حیوانات خانگی کوچک

آیا خوکچه هندی گوشت می خورد؟

همانطور که تاریخ می گوید، گوشت، اولین غذایی بود که توسط بشر، به عنوان یک محصول خوراکی مطلوب، تجربه شد. انسان ها همیشه همه چیزخوار بوده اند، به این معنی که می توانند هم محصولات حیوانی و هم محصولات گیاهی را هضم کنند. اما خوکچه هندی چطور؟ آیا خوکچه هندی می تواند گوشت بخورد؟ اگر آن ها به اشتباه مقداری گوشت مصرف کنند، چه اتفاقی می افتد؟ خوکچه هندی اصلا نمی تواند گوشت را هضم کند. آن ها حیواناتی گیاهخوار بوده و از نظر آناتومیک، فقط برای خوردن محصولات گیاهی سازگار هستند. خوکچه هندی نمی تواند استفراغ کند و بنابراین، گوشت احتمالاً از دستگاه گوارش آن ها عبور کرده و آن ها را بیمار می کند. اگر خوکچه هندی تان بیمار به نظر می رسد، با یک دامپزشک تماس بگیرید.

به طور کلی، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که دستگاه گوارش خوکچه های هندی، اصلاً برای هضم گوشت طراحی نشده است. به همین علت است که مصرف گوشت، می تواند آن ها را بیمار کرده و با مشکلات جدی، خطرناک و حتی کشنده، رو به رو کند. بنابراین، به عنوان صاحب خوکچه هندی، شما باید از خوردن گوشت توسط حیوان خانگی تان، جلوگیری کنید.

اگرچه خوکچه‌ های هندی نمی ‌توانند گوشت بخورند، اما در صورت تلاش برای خوردن گوشت، ممکن است به صورت اتفاقی، مقداری از آن را مصرف کنند. به طور کلی، بهتر است که شما برای خطرات احتمالی که ممکن است روی بدهند، خود را آماده کنید.

چرا خوکچه هندی من خونریزی می کند؟

خطرات مصرف گوشت در خوکچه هندی

آیا خوکچه هندی گوشت می خورد؟ | دام و پت

به طور کلی، همواره باید این نکته را به خاطر داشته باشید که مصرف گوشت برای خوکچه های هندی، خطرناک است. خطرات زیادی در ارتباط با مصرف گوشت توسط خوکچه های هندی وجود دارد که در ادامه مقاله، به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

خطر بروز بیماری قلبی

گوشت، منبع خوبی از چربی های اشباع شده است. این چربی های اشباع شده می توانند باعث افزایش ناگهانی سطح کلسترول شده و منجر به بروز بیماری هایی مانند فشار خون بالا و حمله قلبی شوند. به همین علت، ضروری است که از مصرف گوشت توسط خوکچه هندی، جلوگیری کنید‌.

اضافه وزن

یکی از علل اصلی بروز چاقی، مصرف زیاد چربی و کلسترول است. هر چه چربی بیشتری بخورید، وزن بیشتری اضافه می کنید. به طور کلی، شما به عنوان صاحب خوکچه هندی، نباید اجازه دهید که خوکچه هندی تان، با تغذیه نامناسب، اضافه وزن پیدا کند. علاوه براین، چاقی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد.

دریافت مقدار اضافی آهن

باید به این نکته توجه داشته باشید که گوشت حاوی مقدار زیادی آهن است. همان طور که همه می دانیم، زیاده روی در مصرف هر ماده خوراکی، رفتاری اشتباه است. دریافت مقدار بیش از حد آهن، می تواند منجر به بروز بیماری های مرگباری مانند بیماری های کبد و مشکلات قلبی شود.

کاهش طول عمر

مصرف گوشت، داشتن یک زندگی طولانی مدت را دشوار می کند. زیرا اکثر اندام های حیاتی بدن تحت تأثیر عوارض مصرف این ماده غذایی قرار می گیرند. به همین علت، شما نباید اجازه دهید که حیوان خانگی‌ تان، گوشت مصرف کند. با مصرف گوشت، احتمال مرگ خوکچه هندی، به مقدار زیادی افزایش می یابد.

علاوه براین، مطمئن شوید که فقط یک رژیم غذایی مناسب و متعادل به آن ها می دهید تا از بروز هرگونه مشکل در سلامتی حیوان خانگی تان پیشگیری شود. همه ما می دانیم که خوکچه هندی گیاهخوار است، به این معنی که آن ها سبزیجات و میوه های سبز رنگ را می خورند، نه گوشت.

چرا خوکچه هندی خانگی همیشه گرسنه است؟ 

رژیم غذایی خوکچه هندی غیر از گوشت

آیا خوکچه هندی گوشت می خورد؟ | دام و پت

رژیم غذایی خوکچه های هندی، باید مبتنی بر یونجه با کیفیت خوب و مقدار کافی سبزیجات تازه و میوه های تازه باشد. برای ساده تر کردن موضوع، رژیم غذایی خوکچه های هندی به سه بخش تقسیم می شود. در ادامه این مقاله، به این ۳ مورد، اشاره خواهیم کرد‌.

تغذیه خوکچه هندی با یونجه

بخش اصلی رژیم غذایی خوکچه هندی شما، باید شامل یونجه باشد. یونجه تیموتی، به راحتی، قابل هضم ترین یونجه است.‌ بهتر است‌ بدانید که این خوراکی، یکی از دوست داشتنی ترین نوع یونجه ها برای خوکچه های هندی است. یونجه سرشار از ویتامین هایی است که می تواند نیازهای بدن خوکچه هندی را برآورده کند. خوکچه هندی شما می تواند یونجه تازه نامحدودی در قفس خود، در اختیار داشته باشد. یونجه هیچ گونه مشکلات مرتبط با سلامتی را، در خوکچه های هندی، ایجاد نمی کند.

یونجه دارای مقادیر پروتئین کمی است. شما می توانید به صورت روزانه، این ماده غذایی را به خوکچه های هندی خود بدهید. زیرا فیبر بالایی دارد. محتوای فیبر بالا، به حفظ سلامتی سیستم گوارشی خوکچه هندی کمک می کند. همچنین مصرف یونجه به خوکچه های هندی کمک می کند تا رشد دندان های خود را محدود کنند.

تغذیه خوکچه هندی با سبزیجات و میوه ها

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که سبزیجات سبز، یک جزء ضروری رژیم غذایی خوکچه های هندی است. برخی از بهترین سبزیجات و مواردی که خوکچه های هندی دوست شان دارند، شامل شاهی تازه، کاهو، فلفل دلمه ای، هویج و گشنیز است.

میوه ها، به طور کلی، سرشار از قند هستند. به همین علت، اگر میوه ها به طور منظم مصرف شوند، می توانند باعث بروز چندین بیماری شوند. بنابراین رژیم خوکچه هندی شما باید عمدتاً از سبزیجات با تکه های کوچک میوه، یک یا دو بار در هفته، تشکیل شود. میوه ها ممکن است بهتر باشد که به صورت خوراکی، به مقدار کم، اما نه به طور منظم، در اختیار خوکچه های هندی قرار گیرد.

خطرات نگه داری از خوکچه هندی چیست؟

مصرف پلت های آماده توسط خوکچه های هندی

پلت ها و خوراکی های آماده، حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای خوکچه های هندی هستند. بدن یک خوکچه هندی، نمی تواند به تنهایی ویتامین C تولید کند. در واقع، به همین علت است که این حیوان، به مصرف غذا های غنی از ویتامین C، نیاز دارند.

به طور کلی، باید به این نکته توجه داشته باشید که مصرف ویتامین C به ترمیم بافت ها، رشد و تکامل بدن کمک می کند. همچنین، مصرف این ویتامین، از خوکچه های هندی، در برابر ابتلا به طیف گسترده ای از بیماری ها، محافظت می کند. اگر می خواهید به خوکچه هندی خود غذای آماده بدهید، مقادیر کمی در اختیار آن ها قرار دهید. مصرف بیش از حد پلت ها و غذاهای آماده، می تواند باعث ایجاد سنگ مثانه در خوکچه هندی شود.

آیا خوکچه هندی گوشتخوار است؟

آیا خوکچه هندی گوشت می خورد؟ | دام و پت

بهتر است‌ بدانید که خوکچه های هندی، حیواناتی گیاهخوار هستند. این حیوانات از نظر آناتومیک، برای خوردن محصولات گیاهی سازگار هستند. سیستم گوارش آن ها برای هضم مواد گیاهی تنظیم شده و تکامل پیدا کرده است. به طور کلی، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که دسترسی به برگ های سبز در رژیم غذایی خوکچه های هندی، ضروری است.

خوکچه هندی برای رشد و نمو متعادل و طبیعی، به مصرف مقدار زیادی ویتامین C و فیبر در رژیم غذایی خود نیاز دارد. گوشت حاوی مقدار زیادی پروتئین است. همچنین بسیاری از منابع غذایی گوشتی، دارای چربی بالایی هستند. دستگاه گوارش خوکچه هندی نمی تواند این ماده را پردازش کند. به همین علت، خوردن گوشت منجر به چاقی می شود. شما نباید اجازه دهید که حیوان خانگی ‌تان چاق شود.

حتی مصرف مقدار کمی گوشت باعث ایجاد چندین مشکل مرتبط با سلامتی در خوکچه های هندی می شود. سیستم گوارشی آن ها نمی تواند گوشت را هضم کند. بنابراین، گوشت فرآوری نشده، در معده آنها سنگین می کند. این شرایط، باعث بروز انسداد گوارشی می شود. انسداد گوارشی، می تواند برای خوکچه هندی، کشنده باشد.

آیا خوکچه هندی می تواند استفراغ کند؟

چرا خوکچه هندی گوشت را دوست دارد؟

به طور کلی، باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان هر بار به خوکچه هندی اعتماد کرد تا بداند چه چیزی برای سلامتی آن ها مناسب است. گاهی اوقات، یک خوکچه هندی در مورد رژیم غذایی خود، تصمیمات بسیار مشکوک می گیرد. مثلا ممکن است که بخواهند گوشت مصرف کنند. در واقع، به عنوان صاحب حیوان خانگی، باید بر خوکچه هندی نظارت داشته باشید.

خوکچه های هندی، گاهی اوقات بعد از بوییدن غذا، کنجکاو می شوند. به همین علت، ممکن است که گاهی اوقات بخواهند گوشت مصرف کنند. به طور کلی، مصرف گوشت برای آن ها بسیار مضر بوده و می تواند باعث بروز بیماری های جدی، خطرناک و کشنده شود.

در مورد مصرف گوشت توسط خوکچه های هندی، باید به این نکته توجه داشته باشید که مانند یک نوزاد، یک خوکچه هندی، جانداری فرصت طلب هستند. آن ها شروع به خوردن هر چیزی که می بینند، می کنند. اگر خوکچه هندی شما به اشتباه گوشت خورد، یک یا دو روز بر حیوان خانگی تان نظارت کنید. مراقب بروز علائم بیماری در خوکچه هندی تان باشید.

یک لقمه کوچک گوشت نباید یک تهدید بزرگ برای سلامتی خوکچه هندی باشد. با مصرف یک‌ تکه کوچک گوشت، آن ها ممکن است از معده درد خفیف و سوء هاضمه رنج ببرند. اما به هر حال، بعد از مدتی احساس بهتری خواهند داشت. با این حال، اگر مقدار کافی گوشت مصرف شود، ممکن است که مشکل ساز باشد.

اگر خوکچه هندی شما بعد از مصرف گوشت رفتار عجیبی از خود بروز داد، باید برای دریافت کمک به دامپزشک مراجعه کنید.

آیا خوکچه هندی، نوزادان خود را می خورند؟

آیا خوکچه هندی گوشت می خورد؟ | دام و پت

خوکچه هندی برای تامین نیاز غذایی خود به مصرف مقدار زیادی غذا نیاز دارد. آن ها نیاز به مصرف غذای بسیار بیشتری از آنچه که بسیاری از مردم تصور می کنند، دارند. اگر یک خوکچه هندی باردار در طول بارداری، با یک رژیم غذایی کافی و مناسب تغذیه شود، احتمال کمتری دارد که نوزادانش را بخورد.

اما اگر خوکچه هندی مادر، بارداری متوالی و پشت سر هم داشته باشد، ممکن است به علت سوء تغذیه، بچه هایش را بخورد. اما اگر خوب به آن ها غذا بدهید، مطمئناً دوست نخواهند داشته که همنوع خود را بخورند.

سوال آخر ین است که اگر بچه های خوکچه هندی را لمس کنید، خوکچه ها آن ها را می خورند؟ پاسخ این است:

نه، این یک باور است که اگر به نوزادان یک خوکچه هندی دست بزنید، آن ها را خواهند خورد. خوکچه هندی مادر، بچه هایش را  از خود دور نمی کند، حتی اگر آن ها را لمس کنید. باید بدانید که برخی از خوکچه های هندی مادر، بچه های خود را می خورند، اما این ربطی به لمس آن ها ندارد.

منبع
https://guineapig101.com/can-guinea-pigs-eat-meat/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا