خزندگان

آیا لاک پشت می تواند نان بخورد؟

یکی از چالش هایی که همه صاحبان حیوانات خانگی با آن رو به رو هستند، تغذیه حیوانات خانگی خود با رژیم غذایی مغذی است. لاک پشت ها موجودات منحصر به فردی هستند که غذاهای متنوعی را در طبیعت می خورند. علاوه براین، نان غذای اصلی است که توسط انسان ها در هر سنی خورده می شود. بنابراین سوال اینجاست که آیا لاک پشت ها می توانند نان بخورند؟

به صورت مختصر، می توان گفت که نه، لاک پشت ها نمی توانند نان بخورند. نان حاوی مخمر است و لاک پشت ها فاقد آنزیم های مورد نیاز برای هضم نان هستند. تغذیه لاک پشت تنها با نان، بدون بهره مندی از یک رژیم غذایی مناسب، مضر است. زیرا کمبود میزان کلسیم دریافتی می تواند منجر به تغییر شکل پوسته لاک پشت شود.

علاوه بر این، نان هیچ ارزش غذایی برای لاک پشت ندارد. همه انواع غذا ها برای لاک پشت خانگی شما مفید نیستند. قبل از اینکه یک رژیم غذایی برای حیوان خانگی خود آماده کنید، باید معیارهای مختلفی را مد نظر قرار دهید. اگر درباره رژیم های غذایی مناسب برای حیوانات خانگی سوالاتی دارید، با یک دامپزشک تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

عوارض مصرف نان در لاک پشت چیست؟

نان برای لاک پشت خانگی شما مضر است. زیرا این ماده غذایی حاوی مخمر است. مصرف نان هیچ گونه فایده تغذیه ای برای لاک پشت خانگی شما ندارد. لاک پشت ها سرعت متابولیسم آهسته ای دارند و بنابراین هضم نان برایشان مشکل است. لاک پشت ها آنزیم های لازم برای هضم نان را تولید نمی کنند. همین مسئله باعث بروز سوء هاضمه در لاک پشت ها می شود.

خطر خفگی

علاوه براین، لاک پشت ها مانند انسان ها نیستند که دندان داشته باشند. بنابراین، اگر به لاک پشت خانگی خود نان بدهید، حیوان خانگی تان نخواهد توانست آن را بجود. همچنین، اگر تکه های نان بزرگ باشند و لاک پشت خانگی شما نتواند به راحتی آن ها را ببلعد، احتمال خفگی لاک پشت خانگی شما زیاد خواهد بود.

اگر بیش از حد به لاک پشت خانگی خود نان بدهید، حیوان خانگی تان به مصرف آن عادت خواهد کرد. بنابراین، اگر نان به طور مداوم و به صورت روزانه به لاک پشت ها داده شود، حیوان خانگی شما از خوردن غذاهای مغذی دیگر خودداری خواهد کرد. به همین علت، در طی یک دوره زمانی، لاک خانگی پشت شما ضعیف و به شدت دچار سوء تغذیه می شود.

متابولیک استخوان

لاک پشت ها در رژیم غذایی خود به مصرف مقدار کافی کلسیم نیاز دارند. اگر لاک پشت خانگی تان از دریافت کلسیم محروم شود، این مسئله بر روی پوسته آن ها تأثیر منفی می گذارد. علاوه براین، لاک پشت خانگی شما دچار بیماری متابولیک استخوان می شود.

این اختلال باعث می شود که پوسته لاک پشت بد شکل و توده ای شود. اما این مورد، تمام مضرات ممکن نیست. چنین وضعیت نامطلوبی می تواند برای حیوان خانگی شما کشنده باشد. اگر به لاک پشت خانگی تان فقط نان بدهید، مثل این است که به این حیوان، فقط یک رژیم غذایی حاوی کاری مهیا کنید.

بدون مصرف مواد مغذی ضروری، سلامتی لاک پشت خانگی تان به سرعت با آسیب رو به رو خواهد شد. اکنون که می دانید نمی توانید به لاک پشت خانگی تان نان بدهید، شاید از خودتان می ‌پرسید که آیا می توان به این حیوانات گاهی اوقات نان داد؟ به عبارت دیگر، اگر نمی توان از نان به عنوان بخشی از رژیم غذایی یک لاک پشت استفاده کرد، آیا نباید به این حیوان نان داد؟

آیا لاک پشت ها می توانند مقدار کمی نان بخورند؟

آیا لاک پشت های گوش قرمز می توانند نان بخورند؟ || دام و پت

نان، خوراکی نیست که باید به لاک پشت خانگی خود به عنوان بخش ثابتی از رژیم غذایی این حیوان بدهید. از آن جایی که لاک پشت خانگی شما اهلی شده است، هر خوراکی که به آن ها بدهید، مصرف خواهند کرد. با این حال، همه غذاها مفید نیستند و برخی از غذاها مانند نان بیشتر از اینکه مفید باشند، برای لاک پشت ها مضر هستند.

علاوه براین، غذا هایی که ما انسان ها مصرف می کنیم حاوی مواد نگهدارنده و ادویه جات هستند که معمولا برای حیوانات خانگی مضر اند. بنابراین، باید از دادن چنین غذاهایی به لاک پشت خانگی خود اجتناب کنید. زیرا می توانند باعث بروز عوارض نامطلوب در این حیوانات شوند.

در عوض، می ‌توانید به لاک پشت خانگی خود تکه ‌های کوچک سیب، زغال اخته، ذرت یا کاهو بدهید. حتی گاهی می توانید لقمه های کوچکی از مرغ پخته شده، گوشت چرخ کرده یا سایر محصولات گوشتی مناسب را به عنوان غذا به حیوان خانگی تان بدهید. اکنون، حتماً از خود می پرسید که چه غذایی می توانید به لاک پشت خانگی خود بدهید که از نظر مواد مغذی بهترین گزینه است.

لاک پشت خانگی شما باید چه بخورد؟

رژیم غذایی ایده آل لاک پشت خانگی شما به شدت به گونه و سن حیوان خانگی تان بستگی دارد. بهترین رژیم غذایی که می توانید به لاک پشت خانگی خود بدهید، رژیمی است که سرشار از مواد مغذی، کلسیم و ویتامین باشد. اگر ویژگی های زیستگاه طبیعی لاک پشت خانگی خود را بشناسید، این مسئله بسیار مفید خواهد بود.

شناخت زیستگاه لاک پشت خانگی تان به شما کمک می کند تا به حیوان خانگی خود آن چه را که در طبیعت به خوردن آن عادت دارد، بدهید‌. لاک ‌پشت‌ ها اغلب گوشت خوار هستند و وقتی بالغ می ‌شوند، تبدیل به حیواناتی همه چیزخوار می شوند. به همین علت است که لاک پشت ها می توانند انواع مختلفی از غذاها را از سبزیجات و میوه های تازه گرفته تا حشرات کوچک و حتی گل ها بخورند.

شما می توانید به لاک پشت خانگی خود سبزیجاتی مانند لوبیا، ذرت، چغندر، هویج و کدو بدهید. سبزیجاتی مانند کلم پیچ، اسفناج، کاهو و هویج نیز مواد غذایی مناسبی برای لاک پشت های خانگی هستند. علاوه بر این، می توانید به لاک پشت خانگی خود غذای غنی از پروتئین بدهید.

خوراکی هایی مانند تخم مرغ آب پز، حلزون، کرم خاکی و کرم آرد خوراکی همگی گزینه های مناسبی برای لاک پشت های خانگی هستند. می توانید رژیم غذایی لاک پشت خانگی خود را با میوه هایی مانند سیب، موز، کیوی، انبه، توت فرنگی و انگور تکمیل کنید. همچنین، می توانید گاهی اوقات به حیوان خانگی خود گل بدهید. لاک پشت ها از خوردن گل های نیلوفر، قاصدک، گل رز، پانسی و هیبیسکوس لذت می برند.

از دادن کدام غذاها به لاک پشت های خانگی باید اجتناب کرد؟

آیا لاک پشت های گوش قرمز می توانند نان بخورند؟ || دام و پت

لاک پشت ها حیواناتی همه چیزخوار هستند. آنها غذاهای متنوعی از جمله غذاهای گیاهی و گوشتی می خورند. حتی می توانید به لاک پشت خانگی خود برخی غذاهای انسانی مانند هویج رنده شده، کدو حلوایی و کدو سبز ارائه کنید. اما همه غذاها برای لاک پشت ها ارزش غذایی ندارند. بنابراین، باید خوراکی های مفیدی را برای حیوان خانگی تان انتخاب کنید.

نه تنها نباید به لاک پشت خانگی تان نان ندهید، بلکه باید از مصرف هرگونه لبنیات مانند شیر، پنیر یا ماست به لاک پشت خانگی خودداری کنید. محصولات لبنی در دستگاه گوارش لاک پشت ها به سختی هضم می شوند و بنابراین به لاک پشت ها آسیب می رسانند.

لاک پشت های خانگی نیازی به دریافت پروتئین زیادی از طریق رژیم غذایی خود ندارند. می توانید هر دو یا سه روز یک بار منابع پروتئینی مورد نیاز را به لاک پشت خانگی خود بدهید. علاوه بر این، نباید به لاک پشت خانگی خود خوراکی هایی مانند گوشت خام، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ باربیکیو یا سس کچاپ ارائه کنید.

علاوه براین، باید از مصرف شکلات و غذای چرب، به طور منظم، به لاک پشت های خانگی تان خودداری کنید. مصرف بیش از حد چربی می تواند منجر به بروز مشکلات کلیوی در حیوان خانگی شما شود. به این ترتیب، سلامتی حیوان خانگی تان به خطر خواهد افتاد.

آیا لاک پشت های گوش قرمز می توانند نان بخورند؟

آیا لاک پشت های گوش قرمز می توانند نان بخورند؟ || دام و پت

لاک پشت های گوش قرمز، رایج ترین گونه لاک پشت هایی هستند که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند. هنگامی که این نوع لاک پشت ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند، هر نوع خوراکی که به آن ها داده می شود، مصرف می کنند. بنابراین باید در انتخاب خوراکی های تشکیل دهنده رژیم غذایی این لاک پشت ها بسیار با دقت عمل کنید.

فقط به این علت که لاک پشت خانگی تان می تواند نان بخورد، به این معنی نیست که نان باید به عنوان بخشی از رژیم غذایی به لاک پشت خانگی تان داده شود. نان هیچ ارزش تغذیه ای ندارد و فایده برای رشد کلی لاک پشت ها فراهم نمی کند. انسان ها عمدتاً نان مصرف می کنند. با این حال، این نان ها حاوی بسیاری از افزودنی های غیر ضروری هستند که برای لاک پشت های لغزنده گوش قرمز مضر اند.

آیا لاک پشت های خانگی برکه ای می توانند نان بخورند؟

می توان گفت که لاک پشت های برکه ای تفاوتی با سایر لاک پشت ها ندارند. خوراندن نان به لاک پشت برکه ای همان تاثیری را که روی لاک پشت های وحشی دارد، در پی خواهد داشت. در مناطق گردشگری یا در طبیعت وحشی، افراد تمایل دارند که تکه های نان را به درون آب بیندازند تا موجودات آبزی آن ها را مصرف کنند.

از آن جایی که یک لاک پشت برکه ای خانگی در مقایسه با لاک پشت های وحشی به انواع غذا دسترسی ندارد، هر گونه غذای خوراکی را می پذیرد. نان مواد مغذی ضروری برای این حیوانات را در خود ندارد و اگر به لاک پشت برکه ای خانگی به طور مداوم تکه های نان داده شود، پوسته آن تغییر شکل می دهد.

بنابراین، بهترین کار این است که به لاک پشت های خانگی تان، از هر گونه ای که هستند، تکه های نان را به عنوان غذا ندهید.

سخن آخر

هر خوراکی که به لاک پشت خانگی خود غذا می دهید، مطمئن شوید که آن را به قطعات کوچک برش دهید. لاک پشت ها دندان ندارند و بنابراین مصرف تکه های کوچک خوراکی های مختلف برای آن ها نسبت به تکه های بزرگ غذا آسان تر خواهد بود‌.

برای داشتن لاک پشتی سالم و سرحال، باید یک رژیم غذایی مناسب لاک پشت برای آن ها مهیا کنید. اگر درباره غذاهای مناسب و نامناسب برای حیوان خانگی تان سوالاتی دارید، می توانید با یک دامپزشک تماس بگیرید و با او مشورت کنید.

منبع
https://jaljeev.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا