که مقادیر مناسبی از مواد غذایی مختلف را دریافت می کنند. هر کدام از این غلات، تاثیرات مختلفی بر رژیم غذای همسترهای خانگی می گذارند.

جو دوسر

جو دو سر چربی ها، پروتئین ها و فیبرهای سالم مورد نیاز همستر خانگی تان را تامین می کند. به حیوان خانگی خود جو خشک یا غیرخام بدهید. بلغور جو دوسر می تواند مانند برنج خطر پوسیدگی را به همراه داشته باشد.

ذرت

ذرت یک منبع کربوهیدرات است که پروتئین ها، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را برای همستر خانگی تان تامین می کند. در اغلب موارد، محتوای ذرت را در خوراک تجاری همسترهای خانگی خواهید دید. این دانه پر از پروتئین می تواند 10 درصد از رژیم غذایی همستر خانگی شما را تشکیل دهد. اگر درباره میزان ذرت مورد نیاز همسترهای خانگی، سوالی دارید، با یک دامپزشک تماس بگیرید.

جو

جو به عنوان بخشی از رژیم غذایی همستر خانگی شما، می تواند مواد مغذی ضروری مانند ویتامین های B، فیبر غذایی و پروتئین را تامین کند. شما باید 1/2 قاشق غذاخوری جو را یک بار در روز به همستر خانگی تان بدهید.

چاودار

شما می ‌توانید هفته ‌ای یک‌ بار به همستر خانگی خود خرده ‌های نان چاودار بدهید. این خوراک حاوی غلات، منیزیم را تامین می کند و به کنترل قند خون همستر خانگی شما کمک می کند. می توانید قبل از دادن نان چاودار به حیوان خانگی خود، آن را در شیر فرو کنید تا کلسیم اضافه ای وارد بدن همستر خانگی تان شود.

گندم

گندم را می توان به شکل دانه های گندم، کراکر یا به عنوان بخشی از مخلوط یونجه به همسترهای خانگی مختلف داد. خوراکی های گندم و سایر محصولات باید فقط یک بار در هفته توسط همسترهای خانگی مصرف شوند. افزودن گندم به رژیم غذایی همستر خانگی، ویتامین های گروه B، فیبرهای غذایی و پروتئین را تامین می کند.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که بسیاری از غلات می توانند بخشی از رژیم غذایی همستر خانگی شما باشند. همسترها به علت مقدار انرژی که می سوزانند، به رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات نیاز دارند. این دانه‌ ها انرژی مورد نیاز همستر خانگی شما را فراهم می ‌کنند تا چرخ خود را بچرخاند، حرکت کند و تحرک داشته باشد.

سخن آخر

شما می توانید به رژیم غذایی حیوان خانگی خود برنج اضافه کنید. آن ها از مصرف این غذا لذت می برند! علاوه براین، هر ماده غذایی که به رژیم غذایی همسترهای خانگی اضافه می شود، باید در حد متعادل باشد. برنج یک خوراکی است، نه عنصر کلیدی و مهم رژیم غذایی همستر خانگی.

از ایده های مختلف تهیه غذای این حیوانات خانگی استفاده کنید تا همستر خانگی خود را به خوبی پرورش دهید. امیدواریم این مقاله برای افزودن خوراکی های جدید به رژیم غذایی همستر خانگی تان مفید بوده باشد.

منبع
https://hamsters101.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا