پرنده ها

آیا روغن ها برای پرندگان ضروری هستند؟

 آیا روغن ها برای پرندگان ضروری هستند؟

امروزه ضرورت روغن ها برای پرندگان حتمی است بطوری که روغن ها می توانند تا حد زیادی نگرانی ما را درباره درمان ییماری های خاص پرندگان کاهش دهد. در گذشته ماساژ با روغن استفاده می شد این روغن ها گاهی روغن های طبیعی هستند و جایگزینی برای داروهای قدیمی. مردم، به طور فزاینده‌ای آنها را در خانه های شان برای اهداف متنوع استفاده می‌کنند. اما آیا کار درستی است که پرنده خود را در معرض و استفاده از این روغنها بگذاریم؟ در کوتاه ترین پاسخ احتمالاً نه است اما همه این ها به روغن هایی که شما استفاده می کنید بستگی دارد. اینکه شما چگونه آن را استفاده می‌کنیم و از همه مهمتر اینکه دامپزشک شما چه چیزی می گوید.

آیا روغن های  اساسی برای پرنده شما ایمن هستند؟

آیا روغن ها برای پرندگان ضروری هستند؟ // دام و پت

روغن ها ضروری است اولاً از مواد گیاهی مورد توجه ساخته شدند که به نظر می‌آید. فواید بسیاری زیادی برای سلامت و تناسب حیوانات دارند.

و بعضی از دامپزشکان کلی گرا از روغن های ضروری در درمان شان استفاده می‌کند. اگرچه، این استفاده از روغنهای ضروری برای مبارزه با بیماریها و دیگر شرایط در حیوانات نسبتاً جدید است. و در واقع تحقیقات کافی وجود ندارد. که به درستی تعیین کند که آیا آنها واقعاً برای درمان مناسب هستند یا اینکه اصلاً برای حیوانات خانگی ما فایده ای ندارند.

بنابراین اگر شما فضای زندگیتان را با یک سگ، گربه یا پرنده به اشتراک بگذارید فرقی برای شما ندارد و همیشه هشدارهایی از که باید در نظر داشته باشید و به آن عمل کنید. مخصوصاً، در پرندگان اگر می خواهید مطمئن باشید باید همیشه با یک دامپزشک مشورت کنید، به طوری که باید همیشه به هشدار عمل کنید. مخصوصا در زمانی که هر نوع از روغن ضروری را برای بال‌های و پرهای پرنده تان استفاده کرده اید.

خطرات روغنهای اساسی برای پرندگان

آیا روغن ها برای پرندگان ضروری هستند؟ // دام و پت

 بیشتر روغنهای اساسی ترکیبات سبک و فراری هستند به همین دلیل میتوان سمهای خاصی را برای پرندگان در توجه زیاد به آن اثبات کرد. چراکه آنچه برای انسانها بی خطر است لزوما برای پرندگان و حیوانات خانگی ایمن و بی خطر نیست. مخصوص زمانی که روغن ها را در شکل اصلیشان تحت نظارت ۱۰۰% حفظ می کنند. مشکل اینجاست که بیشتر مصرف کنندگان روغنهای اساسی تنها به پخش کنندگان و گرم کننده گان تا کی می شود. تا روغن را در آب خانه شان پخش کنند که این کار را غیر ممکن می سازد تا هر خطری را برای پرنده و دیگر حیوانات از بین برد. از میان حیوانات پرندگان به طور مخصوص بسیار حساس هستند. بنابراین نگهدارند گان پرنده باید همیشه متوجه تمامی هشدارها باشند مخصوصاً در زمان استفاده از روغنهای اساسی.

در هنگام استفاده از روغنهای اساسی دقیق و مناسب باشد مثلاً مطمئن باشید که آنها را رقیق می‌کنید. هرگز آنها را در چشم های پرندگان نریزید و دستورالعمل صحیح را از دامپزشک خود دریافت کنید . البته ضرورتی ندارد که شما به طور کامل از استفاده روغن ها در خانه اجتناب کنید.

هر کسی که پرنده دارند می داند که مراقبت کردن از این حیوانات خانگی گاهی بدبو شدن خانه و فضای اطراف را به همراه دارد و کلاً شغل بد بویی است در این زمان به نظر می رسد. روغنهای اساسی پیشنهاد خوبی هستند و می توانند گزینه طبیعی تری برای تمیز کنندگان شیمیایی باشند. که شامل ترکیبات خوشبو و معطر ای هستند. هر چیزی پس مانده را که شما با روغنهای اساسی تمیز میکنید آبکشی کنید تا مطمئن شوید که برنده شما به طور اتفاقی آنرا نمی خورند یا اینکه پرهایش را به روغن نمی زند.

هشدار

نگهدارندگان پرنده باید در نظر داشته باشند که روغن های اساسی وجود دارد که هرگز برای پرندگان ایمن نیستند. یا به طور کلی برای بیشتر حیوانات، روغن هایی مثل روغن گیاه چای  که آنها می‌توانند مقدار زیادی سم برای حیوانات کوچک داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که لیستی از روغنهای سمی و غیر سمی دامپزشک تان یا متخصص تان دریافت می کنید. که در این صورت اطمینان خاطر دارید که به طور اتفاقی آنها را در معرض دید و دسترسی پرنده تان قرار نمی دهید.

اگرچه بعضی از انسان ها روغنهای اساسی را برای موارد تسکین قورت میدهند،این نظریه خوب نیست که روغن‌ها را به آب پرنده اضافه کنیم. این روغن ها ممکن است به درستی ترکیب نشوند و مشکلات خواص را ایجاد کنند. به طوری که این ترکیب می تواند اساسا به حیوان خانگی شما آسیب برساند و حتی یک ترکیب سمی باشد.

به همین ترتیب حتی اگر شما روغنهای اساسی را به پوست خود بزنید. شما هرگز نمی خواهید روغنهای اساسی را به پرنده بزنید مگر آنکه تحت نظارت دقیق و یا پیشنهاد و توصیه دامپزشکی شما باشد. در صورتیکه روغنهای اساسی را به پرهای پرنده تان بزنید باعث سنگین شدن پرهای برنده میشود و به احتمال زیاد سبب تنش و استرس در این حیوان خانگی میشود.

پرنده خود را با ایمنی کامل در معرض روغن های اساسی قرار دهید

آیا روغن ها برای پرندگان ضروری هستند؟ // دام و پت

اگر مدت طولانی توصیه‌های دامپزشک خود را دنبال می‌کنید. باید بدانید روشهایی وجود دارد که می‌توان آنها را با ایمنی کامل استفاده کرد که تایید می کند. روغنهای اساسی بدون سم برای پرنده شما ضرری ندارد.

پخش کننده:

یکی از معمول ترین راهها برای استفاده از روغنهای اساسی در اطراف  پرنده تان استفاده از افشانه یا پخش کننده هوای سرد است. به نظر می‌رسد  روغن های مانند گل شمعدانی، عطر گل سنبل و لیمو گزینه های ایمن تری هستند اما با این حال بهتر است. قبل از استفاده با دامپزشک در میان بگذارید و مورد تایید او باشند. پخش کننده ها می توانند مولکولهای شفا دهنده روغنهای اساسی را به طور برجسته تری به هوا بیافزایند. این عمل اجازه می دهد شما و پرنده جهان آنها را تنفس میکنید. و از این طریق بهتر جذب جریان خون میشود.

این روش استفاده کردن از روغن های اساسی می تواند به کاهش استرس و نگرانی پرنده تان کمک می کند. همانطور که در انسان ها عمل میکند درست مثل زمانی که به یک پرنده کمک می کند. تا به یک محیط ناشناخته عادت کند. همچنین توانایی را دارد تا قارچ ها و باکتریهای مضر موجود در هوا را حذف کند. با این حال ضرورت دارد سه تا چهار قطره روغن را برای کمتر از یک ساعت استفاده کرد. و هرگز روغن را در اتاق های کوچک، بسته بدون پنجره و تهویه پخش نکنید.

غبار یا مه گرفتگی:

ضرورت روغن ها برای پرندگان برای رفع غبار است که می‌تواند هوای اتاقک شامل قفس پرندگان تمیز کند. در حالیکه خنک کننده های و تمیزکننده های قدیمی هوا ممکن است مواد زننده داشته باشند. گرد روغن اساسی دی ای وای میتواند از طریق روغن اساسی پرندگان ایجاد شود.

با آب یا هیدروسل گل مثل هیدروسل گل شمعدانی و الکل مالشی در یک بطری اسپری مقدار کمی از این مایع می تواند برای اتاق کافی باشد فقط مطمئن شوید. که اسپری کردن از پرنده دور است و همیشه از اسپری این مایع در چشم های پرندگان دوری کنید.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/are-essential-oils-safe-for-birds-4587493

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا