سگ ها

آیا سگ ها می توانند نارگیل بخورند؟

آیا سگ ها می توانند نارگیل بخورند؟

‌‌روغن نارگیل که سرشار از تری گلیسیرید‌های زنجیره‌ای متوسط است. روغن نارگیل همیشه بعنوان یکی از سالم ترین روغن‌هایی که می‌توانیم به حیوانات خانگی خود بدهیم، در‌نظر گرفته شده است. مزایای استفاده از این نوع روغن می‌تواند از جمله بهبود هضم سگ، کاهش شدت و بروز واکنش‌های آلرژیک و بهبود پوشش پوست و پشم حیوان خانگی باشد. علاوه بر‌این، روغن نارگیل به دلیل خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی بسیار ارزشمند است. و این یک روش عالی برای تقویت توانایی مبارزه با بیماری های سگ سانان است. اما این‌ها همه از فواید روغن نارگیل است. گوشت نارگیل چطور؟ آیا مزایای مشابهی دارد؟ آیا سگ ها می توانند نارگیل بخورند؟

آیا فقط روغن نارگیل مفید هست؟

علم نشان داده است که روغن استخراج شده از نارگیل در واقع از گوشت یا گوشت نارگیل خشک و فرآوری شده حاصل می‌شود. در حالی که روغن در‌‌واقع از نارگیل های رسیده استخراج می‌شود. این باید خبر خوبی باشد که بدانید روغن از گوشت نارگیل تهیه می‌شود. همانطور که گفته شد، تهیه‌ی تکه‌های گوشت نارگیل برای تغذیه به سگ شما بی خطر است.

چرا سگ من سرفه می کند؟

گوشت نارگیل می تواند شدت و شرایط التهابی را کاهش دهد.

آیا سگ ها می توانند نارگیل بخورند؟ دام و پت

  • اگر روغن نارگیل سرشار از اسید لوریک باشد، می‌توان گوشت نارگیل را از نظر طبیعی غنی از این نوع اسید چرب با زنجیره‌ی متوسط در نظر گرفت. اسید لوریک، جدا از این که یک منبع عالی انرژی برای سگ‌ها است، دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند بویژه در کاهش شدت و سختی علائم التهابی و علائمی مانند نشانه‌هایی که در اثر آرتروز ایجاد می‌شود مفید باشد. آگاه باشید که این تنها یک درمان علائمی است و یک درمان قطعی نیست. این بدان معنی است که آرتروز سگ شما را شفا نمی‌دهد اما مطمئناً در بهبود حرکات تاثیر دارد

نارگیل سیستم ایمنی سگ شما را تقویت می کند

اسید لوریک نه تنها به دلیل خواص ضد التهابی مورد توجه قرار می‌گیرد، همچنین با مزایای ضد‌میکروبی که ارائه می‌دهد، شناخته شده است. مطالعات نشان می‌دهد که بویژه در درمان عفونت‌های حلقوی و همچنین عفونت‌های ناشی از سایر گونه‌های قارچی یا مخمر بسیار موثر است. همچنین در کاهش اثرات عفونت‌های انگلی ژیاردیا لمبیا موثر است. مطالعاتی وجود دارد که استفاده از آن را در کاهش اثرات عفونت‌های ویروسی آنفولانزا نیز تایید می‌کند. و اگر در میان وعده‌های قابل توجهی عرضه شود، بهبود سیستم ایمنی سگ شما را بسیار تسهیل می‌کند.

استرس در سگ ها را چگونه تشخیص دهیم؟

فواید نارگیل

یکی از مزایای بارز روغن نارگیل بهبود چشمگیر کیفیت پوست و پشم سگ شما بویژه با‌استفاده‌ی موضعی روغن است. متاسفانه مقدار قابل توجهی از روغن در گوشت نارگیل وجود دارد که از طریق دستگاه گوارش مصرف می‌شود و روی پوست و پشم حیوان خانگی ما تاثیر نمی‌گذارد. با این وجود، فقط دانستن اینکه گوشت نارگیل می‌تواند با محافظت ضد میکروبی استثنایی باعث بهبود سلامتی ما شود، ضمن کاهش التهاب و تقویت ایمنی، دلیل کافی برای قرار دادن گوشت نارگیل بعنوان یک میان وعده سالم برای سگ‌های خانگی است.

کولیت استرس در سگ چیست و چگونه درمان می شود؟

نکات لازم در دادن نارگیل به سگ

مانند همه‌ی غذاهای انسانی که می‌خواهیم آن‌ها را با حیوانات خانگی خود به اشتراک بگذاریم؛ نکات خاصی وجود دارد که هروقت بخواهیم گوشت نارگیل به آنها بدهیم، باید در خاطر داشته باشیم. این نکات می تواند شامل موارد زیر باشد.

  • اگرچه دادن نارگیل رسیده به سگ‌ها اشکال ندارد، اما برخی از نژادها به درستی قادر به هضم این مواد نیستند که منجر به ناراحتی معده می‌شود. بجای خطر کردن، بهتر است نارگیل جوان و تازه به سگ‌هایمان بدهیم.
  • هرگز پوسته‌ی میوه‎ی نارگیل را به آنها ندهید زیرا می‌تواند منجر به انسداد روده شود. ممکن است قبلاً در‌مورد برخی از صاحبان حیوانات خانگی چیزی شنیده باشید که از عمد به حیوانات خانگی خود بعنوان نوعی جویدنی پوسته ی نارگیل می دهند. با این حال این هنوز یک کار خطرناک است.
  • گوشت نارگیل را همیشه در حد متوسط به آنها بدهید. درست است که آن غنی از تری گلیسیرید بازنجیره‌های متوسط است اما در‌واقع می‌تواند نفخ ایجاد کند که برای حیوان خانگی شما بسیار ناخوشایند باشد. در بسیاری از موارد پرخوری گوشت نارگیل، سگها به ناراحتی شدید معده مبتلا شده اند. بنابراین، دوباره، در مورد مقدار گوشت نارگیل که به حیوان خانگی خود می دهید بسیار محتاط باشید.

آیا دادن آب نارگیل به سگ مجاز هست؟

اگر ایده‌ی دادن گوشت نارگیل به سگ خود را دوست ندارید، حداقل می‌توانید اجازه دهید که آب نارگیل بنوشد. آب نارگیل حاوی مقدار زیادی منگنز، روی، منیزیم، کلسیم و آهن است. که همه‌ی این مواد در بهبود عملکرد فرآیند‌های مختلف بدن سگ نقش دارند. همچنین در آب نارگیل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و سایر الکترولیت‌ها وجود دارد که برای حفظ سطح مطلوب Ph در سیستم سگ مورد نیاز است.

همچنین آب نارگیل از نظر افزایش انرژی نیز در نظر گرفته می شود زیرا آب حاصل از نارگیل جوان می‌تواند حاوی 50% گلوکز و حدود 35% ساکارز باشد که باقیمانده ی آن محتوی فروکتوز میوه است. از نظر فنی ممکن است از این درصد گلوکز نگران باشید اما در واقع این مقدار چندان قابل توجه نیست. چرا؟ چون صد میلی لیتر آب نارگیل بطور معمول حدود 2.9 گرم قند دارد. این بدان معنی است که اگر 200 میلی لیتر آب نارگیل تازه به حیوان خانگی خود بدهید، تقریباً 5.8 یا 6 گرم قند به آن داده اید که شامل گلوکز، فروکتوز و ساکارز است.

آیا سگ ها می توانند استخوان بخورند؟

سخن آخر

نکته‌ی اصلی این است که به دنبال آب نارگیل تازه باشید. آب نارگیل بطری یا فرآوری شده اغلب با شیرین کننده‌های مصنوعی مخلوط شده است. این مواد می‌تواند بطور قابل توجهی مشخصات قند آن را از بین ببرد. بنابراین اگر واقعا چیز سالم تری برای سگ خانگی خود می خواهید، مطمئن شوید که تازه ترین ماده‌ی غذایی را که می توانید به آن بدهید.

گوشت نارگیل و آب نارگیل را می‌توان با خیال راحت به سگ خانگی خود بدهید، به شرطی که فقط قسمت گوشتی خوراکی آن را بدهید و پوسته‌ی ان را از بین ببرید. اعتدال در دادن نارگیل نیز ضروری است.  اگر مجبور شدیم که آن را بعنوان یک نوشیدنی به آنها بدهیم، بهتر است بجای تهیه‌ی بطری یا فرآوری شده، آن را از نارگیل تازه تهیه کرده و به آنها بدهیم.

https://www.mypetneedsthat.com/can-dogs-eat-coconut/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا